Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

zákaz vstupu trenérovi jachtingu

Příspěvekod Petr Felix Chudoba » 17 dub 2015 15:03

Podle dostupných informací Slavoj zřejmě pokračuje v destrukci zbytků jachetního sportu, které se ještě ve Slavoji udržely. O víkendu jeden z členů výkonného výboru a výkonný ředitel Slavoje údajně zabránili ve vstupu do loděnice a v přístupu k lodím i trenérovi jachtingu.
Uživatelský avatar
Petr Felix Chudoba
 
Příspěvky: 50
Registrován: 12 zář 2014 01:42

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 23 dub 2015 14:36

Dámy a pánové, členové tělovýchovné jednoty,
Ještě se jednou vrátím k zasedání zastupitelstva, kde se nad peticí občanů sešli členové TJ se zastupiteli města včele se starostou.
Předpokládal jsem, že se budeme zamýšlet nad způsobem, jak dále v areálu jachetního oddílu provozovat sportovní činnost a vodní turistiku.
Hned po prvních vystoupeních zástupců vedení TJ, bylo jasné, že se připravili na úplně jinou problematiku, která se v současné době odehrává v této státní neziskové organizaci. Jednotliví řečníci se snažili přesvědčit občany města a členy TJ, že vše co dělají je ku prospěchu sportu a členské základny. A ti druzí, rebelové, si vymýšlí, uvádějí nepravdivé informace a skutečnosti, případně informace účelově zkreslují. To se týká především hospodaření Slavoje Litoměřice, jeho činnosti a podpory sportu obecně, je tak činěno s úmyslem poškodit členy Slavoje Litoměřice a jeho výkonný výbor.
Poslední kdo z toho čtyřlístku vystoupil, byl p. Černý, místopředseda TJ, který se snažil přesvědčit občany v sále, že problém, na který my poukazujeme vlastně neexistuje. Jen obecenstvu ve své skromnosti zapomněl upřesnit, na kterých stanovách TJ se podílel, zdali na těch listopadových 2014, anebo těch druhých, odevzdaných na MV. Nicméně byl první, který se přiznal, že na stanovách pracoval a rovněž nám sdělil, že nevidí žádný problém, protože takovýto postup je standardním postupem u všech TJ.
Tím nám chtěl říci, jako člen VV, že valná hromada je jenom skupina lidí, která přijde na chlebíčky a když jim řeknou teď, zvednou ruce, ale pak si to stejně uděláme po svém. My musíme vědět, co těch 1000 členů TJ chce.
Asi se nikdy nedozvím, které nepravdivé informace uvádím anebo je účelově zkresluji. Nevadí.
Pan Černý vystoupí a obecenstvu sdělí, jachetní oddíl nebyl nikdy uzavřen, uzamčen…, jakoby 1. 2. 2015 v areálu nebyl. Neviděl, že se vyměňovaly zámky, uzamkl se celý areál a vlastně je až do dnes uzavřen. To si dovolí tvrdit před panem starostou a radními.
Takže, kdo účelově zkresluje informace?
Dříve nebo později budete muset svolat valnou hromadu, kde se vás doufám někdo zeptá, které stanovy platí a kam se poděli občané sdružovaní u vás pane Černý v kanoistickém oddíle, tenise…, nebo jsou už zaregistrováni jako spolek s IČem, DIČem a razítkem.
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 27 dub 2015 10:05

dovětek,
standartní postup u tělovýchovných jednot v Čechách, by byl a je takový, že kdyby členové TJ zjistili, že jejich předsedové oddílů udělali to co náš VV v Litoměřicích, tak by se ptali kdo to vymyslel a proč. Chtěli by vidět dvoje stanovy o kterých se neustále mluví a chtěli by asi znát pravdu. A věřte, že by tito předsedové jinde skončili s předsedováním.
To je standartní postup v Čechách pane Černý.
Ještě jedna věc. Nezapomněli jste na ubytovnu Skalice. Běžte se podívat VV, jak se pečuje o majetek TJ a začněte jí dávat dohromady. Chátrá, bez nápadu.
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod Petr Felix Chudoba » 02 kvě 2015 15:09

gladiátor píše:... schválené stanovy byly někým přepracovány a v pozměněné podobě odevzdány k registraci u Ministerstva vnitra. Těch 33 změn naprosto změnilo význam jednotlivých ustanovení. Nevěřím, že členská základna, oněch vice jak 1000 členů, má vůbec ponětí o provedených změnách. Nevěřím tomu, že se změnami, které jdou leckdy proti jednotlivým klubům, by členové souhlasili.


Valná hromada přijala odst. 7 v článku III stanov ve znění

„...Sportovní kluby a sportovní spolky, které využívají ke své činnosti hmotný a nehmotný majetek, uzavřou s VŘ smlouvu o předání a převzetí tohoto majetku.Tato smlouva určí osoby, které budou za uvedený majetek Slavoje odpovídat.“

Výkonný výbor Slavoje předložil státu k evidenci a členům k uvěření neoprávněně změněný text ve znění

„... Sportovní kluby a sportovní spolky, které využívají ke své činnosti hmotný a nehmotný majetek Slavoje, uzavřou s VŘ smlouvu o nájmu tohoto majetku při jeho předání a převzetí.Tato smlouva zpravidla určí i osoby, které budou za uvedený majetek Slavoje odpovídat.“

Valná hromada v přijaté formulaci nespecifikovala právní formu, na jejímž základě budou kluby a spolky využívat majetek Slavoje. Podle zákona takové formy existují tři: přenechat věc k užití jinému lze buď na základě výprosy (§ 2189an. OZ), výpůjčky (§ 2193an. OZ) nebo nájmu. Prvé dva způsoby jsou bezplatné, zatímco o nájmu OZ v § 2201 říká, že "nájemní smlouvou se pronajímatel zavazuje přenechat nájemci věc k dočasnému užívání a nájemce se zavazuje platit za to pronajímateli nájemné."

Znění, které přijala valná hromada, umožňovalo, aby členové využívali majtek Slavoje bezplatně. Změna, kterou do přijatého textu stanov zanesl výkonný výbor, tuto možnost bezplatného užívání zrušila a určila, že členové mohou majetek Slavoje užívat jedině za nájemné. Pokud dnes výkonný ředitel umožňuje některému klubu nebo spolku využívat majetek Slavoje, aniž by s ním měl uzavřenou nájemní smlouvu, porušuje stanovy.
Uživatelský avatar
Petr Felix Chudoba
 
Příspěvky: 50
Registrován: 12 zář 2014 01:42

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod františek barton » 04 kvě 2015 14:28

Paní předsedkyně, výkoný výbore a všichni členové spolku s názvem SLAVOJ

Mé jméno je František Bartoň a jak jsem se od p.Šífa dozvěděl, byl jsem jedním z nestarších členů Slavoje Jachetní oddíl. Moje členství údajně zaniklo 14.4 2015. Jsem člen Slavoje 62 roků.
V mém otevřeném dopise pro Vás paní předsedkyně jsem se Vás ptal za co mne trestáte.
Za práci pro Slavoj?
Za to že jsme si dovolili poukázat na Vaší špatnou práci?
Za to že jsem tchán p.Frohlicha?
Dne 14.4. jsem se to dozvěděl, po telefonu od pana Šífa.
A to
Za to že jsme si dovolili poukázat na Vaší špatnou práci.
Za to že jsem tchán p.Frohlicha
Z tím že kdyby jste mne nevyloučily tak by za mnou do prostoru loděnice, chodil pan Frohlich a potažmo pan Němec.
To že se mstíte na starých členech,důchodcích bych možná ještě byl schopen překousnout,ale žeVáše nenávis se bude týkat i mé devítileté vnučky a dětí které trénoval p.Němec,je i na mou povahu moc.
To že jste převedli pět dětí do veslařského klubu,podotýkám že se jedná jen o děti které trénuje p.Brejník a ostatní které trénoval p.Němec jste hodili přes palubu.
Je od Vás PODLOST.je to obraz toho jak přistupujete k provozování a řízení sportu v TJ Slavoj.
františek barton
 
Příspěvky: 3
Registrován: 08 dub 2015 13:30

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 06 kvě 2015 17:10

Dámy pánové, občané našeho města,
dovolte prosím, abych se omluvil za to co jsem způsobil, když jsem si dovolil se postavit proti lidem v TJ kteří o sportu jen hovoří. Musím se omluvit rodičům a dětem kterým jsem v loni slíbil,
že příští rok budeme pokračovat v přípravě plachtění v jachetním oddíle.
Už od začátku jsem věděl, když jsem se ozval proti VV TJ, že využijí všech svých nástrojů, aby nás umlčeli a bylo jim úplně jedno, že v areálu se začalo sportovat, že konečně začal plnit funkci pro který byl vybudován.
Hlavně bych se chtěl osobně omluvit rodině Bartoňovým, že nejvíce byli poškozeni tím, že mě poznali a byli spojovány s mým jménem a že lidská nenávist zasáhla hlavně je. Generace Bartoňů přitom pro zdejší jachting a Slavoj udělali tolik.
Osobně věřím, že dříve nebo později se členové veslařského klubu dozví jaká byla pravda, že zase byli zneužiti k vyloučení nepohodlných jachtařů.
Dovětek: asi bude nejlepší na Litoměřickém fóru ukázat dokumenty o kterých je řeč. Jinak se pravdy nedopátráme. Že paní Ing. Dvořáková předsedkyně TJ
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 08 kvě 2015 16:58

Dámy a pánové,
Ale, musí byt frustrující, když celých dvacet pět let neexistovala veřejná kontrola TJ. Všechna rozhodnutí, která VV za ty léta v TJ dělal, nikdo nekontroloval a ani nikoho nezajímalo, jak peníze daňových poplatníků jsou využívány. Zda ke sportovní činnosti, nebo jdou prostředky do jiných oblastí, které neplní potřeby rozvoje masového sportu.
Aby toho bylo málo v roce 2013, kdy VV měl připravit nové stanovy, podle kterých se měly řídit generace sportovců, se dozvídáme, že je zneužita důvěra členské základny. Je vytvořeno něco co omezuje práva členů. Co je horší, bez jejich vědomí si stanovy upraví VV do nestátní neziskové organizace, kde je vše za peníze.
Dobře si byli vědomi, že by mohl vzniknout problém. Proto stanovy tajili před členy TJ, hlavně před jachtaři. Protože si myslí, že mají neomezenou moc. Vytvoří svoje vlastní stanovy VV. Předsedkyně by měla vědět čí je to práce. Za čtyři roky? Co si kdo bude pamatovat! A předsedové klubů to musí vysvětlit, jsou přeci loajální. S kým?
Ale, jachtaři nedají pokoj, stále protestují, chtějí diskusi. Bláhoví. Vadí! VV, začneme u nájemce. Tvrdíme, že neplatí, brání sportu, nevytváří podmínky. Dobrá záminka je rozhodnutí Státní plavební správy k ukončení smlouvy VV. Horší je, že hrozí předsedovi jachetního oddílu Mikoláškovi, že ho jachtaři odvolají na některé členské schůzi. Ve VV si nedovedou představit, že by do VV měl přijít nový předseda jachetního oddílu. Proto Mikoláška si nechají ve VV a jachetní oddíl zrušíme. Za nájemce se pak nebude mít kdo postavit a bude muset odejít. Na valnou hromadu jachtaře nepustíme, aby členové valné hromady slyšeli jen nás, do konce roku to s nimi vydržíme. Areál uzavřen. Pak rebely a osoby, které s nimi sympatizují i příbuzný, vyloučíme, aby už nemohli škodit. A jdeme dál. Dobře vymyšleno.
Ale, za normálních okolností, by uvnitř TJ diskuse nebyla dopuštěna, pravdu má vždy tvrdé jádro VV TJ, rebelové v minulosti sami odcházeli. Za podpory tisku, regionální televize a plakátové show po městě tvrdíte, že jsme křišťálově čistí, stále mě podsouváte údajnou kritiku hospodaření TJ. V Litoměřickém fóru zatím na něm nepadlo slovo.
Ale, je tu něco, s čím ve VV se nepočítalo. Litoměřické fórum, kde rebelové dál seznamují veřejnost a členy TJ s chováním svých zvolených zástupců v TJ. VV mlčí, víte proč? Museli by s pravdou ven, ale jak? VŘ tvrdí, že plní příkazy VV, členové VV říkají, že vychází z informací VŘ a chudák člen. Jedna dezinformace potkává druhou. A členové? Kdo tedy lže, aby se v tom pes vyznal.
Ale, víte nemám rád, když z Vrchního rady, promiňte ten výraz, někdo dělá blbce. Musí pak vypátrat proč. Nebo si přejete, aby to dopadlo podobně jako v TJ Karlín, tenisový klub.
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Sportovci nebuďte OVCE

Příspěvekod amazonka » 10 kvě 2015 22:37

Sportovci ze SLAVOJE NEBUĎTE OVCE.

Loni zrušili Yacht klub a který KLUB to bude příště?

Ten co už je kompletně zrekonstruovaný nebo ten co vydělává nejvíc peněz.
Mám ten pocit, že v litoměřickém sportu už nejde o sport, o děti, o pohodu, o sportovce, o odpoledne s přáteli
a známými kteří mají rádi stejný sport jako já, ale o ZISK.
Uvidíme jestli z yachťáku bude hospoda nebo spedice nebo sklady nebo si ho pronajme nějaká firma známého z VV.
To nám ukáže čas.

Co bude s campingplatzem nebo tenisem? Taky plánujete změnu majitele, až se uklidní celé to divadlo kolem yachťáku?


SPORTOVCI Z SLAVOJE NEBUĎTE OVCE.
amazonka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10 kvě 2015 21:21

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 20 kvě 2015 15:34

Dámy a pánové, sportovci, trenéři.
Přečetl jsem si příspěvek pana Kočky. Ve skutečnosti je to tragédie, takto hazardovat s talentovanou mládeží. S výkony sportovců a trenérů. Trénují, jdou do každého zápasu s odhodláním podat co nejlepší výsledky, zvítězit. Dlouhou dobu jsou výsledky basketbalistů našeho města nadstandartní v I. basketbalové lize. A kdo trochu sportu rozumí musel vědět, že tato situace baráže dříve, nebo později nastane a bude potřeba zajistit, opakuji zajistit prostředky pro další rozvoj. Hráči a trenéři se dnes musí plným právem ptát proč? Právě úctu a vděk za jejich dlouhodobé výkony bychom projevili tím, že umožní město účastnit se baráže, aby se dostali do Kooperativy NBL. Jinak pak by bylo čestnější říkat sportovcům rovnou - moc se nehoňte stejně se výš nedostanete.“ Nevytvářejme uměle atmosféru, že za to mohou hokejisti, v TJ jachtaři. Opravuji Němec a spolubojovník, jak píše ve svých Apoštolských listech Šíf. Nestavme proti sobě sportovce, trenéry a už vůbec nepřeceňujme možnosti pana Krejzy. To by bylo jednoduché. Problém je jinde. V organizaci řízení. Rada, zastupitelstvo kraje, města a slavné sportovní komise, kolektivní orgány ty by měli vytvářet cesty rozvoje všech sportovních disciplín a přitahovat mládež, pracovat s finanční kalkulací a neupřednostňovat. Paradoxem je, že ve většině případu tam sedí lidé, bafuňáři, kteří rozhodují, jaké finance půjdou do jednotlivých sportů. Sami vrcholově nikdy nesportovali a ani nevědí o čem hlasují. Proto nejsou schopni pochopit pocity a zklamání sportovců, když se dozví, že to nejsou jejich výkony, ale rozhodnutí někoho, že třeba odhlasovali prodej licence, pinkat si můžou dál. Sportovci jsou rodina, řeknou si to mezi sebou. Víte. Na druhé straně, pak v novinách uvidíte vedle úspěšných sportovců mile tvářičky našich bafuňářů, politiků, kteří se přihřívají na slávě.
Tady pane Mayer, bych mohl cítit uspokojení a zadostiučinění nad tím, že jste na tom stejně jako jachtaři u vás v TJ. Ale vašim sportovcům bych to nikdy nepřál. Ve skutečnosti jste se ve VV TJ zachovali k nám jachtařům daleko hůř než město k basketbalistům. Věřím, že mají naději. Víte, asi je to tím, že u vás v TJ se nedíváte na sport jako na prostředek výchovy mládeže, ale získání kapitálu. Každý činovník ve VV si strká svojí kuličku. Chováte se jako soupeři ve rvačce, kdo urve víc peněz na úkor toho druhého. A do toho ještě podnikatelé a funkcionáři, kteří nechtějí umřít chudí se snaží uloupnout trochu perníčku. To nefunguje a fungovat nemůže. Vždy se najde někdo kdo řekne jednou dost! Bude mít tendenci, sílu to změnit a nebude mít strach. Zeptejte se veslařů, proč kolem mě chodí našpulení jako bych jim vypustil rybník a nemohli trénovat. To jsou ty rozbroje, které uměle vytváříte k zakrytí skutečné pravdy. Pak se zlobíte, když se k vám někdo chová podobně, jako vy jste se zachovali k nám.
Ale, basketbal ten je dnes úplně někde jinde než zdejší jachting v TJ, proto si myslím, už kvůli generacím basketbalistů hráčů a trenérů, kteří zde hráli, že by se měli dostat tam, kam patří. Byla by to ostuda města, nás občanů a radost soupeřů, když bude Litoměřický basketbal hrát nižší soutěž než na kterou mají. Forma není věčná, udržet kolektiv je úmorná práce. Ale to si musí někdo sednout, a najít prostředky. Aspoň na rok, pak se uvidí.
Pane Mayer, já vám taky říkal v únoru 2014 dejte nám rok. Dali jste?
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod Petr Felix Chudoba » 20 kvě 2015 18:38

2. 10. 2014 Josef Mayer v tématu Volba pro Litoměřice píše:… až nastane vhodná doba, dozví se veřejnost proč muselo dojít ke zrušení jachetního klubu … jistě potom pochopíte, proč k tomuto rozhodnutí došlo.

Nevím, jestli se předvolební řečičky dají považovat za vymahatelný veřejný příslib, rozhodně ale dovedu spočítat, že na tu „vhodnou dobu“ už čekáme sedm a půl měsíce.
Uživatelský avatar
Petr Felix Chudoba
 
Příspěvky: 50
Registrován: 12 zář 2014 01:42

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod Petr Felix Chudoba » 20 kvě 2015 18:43

františek barton píše:...že se mstíte na starých členech, důchodcích, bych možná ještě byl schopen překousnout, ale že vaše nenávist se bude týkat i mé devítileté vnučky a dětí, které trénoval p. Němec, je i na mou povahu moc ... že jste převedli pět dětí do veslařského klubu, podotýkám že se jedná jen o děti, které trénuje p.Brejník, a ostatní, které trénoval p. Němec jste hodili přes palubu, je od Vás PODLOST. Je to obraz toho, jak přistupujete k provozování a řízení sportu v TJ Slavoj.

Nemohu bohužel udělat víc, než sdělit svůj názor výkonnému výboru dopisem a úryvek z něj publikovat zde:
...vaši represi právě vůči Františkovi považuji za obzvláště nechutné svinstvo. Snad ani nechci vědět, který zamindrákovaný ubožák si namasíroval ego a ukojil ješitnost vyhnáním člověka, jenž v loděnici vyrostl, jachtařem ve Slavoji byl déle, než je většina z vás naživu, loď i „jachťák“ měl vždy za srdeční záležitost a nikdy nikomu neublížil. Také tohle je důvod, proč na členství ve spolku s takto hanebným vedením nijak nelpím...
Uživatelský avatar
Petr Felix Chudoba
 
Příspěvky: 50
Registrován: 12 zář 2014 01:42

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod Wahlgrenis » 25 kvě 2015 10:29

Dovolte mi menší úvahu. Možná to bude jenom můj úhel pohledu... Představte si, že máte nějakou větší nebo dražší věc (nebo oboje) a nechcete o ni přijít. Mluvme například konkrétněji - o Vašem voze. Co uděláte, když nechcete mít auto jen tak před domem? Můžete si koupit garáž, kde máte své auto pod zámkem. Můžete si také garáž pronajmout, kde je to skoro totéž, opět máte své auto pod zámkem a předpokládáte, že se dovnitř nikdo cizí nedostane. Můžete si také auto odstavit jinak, do větších garáží nebo zaparkujete v oploceném areálu. Toto je buď jednorázové (v Praze například už delší dobu fungují parkoviště P+R - zaparkuj a odjeď do centra městskou dopravou), nebo na delší dobu formou pronájmu parkovacího místa. Tohle všechno je logické. Ve všech těchto případech je zřejmá ochrana, dohled nad Vaším majetkem. Jedná se o ochranu fyzickou (hlídač parkoviště, správce areálu) nebo kamerový systém.

V Litoměřicích to ale funguje jinak. Nebudeme se bavit o vozidle, ale o lodi, která je větší než nafukovací lehátko, do sklepa ani na balkon ji nedáte. Uvažujete samozřejmě o místě blízko k řece. Taková možnost se nabízí pod hlavičkou organizace SLAVOJ LITOMĚŘICE (Slavoj Litoměřice, z.s., IČ 14866170 se sídlem Písečný ostrov 1928/1, 412 01 Litoměřice, jednající Eduardem Šífem). Když se přepočítáte částkou, kterou má být pokryté stání v areálu - a není to rozhodně částka malá (2400,- Kč/m délky lodi/rok)..., dočtete se v nové smlouvě, která by se měla podepsat a vrátit, toto:

Předmětem smlouvy není závazek pronajímatele zajistit v jakékoli podobě ostrahu jachetního areálu a pronajímatel tak nenese žádnou odpovědnost za škody na lodi a příslušenství umístěném na stání, věci v lodi umístěné ani jakoukoli odpovědnost za jejich ztrátu či odcizení. Nájemce bere na vědomí, že jachetní areál není zcela zabezpečen a že pronajímatel není schopen zcela zamezit třetím osobám v přístupu do něj. Pronajímatel proto neodpovídá nájemci za jakékoli újmy způsobené třetími osobami na lodi a příslušenství.
(Smlouva o nájmu stání dle ustanovení § 2201 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, v platném snění; čl. II, bod 8)

Pak Vás možná stejně jako mě napadne otázka, k čemu by vůbec stání v nehlídaném areálu, kde vůbec nikdo za nic neodpovídá, mělo být dobré?
Nechávám-li si někde něco za peníze hlídat, pak tiše předpokládám, že to bude opravdu ohlídané. Jinak bych si nenechávala kufr na nádraží v úschovně, ale mohla bych ho klidně nechat stát venku jen tak. Ptám se ... i když je můj dotaz teď opravdu v kategorii řečnických, kdy otázku sice vyslovíme, ale neočekáváme žádnou odpověď: Kdo takovou smlouvu vůbec mohl dát dohromady?
Kdo ji mohl odhlasovat a schválit?
Vynásobíme-li konkrétní metry konkrétních lodí, které by zde mohly během roku kotvit, pak máme na hromádce nemalou částku peněz.
A přicházejí další otázky:
Kam tyto peníze jdou? Mohl by se zde procházet muž se psem? Mohl by zde být správce? Připadá mi totiž víc než dobrodružné nechávat za těchto podmínek loď s veškerým vybavením na tomto místě.
Opravdu žijeme v Absurdistánu?
Existují nějaké hranice toho, co je ještě vůbec přijatelné?
Anebo se člověk opravdu pod tíhou všech těch papírů a slov bez reálného života má stát ovcí?
Svěsit hlavu a nic nechtít?
Anebo veškeré snažení výše jmenovaného SLAVOJe směřuje k tomu, aby zde za těchto podmínek vůbec žádné lodi nekotvily a areál si tak mohli představitelé spolku využívat po svém?
Wahlgrenis
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 kvě 2015 10:24

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod Petr Felix Chudoba » 25 kvě 2015 19:11

Wahlgrenis píše:2400,- Kč/m délky lodi/rok


To snad není pravda :cry: Při téhle ceně vyjde osmimetrová loď laciněji v komerční maríně na jezeře než ve městem dotovaném jachtklubu.

V roce 2012, před pronájmem loděnice, přišla šestimetrová loď asi na 6000 Kč ročně. Loděnice tehdy Slavoji vynášela cca 100 000 hrubého příjmu ročně.

V letech 2013 - 2014, v době pronájmu, přišla tatáž loď na 11 000 ročně, protože Slavoj od nájemce chtěl 250 000 Kč.

Letos, už zase v režii Slavoje, by ta samá loď přišla na 14 400 za rok. To je opravdu pokrok a hlavně ta mocně proklamovaná podpora sportu.
Uživatelský avatar
Petr Felix Chudoba
 
Příspěvky: 50
Registrován: 12 zář 2014 01:42

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod václav » 26 kvě 2015 16:38

Pokud možno hezký den.
Delší dobu jsem se odmlčel, neznamená to, že jsem se přestal zajímat o dění kolem jachťáku.
Vím, že dnes nikoho nezajímá nějaká historie, ale přeci se pokusím připomenout pár věcí.
Někdy v 55. roce jsem začal chodit do jachťáku. Tenkrát měl Slavoj jednu loď třídy pirát, na této lodi se střídali všichni tehdejší dorostenci i dospělí. Záleželo jen na trenérech, kdo kdy bude trénovat. Na závody se jezdilo autobusem, nebo vlakem. Nevím kolik lodí má jachetní oddíl dnes, ale asi se to za šedesát let moc nezměnilo.
Již jednou jsem se ptal, a to 11.března, na to, kam zmizeli peníze za příspěvky jachtařů? Do dnešního dne nikdo neviděl hospodaření. Kam pan Mikolášek, a potažmo pan Šíf, dali peníze jachtařů? Jak jsem zjistil, tak pan Mikolášek byl zároveň pokladníkem. To si pořídil dovolenou?
A ještě bych se rád zmínil o vztahu tehdejšího vedení Slavoje
k jednotlivým klubům. Na každé výroční schůzi, nebo na každé větší akci pořádané kterýmkoli klubem, byl zástupce vedení Slavoje. Měli alespoň zájem se na vlastní oči přesvědčit o situaci v klubech. Nenechávali se jenom informovat od předsedů oddílů. Podle mých informací se současné vedení v jachetním oddíle ukázalo jen jednou. Tehdy pan Mayer prohlásil, že když pan Mikolášek na to nestačí, že bude on sám dělat předsedu. Jachtařům bylo navrženo, aby zpracovali nové podmínky pro činnost jachetního oddílu. V tu dobu bylo již dávno rozhodnuto se nepohodlných členů zbavit. Ale protože reálně hrozilo, že bude pan Mikolášek odvolán z funkce, musel VV jednat. Nebylo možné podle platných stanov vyloučit nepohodlné členy. VV uskutečnil svůj ďábelský plán: ZRUŠIL celý klub!
Na místo jednání VV rozhodl. Pak následoval sled událostí, jako například nevpuštění na valnou hromadu atd.
Od toho se nedá očekávat nic jiného, než likvidace jachetního sportu v Litoměřicích. Konkrétně to, jakým způsobem byla stanovena částka za metr a rok na loď. Moc by mne zajímalo, zda pan Černý a spol bude platit stejnou částku. Loď jako loď a metr jako metr. Co na to pane Šíf a pane Černý? Což je to všem členům SLAVOJE úplně jedno? To jsme opravdu takové ovce? Musíme si všechno nechat líbit?
Dále bych se chtěl zeptat na to, jak jsou rozdělovány peníze pro kluby? Kolik dostali na basket, kolik dostali veslaři a kolik peněz dostali ostatní kluby?
václav
václav
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02 říj 2014 13:30

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod václav » 28 kvě 2015 16:48

Ještě jednou se vrátím ke kauze jachťák.

To, co předvádí vedení Slavoje, je už do nebe volající.
Veškeré jejich kroky totiž směřují jen k totální likvidaci jachetního sportu
v Litoměřicích. To, co se říkalo na začátku této kauzy, že potřebují celý
areál vyprázdnit, se začíná naplňovat. Stanovení těchto cen, bez toho aby za něco
nesli odpovědnost, je jenom snaha o to, aby celý objekt byl prázdný.
Když se oslavovalo 110 let trvání jachťáku, tak bývalý předseda Slavoje
prohlašoval, jak si váží toho, co vše jachtaři dokázali. Stejně tak starosta
sliboval, jak se město bude podílet na rozvoji a činnosti mládeže v klubu.
Skutek je takový jaký je: jenom řeči. Osobně jsem byl na této slavnosti
přítomen.

Chci se ještě obrátit na členskou základnu veslařů.
Vážení kolegové veslaři, doslechl jsem se, že máte na své schůzi (na doporučení VV) vyloučit „nepohodlné“ jachtaře.
Ptám se Vás kolegové, jak můžete vylučovat lidi o kterých víte jen to, co Vám nakukal VV?
Jak byste se asi chovali, kdyby měli třeba tenisté vylučovat někoho z Vás? To přeci není normální! Ať se rozhodnete jakkoliv, přeji Vám jen to, aby jste nebyli za nějaký čas na stejné pozici jako je dnes jachťák. Nebuďme OVCE!

Václav
václav
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02 říj 2014 13:30

ceny pronájmů v loděnici

Příspěvekod Petr Felix Chudoba » 29 kvě 2015 15:29

Bylo mi vytčeno (nikoliv zde), že si neověřuji informace, uvádím nepravdy a v komentáři k ceně, kterou Slavoj nastavil za umístění lodí v jachetní loděnici, neberu v úvahu slevy, které Slavoj hodlá majitelům lodí poskytovat. Obstaral jsem si tedy ceník a konstatuji, že je v něm skutečně a doslova napsáno:

základní cena: 2.400,- Kč / m délky/rok

K této ceně jsou uvedeny slevy 20% za celoroční stání a 25% za vnější zimní stání.

Užívám loď dlouhou 6,05 metru, stále jsem v loděnici celoročně a na léto i zimu si platil místo v hangáru, takže pro mne přichází v úvahu pouze první sleva, tedy 20%.

Do roku 2012 jsem platil nájemné cca 6 000 Kč (přesně si již nepamatuji).
V době pronájmu loděnice soukromé osobě jsem platil nájemné 10 500 Kč.
Podle navrženého ceníku bych po slevě platil 11 616 Kč (nevím, zda v této částce je zahrnuto také celoročně rezervované místo v hangáru, obsazené vozíkem pod loď).

Konstatuji, že avizované „zlepšení podmínek“ pro majitele lodí po zrušení smlouvy s nájemcem by pro mne ve skutečnosti představovalo nárůst ceny o 10,6%.

Majitel lodě, který je zároveň členem oddílu a jachting provozuje výkonnostně, teoreticky může dosáhnout i nižší ceny: ceník uvádí pro členy jachetního oddílu 10% slevu za každý dokončený závod pod hlavičkou Slavoje (do maximální výše 50%). Slevy se sice počítají složeným úrokováním, ale i tak se jedná o velmi slušnou částku a musím poctivě konstatovat, že alespoň pro některé členy jachetního oddílu to skutečně znamená masivní podporu jejich sportování. Vezmu-li za modelový příklad třeba takové lodě, jako mají předseda anebo trenér jachetního oddílu, tak pro takové mohou získat na slevách téměř 8 000 Kč každý rok, a to už je podpora, kterou dospělým a výdělečně činným členům poskytuje málokterý sportovní klub.
Uživatelský avatar
Petr Felix Chudoba
 
Příspěvky: 50
Registrován: 12 zář 2014 01:42

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 31 kvě 2015 09:12

Dámy a pánové,
je potřeba se podívat na celý problém z jiného úhlu. Kdysi jsem prohlásil že jachetní oddíl vždy sloužil jako zlatá slepice, která snášela zlatá vajíčka. Za tři poslední roky vedení Slavoje vydělalo. 750tis. od nájemce na nájmu, neplatili energie á 300tis. Nájemce zhodnotil areál, nemovitost á 500tis. Na údržbě, střežení objektu a poskytování služeb členům oddílu ušetřili á 150tis. Povodně v roce 2013 jim přinesly 1mil.Kč. Suma, sumárum 2,7Mil. Opravy po povodních stáli 410tis. a to s otazníkem, kdyby byl objekt včas vyklizen škody by nebyly tak vysoké. Takže á 2,3Mil vedení Slavoje získalo z areálu jachetního oddílu. Co z toho měli jachtaři sportovci? A kam se poděly? Nic. Do dnes sportují. nesportují, trénují na závodech.
V současné době znovu připravují objekt jako ubytovnu. Vždyť místopředseda dávno před zrušením jachetního oddílu prohlásil, že klidně nechá areál rok uzavřen. Už tenkrát jsme věděli proč. Zvětšíme prostory kempu! Ten rok to vydržíme, pak se posypou. A členy jachetního oddílu vyřešíme jednoduše. Nájem zvedneme tak, že sami odejdou. Dětičky necháme pod veslaři. Jak jednoduché a prosté. A kdyby přeci jsme měli málo peněz, popláčeme si na městě. Heslo dne. Jedeme dál !
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 01 čer 2015 12:16

ještě k doplnění,
spousta lidí mě potkává ve městě a ptá, se proč se zabývám Slavojem. Já jim odpovídám na jejich otázky ochotně. Jako kluk jsme trávili spousty času v areálu fotbalového stadionu. Scházeli jsme se tam skoro denně a hráli kopanou. Spousta kamarádů pak hrála fotbal závodně. Jako kluk spolu s ostatními jsme se na jaře účastnili atletických závodů, které pořádali školy z celého okresu. Odtud jsme postupovali do celostátní soutěže. To byla ta správná výchova mládeže ke sportu. A dnes se v areálu Slavoje schází hlavně občani našeho města a závodí mezi regály supermarketu. Kde je atletická dráha. A co z toho měli a mají sportovci Slavoje.
V roce 2013 jsem před povodněmi přišel do jachetního oddílu, pomoct. Po povodních jsme společně s některými jachtaři a členy areál uklidil. Myslel jsem si, že konečně nastala doba začít provozovat jachting. Sundal jsem tabuli. Jachetní oddíl vstup zakázán! A představoval jsem si, že VV TJ vytvoří potřebné podmínky, jako třeba u veslařského klubu. Nic z toho se nestalo. Výsledek vidíte sami, jsme tam kde před třemi roky. Zdůvodněni vidíte na Apoštolských listech ve skříňkách Slavoje.
Takže se budu ptát, tak dlouho dokud se jachting nevrátí tam, kde ho generace členů Slavoje budovali. Jednou bych se musel stydět sám před sebou, že jsem se jen díval, jak si někteří lidé dělají co chtějí, bez ohledu na společenský zájem. A to je jak se domnívám masový sport, výchova mládeže.
To jsou ty důvody, proč nemohu se nečině dívat co se kolem nás děje. síla a čest
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 02 čer 2015 20:37

Dámy a pánové, členové TJ, já vím je to dlouhé, ale pravdivé a poučné. Ve skříňkách TJ Slavoj Litoměřice čtu a vy z Apoštolského listů také, že některé osoby vystupující pod VV TJ, jako by za členskou základnu se snaží všemožně eliminovat, ospravedlnit skutečnosti, které se odehrávají uvnitř TJ. Skovávajíce se za sportovce TJ a sportovní výsledky. Podíváme se na ta tvrzení z blízka. Tvrdí, že mi jsme příčina, že jsme si dovolili kritizovat. Práci VV, hospodaření TJ. Ovšem k tomuto tématu jsme se ještě nedopracovali, věřte dámo a pánové z VV TJ, že je o čem psát.
A vůbec, už bych se na vašem místě nechlubil tím, že policie, okresní, krajské zastupitelství šetřilo a dokonce vyvrátilo obvinění námi vznesená. Někde jsem se zmínil, že tři čtvrtě roku jsem se snažil přesvědčit státní úředníky, že postup, který VV zvolil je protizákonný. Zatím co nám byl dopodrobna vysvětlen rozdíl ve výkladu jednotlivými paragrafů, oprávněnosti, či neoprávněnosti manipulace s poštovními zásilkami, tak odpověď na základní otázky jsme neobdrželi. Bylo porušeno listovní tajemství osobami ve VV ano, nebo ne. Byly stanovy TJ změněny v rozporu se zákonem a jednacím řádem TJ ano, nebo ne. Jaké důvody vedly osoby ve VV k těmto změnám. Míru zavinění, odpovědnost osob, kvalifikaci, úmysl jsme nechali na těch, kteří jsou placeni z peněz daňových poplatníků. A nic! Proti tomu jsem četl : ,, je pravdou, že se vedení TJ Slavoj Litoměřice seznámilo s obsahem zásilky a to dílem z důvodu rozhodnutí komu je tedy adresována a dílem z důvodu, že nabyli přesvědčení, že obsah zásilky, tedy rozhodnutí SPS se jich bezprostředně dotýká .“ No měl vrátit dopis na poštu ano, nebo ne ? Zadržel jej, seznámili se s ním neoprávněně jiné osoby ano, nebo ne ? Dále v textu:,, Určité osoby se pak cíleně s obsahem zásilky seznámily, avšak nikoli za účelem způsobení škody jiné osobě, ale naopak z důvodu odstranění určitého protiprávního stavu, neboť v opačném případě by hrozil vznik škody právě TJ.“ Protokol se jmenoval - Vyrozumění o založení věci. Datum vyhotovení: 21.8.2014 Mimochodem 5.3.2014 nájemci z jachetního oddílu byla doručena výpověď. Ono škoda, není jako škoda. A nejvíce mě pobavila tato věta : ,, a z nějakého důvodu v rozporu s příslušnými právními předpisy nebyli účastníky zmíněného řízení. “ TJ. Štěstí, že známe stavební zákon a trestní řád, jinak bychom tomu i věřili. Je nutné se obrátit na Vrchní státní zastupitelství a Policejní prezídium, aby mě poučili, členům TJ v tom udělali jasno. VV, nechlubte se. Je to spíše k pláči, že byly vyvrácen obvinění.
Dámo a pánové, už vůbec bych v Apoštolském listě nepoužíval slova, kroky byly správné, legální. Vyměněné stanovy VV. Zrušení jachetního oddílu 18.6.2014 VV za asistence policie bylo flagrantní porušení občanského zákoníku, jednacího řádu TJ. Jistě víte co říká §251,§184. Ale tady často některé osoby vystupující pod VV TJ jakoby za členskou základnu zneužívali represívní složky k řešení vnitřních problému neziskové organizace, k zastrašování nepohodlných členů TJ. Tady jste narazili na toho pravého. Chcete další relevantní důkaz? 1.2.2015 Městská policie, chránila 15 členů TJ při předávání jachetního areálu nájemcem. Před gladiátorem, aby jim neublížil! Jeden z místopředsedů TJ ten den měl takový strach o svůj život, že dostal amnézii a nepamatoval si, že jachetní areál uzamykal. Tvrdil na zastupitelstvu města, že sportovci mohli od 1.2.2015 kdykoli využívat sportoviště. Ale museli by mít ty správné klíče. To nebyl první případ, viďte paní předsedkyně. Jaký je stav dnes? Můžete se jít kdykoli podívat. V Karlíně, v tenisovém klubu zvedli členské příspěvky ze 3tis. na 15tis. Kolik členů zůstalo? Jaká podobnost v TJ, pod vedením zkušeného VŘ. Ta smlouva o pronájmu a stání lodí VŘ, nemá chybu. Jak jste to říkali, jachetní oddíl zachováme? To jsou ty relevantní důkazy.
Dámo a pánové z VV, neřekli jste členům a valné hromadě TJ to nejdůležitější. Ani v Apoštolském listě jsem to nenašel. Vaším cílem je prodávat sport, ne vytvářet podmínky, to je ve vašich dokumentech. Což zase v praxi předvedl VŘ. Nebo jen plnil úkol? Zesměšňujete se sami i bez nás. A vůbec. V případě, že má někdo jiný právní názor k čl.1 stanov TJ Slavoj Litoměřice z 2013, tak studoval práva v Kolíně.
Litoměřickému fóru děkuji, že se můžeme vyjádřit.
Síla a čest
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod Pavel-LT » 07 čer 2015 23:01

Dámy a pánové, sportovci, vedení Slavoje

Nedá mi to, abych neokomentoval arogantní postup vedení Slavoje vůči členům bývalého jachetního oddílu. Toto by měla být sice povinnost předsedy oddílu, ale z toho se stal leštič klik

V každém slušném klubu, oddíle, spolku je nepsaným pravidlem, že vysloužilým sportovcům, kteří se za své aktivní éry zasloužili o rozvoj toho daného sportu, jsou nabízeny různé úlevy, zvýhodnění apod. Proč? Protože tito členové mají bohaté zkušenosti a jsou neocenitelným zdrojem rad a zkušeností, které mohou předat mladé generaci začínajících sportovců.
Je ale s podivem, jakým způsobem přemýšlí vedení Slavoje. Místo aby se drželi starého českého přísloví : „Nemusí pršet, stačí když kape“ , tak se pokouší o hotovou průtrž mračen i na úkor těch nejstarších. Je vidět, že na vše používají dvojí metr. Já, coby nájemce, jsem musel před podpisem smlouvy o nájmu předložit souhlas všech členů oddílu s nastavením cen za uskladnění a kotvení lodí, což znamenalo, že ti nejstarší členové museli být zvýhodněni oproti ostatním členům (jinak by to finančně nezvládli) a všichni členové tehdejší jachetního oddílu s tímto cenovým návrhem museli souhlasit. Nyní vedení Slavoje pod heslem „My jsme majitelé, my se nikoho ptát nemusíme“ těmto nejstarším členům, kteří jsou členi Slavoje déle než většina členů dnešního vedení Slavoje, nastavili likvidační ceny. Proč? A co je výsledkem?

Nestačilo zrušení nejstaršího jachetního oddílu v ČR, je potřeba pod pláštíkem komerčního využití tento areál vyčistit. A pro po - pane Mayere dlužíte čtenářům tohoto fóra odpověď na to proč jste zrušili jachetní oddíl – slíbil jste to a sliby se mají plnit, „ nejen o vánocích“. Výsledek nenažraných cen je jasný, většina odejde sama.

O pár řádků výše jsem psal o starém českého přísloví. Proč? Protože dne 1.2.2015 jsem předal protokolárně Slavoji nebytové prostory a současně byl Slavoji předán kompletní seznam uzavřených smluv včetně cen. Celková částka byla téměř 230 000,-Kč/rok. Navíc 31.3.2015 jsme Slavoji předali zrekonstruovaný byt (do rekonstrukce jsme investovali ze svého cca 500 000,-Kč), ze kterého mohl Slavoj inkasovat dalších cca 70 000,-Kč/rok. Sumasumárum smluvně zajištěný příjem 300 000,-Kč ročně a k tomu ještě výnos z ubytovny cca 60 000,-Kč/rok. Ale pro vedení Slavoje je to asi málo. Kolik je asi nyní smluvně zajištěný příjem ?!? No a když to náhodou nepůjde, tak není nic snazšího než si pod nějakou záminkou skočit na město pro nějakou dotaci , že pánové.

Ptám se sportovců Slavoje – pečuje vedení Slavoje o Váš majetek s péčí řádného hospodáře?

Pavel – bývalý nájemce areálu jachtklubu
Pavel-LT
 
Příspěvky: 7
Registrován: 11 zář 2014 16:43

PředchozíDalší

Zpět na Sport

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron