Koho volit v Litoměřicích?

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Lajonel » 07 zář 2018 17:34

ku

KDÚ – byla ve vládě, která prosadila EET. Je tedy spoluodpovědná.
Možná špatně z mé strany popsáno, ale za jeho 6 let působení v senátu jsem zaznamenal snad jen jeden článek o Sýrii a jeho obhajoby přijímaní migrantů. Jako senátor pro Litoměřice nic neudělal.
KSČM – zde se dá souhlasit.
ODS – dokázala vládnout tak, že jsme jedno z mála měst bez dluhů za stále probíhajících investic a oprav. Kritika dotací je trošku zbytečná, díky nim se toho mnoho u nás udělalo a není třeba ani kritizovat jejich získávání, jelikož úředníci dělají dobře svou práci, když jsme úspěšní v jejich získávání. Dělají to všechna města a bez nich by to nešlo. Kritika na nesplněné sliby je jistě částečně oprávněná, ale která strana splní vše? Pro jejich nesplnění jsou i relevantní důvody, příkladem je přesun ZUŠ. Ministerstvo školství upřednostňovalo dlouhá léta jiné obory a i když slíbilo pro ZUŠ vypsat dotační tituly, nesplnilo to. Dle vyjádření zástupců města by se snad příští rok mohl tento titul vypsat a pak by nemělo nic bránit realizaci tohoto projektu.
Sport a zdraví – Myslím, že projekt Zdravé město není špatný. Komunální politice asi nejsou moc schopni ovlivnit kvalitu ovzduší i když existuje nějaký plán vedení města společně s MŽP, jak kvalitu ovzduší zlepšit a snad se již realizuje. Hustotu dopravy u nás neomezíte s ohledem na lokaci našeho města. Spíše by se měli páni zastupitelé hnutí ANO zasadit o větší tlak na jejich předsedu. Ten je jedním z největších znečištitelů ovzduší v kraji.
TOP09 –
Severočeši Litoměřice – zde se dá také souhlasit.
ANO2011 – pan Urbánek je zrovna tím, kdo podával trestní oznámení, nikdy se k tomu nepřiznal a vždy to policie odložila, že se trestný čin nestal. Jen tak přidělal práci úředníkům města ne konkurenčním politikům. Nikdy se ani za tato nepodložená obvinění neomluvil. On je ten, který na kraji kritizuje přísun peněz do Litoměřic – do města kde žije, asi tam bojuje za zájmy někoho jiného. Naštěstí je na místní kandidátce ANO dost rozumnějších a schopných lidí, kteří jsou umístěni na kandidátce výše než tento zhrzený politik.
Zelení a Piráti – tuto informaci distribuuje několik členů hnutí ANO. Možná je to jen taktika, ale o tomto budoucím koaličním spojení hovoří jako o hotové věci.
SPD –
Lajonel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2018 13:42

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod jiri.rudolf » 08 zář 2018 11:49

pro Lajonel,

Váš osobní demokratický názor je jasný. Všichni nestojí za nic pouze ODS je to správné řešení. Hodně zjednodušený názor.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Achab » 08 zář 2018 14:23

v Terezine problem s zenami na kandidatce nemaj :roll: https://litomericky.denik.cz/zpravy_reg ... 80906.html
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Eva Trnková » 08 zář 2018 14:38

Pro Lajonela:
Klidně si tu ODSku volte. Nikdo Vám v tom nebrání. Na ostatních nechte, ať si svoje zástupce na radnici vyberou sami, podle vlastního uvážení. Už je zase na programu dne stěhování ZUŠky. Podle hesla "Nikdo vám nemůže dát víc, než vám my můžeme slíbit".
Eva Trnková
 
Příspěvky: 44
Registrován: 21 kvě 2010 13:30

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Adson z Melku » 09 zář 2018 12:01

Piráti/SZ

pro p. Lišku - nesouhlasím s tím, že to není otázka pro komunálního politika, je to otázka pro kohokoliv, kdo se uchází o hlasy voličů, pro mne je důležité, jak který potencionální zastupitel smýšlí o tomto velkém problému, ať to je součástí komunální politiky či nikoliv. Chápu, že jste na kandidátce a musíte obhajovat, v pohodě.

pro p. Stibala - já se ale neptal na to, zda je tento problém součástí komunální politiky či nikoliv, ptal jsem se v souvislosti s nehorázným požadavkem kandidáta SZ v Praze, který toto téma do komunální politiky vnesl, na to, jaký na toto má názor místní SZ, potažmo i Piráti.

Co se týče vámi všemi opěvované genderové konference, mám na to jiný pohled, znám názory a hlavně činy soudružky Marksové a jen ona sama spolehlivě stačí k diskreditaci jakékoliv akce, které se účastní. Stejně tak se podívejte na ostatní účastnice této obskurní sešlosti, pro jaké "pracují" neziskovky a co je jejich cílem a kdo je financuje. Děkuji, už jsem zvracel.

Pro Vodoměrku - to, že je někdo u STAN nebo v Topce, ještě neznamená, že je pravicového smýšlení, to opravdu nee. Apropos, vy jste bufet raboval?

Pro p. Panaše - vezmu to odzadu. Od té krásné prázdné floskule, že do politiky ženy patří. Jistě patří a on jim někdo kandidaturu zakazuje? Nebo jen aktivistické soudružky se derou do funkcí pomocí kvót? Máme tedy rovnoprávnost mezi pohlavími nebo jsou ženy diskriminovány? Pokud máme rovnoprávnost, pak jsou jakékoliv kvóty a poz. diskriminace nesmyslné a pouze neoprávněně zvýhodňují jednu stranu, nebo ji nemáme, byť ji máme deklarovanou a pak je to na podání k ústavnímu soudu.

Co se týče uprchlíků, tam se také neshodneme. Vlastně pouze v jednom (se shodneme) a to v tom, že člověku v nouzi má být pomoženo. V první bezpečné zemi, tam financujme pomoc těm, kteří prchají před válkou či politickým útiskem, vězte však, že to z valné většiny nejsou ti, kteří jsou nabíráni u břehů Libye a dováženi na evropský kontinent. Já si jako, vašimi slovy, vychcánek opravdu nepřipadám, naopak jako, opět vašimi slovy, vychcánkové my připadají všemožní uřvaní aktivisti z neziskovek, kteří prostřednictvím mainstreamových médií, označují všechny s jiným názorem za rasisty, xenofoby a neonacisty a kteří si z dovozu "novoevropanů" udělali lukrativní byznys.

Pěkný den ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Adson z Melku » 09 zář 2018 12:16

ještě možná malý podotek, aby nedošlo k omylu - nejsem členem SPD, ani jejich sympatizant a Okamurovce rozhodně ani nemíním volit, ti opravdu řešení nepřinášejí a pouze z tohoto tématu profitují, bohužel i proto, že zde totálně selhaly tradiční strany.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod vodomerka » 09 zář 2018 13:04

Adson z Melku píše:Piráti/SZ
...
Pro Vodoměrku - to, že je někdo u STAN nebo v Topce, ještě neznamená, že je pravicového smýšlení, to opravdu nee. Apropos, vy jste bufet raboval?
...


Dal jsem si dva výborné tousty a jablečný mošt, ředěný vodou O:).
Stejně jako v TOP a STAN "pravičáci", ani my v Zelených nejsme zdaleka všichni "neomarxisti" :D. Ti teď omlazují KSČM.
Sebe, a myslím, že i nás všechny Zelený v Litoměřicích, můžu považovat za politický střed.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Lajonel » 10 zář 2018 15:33

Pro pana Rudolfa:
V tom je ta demokracie krásná, každý si může říci svůj názor a je jedno, že je pro někoho hodně zjednodušený.
Vám jako zastánci ANO, ale hlavně občanovi nevadí, že je premiér trestně stíhaný? Nevadí Vám, že celá Evropa vidí, že dotace na čapí hnízdo nebyla udělena oprávněně? Proč druhý nejbohatší Čech vůbec o tuto dotaci žádal, přeci jen je pro něj 50 mega jako pro Vás 5 korun. Vám nevadí, že premiér lže? Vám nevadí, že premiér stále hlásá lepší výběr daní, ale sám využívá daňové skulinky v korunových dluhopisech, kdyby dělal politiku pro lidi, tak se bude snažit toto daňové zvýhodnění zrušit, ale to on ne, on radši bude dál stát připravovat stát o desítky miliónů ročně, které by se dali třeba využít na podporu technického vzdělávání dětí – uvádím tento příklad, protože je Vám tento obor blízký a jsem rád, že je tu někdo jako Vy, kdo technicky mládež vzdělává.


Pro paní Evu Trnkovou:
Trošku používáte politické dezinformace, nikde jsem nikomu nevnucoval, koho má volit. To je ve Vašem příspěvku lež! Napsal jsem svůj názor, jak to vidím já. Budu se opakovat, ale to je krása té demokracie, že můžete vyjádřit svůj osobní názor. Když to někomu vadí, když na to reaguje lží, tak by byl rád, aby se vrátila totalita, protože Váš příspěvek je přesně totalitního ražení, kdy Vám je proti srsti odlišný názor a kdy napíšete lež, která neexistuje. Také nekritizuji Váš názor a je čistě Vaše svobodné rozhodnutí, koho budete volit. Klidně si volte někoho z té trojčlenné současné vládnoucí garnitury, která zadlužuje naši zemi (i když se ekonomicky daří), která navyšuje čerpání dotací pro velké podniky (asi to nebude náhoda). Klidně si tyto strany, kterým vadí odlišný názor, volte. Mějte ale respekt k těm, co mají odlišný názor. Zatím stále žijeme v demokracii a zatím nám oligarcha ještě totalitně nevládne a snad se to ani nepovede.
Lajonel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2018 13:42

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Eva Trnková » 10 zář 2018 18:57

Klid. Nevím, v čem lžu, ale dobrá. Vy si budete volit koho chcete, já si určitě z mnoha uskupení, které kandidují určitě vyberu a myslím, že tak učiní každý, kdo k volbám půjde. Tak když jste takový demokrat, tak byste to možná mohl tolerovat, ne? ;)
Eva Trnková
 
Příspěvky: 44
Registrován: 21 kvě 2010 13:30

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Llukas007 » 10 zář 2018 21:12

Jsou lidé slepí, hluší a je jim jedno kdo je stíhaný a za co. Řvát budou až se to bude týkat její vlastní kapsy. Ale pak bude pozdě.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod jiri.rudolf » 11 zář 2018 10:15

[quote="Lajonel"]Pro pana Rudolfa:
V tom je ta demokracie krásná, každý si může říci svůj názor a je jedno, že je pro někoho hodně zjednodušený.
Vám jako zastánci ANO, ale hlavně občanovi nevadí, že je premiér trestně stíhaný? Nevadí Vám, že celá Evropa vidí, že dotace na čapí hnízdo nebyla udělena oprávněně? Proč druhý nejbohatší Čech vůbec o tuto dotaci žádal, přeci jen je pro něj 50 mega jako pro Vás 5 korun. Vám nevadí, že premiér lže? Vám nevadí, že premiér stále hlásá lepší výběr daní, ale sám využívá daňové skulinky v korunových dluhopisech, kdyby dělal politiku pro lidi, tak se bude snažit toto daňové zvýhodnění zrušit, ale to on ne, on radši bude dál stát připravovat stát o desítky miliónů ročně, které by se dali třeba využít na podporu technického vzdělávání dětí – uvádím tento příklad, protože je Vám tento obor blízký a jsem rád, že je tu někdo jako Vy, kdo technicky mládež vzdělává.

No bylo by dobré aby jste mě neškolil o demokracii a jak sám píšete, každý si může říct svůj názor. Nevím jak jste přišel na to, že jsem zastánce ANO. jsem zastánce každého, kdo to myslí vážně a také dělá opravdu to co říká. Nejsem soudce a je mě úplně jedno kdo je bohatý a to se týká i pana Babiše. To že přebíráte rétoriku médií pouze ukazuje právě na ten zjednodušený pohled. Bylo by dobré se podívat i na ty ostatní a pak hodnotit. O poctivosti politiků a řady podnikatelů nemám žádnou naivní představu. Podnikání je tvrdé a nekompromisní a mnohdy na hraně zákona a věřte že mluvím z vlastní zkušenosti. Od toho tu jsou orgány jako policie , státní zastupitelství a nezávislé soudy aby řešili to co zde tvrdíte. No a pokud jde o ty finance na zájmové technické vzdělávání tak mimo dotace města a řady firem jako třeba Lovochemie a TRCZ se nikdo moc nepřetrhne, včetně státu počínaje MŠMT a konče krajem. No ale na tom mají podíl především předchozí vlády a ministři. Na rozdíl od dotací do sportu jsme opravdu v podpoře technického zájmového vzdělávání chudáci. Problém je především v tom že sebelépe vstřelená branka neposune lidstvo ani o píď dopředu to bohudík dělá věda a technika. Takže jak říkal velký Brumbál. V Bradavících se dostane pdpory každému, kdo o ní požádá. No a já říkám. V TKM uvítáme každého, kdo chce pomoci jeho rozvoji a každého, kdo chce na sobě pracovat. No a na závěr. Je mě opravdu úplně jedno kdo mě dá peníze na technické vzdělávání dětí, důležité je že chce pomoci. A úplně na závěr. Politici ale i firmy by se měli předhánět jak nás podpořit a ne abychom neustále poníženě žádali někoho o finance.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod LTM 1994 » 11 zář 2018 11:33

Bude dodržen tento slib ? Nebo to je hoax jako desitky slibu za tato volební období ? https://www.litomerice.cz/aktuality/667 ... ove-zelene
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Eva Trnková » 11 zář 2018 12:12

Souhlasím s p. Rudolfem. Školení o demokracii proběhlo. Já jsem byla dokonce nařčena z totalitních praktik. Netajím se tím, že bych chtěla na radnici po tolika letech někoho nového, který třeba nedá mladému komunistovi korýtko jen proto, kdyby se náhodou něco zadřelo, tak aby to podpořil. A proto říkám: "Liška na Hrad"! :)
Eva Trnková
 
Příspěvky: 44
Registrován: 21 kvě 2010 13:30

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Vladislav Liška » 11 zář 2018 12:18

No, děkuju pěkně :)

Mladému komunistovi, ale stejně tak komukoliv jinému nepotřebnému, by neměl dát místo nikdo. Trafiky a handly fakt ne. Ušetřené dva a půl milionu se mohly použít na něco smysluplného. Třeba na opravu několika dětských hřišť.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod kočka » 11 zář 2018 12:27

LTM 1994 píše:Bude dodržen tento slib ? Nebo to je hoax jako desitky slibu za tato volební období ? https://www.litomerice.cz/aktuality/667 ... ove-zelene
Jestli se zaručí, že vysazená zeleň se bude i zalévat a nedopadne jako na našem bulváru, a nejen tam, dám hlas komukoliv. Naštěstí komunisti ani SPD nic takového neslibují. :D
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Vladislav Liška » 11 zář 2018 12:50

Já doufám, že tato akce nedopadne tak jak byla naplánována. Viděl jsem návrh toho jak to má být a to dělal někdo, kdo se na místo nešel podívat ani omylem. Jsem pro pro stromy i keře, ale v návrhu byly třeba umístěné těsně u semaforu, takže auto jedoucí od kruháče by absolutně nemělo šanci včas vidět chodce, který se blíží k přechodu.
Takže udělat lépe a rozhodně pak ano, plus bych tam klidně šoupnul pár laviček.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Petr Urbánek » 11 zář 2018 15:39

Eva Trnková píše:.... A proto říkám: "Liška na Hrad"! :)

Ačkoli jde o politického konkurenta tak se přidávám "Liška na Hrad"!. Ať je tam co nejvíce rozumných lidí.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Petr Urbánek » 12 zář 2018 06:04

Lajonel píše:ANO2011 – pan Urbánek je zrovna tím, kdo podával trestní oznámení, nikdy se k tomu nepřiznal a vždy to policie odložila, že se trestný čin nestal. Jen tak přidělal práci úředníkům města ne konkurenčním politikům. Nikdy se ani za tato nepodložená obvinění neomluvil. On je ten, který na kraji kritizuje přísun peněz do Litoměřic – do města kde žije, asi tam bojuje za zájmy někoho jiného. Naštěstí je na místní kandidátce ANO dost rozumnějších a schopných lidí, kteří jsou umístěni na kandidátce výše než tento zhrzený politik.

Lajonel Birner tu obviňuje paní Trnkovou ze lži a přitom sám nestydatě lže.

Na kraji aktivně podporuji všechny možné dotace pro organizace v Litoměřicích, ať již jde o poskytovatele sociálních služeb, sportovní organizace včetně HC Litoměřice (v loňském roce dostal 1,0 mil.Kč a letos 1,3 mil.Kč), městskou nemocnici (zrovna toto pondělí jsme jí schválili dalších 7,1 mi.Kč na zvýšení komfortu pacientů) či kohokoli dalšího. Jedinou výjimkou byla moje otevřená kritika návrhu rady, v němž byly letos v červnu zamítnuty dotace pro DDM Rozmarýn (665 tis.Kč pro technický klub) a Slavoj (325 tis.Kč) zatímco byla schválena dotace 200 tis. Kč pro ZČ na pořádání komerční akce gastro food fest. Zdá se tedy zřejmé za koho Lionel Birner kope. ANO, bojuji za zájmy někoho jiného než vy. Za zájmy organizací, jež se v našem městě starají o děti a mládež, nikoli za zájmy soukromých podnikatelských lobby.

Pokud správně rozumím, tak jedno jediné trestní oznámení, týkající se nevymáhání plnění smluvních povinností nájemce ZČ vedením města, vyšetřovalo krajské státní zastupitelství, okresní státní zastupitelství, okresní hospodářská kriminálka a krajská hospodářská kriminálka více než 2 roky. Opravdu by se touto kauzou zabývali takto dlouho, pokud by šlo o nepodložená obvinění? Boží mlýny melou pomalu, ale doufejme jistě. Od zadržení Ratha s krabicí od vína již uplynulo více než 6 let a stále běhá na svobodě. Budete ho letos volit v senátních volbách, protože jste přesvědčeni o jeho nevině?

Rozumím, že Lionel Birner považuje za rozumnější kandidáty ANO ty, kdo jsou připraveni uzavřít koalici s největším kmotrem na současné radnici. Já jsem, ale nešel do politiky proto, abych se dělil o kořist se zloději a tuneláři, ale proto, abych jejich praktiky zastavil či alespoň omezil. A když se z původního protikorupčního hnutí stala tradiční politická strana, tak jsem se rozhodnul rezignovat na předsedu MO a odmítnul jsem kandidaturu na jasně volitelném místě. Nechal jsem tak jenom na voličích zda o moji další práci stojí či nikoli. Bylo to moje svobodné rozhodnutí a proto nemám žádný důvod být zhrzený tak jako Lionel Birner.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod jiri.rudolf » 12 zář 2018 10:00

Velký respekt Petře k Tobě a Tvému postoji.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Birner Pavel » 12 zář 2018 10:54

Informace pro všechny Birner není žádný Lionel! To si přeci pan Urbánek dokáže přesně zjistit .....
Pan Urbánek mě opět neprávem zde bez důkazu obvinil. Chlap si vyřikává s chlapem vše z očí do očí.
Ok, já se takovému jednání ale nesnížím.
Birner Pavel
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 črc 2014 08:41

PředchozíDalší

Zpět na Komunální volby 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron