Koho volit v Litoměřicích?

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Petr Panaš » 04 říj 2018 20:47

Snad se nebude ODS a její voliči zlobit. Prostě mě to přišlo vtipné :lol:
Přílohy
Kocourkov.jpg
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Achab » 04 říj 2018 21:41

Eva Trnková píše:Přeji vám na zítřejší volby šťastnou ruku. Ať už volíte kohokoliv, nezapomeňte na toho, kdo nám tady umožnil již 8 let diskutovat. A tak ještě jednou “Liška na Hrad” ;)

souhlas :!:
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Lajonel » 07 říj 2018 09:03

Gratutuluji vítęzum.
Lajonel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2018 13:42

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Adson z Melku » 07 říj 2018 10:49

Alea iacta est ...

Můj názor - Samozřejmě netuším, jak se utvoří budoucí koalice, já osobně bych preferoval koalici ANO (bez p. Urbánka by mohlo být "státotvornější") s ODS, eliminovaly by se excesy z minulosti, eliminovaly by se omyly typu pana Letušky, eliminovali by se aktivističtí šílenci a neokomunisti typu Piráti a současná SZ v Ltm. Pokud by toto nebylo možné, pak, alespoň pro mne je pořád přijatelnější koalice ODS, Severočechů a p. Červína (letos to daj i bez komančů), než sluníčková šílenost ANO, SZ/Piráti + s kýmkoli jdoucí Severočeši.

Jak jsem napsal 11.5.2018 Vodoměrkovi ze SZ - Je mi líto, ale za těhle okolností Vás fakt volit nemůžu, ale zase Vám to jistě přihraje jiné voliče. Já si chci pokud možno o svém životě rozhodovat sám a nepotřebuji žádné genderové, rasové, uprchlické kvóty, pozitivní (i jakékoliv jiné) diskriminace, neziskové organizace s jediným správným názorem, které nám utahují šrouby osobních svobod.
Pokud bych si měl na tvrdo vybrat, tak radši víc osobní svobody i přes všechna negativa demokracie (koryta, cinknuté zakázky, apod) než nesvoboda, omezování a přikazování co je správné a co nikoliv.


Pro mne přes toto vlak nejede a jsem rád, že Litoměřice (tedy doufám) se tomuto minimálně na další čtyři roky vyhnou.

Přeji všem krásnou neděli ...

P.S. Gratuluji p. Panašovi a p. Hrkalovi ke zvolení preferenčními hlasy, to mne opravdu potěšilo ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Vladislav Liška » 07 říj 2018 11:07

Děkuji všem kdo šli volit.
Bohužel se ukázalo, že síť lidí navázaných na město je příliš silná, a otevřené transparentní politiky se prostě hodně lidí bojí a raději chtějí zakonzervovat stávající stav a stále dokola věřit stejným nesplněným slibům.
Na druhou stranu mě hodně potěšilo, že lidi neskočili na imigrantskou notičku SPD, to je myslím moc dobré znamení.
Vyloženě škoda a pro mě i velkým překvapením je to, že se nedostala KDU ČSL. Měl jsem za to, že v LTM je celkem silná. Kam jim utekli voliči netuším - od KDU zaznělo, že hodně k SPD.
Komunistům šly hlasy také dolů, to je fajn. Uvidíme, jestli opět dostane teplý flek J. Růžička za podporu při hlasování pro ODS a zda ODS dál bude tvrdit, že s komunisty ani v tajné dohodě nejsou. Teoreticky už to nebude potřeba, ale kamarádi jsou holt kamarádi, že :)
Tak zas za 4 roky :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Llukas007 » 07 říj 2018 18:35

Taktéž děkuji všem voličům za účast a jsem mile překvapen, že lidé začali uvažovat rozumně. Gratuluji vítězům!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Achab » 07 říj 2018 20:31

Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Jirka » 08 říj 2018 12:05

Ten Pešout kupodivu přesně z makrohlediska zhodnotil situaci v Litoměřicích. Moje mikroprognóza je takováto.
1. Spojí se ODS a ANO a nastolí diktaturu, což se jeví jako nereálné.
2. Pokračování současné koalice. Pilot bude opět podřimovat na ZČ,
ředitelé příspěvkových organizací a jejich zaměstnanci budou
disciplinovaně hlasovat, neschopný mladý komouš se opět těší na
placenou funkci a neschopný mladý historik taky dostane placenou
funkci.
Oceňuji genialitu radního za ČSSD, to byl přestup. A politik zvaný Zdravé město je tam zase, dal si za cíl dožít 80 v placené funkci.
A uvidíme co za 4 roky dovedou.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod matador75 » 08 říj 2018 15:27

Pan Letuška se již třese na místo místostarosty.
matador75
 
Příspěvky: 10
Registrován: 21 črc 2018 17:58

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Honza » 08 říj 2018 18:10

Ten Pešout totiž není blbec. Jen ti blbci okolo se snaží z něho toho blbce dělat :-)
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Adson z Melku » 08 říj 2018 20:28

Dovolím si nesouhlasit, ten "článek", lépe řečeno paskvil, je snůška smyšlenek.

Vezměme to od začátku, ODS rozhodně nevyšachovala ČSSD, ta se zlikvidovala spolehlivě sama, jak na celostátní úrovni tak i v Litoměřicích.

Žádný vzestup Pirátů ani Zelených se nekonal, Pirát je tam jenom jeden, což je opět z hlediska celorepublikového spíše bída, za SZ jsou tam opět dva matadoři, kteří si to za svoji dlouhodobou práci pro Litoměřice zaslouží a voliči to dokážou ocenit, paní Simerská je omyl, který se svezl se zavedenou značkou, kdyby byl místo ní na kandidátce Fantomas, tak se tam dostane taky.

Tím vyvracím i blud o tom, že Zelení měli na plakáty dát primárně p. Panaše, tady nejsme na velkém městě, kde se lidi neznají, voliči, kteří Zelené volit chtěli, to věděli a pana Panaše (i pana Hrkala) do zastupitelstva dostali.

Co se týče p. Urbánka, tak dle mého názoru jeho nezařazení na čelné místo kandidátky ANO pomohlo a navíc otevřelo cestu k jednoduššímu povolebnímu vyjednávání. P. Urbánek byl skvělý opoziční zastupitel a hlídač, pro koaliční vyjednávání by byl však příliš radikálním prvkem.

Jedna z mála věcí, se kterými mohu souhlasit je ta, že p.Krejza je opravdu mužem zákulisních dohod. Ale o tom snad politika je, ne? Na bláboly o dosazování lékařů na kandidátku nemíním blíže reagovat. Pokud mne paměť neklape, tak sportovci p. Červína kandidovali samostatně před drahně lety a úspěšně, to že tvoří koaliční uskupení s ODS je prostě historicky dáno a obě strany z toho mají prospěch, opět o tom je politika.

Z celého "článku" stříkají potoky frustrace z toho, že se to zase nepovedlo a toto je tedy jediná věc, která se s tím dá dělat, sepsat hanopis, tak si to užijte.

P.S. Nikdy bych nevěřil, že já budu ještě někdy volit ODS a ještě je na tomto fóru obhajovat, přiznávám, že jsem je volil jako, pro mne, menší zlo.

Pěkný večer ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Honza » 08 říj 2018 22:21

Jenže volební matematika v komunálkách je jiná než u voleb do PS. Tedy, že promyšlené to má jako jediná strana ODS - řazení lidí. Sám Krejza ví, že je neoblíbený, proto musí být za Chlupáčem, protože pokud bude klesat, tak aby měl kam. Proto strany chtějí, aby byly křížkovány a nikoliv jednotliví kandidáti. Tím strana získává třeba 27 hlasů. Naopak pokud chcete třeba Panaše, Hrkala a Štěrbu vynést o popředí, musíte to udělat na úkor jiných. Tím ztrácíte počet hlasů, protože nemůžete někoho zakřížkovat. A v tom je ten fígl, kdy ANO, Zelení, ČSSD atd. ztráceli. To ODS radší volí jistotu, jinak by Chlupáče mohli dát klidně na 5 místo jako test. To Zelení nepochopili, když do popředí daly ženy, mladé, nezkušené, neznámé. Také lze předpokládat, že volič systém nepochopil. Není to jako u voleb do PS, kdy dáváte stranu a kroužkujete kandidáta. Jiné strany v jiných městech to zase třeba řeší tzv. kupčením. Nneí vyloučeno, že to někdo mohl zkusit i v LTM, přestože na to není důkaz, nic se oficiálně neprojevilo, ale není vyloučeno, že tomu mohlo docházet. Různé metody existují. Viz v ČT24 sdělení Chlupáče v debatě s Štěrbou, kolik stála kampaň, kdo ji platil. Poslechněte si to a začněte přemýšlet. Možná vám něco dojde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/124 ... 033550008/
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Vladislav Liška » 09 říj 2018 07:34

matador75 píše:Pan Letuška se již třese na místo místostarosty.


Ono jich asi bude více. Schválně, jaké místo dostane Filip Hrbek? Udělá se další placená pozice nějakého předsedy výboru, nebo to bude něco lepšího? :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod lupus » 09 říj 2018 19:47

Probůh, tento člověk by měl být senátorem ?
Skouknul jsem si - Senátní duel - mezi Mgr.Chlupáčem a MUDr.Štěrbou. To úvodní zaúpění patří prvnímu z duelantů. Pokud se pokusím coby laik, trošku přečíst jeho vystoupení, tak to bylo nemálo ovlivněno i přenosem ze studia ČT v Ústí n/L.
Přesto nápadná úvodní rozklepanost byla zcela evidentní. Během souboje byl, možná i kvůli pozici kamery a monitoru, často nakloněn vlevo a mírně vpřed. Mohlo to být způsobeno i slabším zrakem, nebo nejistotou. Zdůrazňuji slovo mohlo.
Nejistota byla možná i vyjádřena dvojím dotknutím se hlavy. Co se týče pragnantnosti ve vyjadřování myšlenek a pohotovosti v argumentaci, tak tyto dovednosti už tento kandidát nedožene. Jeho slovní projev byl prošpikován slovní vatou např:
nicméně, samožřejmě, vlastně, to znamená, tak.....i občasnými neartikulovanými zvuky.
Tento duel by měl být povinně prezentován přinejmenším v okresních gymnáziích a středních školách, jako názorný příklad rétorické neobratnosti, podcenění přípravy a nedostatečné znalosti problematiky prezentovaných témat. Týkalo se to:
senátu a jeho vliv na státní rozpočet, dále znalosti v postupném zavádění protikuřáckého /později plošného/ zákona, t.j. v letech 2006,2009,2017,2018.
Domnívám se, že je ostudou celé krajské organizace ODS, že takového kandidáta do senátu vybrala. Teď této straně a jejím sympatizantům nezbývá nic jiného, než tuto "osobnost" volit.
Za jediné mohu Mgr.Chlupáče pochválit, že mu konečně bylo rozumět, samozřejmě ve smyslu fonetickém.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod ronyk » 09 říj 2018 20:19

Naprostý souhlas, výsledek zákulisních jednáních Krejzy.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Rapid » 09 říj 2018 21:03

Než každý člověk vyřkne nějaký svůj názor, měl by si to pořádně rozmyslet. Volby nám skončily a rozumů o tom, jak by to mělo, či nemělo dopadnout je mnoho. Již jsem zde poukazoval na lidský potenciál, tudíž se budu trochu opakovat. V ODS je chytrým člověkem pan Krejza. Vypouštím nyní moralizování, budu pragmatický. On, stejně jako já a někteří další si velmi dobře uvědomují, kdo se mu nabízí ke spolupráci. Myslím, že on sám nikomu nic nesliboval, tedy má volné ruce. Když se tedy pořádně zamyslí nad „kvalitou“, která se mu sama nabízí, nad jejími požadavky, které nejsou podloženy žádným potenciálem ani žádnými nástroji a taktéž nulovou budoucí podporou vládních stran, z nichž ČSSD zcela pohořela a je pro město naprosto nepoužitelná, zbývá mu racionální volba, začít jednat ve prospěch města s druhým, na mandáty nejpočetnějším uskupením ANO 2011. Možný vznik této koalice by byl pragmatickým sloučením těch zvolených zástupců města, kteří svou silou 16 hlasů posunou naše město o pořádný krok vpřed. Které město se může pyšnit tím, že má místopředsedu vlády a poslance parlamentu, dalšího poslance parlamentu a budoucího senátora a to nejmenuji další dva poslance destruktivních subjektů. Zastupitelstvo potřebuje silný mandát od těch zastupitelů, kteří dovedou pracovat, přemýšlet a dotahovat úkoly. Využijme veškerý potenciál, který se nám nyní nabízí. Nepotřebuje hlupáky, kteří jen čekají na svou slávu a osobní prospěch, přitom v ruce nemají nic, co by za to stálo!
Rapid
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Lajonel » 10 říj 2018 14:37

Pane Honzo, vždyť vy jste přeci pan Pešout. Souhlasím s Adsonem, Váš komentář je opravdu blábol. Jeho podstata je jasná. Před volbami jste prosazoval p.Meziána a hnutí ANO. To nebylo z čisté vaší víry v jejich programy. Bylo to účelové a zištné. Měl jste zálusk na městské finance, které nyní pobírá pan Dostál. Chtěl jste ho vyměnit a nedivil bych se, že jste s nimi měl dohodu. Minimálně od hnutí ANO jste přeci za poslední 4 roky nějaké peníze dostal? Je to zdokladovatelné. V tom je ta výhoda různých účtenek, potvrzení a transparentnosti. Sami členové hnutí ANO se v posledních letech po hospodách vyjadřovali, že Vás drobně zadotují, abyste lidově řečeno držel hubu a nepsal o nich negativně. A tak se také dělo.
Lid si demokraticky zvolil. Strany si demokraticky vytvoří koalici a město bude fungovat dále. Je příznačné, že například Zelení se proti výsledkům voleb nebouří. Nevedli špinavou kampaň, nevytvářeli dezinformace. A proč? Protože nejsou vázáni na město, nečekali žádné benefity a jen chtějí pracovat na řešení problémů města. Nejvíce zhrzení jsou ti, kteří se už těšili na to, jak se dostanou do vedení města a budou kasírovat brebendy. Nějak se ale přepočítali a teď to nemohou překousnout a dál budou jen škodit, lhát a všechny obtěžovat.
To je krása na demokracii, že do vyhlášení výsledků voleb nemá nikdo nic jisté, jak si předem plánoval!
Lajonel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2018 13:42

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Honza » 10 říj 2018 21:31

Karle, vy jste vedle jako jedle. A teď ještě nějakou pohádku.
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod lupus » 11 říj 2018 15:50

Ještě k té kráse demokracie.
To je záludné,kruté a nevyzpytatelné na demokracii, že po vyhlášení výsledků voleb má každý jisté, že vše je nejisté. Tzn. předvolební dohody, povolební dohody, podání ruky,písemné smlouvy..... V politice neplatí Kantovo: "Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím obdivem a úctou, čím častěji se a více jimi zabývá: Hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Že nyní to hvězdné nebe není vidět ? U nás je to díky nočnímu osvětlení Palachovy ulice. A co se týče mravnosti, tak tu vystřídal nevynucený diktát pragmatismu v nás.
Politika je opojně dočista čistá špína !
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 11 říj 2018 20:44

Koho volit do Senátu:
https://www.facebook.com/drsterba/


a koho nevolit:
https://www.youtube.com/watch?v=vuSjvYMEVq0

Rozhodnutí je pochopitelně na každém. Je však dobře předem něco vědět a vidět. Pan Chlupáč by měl v prvé řadě a na 100% zastávat funkci starosty Litoměřic.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

PředchozíDalší

Zpět na Komunální volby 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron