Strana zelených

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 06 říj 2014 21:20

Důvodů bylo několik a vzhledem k jejich kumulaci jsem vyhodnotil, že je lépe sám odejít. Tajemník je především personální vedoucí úředníků, což generuje odpovědnost. Kde je ovšem odpovědnost, musí být i pravomoc. Proto mne třeba zaskočilo, když rada města bez mého vědomí odvolala vedoucího pracovníka. Bohužel také v rozporu se zákonem. Někteří politici se domnívali, že mohou mluvit do výkonu státní správy. To samozřejmě nemohou. Bylo mě řečeno (když se chtělo, abych propustil jednoho úředníka), že i má funkce je politická a abych si to uvědomil. Třeba ještě na minulém diskuzním fóru jsem se snažil některých politiků zastat, když byli napadáni neoprávněně. Ovšem ani jediný zastupitel se mě nezastal, když jsem byl na veřejném zastupitelstvu nepravdivě osočen. Hlavním důvodem ovšem bylo zjištění, že rada města má jiný pohled na fungování města, než jsem měl já. Samozřejmě chápu, že každý se musí nějak přizpůsobit okolí. Ale nesmí to jít proti jeho přesvědčení. To by si sám sebe potom člověk nemohl vážit. A tak jsem odešel. Sice na o poznání hůře placené místo, ale v žádném případě nelituji.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 08 říj 2014 22:18

SZ je proti zástavbě směrem k Bílým stráním. Více zde : http://litomerice.zeleni.cz/index.php/v ... ym-stranim
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod lupus » 13 říj 2014 09:30

Pane Panaši, potěšilo mě, že se SZ podařilo alespoň vrazit klín do té squadry na radnici. Co u nich nenalézám? Dostatek sebereflexe a nezbytnou míru povědomí o hodnotách pluralismu. Co by vám nemělo chybět? Pevné postoje a nervy při prosazování vašich představ o rozvoji našeho města. Zdravím.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 13 říj 2014 09:59

Díky moc. Hlavně to nebylo vůbec jednoduché. Minimum financí na kampaň, která se dělala ve volnu nebo o dovolených. Litoměřický deník byl jednoznačně plátkem ODS, která měla navíc k prezentaci jednotlivých lidí ještě Radniční zpravodaj. Byl to docela boj Davida s Goliášem. Ale abych nejmenoval pouze ODS, určitě byly strany, které měly také lepší startovací pozici a naopak strany, které ji měly stejnou jako SZ nebo ještě horší, neboť neměly v Litoměřicích historii. Myslím, že naše umístění jako páté strany v počtu hlasů není vůbec špatné a z "malých" stran jsme se umístli nejlépe. Byť samozřejmě byly výsledky hodně těsné :)
A jsem sám hodně zvědav, jak dopadnou koaliční vyjednávání. Jinak určitě velké díky všem, co SZ dali hlas. V minulém volebním období se to personálně nepovedlo, ale teď mohu garantovat, že na první místě je program, potom dlouho nic a teprve následně se můžeme bavit o nějakých konkrétních pozicích. Slibuji, že já a ani Honza Hrkal zeleným v zastupitelstvu žádnou ostudu neuděláme, naopak :!:
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Pátková » 14 říj 2014 09:29

Chtěla bych poblahopřát "Zeleným" k velmi úspěšné akci Medobraní. Byla tam velmi příjemná atmosféra, viděla jsem hojnou účast a i po stránce edukační byla přínosná. A byla hoooooooodně sladká. Doufám že se stane tradicí a za rok se bude opakovat.
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: Strana zelených

Příspěvekod vodomerka » 14 říj 2014 09:31

paní Pátková, vzhledem k účasti a kladné odezvě včelařů i návštěvníků, beru další Medobraní jako závazek :)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 27 říj 2014 11:52

Nejprve pozvánka na jednání zastupitelstva. Příští úterý 4.11. od 16.30 hod. v kongresovém sále Hradu.

http://radnice.litomerice.cz/dokument-1207317.html

V příloze je bod, který SZ navrhuje na program jednání. Vzhledem k tomu, že byl poslán po sestavení programu, bude navržen jako doplněný. Tak doufáme, že zastupitelé minimálně budou souhlasit s tím, že o tomto bude jednáno a hlasováno.

Jinak SZ bude navrhovat, aby všechny strany v zastupitelstvu měly nárok na obsazení výborů, a to členy, které navrhují. Považujeme to za demokratický princip.
Přílohy
Bod do zastupitelstva SZ.pdf
(35.27 KiB) 1110 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 27 říj 2014 12:59

Vzhledem k tomu, že odkaz na jednání zastupitelstva už není aktuální, tak dávám nový http://radnice.litomerice.cz/dokument-1207428.html
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod lupus » 29 říj 2014 11:48

Dobré požadavky! Konečně by došlo k pokroku v zavádění procesu MA21 a naše Zdravé město by bylo ještě zdravější, i když jen v kategorii "B". MA21 nemá aktivovat pouze občany, ale také "Občany Zastupitele" a pracovníky příslušných MÚ. I náš vzor, jistě ne dokonalý, Zdravé město Chrudim /kategorie "A"/, má už několik let na svém webu dohledatelné výsledky hlasování zastupitelů.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 04 lis 2014 19:10

Tak pro ty, kteří si snad mysleli, že náš návrh na zveřejňování jmenovitého hlasování zastupitelů projde, tak ujišťuji - neprošel. Koalice zcela jednotně zamítla.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Vladislav Liška » 04 lis 2014 19:45

Proc? Boji se osobni zodpovednosti? Je problem aby to vzdy nekdo fotil? Klidne i zastupitel?
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 04 lis 2014 20:04

Fotit je zbytečné. Stačí si počkat, až se v sekci poskytnuté informace dle zákona o svobodném přístupu k informacím objeví zápis z jednání vč. hlasování. Pouze to občan najde na jiném místě webových stránek ;)
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Jirka » 04 lis 2014 20:12

Děkuji panu Panašovi. Konečně opozice jak má být.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 09 lis 2014 19:49

Transparentnost byla jedním z našich nosných témat v komunálních volbách. Jednak ji budeme důsledně vyžadovat po současné koalici, ale je třeba začít u sebe. Proto jsem se rozhodli zveřejnit oznámení o majetku našich zastupitelů. Žádný zákon nám to neukládá a ani etický kodex, který jsme podepsali. Ale je dobré, aby měl každý občan možnost porovnat majetkové poměry na začátku a konci volebního období.
Prohlášení naleznete zde : http://litomerice.zeleni.cz/index.php/k ... -o-majetku
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 30 led 2015 15:44

Teď mimo politiku. V sobotu proběhne už tradiční akce "věšení ptačích budek", a to v Milešově dne 31.1.2015, sraz na návsi do 9 hodin (autobus Lovosice - Milešov odjíždí z Lovosic 8:06 a přijede do Milešova 8:36). Pro nezasvěcené - instalace ptačích budek v okolí Milešovky, další aktivity dle počasí (ovečky, koníci ....) - vhodné pro děti, nutné dobré oblečení a obutí."
Akci spolupořádají Milešovský spolek přátel přírody a Strana zelených Litoměřice. Všichni jste srdečně zváni.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 01 dub 2015 21:42

Na dubnovém zastupitelstvu budu předkládat bod na zavedení Participativního rozpočtování. Zmiňuji to, neboť na tomto fóru v minulosti k tomuto proběhla také diskuze, jenom už nevím přesně kdy a kde. Návrh v příloze.
Přílohy
Participativní rozpočet.docx
(32.18 KiB) 1040 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Vladislav Liška » 01 dub 2015 22:48

To zni dobre. Jsou nejake konkretni priklady kde a jak to funguje? A kacirska otazka: nestane se s tim to co se zdravymi mesty? Tedy, ze mesteo na to nebude brat ohled, a rekne, ze to pro nej neni zavazne? Viz treba automaty?
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 02 dub 2015 07:25

Výhoda je (na rozdíl třeba od TOP 10 problému Litoměřic), že by to závazné bylo. Proto se to dělalá na více fází. Nejprve občané dají všechny možné podněty, za co vyčleněnou částku utratit. Potom se sejdou odborníci a vyhodnotí, jestli lze návrhy uskutečnit a) za vyčleněné peníze b) jsou realizovatelné (např. dětské hřiště - zda je v navrhované lokalitě pozemek ve vlastnicví města, je to v souladu s územním plánem, nebrání tomu inženýrské sítě atp.). Hlasuje se teprve o těch projektech, které splní podmínku, že nejsou žádné překážky k jejich uskutečnění a vejdou se do určené částky rozpočtu.
Zkušenosti jsou spíše v zahraničí. U nás to začínají zkoušet některé pražské městské části. Já vím o MČ Prahy 7 a Prahy 10. Praha 10 má na participativní rozpočet vyčleněnu v roce 2015 částku 5 milionů Kč.
Můj návrh spočívá v tom, že v roce 2015 se vymyslí a nastaví pravidla, 2016 se to vyzkouší s dopadem na rozpočet 2017. A samozřejmě by se jednalo o částku na začátku nižší, než má Praha 10.
Ale už teď mám reakce některých zastupitelů, že to nepodpoří. Občané prý rozhodují ve volbách a pak už je to 4 roky výhradně na politicích.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Jirka » 02 dub 2015 07:49

To mi v něčem připomíná Okamurovu teorii přímé demokracie. S těmi návrhy na zlepšení stavu mají přicházet strany a hnutí před komunálními volbami a podle programů se volič má rozhodnout. A ne se chlubit cizím peřím. Uvědomělý občan by si měl umět vybrat a ne podlehnout chlubilům a slibotechnám.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Strana zelených

Příspěvekod ronyk » 02 dub 2015 09:50

Dobrý, ale co kdy by jste s námi pokecal o činnosti kontrolního výboru?
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

PředchozíDalší

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron