Strana zelených

Strana zelených

Příspěvekod Honza » 11 srp 2014 15:15

Kandidátka Strany zelených s komentářem. http://www.litomericko.severoceskydenik ... hrkal.html
Honza
 
Příspěvky: 190
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 11 srp 2014 20:34

Koho by zajímala úplná kandidátka, tak se může podívat na naše FB stránky : https://www.facebook.com/litomerice.zel ... e=bookmark nebo web : http://litomerice.zeleni.cz/
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 960
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 18 srp 2014 22:14

Chcete nám jako dobrovolníci pomoci s kampaní do komunálních voleb ? Možností zapojení je hodně a můžete si vybrat to, co vás baví. Klidně nezávazně napište na : litomerice@zeleni.cz
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 960
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod vodomerka » 11 zář 2014 08:30

Víte, že v komunálních volbách mohou volit i cizinci z EU s přechodným pobytem na území města? http://www.zeleni.cz/volim-v-cesku/

"Podle evropské legislativy mají občané EU právo hlasovat v komunálních volbách v ČR. Ministerstvo vnitra však takovou možnost přiznává pouze občanům s trvalým pobytem, a navíc je o tom nijak neinformuje. Strana zelených (SZ) proto spustila informační web volimvcesku.zeleni.cz a připojila se k výzvě ombudsmanky, aby se občané EU s přechodným pobytem zasadili o svá práva."

Na rozdíl od voleb do EP je hlasování v obecních volbách podle stanoviska Ministerstva vnitra omezeno na občany EU s trvalým pobytem v ČR. Tento výklad je však v rozporu se Smlouvou o fungování EU i příslušnou směrnicí. Zelení se proto připojují k výzvě ombudsmanky, aby se občané zemí EU s přechodným pobytem v ČR zasadili o svá práva soudní cestou.
Filip Horák - člen Strany zelených ZO Litoměřice
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 495
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 11 zář 2014 19:14

Kdo si chce v čase předvolebním trochu osladit život, tak ať navštívi první LITOMĚŘICKÉ MEDOBRANÍ. Článek o akci naleznete zde : http://www.litomericko.severoceskydenik ... brani.html
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 960
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod elixdragon » 14 zář 2014 20:01

Proč strana zelených podporuje islám?

http://sharia4czechia.com/2014/09/13/eu ... -republic/
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 14 zář 2014 20:47

Zmíněný odkaz se týká problematiky komunálních voleb, resp. možnosti účasti občanů z členských států EU. A v EU jsou také muslimové (i když v naprosté menšině). Byť se to objevilo na webu s tímto náboženstvím spojeným, s náboženstvím to nemá nic společného.
Strana zelených islám nepodporuje, ale v žádném případě se proti němu nevymezuje. Stejně tak jako vůči jiným náboženstvím nebo rasám.
Dovolím si zde odcitovat část z programu Strany zelených do EP, který se týká problematiky migrace a volného pohybu.
Volný pohyb evropských občanů uvnitř EU obohacuje státy ekonomicky i kulturně. Ani navenek nesmí být EU nepřístupná pevnost: je lidsky nepřijatelné, aby na jejích hranicích umíraly tisíce lidí ročně. Budeme prosazovat účinnou pomoc lidem, kteří prchají z oblastí, kde je jejich život ohrožen. Těm, kteří se nemohou vrátit, je třeba nabídnout efektivní programy začleňování do evropské společnosti. Podpoříme zvýšení počtu integračních center. Zasadíme se však také o to, aby EU účinněji pomáhala chudým lidem přímo v místech, kde žijí, aby útěk do Evropy nebyl jediným východiskem z jejich zoufalé situace.
Mnozí z čtenářů tohoto fóra si asi pamatují komunistický režim. A také to, jak se utíkalo na "západ". A západní země byly tenkrát tolerantní a uprchlíkům z východního bloku dávaly azyl. Nevidím důvod, aby se ČR nyní chovala jinak. A co se týká náboženství či rasy - buď je člověk dobrý nebo špatný. Je úplně jedno jakého je vyznání či barvy pleti.
Je smutné, že některé politické strany neváhají brnkat na strunu xenofobie s tím, že jim to může přinést nějaký volební hlas.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 960
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Ropovod » 16 zář 2014 22:27

Byl tam krátký text a k tomu tento jpg:

www tečka roumenovomaso tečka cz/upload/stydme-se.jpg

Že by to zachytil filtr mě nenapadlo, uff.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Strana zelených

Příspěvekod Ropovod » 17 zář 2014 18:17

Edit od admina: sfiltr vypnut, ale sorry ta fotka sem nepatri. Podobne fotky jsou na serverech, kde je nutno napred potvrdit plnoletost a souhlasit s nevhodnym obsahem. Takovy souhlas zde neni a proto to tu dokonce ani nesmi byt. Proto to filtr odchytil.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Strana zelených

Příspěvekod Adson z Melku » 17 zář 2014 18:23

Ano, toto je komunální téma jak noha ...

Pro Winda a pro Ropovoda - SZ celostátní je nevolitelná utopistická strana, SZ v Litoměřicích je stranou pracovitých spoluobčanů, kteří pracují pro město bez ohledu na to, zda jsou v zastupitelstvu, nebo nikolivěk a o vztahu ČR k islámu, komunismu, fašismu ani k jinému ismu, opravdu rozhodovat nebudou ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 170
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 23 zář 2014 18:34

Zveme Vás na historicky první Medobraní v Litoměřicích. Nebojte, nečeká Vás žádná politická propagace. Naopak budete mít šanci ochutnat to nejlepší od místních včelařů. Nejenom med, ale i výrobky s medem související. Hodnotit budete moci v anketě a můžete medové produkty nejem ochutnat, ale i zakoupit. Medobraní se uskuteční v Okamžiku (sál vedle čajovný Hóra), ul. Osvobození 19, dne 4.10.2014 od 14 hodin.
http://www.litomericko.severoceskydenik ... brani.html
Přílohy
Medobraní.jpg
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 960
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 25 zář 2014 06:14

Chceme Vám postupně představovat naše kandidáty do zastupitelstva. Co si myslí, jaké mají plány a představy. Pouhá fotka a heslo o člověku příliš neřeknou. Proto volíme tento způsob.
Naše trojka na kandidátce - Jan Hrkal.
http://litomerice.zeleni.cz/index.php/k ... -j-hrkalem
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 960
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 25 zář 2014 23:08

Strana zelených se domnívá, že možnost občanů podílet se na správě města by se neměla omezit pouze na komunální volby. Současné vedení radnice se sice prezentuje tím, že pořádá veřejná projednávání s občany. Má to však jeden háček. Projednávání nejsou závazná a tak si naši současní politici vyberou pouze to, co se jim zrovna hodí.
Řešení Strany zelených. Jestli je vyhlášena oficiální anketa, je její výsledek závazný. Pokud není akceptován, musí být oficiálně zdůvodněn v nejbližším čísle Radničního zpravodaje.
Zelení však chtějí jít v zapojování veřejnosti ještě dál. Budeme chtít prosadit participativní rozpočet. O co se jedná ? Bude vyčleněno určité procento rozpočtu a o jeho využití budou moci na základě pevně stanovených pravidel rozhodnout sami občané. Tento princip se již praktikuje ve světě a pomalu přichází i do českých měst. Garantuje zapojení komunity do politického dění ve městě, zájem o dění i hospodaření. Politici dostávájí průběžnou zpětnou reakci o potřebách občanů. Pevně věříme, že se tento systém osvědčí i v Litoměřicích.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 960
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod rajnoha » 26 zář 2014 11:02

Zajímavý nápad. O kolik procent nebo o jakou částku by se mělo jednat a jak by se postupovalo? Formy kulatých stolů jako nyní? Dalo by se nějak zabránit velrybaření? Osobně by se mi to líbilo, přineslo by to větší zapojení lidí.
rajnoha
 
Příspěvky: 182
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 26 zář 2014 12:16

Máte pravdu, že proces může být z části podobný, jak je u veřejného projednávání TOP 10-ti problému Litoměřic, kde už nyní přítomní rozhodují hlasováním o přidělení 40.000 Kč nějaké neziskové organizaci.
Samozřejmě se to bude muset vyzkoušet a poučit se i od jiných. Pro začátek bych viděl zkušební čásku do jednoho milionu. Je logické, že každého hned napadne možné prosazovaní zájmu konkrétních skupin. Proto bych to než na obecnou oblast (kultura, sport, občanská vybavenost) směřoval do konkrétní lokality. Tam by občané měli možnost určit, jak peníze co nejlépe investovat (parkovací místa, zeleň, dětské hřiště). Ideálně si sami navrhnut nějaký konkrétní projekt k využití dislokovaných peněz. Každý rok by byla jiná lokalita a zvyšovala by se i finanční částka. Pokud by byl proces nastaven dobře, určitě by časem šlo rozhodovat i o tématech celoměstských.
Více informací naleznete na tomto webu : http://www.participativnirozpocet.cz/
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 960
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 27 zář 2014 20:02

Ve funkci tajemníka jsem nebyl příliš dlouho a z titulu této funkce jsem neměl šanci rozhodovat o investičních věcech. Jednu se mě však podařilo prosadit. Jedná se o parkovací plochu a mobiliář pod Radobýlem. Auta nemusí „divoce“ parkovat, turisté si mohou odpočinout na lavičkách a odpadky hodit do košů. Jaká je situace po více jak 4 letech ? Městu patří 2 velké informační dřevěné tabule. Mohly tam být zajímavé texty, obrázky a fotografie vztahující se nejenom k Radobýlu, ale Českému středohoří obecně a i k městu Litoměřice. Ovšem stále zejí prázdnotou a ani po více jak 4 letech tam nedokázal nikdo nic umístit. Lavičky stále slouží, ale už by nutně potřebovaly natřít. Každý však asi zaznamenal, jak zarůstá plocha pod Radobýlem šípky a vysokou trávou. Pozemky jsou i města. Přitom tam byla kdysi louka, kam si chodily hrát školní a školkové děti. Co s tím ? Strana zelených se chce tomuto místu věnovat. Pokud budeme zvoleni do zastupitelstva, tak opravíme a rozšíříme mobiliář pro návštěvníky. Zajistíme zajímavé texty na informační tabule. Budeme se starat o městské pozemky (což by vlastník měl) a chceme, aby se jednalo o turisticky atraktivní místo. Vybudujeme zde pikniková místa v souladu s potřebami návštěvníků, ale maximálně šetrná k přírodě. Strana zelených se chce věnovat nejenom samotnému městu, ale i jeho okolí. I to je totiž hojně užívané obyvateli města, ale úzce souvisí i s turistickým ruchem jako takovým.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 960
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 30 zář 2014 20:54

Představení dalšího kandidáta, resp. kandidátky, Lenky Pizúrové. http://litomerice.zeleni.cz/index.php/k ... a-pizurova
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 960
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod simi » 30 zář 2014 22:08

kde nastala chyba, co na to vaše vedení. Taková kapacita to pohnojila a u voleb nebude strana zelených vidět. Na druhou stranu Litoměřice ušetřili půlmega http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 40930.html
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Strana zelených

Příspěvekod simi » 01 říj 2014 06:27

čekal jsem na reakci někoho ze zelených, ale kluci asi ještě vyspávají. No abych to pojmenoval správně, tak strana zelených se v Litoměřicích snažila ochránit občany od hazardu, aspoň na první pohled se to zdálo a přišlo mě to vtipné, jak někdo si dělá reklamu na Litoměřický účet. Ale jak se ukázalo ze soudních tahanic, tento stejný nápad byl u zelených všude okolo. Tudíž moje otázka na stranu zelených v Litoměřicích zní:
Opravdu jste si chtěli udělat volební kampaň za městské peníze?
Opravdu jste zneužili nástroj demokracie k prosazeních svých cílů?
Opravdu to myslíte vážně?
U nás v Litoměřicích by to stálo cca 500.000,-Kč z rozpočtu, kolik to bude stát celkově v ČR, kdo na to přišel? :?:
Radek Šíma ( zelených je zde na fóru několik, tak se o odpovědi můžete podělit)
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Strana zelených

Příspěvekod vodomerka » 01 říj 2014 07:10

NE
NE
Ano
Zákonodárci, předpokládám, že i z Vaší modré strany

Dobré ráno :)
Filip Horák - člen Strany zelených ZO Litoměřice
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 495
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Další

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron