STAN

STAN

Příspěvekod Achab » 18 črc 2014 13:10

je to tedy ofiko potvrzene ze Sport a zdravi kandiduji jako starostove a nezavisli http://www.starostove-nezavisli.cz/regi ... -kraj.html
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: STAN

Příspěvekod marga » 18 črc 2014 16:35

Cervin vcele rovna se nevolitelne.
marga
 
Příspěvky: 14
Registrován: 21 čer 2014 05:39

Re: STAN

Příspěvekod Petr Panaš » 18 črc 2014 21:49

Zde najdete kandidátku. Tady ještě prezentovanou jako sdružení nezávislých kandidátů.
http://www.sportzdravilitomerice.cz/
Z původních STATOSTŮ A NEZÁVISLÝCH nezůstalo vůbec nic.
http://www.volby.cz/pls/kv2010/kv111111 ... 0&xvyber=0
Přiznám se, že mě přijde trochu divné, když za politickou stranu nebo hnutí kandidují lidé, kteří s tou stranou nemají vůbec nic společného a na kandidátce jsou všichni "nezávislí" (možná se pletu a nějaký straník se tam objeví, ale spíš o tom pochybuji). Rozumím tomu, že to je zcela pragmatické opatření ze strany Sportu a Zdraví, kterému se zřejmě nedařilo sehnat dostatečný počet podpisů k tomu, aby bylo možno jít do voleb. Konec konců obdobný byl i postup "Živnostníků" kandidujícíh pod značkou VV v minulých komunálkách. Že tomu tak bude a nejedná se o nějakou delší spolupráci STAN se Sportem a Zdravím svědčí i právě jejich web, který ještě deklaruje skutečně sdružení nezávislých kandidátů.
Ze strany STANu jsem trochu rozpačitý. Domníval jsme se, že jde už o ukotvenou politickou stranou s jasně daným programem. Zapůjčení značky pro kohokoli, kdy podmínkou zřejmě musí být pouze, aby byl někdo starostou nebo místostarostou, je podle mého málo. Ale je to jen můj názor. Na druhou stranu jim to umožní po volbách deklarovat, kolik že v republice získali mandátů. Ovšem to může být někdy i risk.
Je možné, že stejnou cestou půjdou i jiní kandidáti a budou zastřešeni stranou, se kterou nemají nic společného.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: STAN

Příspěvekod litelot » 19 črc 2014 10:54

Petr Panaš píše:Zde najdete kandidátku. Tady ještě prezentovanou jako sdružení nezávislých kandidátů.
http://www.sportzdravilitomerice.cz/
Z původních STATOSTŮ A NEZÁVISLÝCH nezůstalo vůbec nic.
http://www.volby.cz/pls/kv2010/kv111111 ... 0&xvyber=0
Přiznám se, že mě přijde trochu divné, když za politickou stranu nebo hnutí kandidují lidé, kteří s tou stranou nemají vůbec nic společného a na kandidátce jsou všichni "nezávislí" (možná se pletu a nějaký straník se tam objeví, ale spíš o tom pochybuji). Rozumím tomu, že to je zcela pragmatické opatření ze strany Sportu a Zdraví, kterému se zřejmě nedařilo sehnat dostatečný počet podpisů k tomu, aby bylo možno jít do voleb. Konec konců obdobný byl i postup "Živnostníků" kandidujícíh pod značkou VV v minulých komunálkách. Že tomu tak bude a nejedná se o nějakou delší spolupráci STAN se Sportem a Zdravím svědčí i právě jejich web, který ještě deklaruje skutečně sdružení nezávislých kandidátů.
Ze strany STANu jsem trochu rozpačitý. Domníval jsme se, že jde už o ukotvenou politickou stranou s jasně daným programem. Zapůjčení značky pro kohokoli, kdy podmínkou zřejmě musí být pouze, aby byl někdo starostou nebo místostarostou, je podle mého málo. Ale je to jen můj názor. Na druhou stranu jim to umožní po volbách deklarovat, kolik že v republice získali mandátů. Ovšem to může být někdy i risk.
Je možné, že stejnou cestou půjdou i jiní kandidáti a budou zastřešeni stranou, se kterou nemají nic společného.


Díval jsem se na kandidátku Stanu. Červín používá opět stejnou taktiku jako v munulých volbách. Nepodařilo se mu sehnat potřebný počet podpisů pro obnovený vstup Sportu a zdraví do voleb, tak nezbylo než se někam vnutit pod "zavedenou stranu".Moc možností nebylo,protože Červín je politik, který je v
Litoměřicích spojen největšími kauzami dnešní doby (Zahrada Čech, Obnova Jiráskových sadů, pozemky na Miřejovické stráni). Ze Zahrady Čech se dokonce stává největší předvolební téma. Dostal se tedy pod křídla Stanu na které asi zapůsobila jeho současná funkce místostarosty a o kauzách Červína pravděpodobně nemají na ústředí informace. Sám Stan hledá hledá cestu záchrany v politice. Spolupráce s Topkou se drolí, všechny velké strany jsou out, tak se hodí i Červín. Ten je chytrý a postavil kandidátku ze svých věrných, kterým na městě pomohl (Simonová), nemůžou odmítnout díky své profesi (Tvrzník, Mejtová) nebo spolu dělají kšefty s pozemlky (Bulíček), případně se jedná o jeho kamarády (Hozáková, Legnavský). Někteří kandidáti s Červínem dokonce stále putují po všech stranách (Hermann, Tomko) a další se snaží zakotvit v politice protože jejich byznys už tolik nefunguje (Šemelík). Už podruhé Červín spoléhá na obecnou důvěru voličů pro kandidáty, kteří pracují ve školství nebo pro sport a můžou ho vynést resp. udržet na radnici. Minule se to povedlo o fous. Jeho kandidáti dostali důvěru a Červín zůstal na radnici. Pak se začali se dít věci. Díky tomu dnes přihlížíme jak pod jeho vedením zaniká Zahrada Čech a desítky milionů tečou zbytečně do Jiráskových sadů, které opravuje firma jeho kamarádů (Grdenline). Doufám, že je dobrý signál, když Červín nesehnal u veřejnosti dost podpisů. Divím se ale některým kandidátům (např. Bania), který si chce kazit svoji dobrou pověst Červínem.
P.S. V šimněte si jak Červín u svého životopisu a výčtu svých funkcí zamčel pozici zástupce(jednatele) města ve společnosti Zahrada Čech :!:
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: STAN

Příspěvekod Honza » 21 črc 2014 23:14

Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: STAN

Příspěvekod Achab » 06 lis 2014 14:42

Samozřejmě jsem uvažoval i o tom, že bych ředitelem hasičů zůstal a působil na městě jako neuvolněný. Ale nezvládl bych to. Něco bych šidil. Nelze sedět na dvou židlích. Ne na tak důležitém místě, jako je funkce ředitele hasičů, a z druhé strany ve významné pozici místostarosty - rika Grund http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 41106.html
jeste stesti ze reditel skoly neni dulezite misto a Cervin muze zvladat oboje
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55


Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků