ANO v komunálních volbách

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Litomericko24.cz » 17 črc 2014 11:52

Liska - zadnou dotaci jsme nedostali...Provizi zadny grant nedostalo. ProLuka ziskala grant ve vysi 4.000Kc na 4 akce na podporu FairTrade - stejne jako dalsich cca 15 organizaci.

Saxana69 - stejne jako pro Lisku - zadne dotace nemame, coz odpovida na cely vas post - evidentne nepisete o Provizi ci ProLuka protoze tvrzeni nejsou pravdiva. Mozna tomu odpovidaji jine subjekty ve meste.

Petr - presne tak...ale treba ANO ziska vic jak 50% a bude o hodne lip :) ;)
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Litomericko24.cz » 17 črc 2014 12:45

Liska - je to naopak. Litomericko24 tiskneme o roky dele a na zaklade dobre spoluprace jsme dostali cenu na RZ a obcanske sdruzeni tak dostava nejnizsi moznoz cenu. Stejne jako mnoho dalsich sdruzeni pro ktere zajistujeme tisk plachet ci samolepek za vyrobni cenu nebo zdarma pokud jsme partnerem akce.

A chapu vasi starost o mesto. Moje firma ma celokrajskou pusobnost a smlouvy mame na Chomutovsku, Zatecku, Ustecku a dalsich okresech. Litomerice jsou tedy pro nas dilci zalezitost byt ne uplne zanedbatelna. A pristi zastupitelstvo se musi rozhodnout, zda TV ano ci ne. Pokud ne, neni problem. Pokud ano - nikdo to pro mesto za stejne nebo nizsi penize se stejnym pokrytim nedokaze zaridit. A to z jednoho prosteho duvodu - ve smlouve s UPC je, ze prostor ma Provizi sro. Nikdo jiny tedy prostor nemuze vyuzit.

Takze otazka zni - chteji obyvatele mesta svoji TV?
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod vodomerka » 17 črc 2014 13:12

Litomericko24.cz píše:Liska - je to naopak. Litomericko24 tiskneme o roky dele a na zaklade dobre spoluprace jsme dostali cenu na RZ a obcanske sdruzeni tak dostava nejnizsi moznoz cenu. Stejne jako mnoho dalsich sdruzeni pro ktere zajistujeme tisk plachet ci samolepek za vyrobni cenu nebo zdarma pokud jsme partnerem akce.

A chapu vasi starost o mesto. Moje firma ma celokrajskou pusobnost a smlouvy mame na Chomutovsku, Zatecku, Ustecku a dalsich okresech. Litomerice jsou tedy pro nas dilci zalezitost byt ne uplne zanedbatelna. A pristi zastupitelstvo se musi rozhodnout, zda TV ano ci ne. Pokud ne, neni problem. Pokud ano - nikdo to pro mesto za stejne nebo nizsi penize se stejnym pokrytim nedokaze zaridit. A to z jednoho prosteho duvodu - ve smlouve s UPC je, ze prostor ma Provizi sro. Nikdo jiny tedy prostor nemuze vyuzit.

Takze otazka zni - chteji obyvatele mesta svoji TV?



no, jestli by jim bohate nestacil kanal na youtube, jak to byva jinde. da se na nej koukat kdykoliv a ne hledat okno, kdy zrovna bude vysilani o LTM (navic zahustene reklamama) :)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Litomericko24.cz » 17 črc 2014 13:24

Filip Horak - a natoceni a strih si cenite na kolik? I pro youtube. Mimochodem - tam jsme take - na www.usteckatelevize.cz a bez reklam. Vysilame 56.kanal z Roudnice jen vysilani z Litomericka, UPC 18:45 a kazde dve hodiny, satelit Astra a vetsina kabelovych siti po CR - 19:40 a kazde 4 hodiny.
UPC bez reklam
Astra - 120vterin reklama
56.kanal - 120vterin reklama a 20 minut vysilani.
Zakon zni jasne - maximalne 15% vysilaciho casu je reklama.
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod vodomerka » 17 črc 2014 13:37

Litomericko24.cz píše:Filip Horak - a natoceni a strih si cenite na kolik? I pro youtube. Mimochodem - tam jsme take - na http://www.usteckatelevize.cz a bez reklam. Vysilame 56.kanal z Roudnice jen vysilani z Litomericka, UPC 18:45 a kazde dve hodiny, satelit Astra a vetsina kabelovych siti po CR - 19:40 a kazde 4 hodiny.
UPC bez reklam
Astra - 120vterin reklama
56.kanal - 120vterin reklama a 20 minut vysilani.
Zakon zni jasne - maximalne 15% vysilaciho casu je reklama.


vim, ze je to vase soukroma vec, ale kdyz uz tu resime... kolik % nakladu delaji smlouvy s poskytovateli TV pasma, provoz a udrzba vysilace (nebo jak to mate vyreseno)? - jestli by po prejiti na youtube nezbylo na vic reportazi... (vic prace a penez pro kameramana, strihace, reportera...).
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod wind » 17 črc 2014 15:24

Milá Saxano 69, máte dobré informace. Severočeši a ANO společně jednali. Pravda je taková, že situace začíná být nepřehledná a vyjasní se až po sečtení platných hlasů. Odstrašujícím a doufám, že posledním krokem stávajícího vedení radnice jsou dvě probíhající investiční akce - Jiráskovi sady a zateplení 7. Základní školy. Když si to vezmu, že volby jsou zde za necelé tři měsíce a páni radní úspěšně bagrují tyto dvě zakázky, tak je to opravdu na velké zamyšlení se, případně na nějaké to oznámení policii. Ostatně, pan Urbánek si asi špatně přečetl zápis z rady 7.7.2014. ODS dál vládnout ve městě nemůže, ČSSD, jak se zde praví se spletlo s dr. Mezianem, Severočeši nemají osobnosti, ANO je na tom velmi podobně, Starostové s Červínem, to by byl výsměch, Zelení jsou zmítáni vlastními problémy republikovými i místními, TOP 09, darmo mluvit, to je jedna velká Kalouskova žumpa. Tak řekněte jak by to po volbách mohlo vypadat! Jednat bude každý s každým a válečné pokřiky z této doby budou zapomenuty. Kdo je to občan? Kdo jej vlastně potřebuje? To je třeba si připomenout právě před volbami!
wind
 
Příspěvky: 89
Registrován: 21 říj 2010 15:11

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Litomericko24.cz » 17 črc 2014 18:14

Wind - souhlas :) hada se kazdy s kazdym :)

Filip Horak - mestu fakturujeme 20.000,- A naklady jen na odvysilani - bez prace:
UPC - 0,- Kc bez reklam
Regionalnitelevize.cz (satelit a kabelovky po republice) ... 19.000,-
Vysilac Litomerice - cca 15.000,-
Vysilac Usti nad Labem - cca 15.000,-
Ceny za vysilace jsou vcetne prumerne mesicni platby za pronajem kmitoctu (plati se CTU).
+ investice na vystavbu obou dohromady cca. 1.500.000Kc
Celkem tedy cca. 50.000,- mesicne jen abych dostal reportaze mesta do maximalniho mnostvi mist

Youtube je sice zajimava volba, ale tam uz vse davame a sledovanost videi je miziva v porovnani s kabelovkou. Pokud by se mesto rozhodlo pouze pro YT, tak by to bylo opravdove vyhazovani penez.

Mesto nyni zacalo pouzivat aplikaci Incity a pristi tyden mame schuzku na tema umisteni videi do tohoto systemu. Verte mi, ze neni vice moznosti, jak nase reportaze nabidnout vice lidem.

A jaky je vas odhad ceny vyroby jedne reportaze? Natocit, sestrihat? Kolik byste lidem zaplatil za takovou praci?
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Adson z Melku » 17 črc 2014 19:19

pane Dostále, chtěl jsem na Vás opět reagovat, ale po zralé úvaze jsem dospěl k názoru, že to nemá valného smyslu, přeji pěkný den ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Litomericko24.cz » 17 črc 2014 20:23

Filip Horak - jeste doplneni. Princip fungovani spoluprace s mestem Litomerice:
Mame zastupitelskou demokracii, takze predpokladam, ze zastupitele zastupuji sve volice. Proto kazdy ze zastupitelu ma kdykoliv moznost pozadat o reportaz a neni problem, aby se nenatocila. Sve zastoupeni ma i SZ - dle vysledku voleb. sporty, kultura, neziskovky si nic neplati a delame pozvanky, repo z akci. SZ po rozpadu dostala nabidku, aby cast z mnoha milionu, ktere dostala za vysledky voleb poslala k nam - presneji 2.000,- Kc mesicne za repo a clanek. Nabidku SZ odmitla. Jakmile bude SZ v zastupitelstvu, tak budto se zrusi smlouva a budou platit 2.000,- za repo nebo se nezrusi a jako zastupitele budou mit prostor zdarma...
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Petr Urbánek » 17 črc 2014 22:35

Saxana69 píše:Pane Urbánku, jsem pravidelnou čtenářkou a občasnou přispivatelkou tohoto diskuzního fora. Vítám vstup ANO na politickou scénu jak na vládní úrovni tak i snahu přinést čerstvý vítr na naší litoměřickou radnici. V posledních dnech jsem však zaregistrovala několik vyjádření místního rádoby novináře pana Dostála prezentujícího se někdy jako Dotík či Litomericko24, která u mne vyvolala několik zásadních otázek. Tento pán jak na zdejším foru tak i na jiných diskuzích prezentuje, že se účastní jakýchsi jednání mezi litoměřickou organizací hnutí ANO a hnutím Severočeši, jehož je aktuálně snad členem. Tato jednáni se dle jeho informací týkají povolební spolupráce hnutí ANO a Severočechů. Doposud jsem ANO vnímala jako reformní hnutí se snahou změnit to co na naší radnici již léta zapáchá, zejměna pak tunelování městských financí. V tom vám fandím a nejsem asi sama. Neumím si ale představit, že tak budete činit s lidmi jako je právě pan Dostál, který svými články velebícími osoby jako je Szanto, Krejza nebo Červín dělal všem těmto zlodějnám roky mediální křoví. Nedělal to samozřejmě nezištně, ale celé roky za to dostával z městských peněz pověstný jidášský groš. A nebylo jich málo. Nesmyslné finance na kopii radničních novin pod názvem Litomericko24 či finance sypané z různých dotací do dalšího tunelu pana Dostála či jeho ženy pod názvem Proluka, jsou v Litoměřicích dostačně známé kauzy. Stejně tak jako informace o předchozím podnikání tohoto pána, kvůli němuž má veškerý osobní majetek obstaven exekucí.
Proč to píšu ? Korupce, tunelování městských peněz, podivná výběrová řízení a manipulace s veřejným míněním ve snaze tyto zlodějny zakrývat, to jsou podle mne právě ty nešvary, které by mělo ANO z naší radnice odstranit. Alespoň jsem si to doposud myslela. Neumím si ale představit jak chcete něco změnit, když si již teď rozdělujete radnici s lidmi, jejichž jména jsou v Litoměřicích synonymem pro rozkrádání městského majetku.
Nechci po volbách zažít další zklamání a tak se ptám s předstihem.
Probíhají skutečně jednání mezi ANO a Sevoročeši ?
Budete v případě vašeho volebního úspěchu spolupracovat s lidmi jako je pan Dostál, Szanto, Krejza, Chlupáč, Vondra nebo Červín ?
Ráda bych v tom měla jasno. Děkuji za odpovědi.


Vážená Saxano69 a další dnešní přispěvatelé v rubrice "ANO v komunálních volbách",

jsem rád, že projevujete velký zájem o naše hnutí o čemž svědčí 13 příspěvků v naší rubrice za posledních měně než 24 hodin. Někteří sice již pravděpodobně vědí lépe než já sám co uděláme po podzimních komunálních volbách (jako např. pan Petr ........ nebo pan Wind .........) a pro ně tedy asi nemá význam cokoli dále vysvětlovat, ale pro ty kteří mají skutečný zájem o moje/naše názory na Váš konkrétní dotaz velice rád odpovím.

Mohu Vás ujistit, že ani já osobně ani hnutí ANO nevyjednávalo a nebude po volbách vyjednávat o jakékoli koaliční spolupráci s Vámi zmiňovanými členy vedení ODS či s politickým cestovatelem panem Červínem. Stejně jako Vy bych považoval za zcela neseriózní spolupracovat s lidmi, které před volbami velice výrazně veřejně kritizujeme pro jejich konkrétní kauzy a klientelistický způsob vedení města. Oni jsou důvodem proč jsem se rozhodl obětovat osobní pohodlí a zapojit se do komunální politiky, protože nechci aby v mém rodném městě v němž chci nadále žít vládly jimi zavedené praktiky.

Pokud je mi známo, tak místostarosta Szánto již nebude v komunálních volbách v Litoměřicích znovu kandidovat a Severočeši s panem Dostálem stojí za delší vysvětlení.

Bylo by zcela naivní se domnívat, že kdokoli včetně hnutí ANO může získat v komunálních volbách nadpoloviční většinu zastupitelů města, proto je nutné jednat s dalšími kandidujícími subjekty o možné povolební spolupráci tak, abychom získali šanci prosadit námi navrhované změny ve stylu řízení města a realizovat náš volební program. Některé z těchto subjektů nám mohou být sympatičtější a programově bližší, s jinými se shodneme již méně. To však z mého pohledu neznamená, že bychom s nimi neměli diskutovat alespoň o tom, na čem se dokážeme shodnout. Na rozdíl od současného vedení města postaveného na ekonomicky výhodné spolupráci jednotlivců napříč politickým spektrem bude hnutí ANO vyjednávat o koaliční spolupráci na základě programové shody včetně ochoty ke změnám ve stylu řízení města. Pokud by se nám na základě výsledků komunálních voleb nepodařilo tímto způsobem získat dostatečný počet zastupitelů prosazujících totožné principy, budeme si muset položit otázku zda raději nechat pokračovat v řízení města stávající vedení s vidinou dalších kauz a klientelismu či zda akceptovat větší kompromisy, abychom byli schopni prosadit alespoň částečné změny. Musím přiznat, že na tuto otázku nejsem schopen v tomto okamžiku odpovědět, protože bude záležet na konkrétních zvolených zastupitelích a kompromisech, které by bylo nutné udělat pro získání dostatečné podpory. V žádném případě však nejsem připraven kšeftovat se svým svědomím, politika není mým cílem, ale pouze prostředkem k prosazení potřebných změn. Pokud získám pocit, že již vše funguje dle mých představ o správě věcí veřejných a že moje aktivní zapojení není již potřebné či žádané, s radostí se stáhnu z politiky zpět.

Jak zde již dříve napsal pan Dostál, s ním osobně se názorově zcela zásadně lišíme. Ke způsobu fungování místního tisku jsem se opakovaně vyjadřoval ve svých příspěvcích v magazínu ANO a nepředpokládám, že by bylo nutné je zde opakovat. Jeho snaha okopávat při každé možné příležitosti kotníky mně osobně stejně jako hnutí ANO je předpokládám také dostatečně zřejmá. Vyjadřovaná ochota Severočechů jednat s kýmkoli včetně současných místostarostů a nechávání si otevřených dvířek pro povolební spolupráci s kýmkoli včetně současného vedení města ve mně také vyvolává ostražitost a otazníky co je možné od tohoto sdružení ve skutečnosti očekávat. Na druhou stranu kandiduje za toto sdružení množství jiných slušných lidí s nimiž si dokáži představit velice dobrou spolupráci. Zavrhovat celé sdružení z důvodů neshod s jedním z kandidátů by ode mne bylo pošetilé. Bude tedy záležet na konkrétních zastupitelích zvolených za Severočechy, na tom co budou chtít po volbách skutečně prosazovat a na jejich vlastním rozhodnutí zda preferovat změnu či podporovat současné vedení města.

Na závěr mi zbývá pouze konstatovat, že míra nezbytných povolebních kompromisů bude záležet jen a pouze na výsledku komunálních voleb. Pokud tedy chcete podpořit změny ve způsobu řízení našeho města a nechcete, aby subjekty prosazující tyto změny musely při jejich realizaci dělat příliš velké kompromisy, sdílejte svoje názory a veškeré získané informace s co největším počtem svých přátel, známých, kolegů ap., aby měli dostatek relevantních informací pro svoje rozhodování. Vybuďte je z letargie a pocitu, že všechno v našem městě funguje stejně dobře jako se dočítají v Radničním zpravodaji a dalším ekonomicky ovládaném místním tisku. Mobilizujte je, aby přišli k volbám a volili ty subjekty, které považujete za nejschopnější a nejserióznější. Ať již tím podporovaným bude hnutí ANO či jakýkoli jiný kandidující subjekt, u něhož nehrozí, že by mohl podporovat pokračování současného vedení města, přispějete tím k šanci na prosazení změn. Jenom aktivní účast všech, kterým jde o stejný cíl může k naplnění tohoto cíle přispět. V opačném případě nám reálně hrozí, že budeme muset nadále nadávat po hospodách na poměry v našem městě.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Litomericko24.cz » 18 črc 2014 05:31

Za svoji osobu vicemene souhlas s Petrem Urbankem - jen bych se rad zeptal na doplnuji otazku - kde jsem ja nebo moje media jakkoliv verejne zautocil po poslaneckych volbach (Babise rad fakt nemam) na ANO ci pana Urbanka? Otazka plati i pro Stranu zelenych - nemusite to psat verejne. Klidne do soukrome zpravy.
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod vodomerka » 18 črc 2014 07:56

Litomericko24.cz píše:...

A jaky je vas odhad ceny vyroby jedne reportaze? Natocit, sestrihat? Kolik byste lidem zaplatil za takovou praci?


nemám tušení, nepohybuju se v oboru. ale třeba podle výběrek Kraje to za jednu reportáž tak moc není...
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Petr » 18 črc 2014 08:24

[quote="Petr Urbánekjsem rád, že projevujete velký zájem o naše hnutí o čemž svědčí 13 příspěvků v naší rubrice za posledních měně než 24 hodin. Někteří sice již pravděpodobně vědí lépe než já sám co uděláme po podzimních komunálních volbách (jako např. pan Petr ........ nebo pan Wind .........) a pro ně tedy asi nemá význam cokoli dále vysvětlovat.... Petr Urbánek[/quote]

Pane Urbánku, nikde nepopisuji co uděláte po volbách, tudíž nevím lépe než vy sám, co uděláte po volbách. Jediné co jsem napsal je, že si nedělám žádné iluze z vašich činů (potažmo ANO) po případném zvolení. Svým způsobem to dokládáte svým vyjádřením výše, kde populisticky popisujete svoje nezištné zapojení do politiky pro záchranu obyvatel Litoměřic před zlotřilými loupežníky na současné radnici. Přitom si necháváte otevřená vrátka na všechny strany (ono to jinak nejde). Budu vyjednávat, hledat kompromisy.... Cituji " Pokud by se nám na základě výsledků komunálních voleb nepodařilo tímto způsobem získat dostatečný počet zastupitelů prosazujících totožné principy, budeme si muset položit otázku zda raději nechat pokračovat v řízení města stávající vedení s vidinou dalších kauz a klientelismu či zda akceptovat větší kompromisy, abychom byli schopni prosadit alespoň částečné změny. Musím přiznat, že na tuto otázku nejsem schopen v tomto okamžiku odpovědět, protože bude záležet na konkrétních zvolených zastupitelích a kompromisech, které by bylo nutné udělat pro získání dostatečné podpory. V žádném případě však nejsem připraven kšeftovat se svým svědomím, politika není mým cílem, ale pouze prostředkem k prosazení potřebných změn. Pokud získám pocit, že již vše funguje dle mých představ o správě věcí veřejných a že moje aktivní zapojení není již potřebné či žádané, s radostí se stáhnu z politiky zpět."
Ta slova by se dala tesat. Tedy ještě jednou - žádné iluze! Oceňuji ovšem vaši odvahu vstoupit do toho ringu. Budu i rád za vaše úspěchy pro lepší život v Litoměřicích, samozřejmě. Přesto znovu opakuji - za posledních 25 let se Litoměřice změnily v město, za které se určitě nestydím! Hezký den všem.
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Litomericko24.cz » 18 črc 2014 08:37

Filip Horák - podle informací tiskového odboru (Zdeněk Rytíř) platí kraj 5.000Kč za jedno natáčení a dávají ho POUZE na internet. My natočíme z Litoměřic měsíčně cca. 30-40 reportáží. Celkově odvysíláme za měsíc cca. 90 reportáží z okresu. Všechny nebo většina jsou zde: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... ZuOwwavjW8 - bez reklam. V praxi to znamená, že město Litoměřice již před zhruba deseti lety (tehdy to byl Ivan Palán jako místostarosta Ltm a Mirek Závada z Lovosic a hlavně tuším jednohlasně zastupitelstva) odsouhlasilo existenci televize, podporuje tak nepřímo sportovní, kulturní a neziskové organizace nebo školy, které mají prostor k vlastní prezentaci. V našich médiích vycházíme prakticky všem z těchto kategorií, kdo si něco pošle a snažíme se maximálně prezentovat jejich práci pro obyvatele města.

Vzhledem k tomu, že existujeme 14 let, tak čelíme stále stejnému tlaku zhruba 6 měsíců před každými volbami (vždy od někoho jiného, kdo má představu, že spasí svět - nic ve zlém, také si to teď o Severočeších myslím :) ), když si strany dělají kampaň a chtějí k tomu využít i naší televizi, noviny, web apod. (viz naše výměny názorů). Není to nic nového. Každému dávám stejný ceník (vč. SZ - nabídku jste odmítli, ANO Pavel Birner si za natáčení zaplatil - a vzniklo toto: https://www.youtube.com/watch?v=oiOErNnSTK0 - každý další má úplně stejnou možnost a připravujeme další taková natáčení - ale ne o prázdninách).

Zároveň maximálně podporujeme vznik nových médií - ať už je to QLIQ, kde jsme pomáhali s obsahem (členové "redakce" dodávali rozhovory, články, Petr Hošek dodával články o historii města apod.), dávali jsme tablety do soutěží, aby se lidé co nejdříve zaregistrovali k odběru QLIQu, propagovali ve všech našich médiích (https://www.youtube.com/watch?v=jonjfI4maWI) . Podporovali jsme http://www.kamvltm.cz, kdy byl web dokonce i dost dlouho součástí našeho http://www.litomericko24.cz a přímo jsme přebírali kulturní tipy. Nyní je to D65 - nový kulturní dvouměsíčník, který opět propagujeme a pomáháme s jeho rozšířením do dalších míst.
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod vodomerka » 18 črc 2014 08:54

ja mam o cenach reportazi (resp. spotu!) jiny informace
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Litomericko24.cz » 18 črc 2014 10:42

Filip Horak - tak sem s nimi. Ja se ptal vedouciho tiskoveho odboru a toto mi rekl. Reportaze pro UTV stoji pry 5.000,-
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Adson z Melku » 18 črc 2014 10:47

Vážený pane Urbánku, jsem také docela nemile překvapen informacemi o jednání mezi Vámi a Severočechy za přítomnosti pana Dostála. Jak už jsem psal, pan Dostál je na kandidátce vzadu a je tam proto, aby si pohlídal v budoucím zastupitelstvu svůj byznys. OK, není to protizákonné, tedy v pořádku. Je to však velice neetické a vrhá to špatné světlo jednak na Severočechy (těm to však zjevně nevadí) a druhak na ostatní pol. subjekty, kteří tímto dávají občanům signály kudy se asi budou ubírat. Nechápu z jakého titulu pan Dostál politicky vyjednává o nových, "lepších" politických směrech, když je členem těch starých, proti kterým Vy tak hlasitě a jistě oprávněně vystupujete. Je jasné, že bude třeba utvořit koalici, ale pouze s těmi (alespoň dle mého názoru a pokud se věci v Litoměřicích mají posunout lepším směrem), kteří nejsou namočeni v kauzách minulého zastupitelstva a ne s těmi, kdož tyto, snad již bývalé litoměřické politiky, vehementně podporovali a měli z toho profit.
Budu netrpělivě čekat na Vaši odpověď, reálně se rozhoduji mezi Ano a SZ, Vaše odpověď bude dalším střípkem do mozaiky a věřím, že ne jen pro mne ... Děkuji ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod vodomerka » 18 črc 2014 12:29

Litomericko24.cz píše:Filip Horak - tak sem s nimi. Ja se ptal vedouciho tiskoveho odboru a toto mi rekl. Reportaze pro UTV stoji pry 5.000,-


váš kolega ví...
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Petr Urbánek » 18 črc 2014 20:44

Adson z Melku píše:Vážený pane Urbánku, jsem také docela nemile překvapen informacemi o jednání mezi Vámi a Severočechy za přítomnosti pana Dostála. Jak už jsem psal, pan Dostál je na kandidátce vzadu a je tam proto, aby si pohlídal v budoucím zastupitelstvu svůj byznys. OK, není to protizákonné, tedy v pořádku. Je to však velice neetické a vrhá to špatné světlo jednak na Severočechy (těm to však zjevně nevadí) a druhak na ostatní pol. subjekty, kteří tímto dávají občanům signály kudy se asi budou ubírat. Nechápu z jakého titulu pan Dostál politicky vyjednává o nových, "lepších" politických směrech, když je členem těch starých, proti kterým Vy tak hlasitě a jistě oprávněně vystupujete. Je jasné, že bude třeba utvořit koalici, ale pouze s těmi (alespoň dle mého názoru a pokud se věci v Litoměřicích mají posunout lepším směrem), kteří nejsou namočeni v kauzách minulého zastupitelstva a ne s těmi, kdož tyto, snad již bývalé litoměřické politiky, vehementně podporovali a měli z toho profit.
Budu netrpělivě čekat na Vaši odpověď, reálně se rozhoduji mezi Ano a SZ, Vaše odpověď bude dalším střípkem do mozaiky a věřím, že ne jen pro mne ... Děkuji ...


Vážený Adsone z Melku,

z Vaší reakce usuzuji, že se panu Dostálovi pravděpodobně podařilo vytvořil mýtus o jeho úzké spolupráci s hnutím ANO, což je na hony vzdáleno od skutečnosti. Faktem je, že k jedinému setkání došlo když se předseda Severočechů pan Wunsch společně s panem Dostálem dostavili dne 21.6.2014 na námi pravidelně pořádanou akci nazývanou Hyde Park, na níž jsme veřejně diskutovali se všemi občany našeho města programové teze hnutí ANO pro komunální volby. Této akce se tedy mohl zúčastnit kdokoli a já osobně jsem od té doby pana Dostála neviděl. Pokud se někdy potkal s někým jiným v hospodě u piva (ať již náhodou či cíleně se záměrem toho využít k sebe prezentaci), tak bych to rozhodně nepovažoval za oficiální jednání mezi hnutím ANO a Severočechy za jeho přítomnosti a už vůbec ne za vyjednávání o nových lepších politických směrech, tak jak zmiňujete. O jeho skutečném vztahu k hnutí ANO svědčí spíše skutečnost, že výslovně odmítl zveřejnit ve svých médiích informace o velice úspěšné oslavě dne dětí uspořádané hnutím ANO, jíž se kromě více než 500 nadšených občanů města zúčastnili i 1.místopředseda vlády ČR spolu s dalším ministrem vlády ČR zatímco z mnoha jiných mnohem menších oslav dne dětí přinesl obsáhlé reportáže. Postupoval by takto někdo kdo skutečně stojí o úzkou spolupráci ?

I přes moje výhrady k panu Dostálovi, které se z velké části shodují s Vaším hodnocením, musím znovu zopakovat, že za hnutí Severočeši kandiduje množství jiných slušných lidí s nimiž si povolební spolupráci dovedu docela dobře představit. Bude záležet hlavně na tom co budou jejich konkrétní zvolení zastupitelé po volbách skutečně prosazovat.

Stejně jako Vy bych si přál i já, aby bylo možné sestavit povolební koalici pouze z nových lidí nezatížených současnými nekalými praktikami vedení města. Nežijeme však v pohádce a realita bude velice pravděpodobně značně odlišná. Uživatel Wind zde včera napsal, že "ODS dál ve městě vládnout nemůže" v čemž se dle mého názoru velice vážně mýlí. Pan starosta v poslední době velice aktivně obchází všechna možná setkání učitelů, důchodců, invalidů, různých zájmových sdružení, sportovců, kulturní či společenské akce a nevynechá jedinou příležitost k neformálnímu setkání s potenciálními voliči. Na každé z těchto akcí připomíná účastníkům všechno pozitivní co současné vedení města kdy udělalo pro tuto konkrétní skupinu obyvatel, čímž velice obratně vylepšuje pokaženou reputaci ODS. Samozřejmě při tom zapomíná zmínit kolik všechny realizované projekty stály a co všechno dalšího by bylo možné s daným rozpočtem udělat, pokud by byly finančními prostředky vynakládány účelně a efektivně bez zbytečného plýtvání. Účastníci těchto akcí si tak nemusí plně uvědomovat, že totéž by pro ně a další občany dělalo jakékoli jiné vedení města a lepší hospodáři by si mohli dovolit pro ně dělat ještě mnohem více. Pokud se tedy voliči dostatečně nedozvědí o všudepřítomném klientelismu a všech možných i nemožných kauzách, má ODS reálnou šanci v komunálních volbách v Litoměřicích uspět a společně se svými dosavadními věrnými pokračovat v řízení města i v příštím volebním období.

Docela by mně zajímalo, jak by jste postupoval Vy osobně pokud by jste musel stát před rozhodnutím zda akceptovat významné kompromisy a vytvoření koalice s někým kdo Vám není programově úplně nejbližší a nebo umožnit pokračování vlády ODS ? V tomto případě budu já netrpělivě čekat Vaši odpověď :-)

Již včera jsem zde napsal, že jediným způsobem jak se tomuto dilematu vyhnout je významné vítězství subjektů u nichž nehrozí povolební spolupráce s ODS. Ať již zvolíte ANO nebo SZ vedenou Petrem Panašem, tak dle mého názoru změnu ve vedení města zcela určitě podpoříte (pokud se ve SZ nenalezne nějaký další trojský kůň jako byli pan Červín a jemu blízcí po minulých komunálních volbách, ale doufám, že toto již znovu nehrozí). Jenom Vaše osobní volba však pro dosažení potřebného volebního výsledku nestačí. Pokud chcete ke změně skutečně významně přispět, komunikujte a mobilizujte všechny ostatní i mimo toto fórum, aby tuto změnu podpořil co největší počet voličů.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Litomericko24.cz » 19 črc 2014 08:09

Petr Urbanek - stale cekam na to okopavani kotniku. A mluvite ted za ANO nebo za sebe? Protoze s ANO jsem v kontaktu denne, zrejme to akorat predsedovi nikdo nerika :)
mozna by stalo za to si trochu upravit vnitrni postupy predavani informaci...

PS: ja neodmit zverejnit...poslal jsem vam cenik...stejne jako kazdemu jinemu, kdo by chtel zverejnit info z predvolebni kampane...
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

PředchozíDalší

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků