ČSSD

Re: ČSSD

Příspěvekod Ropovod » 20 led 2015 00:11

"Umírněný muslim si myslí to samé co extémista, akorát mlčí."
Stejně jednoduchá moudrost jako ty, co padají z tohoto pána s českým občanstvím.

Video trošku delší, ale na adrenalinové procvičení stačí 1. půlka.
Ještě připomínám název - "vzkaz všem spoluobčanům"

https://www.youtube.com/watch?v=wsH-DxdM9Nk
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: ČSSD

Příspěvekod vodomerka » 20 led 2015 07:40

pro Ropovoda: "umírněný křesťan si myslí to samé co extrémista, akorát mlčí". "umírněný komunista si myslí to samé co extrémista, akorát mlčí". chcete pokračovat? :D :D
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: ČSSD

Příspěvekod jiri.rudolf » 20 led 2015 08:34

Tak video je síla, stejně jako spoustu dalších, které jsou na internetu. Podstata je ovšem v tom, že jakékoliv náboženství je jen způsob jak ovládat jiné a je jedno zda mírně nebo drsně. Netolerantnost náboženství je zcela zřejmé a pouze to lidi rozděluje a je jedno kterému bohu se klaní a jak se to lidem podává. Takže "bůh s námi". :ugeek:
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: ČSSD

Příspěvekod Ropovod » 20 led 2015 15:43

vodomerka - Četl jsem váš komentář několikrát a bohužel nepochopil.
Jednak je snad zřejmý ironický tón z věty pod citátem z YT, a asi bych proti muslimovi použil spíše pojem křesťanský extrémista.
Pak se mi vybaví max. fanatický důchodce, nutící mě jít v neděli do kostela.
Pokud tedy chcete pokračovat OT, je umírněný zelený jiný než extrémista, nebo je to stejná biomasa?

Ale nepřekvapilo mne, že k obsahu vzkazu jste se raději nevyjádřil. :?:
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: ČSSD

Příspěvekod vodomerka » 21 led 2015 07:42

Ropovod píše:vodomerka - Četl jsem váš komentář několikrát a bohužel nepochopil.
Jednak je snad zřejmý ironický tón z věty pod citátem z YT, a asi bych proti muslimovi použil spíše pojem křesťanský extrémista.
Pak se mi vybaví max. fanatický důchodce, nutící mě jít v neděli do kostela.
Pokud tedy chcete pokračovat OT, je umírněný zelený jiný než extrémista, nebo je to stejná biomasa?

Ale nepřekvapilo mne, že k obsahu vzkazu jste se raději nevyjádřil. :?:


To je mi líto. Na video jsem se nedíval. A pokud jste myslel vaši větu v uvozovkách jako vtip, tak mi to tak nepřišlo. Omlouvám se.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: ČSSD

Příspěvekod Ropovod » 22 led 2015 00:21

Škoda, pak se vyjadřujete podobně jako "novinkáři", kterým stačí přečíst si titulek a mají jasno.
A zrovna od Zelených bych si rád poslechl jejich názor na onen vzkaz. Tak snad si někdo dodá odvahu. a po shlédnutí mi vysvětlí, že jsem xenofob, rasista a zaprděný čecháček, neschopný multi-kulti obohacení.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: ČSSD

Příspěvekod Petr Panaš » 22 led 2015 23:55

Zrovna jsem v nějakém časovém presu a tak jsem video neviděl ani celé. Ale jestli to dobře chápu, tak podstatou je následující. Nakolik se má minorita přizpůsobit majoritní společnosti. Má právo se minorita domáhat stejných práv, jako má společnost majoritní, když ve své původní zemi se chová úplně naopak ? Nakolik má majorita povinnost respektovat odlišnosti minority ? Tak to jsou témata na dlouhou disputaci a stejně každý odejde nepřesvědčen o názoru toho druhého.
Možná bych to položil do trochu jiné roviny. Jestli chceme žít v demokratické společnosti, pak nutně musíme a budeme muset řešit tyto otázky. To bychom za komunistů nemuseli. Ovšem za cenu omezení i našich dalších práv a svobod.
Na co bych byl ale hodně opatrný, tak vzít názor jednoho člověka a paušalizovat ho. Ten pán z videa určitě nemluví za všechny muslimy. Oni nakonec ani všichni katolíci nesmýšlejí stejně jako papež a je to jejich představitel a nejvyšší autorita. Názory našeho prezidenta nejsou názory mé. A jsme oba Češi a ateisti. Naopak teroristé v Paříži byli stejné národnosti, občanství a vyznání jako policista, kterého v podstatě popravili na chodníku. Jak vidno, stejné hodnoty rozhodně tedy nevyznávali, byť měli jinak hodně společného.
Třeba ten člověk z videa má obdobný pocit, kteří měli Češi dlouho žijící v Rakousku a třeba už mající i rakouské občanství. Po otevření hranic spousta Čechů prý kradla v rakouských obchodech a o Češích se říkalo, že jsou zloději. Měli se snad začít omlouvat za ty zloděje, když oni nic neukradli ? Bylo by nám příjemné, kdyby všichni Rakušané považovali všechny Čechy za zloděje na základě třeba opakované negativní zkušenosti ? To se automaticky chtělo po muslimech po teroristických útocích. Distancujte se, omluvte se. Ale oni to přece neudělali. To udělali nějací fanatici, které neznají, nemluví ani stejnou řečí, mají jinou národnost, jiné občanství a oni za to nemohou. Jediné společné bylo náboženství. A ještě to je diskutabilní, protože i islám má mnoho směrů. Jak vidno, je to složité.
Aby se neřeklo, že se nechci sdělit postoj politický. Zelení jsou pro začleňování minorit do většinové společnosti. S tím, že ne všichni musí mít nutně stejný názor ;)
No, napsal jsem toho dost, souhlasit se mnou nemusíte. Navíc už tato diskuze není o ČSSD, tak bych ji na tomto vláknu ukončil. Na úplný závěr. Nesuďme všechny podle několika jedinců. Průšvih je, že teroristé jsou mediálně tak vidět, že už se zapomíná, že jich je vlastně strašně málo oproti normálním lidem.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: ČSSD

Příspěvekod Petr Urbánek » 23 led 2015 03:31

Z velkého počtu reakcí usuzuji, že toto téma vzbudilo poměrně značný zájem. Rozhodl jsem se proto podělit se o své osobní zkušenosti s druhou stranou mince, tj. s životem Evropana v různých muslimských zemích. Několik let jsem totiž i s rodinou pracovně pobýval v Dubaji ve Spojených Arabských Emirátech, v Iráku a také v muslimské části Nigérie.

Ve všech těchto zemích jsem se na veřejnosti choval jako host, respektoval jsem tedy místní kulturu, zvyklosti a vystupování místních lidí. Některé tradice jsem oceňoval jako velice zajímavou kulturní zkušenost (např. obědy či večeře s guvernéry, emíry, šejky a dalšími reprezentanty okolních komunit pojídané holýma rukama ze společné mísy v tureckém sedu na koberci), k množství z nich jsem měl neutrální vztah, některé mě však nepříjemně omezovaly (např. někde uplatňovaný zákaz nosit kraťasy i v horku 50°C) a našly se i takové, u nichž jsem přímo trpěl (např. když mě v období muslimských svátků budilo svolávání muezína k modlitbě pravidelně už před 5 hodinou ráno). V soukromí a mezi Evropany jsem se choval podle našich vlastních zvyklostí, ale na veřejnosti jsem si nikdy nedovolil místní zvyklosti úmyslně porušovat, vystupovat proti nim či komukoli místnímu vnucovat mé vlastní zvyklosti. Díky tomuto přístupu jsem získal mezi muslimy množství velice dobrých přátel. Oni oceňovali můj respekt k jejich hodnotám a vraceli mi jej stejným respektem i tolerancí, pokud jsem občas jejich pravidla nevědomky porušil.

Setkal jsem se však i s jinými příklady cizinců, kteří místní pravidla plně nerespektovali a ti obvykle velice tvrdě narazili. Žádná instituce totiž ve vztahu k cizincům nezvažovala mezinárodní lidská práva, humánnost či zvyklosti platné v zemi jejich původu, ale velice nekompromisně uplatňovaly svá vlastní pravidla. Pokud se cizincům tato pravidla nelíbí, nikdo je nenutí zde žít a kdykoli se mohou, či dokonce musí, vrátit tam, odkud přišli. Ve většině těchto zemí je, bez předem zajištěné práce, velice obtížné získat povolení k trvalému pobytu. Evropan také nemá téměř žádnou šanci získat místní občanství, a to ani pokud se v této zemi narodí (můj syn se narodil v Dubaji, takže o tom něco vím). Extrémem jsou například Spojené Arabské Emiráty, kde v důsledku tohoto žije pouze 15% místních obyvatel a 85% cizinců všech možných ras, národností a náboženství. I přesto, či právě proto, tam nevznikají žádné problémy s neintegrovanými „naturalizovanými“ občany, s nimiž se dnes potýkají ve Francii, Velké Británii nebo Německu. Cizincům s trvalým pobytem by totiž nic takového neprošlo a tak si nic takového ani nemohou dovolit.

Jsem velkým zastáncem reciprocity a proto bych navrhoval, aby Evropské země postupovaly obdobně. Udělovaly občanství pouze zcela výjimečně a to pouze plně integrovaným cizincům, kteří bez výhrad akceptují místní zvyklosti a respektují kulturní a historické tradice příslušné země. Měly by si také ponechávat možnost udělené občanství odebrat v případě, že někteří jedinci svým následným jednáním prokáží opak. U dlouhodobě žijících cizinců s povolením k trvalému pobytu je situace podstatně jednodušší, jsou vítáni do té doby, dokud respektují místní zákony. Měli bychom tedy cizincům nabízet naši pohostinnost a toleranci k jejich odlišnostem, ale zároveň nekompromisně vyžadovat jejich respekt vůči nám, našim zvyklostem a naši základním hodnotám.

Jsem přesvědčený, že by uplatňování takovýchto recipročních pravidel umožnilo velice dobrou symbiózu se všemi slušnými cizinci, kterých je zcela jistě naprostá většina. Zároveň by přispělo ke snížení možných rizik vyvolávajících strach, napětí a ve svém důsledku bohužel i xenofobii, jejíž důsledky pak nesou i ti slušní a nevinní. Získali by tím tedy téměř všichni.

Ďábel se vždy skrývá v detailu. Dlouhé diskuse se tedy mohou vést o tom, jak posuzovat míru integrovanosti, respektu k místním zvyklostem, které jednání je příčinou a které už jen jejím následkem atd., tuto diskusi však již přenechávám odborníkům.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: ČSSD

Příspěvekod worwan » 23 led 2015 10:23

p.Urbánek : Výborný příspěvek!!! Bylo by žádoucí aby tento pohled na věc měli politici v co nejvyšších patrech pol.establishmentu a vytrvali v jeho prosazování! Bohužel všemožní pseudohumanisté a strážci "lidských práv" by spustili mohutný štěkot. Jak nemusím pana Putina a jeho mocenské touhy tak mám strach aby jsme jednou zase nevítali ruské tanky jako osvoboditele.Protože v této otázce mají v Rusku jasno, viz notoricky známý projev Putina v ruské Dumě : http://www.knihy-a.cz/23587/putin-k-mensinam
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: ČSSD

Příspěvekod Jirka » 23 led 2015 12:11

Výborný příspěvek pana Urbánka. Škoda, že nezvou do ČT.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: ČSSD

Příspěvekod Boris Novotný » 07 bře 2017 13:19

Dobrý den pane Achap. Než začnete psát do fóra, tak si zjistěte pravdu, jinak si lidé budou myslet, že jste negramotný. Pan Lexa není předsedou ČSSD již několik let a je to škoda. Za jeho předsedování ČSSD přímo rozkvétalo.
Boris Novotný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 bře 2017 13:15

Re: ČSSD

Příspěvekod Eliáš Roman » 07 bře 2017 15:42

Pane ACHAB, nepleťte si ČSSD s ODS nebo s ANO. To jsou ti správní. Volíme ODS a ANO. Nechceme tam socany v čele s Grundem.
Eliáš Roman
 
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2017 15:16

Re: ČSSD

Příspěvekod Eliáš Roman » 07 bře 2017 15:49

Petře Urbánku, děkuji Ti za tento příspěvek. Jsi jednička a moc se zlobím na příslušníky ČSSD v Radě města, že Tě nenávidí. Zeptej se na to Grunda a Kestřánka.
Eliáš Roman
 
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2017 15:16

Re: ČSSD

Příspěvekod Eliáš Roman » 05 kvě 2017 17:32

Také jsem byl voličem ČSSD. Však když vidím, kdo z ČSSD sedí v radě, tak raději budu volit Sládka. Již nikdy pana Grunda. Roman.
Eliáš Roman
 
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2017 15:16

Předchozí

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků