Rekonstrukce Jiráskových sadů

Moderátor: Petr Panaš

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod kočka » 19 pro 2014 17:57

Trávník u parkoviště centrálky se zmenšil ve prospěch řidičů. Je fakt, že ten minulý stejně nikdo nerespektoval. Když se podíváte teď, je to stejné. Opět do čerstvě zasetého mnozí zajíždějí. Protože se parkoviště zmenšilo, je stejně otázkou času, kdy zmizí i ten zbytek zeleně. Jediné řešení vidím v obrubnících, protože na řidiče se spoléhat nedá.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 19 pro 2014 18:55

to nebyla ironie :). podle mě je trošku něco jiného přístup k trámům a cestička. k trámovému posezení budete chodit z různých míst, chaoticky. kdežto cestičku napříč si všichni vydupou stejnou. pokud se v dohledném budoucnu (na podzim 2015, až budou nové pěšiny přes trávník stabilizované?) počítá s tím (i finančně - ne, že to bude další náklad "s tím se nepočítalo"), že se tyhle cesty-necesty upraví (opravdu bohatě stačej ty nášlapné kameny, když je mokro a bláto), tak ok. psal jsem už na začátku, že jsem se komentované procházky parkem nemohl zúčastnit. tak jsem se tu pokusil získat další informace (a trochu si vylejt srdíčko). ve tmě se špatně chodí napříč.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 19 pro 2014 20:10

Nové Betonové sady jsou prostě humus! Zlaté Jiráskovy sady s fontánou, zelení, cimbuřím a věžičkou u dopravního hřiště. Kameny rozmístěnými po parku jak je litoměřičané vídaly léta. Pak přijde nějaký cizák a vše zničí. Kameny rozhází a naši radní mu v tom ještě požehnají. Jak dlouho vydrží dřevěné kvádry než porostou mechem a shnijí? Proč se na žádné cestičce nevejdou 2 lidi vedle sebe? Jak se budou cesty z kostek udržovat v zimě? Co ty cirkusový hnusný ledový nevkusný lavičky? Spojnice Sládkovy ulice s gymnáziem jak zde již někdo psal. Jedna z hlavních využívaných cest chybí totálně! A hlavně krásná fontána pryč a místo ní "parkoviště" z betonu! Kdykoliv jedu okolo vaří se mi krev v žilách a každýmu co stím má něco společnýho bych dal osobně do držky!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Josef Mayer » 27 pro 2014 20:52

Dobrý večer. Prošel jsem si důkladně Jiráskovi sady, abych se seznámil se skutečností, která byla provedena při revitalizaci. Po odborné stránce k tomu nemám co dodat, park je provzdušněn, cestičky jsou dle mého názoru tam kde mají být, pokud si někdo nepředstavoval, že bude šlapat tam, kde se i před tím šlapat nemělo. Co se týče kritizované sportovní plochy, vše se ukáže až po zatížení sportem. Na plochu, jako na vše, je záruka, tudíž se zatím nemusíme bát předem. Některá části díla čekají na jarní měsíce, což je dobře. Až rozkvetou stromy a zazelená se celá zatravněná plocha, bude to příjemný pohled. Co se týká nákladů na revitalizaci, mohl bych se o tom bavit pouze s Milošem Náprstkem, jinak s nikým. On ví dobře proč, stejně tak jako já. Něco už máme za sebou.
Josef Mayer
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07 srp 2014 21:16

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 28 pro 2014 19:33

Asi by to chtělo přidat dioptrie! Aspoň 10 na každé oko. Vykácený park, průhledný zkrz na zkrz. Co ho vykácet celý? Bylo by vidět ještě lépe. Cestičky úzké naprosto nevyhovující. Hlavní tepna Sládkova-gymnázium úplně zrušena! Projekt katastrofa! Provedení hrůza! Drolící se povrchy, kostky válející se v trávě ledabyle zašlapané do bahna. Rozmístění odpadkových košů opět vymýšlel idiot! Laviček to samé! Co je dát ještě blíž k sobě? Ale chápu, že si někdo vydělal. A slušně.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod ronyk » 30 pro 2014 17:55

Mně se rekonstrukce líbí a mám za to, že park nemá sloužit jako zkratka pro chodce ,ale jeho stěžejní úkol je jinde. Nedovedu, no vlastně dovedu si představit park za deset dvacet let ,kdyby k rekonstrukci nedošlo. A jen na okraj žádná tepna Sládkova-gymnázium neexistovala, stačí se podívat do starších map. A netuším proč by taky měla. Taky chápu, že se některým lidem nelíbi park v nové podobě, ale tolik zlosti jako Llukas 007 nechápu.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod kočka » 31 pro 2014 10:06

Před zahájením rekonstrukce, si radnice dělala jakousi anketu. Snad by to šlo i dohledat zde na fóru. Pokud si dobře vzpomínám, tak jedna z priorit byla posezení u jezírka s vodotryskem. Potom jsem zaregistroval názor, že bazén by byl moc drahý. Zatím nelze úplně přesně zjistit, co a jak tam bude stříkat či stékat, ale sedět se tam penzistům ani maminkám s dětmi nebude dobře. Na těch ořezaných kmenech.Třeba se to změní. Snad z těch milionů zbylo něco na mobiliář. http://www.earch.cz/cs/architektura/nav ... ch-1-misto
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 02 led 2015 16:28

Zkratka Sládkova - Gjj existovala odjakživa! Dnes ani náznak nějaké podobné cesty. Nejen mnou hojně využívána. Rovně ze Sládkovy a pak jste se mohl rozhodnout jestli ke Gjj nebo ke krásnému vodotrysku, který je bohužel zničen. Trvám na tom, že "rekonstrukce" kdysi krásných Jiráskových sadů je zločin! Zárověň tvrdím, že to chtělo rekonstrukci, ale né tak radikální! Obnovit asfaltové cestičky. Prořezat stromy a keře, né vše zdemolovat a zničit. Dnešní stav je k pláči!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Jirka » 02 led 2015 18:30

Co pamatuji, tak rozhodování našeho panstva se řídí jinými než logickými postupy. V současnosti je to hlavně o tom jak příhrát veřejnou zakázku osvědčené firmě z které kápne 10%. Vše ostatní jde stranou. A furt je většina volí. Tak si nestěžujme.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod ronyk » 02 led 2015 19:41

Ještě jednou, žádná osa Sládkova-GJJ neexistovala, nynější rozvržení cest umožňují stejnou, ne-li lepší cestu k GJJ. A opět se ptám: K čemu by sloužila?
A za další, byl jste obeznámen s technickým stavem vodotrysku? Kolik by stála jeho obnova aby sloužil dalších 50 let? Jest-li ano ,podělte se. Děkuji.
Přílohy
cesty.png
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 02 led 2015 21:24

o tom, že je cestní síť v parku se vědělo už od začátku http://jiraskovy-sady.nadace-promeny.cz ... ednani.pdf . předpokládám, že výstupy z ankety, kde respondenti zakreslovali obvyklé trasy parkem, mají na Odboru ŽP... teď jsem to narychlo nedohledal
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 02 led 2015 21:38

strana 4. a vůbec celkově stojí za přečtení a připomenutí zadání - ceny parku, i ročních nákladů na údržbu... http://cena-nadace-promeny-2011.nadace- ... ZADANI.pdf

ta cesta je důležitá zejména pro studenty gymnázia, kteří dojíždějí a přicházejí směrem od dolního nádraží.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod ronyk » 02 led 2015 22:45

Student, který chodí z dolního nádraží na gympl Sládkovou ulicí musí mít IQ houpacího koně.
No , ale když už, kolik jich chodí? Dva, tři. Viděl jste ty řady aut ve Svojsíkově? Žáci ZŠ to nebudou.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 02 led 2015 22:53

jestli chodíte podle azimutu, tak to tak možná cítíte. normálně si člověk hledá cestu pohodlnější... dřív než u soudu přechod přes Valy nemáte. pak půjdete kudy? kolem Rooseveltu, před Telekomem nebo nebo až kolem pošty?
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 02 led 2015 23:14

modrá a zelená cesta - 2x přechod frekventované silnice, zbytek průchod celkem klidnou lokalitou
oranžová cesta - 3x přechod frekventované silnice (sice bez semaforů, ale zase s ostrůvky, takže v půlce můžete čekat). nejošklivější úsek po Valech. v zimě zacákaný černým sněhem od projíždějících aut a otrávený smradem.
cestu Okružní ulicí, kolem Kodyse a Hameleho jsem neřešil. tou můžete jít, když nespěcháte
Přílohy
cesty na gympl.png
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod ronyk » 02 led 2015 23:28

Co takhle Daliborkou a přes park. A prosím malujte do nových cest. Díky.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 02 led 2015 23:46

Daliborova je stejný případ jako Valy po oranžové. nevšiml jsem si, že by tamtudy chodil někdo jinam, než směrem k nemocnici. a není to pěkná cesta. kudy chodíte vy? cesty parkem máte střihnuté napřímo, jak chodí studenti. až budou na Mapy.cz nové chodníčky, možná vám to překreslím. pro zatím by vám to mělo bohatě stačit.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod vodomerka » 03 led 2015 00:03

jestli si myslíte, že na gympl chodí jenom studenti z Litoměřic, a ostatní přespolní (kromě těch vašich dvou-tři) jezdí autem a parkují ve Svojsíkovce (včetně učitelů z gymplu, základky a kuchařů z Centrálky), tak nevím, o čem se bavíme.
podle stránek gymnázia: 50 zaměstnanců + 480 studentů (většina z Litoměřic, ale pochybuji, že všichni chodí pěšky (stojan na kola už tam léta není, pokud se něco nezměnilo))
na Masaryčce 45 zaměstnanců (tam naštěstí žáci většinou nemají čím jezdit)
kolik je zaměstatnců Centrálky si můžete dohledat.

i kdyby z těchto dojíždělo 10% (což si osobně myslím, že bude o dost vyšší procento), 58 aut tam rozhodně neparkuje. takže zbývající přespolní jdou z horního, dolního a autobusového nádraží
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod Llukas007 » 03 led 2015 08:10

Mapka je zcestná, ale ikdyž není nakreslena na 100% podle půvosního stavu cesta o které jsem mluvil zde je. Jestli si mám vybrat jestli půjdu podél rušné komunikace nebo mezi krásnou starou zástavbou komunikace nevyhraje. Technický stav vodotrysku byl asi žalostný. A právě proto se snad dělala rekonstrukce né? Jenže ta se nesla pouze ve smyslu nahrabat si a zdemolovat vše do čeho by se muselo víc investovat, viz. vodotrysk, dopravní hřiště apod. Rádoby "rekonstrukce" v tomhle provedení je zločin! Na tom trvám!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rekonstrukce Jiráskových sadů

Příspěvekod jiri.rudolf » 03 led 2015 11:12

Vždycky je to věc názoru a pohledu, jak se říká, nikdy se člověk nezavděčí lidem všem. Ale je jasné, že celá rekonstrukce a i "výběrové řízení" je obestřeno spoustou ALE! Mě stačil jen rozhovor s geodety, kteří vyměřovali cesty a podle nich byly podklady od architektů ušity horkou jehlou, protože pak by se nestalo že vyměřená cesta skončila ve stromě a spoustu věcí se řešilo za běhu. Pak se nesmíme divit, že výsledek je takový jaký je. Ale nejspíše jsou občané města spokojeni protože si zvolili osvědčené vedení.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

PředchozíDalší

Zpět na Jiráskovy sady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron