Kandidátka KDU-ČSL

Re: Kandidátka KDU-ČSL

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 17 říj 2010 21:47

Co je na té vámi citované větě tak nepochopitelného? Do komisí by měl mít otevřené dveře skutečně každý, kdo má o to zájem.
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Kandidátka KDU-ČSL

Příspěvekod Stanislav Hylán » 17 říj 2010 21:50

Nevidím dů vod, proč by nezvolený kandidát nemohl mít chuť pracovat v kterékoli komisi při MR? A že by jeho názor nebyl přínosem.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Kandidátka KDU-ČSL

Příspěvekod m.gut » 17 říj 2010 21:56

ještě že Rada je volená...Tvrdík chce do Rady ? má zájem? šup tam s nim...Nováková má zájem bejt starostkou. No hurá.... a ten bezdomovec co stojí na náměstí má zájem být ve finanční komisi. Rychle pro něj, ať si to nerozmyslí
m.gut
 
Příspěvky: 47
Registrován: 20 čer 2010 07:57

Re: Kandidátka KDU-ČSL

Příspěvekod Petr Panaš » 17 říj 2010 22:13

Výbory zastupitelstva (finanční a kontrolní) toho mohou ovlivnit dost, o jejich obsazení rozhodují zastupitelé. Jejich členy doposud byli členové jednotlivých politických stran. Rada města jmenuje členy komisí, což jsou vlastně její poradní orgány. Často jsou sem voleni i lidé mimo politické strany, odborníci nebo ti se zájmem v dané oblasti pracovat. Jsou komise pracující naprosto formálně a samozřejmě i naopak. A jsou členové komisí, kteří tam byli nominováni a tím to pro ně skončilo a už ani nechodili. Pokud má někdo chuť se takto angažovat (ve svém volném čase a zdarma) a také něco skutečně dělat, je to určitě fajn. Přeji nově zvoleným politikům šťastnou ruku v obsazení komisí a výborů a zároveň, aby bylo z čeho vybrat.
Naposledy upravil Petr Panaš dne 18 říj 2010 06:04, celkově upraveno 1
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Kandidátka KDU-ČSL

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 17 říj 2010 22:16

K panu m.gutovi. No tedy, nebudu využívat Dotíkův slovníček, ale ... Jistě, je tu malý významný rozdíl. Každý občan má dveře do rady otevřené, včetně Tvrdíka, Novákové a bezdomovce. Jen se musí ucházet před občany o pravomoc je zastupovat. Pokud mu ji udělí a získá důvěru i ostatních zástupců lidu, stává se radním, starostou atd. Lidé do komisí jsou vybíráni radou a každý má možnost i právo (bezdomovec, Nováková i Tvrdík) chtít v těchto komisích pracovat. Tomu se dohromady říká demokracie, milý pane. Pokud se mi nelíbí mohu se přestěhovat například do Korejské lidově demokratické republiky, kde mají ty dveře otevřené pouze vyvolení. (A navíc tam nehrají moc dobře hokej, takže nic pro vás) :P
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Kandidátka KDU-ČSL

Příspěvekod m.gut » 17 říj 2010 22:34

Díky za přednášku o demokracii, ale naštěstí jsem v ní vyrostl. Nikdo nebere nikomu právo ucházet se o místo v čemkoliv....bohužel na těchto postech, musí pracovat ve prospěch nás všech.....a jsem si naprosto jistý, že někteří to nezvládnou, protože na to prostě nemají, a někteří protože nechtějí ve prospěch všech....takže si myslím, že KAŽDÝ,ALE OPRAVDU KAŽDÝ není ten vhodý kandidát, milý princi :lol:
m.gut
 
Příspěvky: 47
Registrován: 20 čer 2010 07:57

Re: Kandidátka KDU-ČSL

Příspěvekod dotik » 17 říj 2010 22:53

M.gut > no hlavně ve prospěch všech hokejistů :) A jestli máte problém, že nebyl hokej v televizi, tak znovu opakuji - hokej je pouze jedna ze stovek různých věcí, které se v Litoměřicích dějí...škoda, že to nechápete ;) Pokud máte jiné stížnosti na obsah, tak sem s nimi...
dotik
 

Re: Kandidátka KDU-ČSL

Příspěvekod m.gut » 17 říj 2010 23:04

sice jsem hokejový fanda, ale stálým poukazováním na toto, pouze maskujete to, že mám pravdu :lol: a co se týče té vaší "TV", tak to je mi úplně fuk, protože většina Litoměřic ji nenaladí, a zbylá menšina na ní nekouká, tak jen doufám, že to vaše umění nové zastupitelstvo zhodnotí....a k té stovce co se tady děje, no máte určitě pravdu, otázkou je koho to zajímá, že
m.gut
 
Příspěvky: 47
Registrován: 20 čer 2010 07:57

Re: Kandidátka KDU-ČSL

Příspěvekod dotik » 17 říj 2010 23:16

m.gut > já myslím, že za deset let fungování už se to pár lidí naučilo naladit... :) a trochu počtů - hokej = 1.000 lidí, 100 dalších akcí x 10 zájemců = 1.000 lidí...já chápu, že to může být těžké pochopit, ale opravdu to tak je :)
dotik
 

Re: Kandidátka KDU-ČSL

Příspěvekod m.gut » 17 říj 2010 23:24

poslední utkání 2.000 a další stovky bez lístku , předposlední 1.470, to jen tak na okraj, vím že je těžké tomu uvěřit, ale je to tak :D a pochybuji, že vy byste zvládl informovat o stovce akcí :D
m.gut
 
Příspěvky: 47
Registrován: 20 čer 2010 07:57

Re: Kandidátka KDU-ČSL

Příspěvekod dotik » 18 říj 2010 06:44

M.gut > No když by mi město postavilo za 300.000.000 televizní studio a k tomu mi bude dávat 4.500.000 ročně na platy redaktorů z Ústí, Litvínova nebo Prahy a platit za mě energie ve studiu, tak vám tady udělám CNN a nejenže budu informovat o stovce akcí, ale další stovku si sám uspořádám, aby o něčem mohli psát také kolegové s jiných médií...

ale dost škádlení nebo mě to akorát naštve a hokej už do Primy dávat nebudu :D ...ostatní města a obce si za to musí zaplatit a já pitomec to tam dal vždycky, když bylo místo...naposledy derby z Ústím, předtím Slavie a tuším Allstar game, předtím předání zímáku apod. Na některé podobně úspěšné sporty - jako třeba basketbal - se dostane až teď v pátek...ten tam ještě nebyl vůbec...
dotik
 

Předchozí

Zpět na Komunální volby 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron