Výsledek voleb 2010

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 13 lis 2010 13:21

Dotík - Nerikam, ze je Szanto zarukou demokracie, ale s komunistama by nesel...i kdyz to jsou hodni panove...nez se dostanou dovedeni...


Komunista pan Perna, nový starosta Hoštky, uznávaný a oblíbený diskutér tohoto fóra, se stane v nové funkci podle Vás automaticky nehodným? Od Vás, který se zastáváte pravolevého spojenectví ODS-ČSSD z odůvodněním, že politika na komunální úrovni není o ideologii, mě podobné vyjádření překvapilo ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 13 lis 2010 15:33

Petr: http://www.kpv.kozakov.cz/normy/zakon.htm

Na nové vedení Hoštky mám svůj názor a bude v dalších novinách.

Ríkal jsem o tom, že je potřeba mít dobré spojení na ministerstva, kraj a podobně kvůli lepšímu přístupu k dotacím. Takže je dobré, aby ve vedení města byly velké a zavedené strany.

Kdyby komunální politika nebyla o politických stranách, tak může být upravený volební zákon tak, že se bude hlasovat pouze o jménech, bez uvedení politické příslušnosti. Tak to ale není, takže i na komunální úrovni jde o politiku.

ČSSD i ODS má podepsané, že nemá spolupracovat s KSČM. Bohužel na to obě strany kašlou. Až nyní za Nečase to vypadá, že to ODS začne dodržovat. Někteří lidé z ČSSD si to uvědomí asi až po tomto volebním období. Ale třeba na základě situace ve Štětí a průběhu povolebního vyjednávání snad už konečně někteří lidé z ODS věří, že Litoměřice nejsou tou organizací ČSSD, která rozdělila okres.
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 14 lis 2010 22:31

ČSSD nemá (na rozdíl od ODS) zákaz spolupráce s KSČM na komunální úrovni. Pouze na vládní a zde ho dodržuje.
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod litelot » 18 lis 2010 12:56

Co Vy na to pane doktore Kejři. Jako okresní předseda ODS si moc dobře nevedete, když Vaše strana prohrála volby ve všech ostatních větších městech v okrese (Lovosice, Štětí, Roudnice). V Litoměřicích jste mohli postavit pravicovou vládu. Spojili jste se ale raději s levicí a s p. Szántem, kterého nechce už ani jeho vlastní strana (také okresní předseda strany !) :lol: Proč v tradičně pravicových Litoměřicích jdete zbytečně proti Nečasovi? Nevadí Vám, že si zahráváte s důvěrou voličů? Děkovný transparent na kruháku je jako výsměch skalním voličům ODS :!:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/j ... emid=11301
http://zpravy.idnes.cz/chceme-nove-volb ... domaci_bar
http://zpravy.idnes.cz/je-to-koalice-ko ... _domaci_jj
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod litelot » 18 lis 2010 13:13

dotik píše:chapu, ze Jan Szanto je brany jako problematicka osobnost a nebudu to nikomu vyvracet, ale nabidnu jednu zajimavost k clanku na idnesu o tom, ze ho spolustranici nechtej...
Jana Szanta nechteji spolustranici, kteri nevahali a pri prvni prilezitosti vzali do vedeni Steti komunisty. Stejni lide stali pri prvnich pokusech o svrzeni Szanta v Litomericich v roce 2006. Kdyby se to tehdy povedlo, mozno by mit mesto dnes ve vedeni koalici komancu, socanu, vvcek a topky (existuje v okrese a nekterych jinych mestech).

Nerikam, ze je Szanto zarukou demokracie, ale s komunistama by nesel...i kdyz to jsou hodni panove...nez se dostanou dovedeni...


Dotiku, máte pravdu, pan Szántó je skutečně problematická osobnost. Sám dobře víte, že je pan Benda jeho největší politický kamarád a Szántó jeho snaživý žák. Vše co se za ty roky z praktik pana Bendy naučil, bude velmi pravděpodobně uplatňovat na radnici v Litoměřicích.

http://usti.idnes.cz/sef-krajske-cssd-b ... zpravy_alh
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod litelot » 18 lis 2010 16:49

Milan píše:Já doufám, že nově zvolení zástupci města budou skutečně pracovat pro město a že plně naplní slib zastupitele, který včera složili. Ano, je zde několik pochybností, ale to, že někdo někam napíše něco do článku v novinách - každý si musí udělat názor sám. Mě spíše zaráží výkonnost pana Mgr. Krejzy, který má (podle údajů z obchodního rejstříku) 16 funkcí v různých společnostech a ještě si troufne na funkci uvolněného místostarosty. To skutečně klobouk dolů. Já nedávno zastával jednatele společnosti a byl ve dvou dozorčích radách a málem jsem neměl čas ani spát. Nezbývá tedy doufat, že pan místostarosta dokáže svůj čas organizovat opravdu tak efektivně, že bude všechny funkce, a HLAVNÉ funkci uvolněného místostarosty, vykonávat dobře.
Koho by snad zajímalo oněch 16 angažmá, zde jsou, pouze jsem vymazal rodné číslo (i když ve veřejně přístupné části obchodního rejstříku je přístupné).


1 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Tolstého 1
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: KOVOSLUŽBA OTS a.s.
Spisová značka: B 4530 vedená u rejstříkového soudu v Praze
IČ: 25103709
Angažmá: Dozorčí rada - člen

2 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: Arator a.s.
Spisová značka: B 1227 vedená u rejstříkového soudu v Českých Budějovicích
IČ: 26040018
Angažmá: Dozorčí rada - člen dozorčí rady

3 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: PORTA DT a.s.
Spisová značka: B 1064 vedená u rejstříkového soudu v Českých Budějovicích
IČ: 26019582
Angažmá: Dozorčí rada - člen dozorčí rady

4 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: ERADO, a.s.
Spisová značka: B 5417 vedená u rejstříkového soudu v Praze
IČ: 25675192
Angažmá: Dozorčí rada - člen

5 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: BROCCA & PARTNERS, a.s.
Spisová značka: B 5080 vedená u rejstříkového soudu v Praze
IČ: 25629719
Angažmá: Dozorčí rada - člen dozorčí rady

6 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 1966/12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: Černá skála a.s.
Spisová značka: B 7721 vedená u rejstříkového soudu v Praze
IČ: 26705371
Angažmá: Dozorčí rada - člen

7 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: PANOK - KNIGHT, a.s.
Spisová značka: B 1025 vedená u rejstříkového soudu v Praze
IČ: 43001807
Angažmá: Dozorčí rada - člen dozorčí rady

8 / 16
Jméno: Mgr Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 1966/12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: WPS IDEA s.r.o.
Spisová značka: C 18250 vedená u rejstříkového soudu v Ústí nad Labem
IČ: 25435299
Angažmá: Společník

9 / 16
Jméno: Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 1966/12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: BROCCA & REALITY, a.s.
Spisová značka: B 4948 vedená u rejstříkového soudu v Praze
IČ: 25608347
Angažmá: Statutární orgán - místopředseda představenstva

10 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 1966/12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: Barbican, a.s.
Spisová značka: B 1828 vedená u rejstříkového soudu v Českých Budějovicích
IČ: 26166461
Angažmá: Statutární orgán - místopředseda představenstva

11 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: Agrator a.s.
Spisová značka: B 12465 vedená u rejstříkového soudu v Praze
IČ: 27814785
Angažmá: Statutární orgán - předseda představenstva

12 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: MEDOVÁ a.s.
Spisová značka: B 1752 vedená u rejstříkového soudu v Ústí nad Labem
IČ: 26729661
Angažmá: Dozorčí rada - člen dozorčí rady

13 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: Nakano a.s.
Spisová značka: B 1273 vedená u rejstříkového soudu v Českých Budějovicích
IČ: 26050943
Angažmá: Dozorčí rada - člen dozorčí rady

14 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: CRONSVALE PORTFOLIO, a.s.
Spisová značka: B 1204 vedená u rejstříkového soudu v Praze
IČ: 45245151
Angažmá: Statutární orgán - místopředseda představenstva

15 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 1966/12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: FALKA, a.s.
Spisová značka: B 5299 vedená u rejstříkového soudu v Praze
IČ: 25657259
Angažmá: Statutární orgán - jediný člen

16 / 16
Jméno: Mgr. Karel Krejza
Adresa: Litoměřice, Škrétova 12
Rodné číslo: xxxxxx
Název subjektu: Český holding, a.s.
Spisová značka: B 1119 vedená u rejstříkového soudu v Praze
IČ: 44265590
Angažmá: Statutární orgán - místopředseda představenstva



Opravdu klobouk dolu, co všechno p. Krejza stihne řídit a ovlivňovat. Otázkou je jak si všechny tyto firmy stojí, některé jsou prázdné skořápky a některé jsou trvale v hluboké ztrátě (např. Český holding a.s.). Nadruhé straně třeba Kovoslužba OTS a.s. loni realizovala dodávku interiéru pro nový domov důchodců v Litoměřicích...... :?:
Pana Krejzu si ale většina lidí pamatuje z kamionové firmy Egretta a z aféry okolo privatizace OD Kotva. Tam mu šlo díky svému jednání skutečně několikrát o život.
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 18 lis 2010 20:08

litelot píše:ODS si moc dobře nevedete, když Vaše strana prohrála volby ve všech ostatních větších městech v okrese (Lovosice, Štětí, Roudnice). V Litoměřicích jste mohli postavit pravicovou vládu. Spojili jste se ale raději s levicí a s p. Szántem, kterého nechce už ani jeho vlastní strana (také okresní předseda strany !)


Sice nejsem pan Kejř, ale vím, že ODS:
V Lovosicích mohla vládnoucí koalici udělat s VV, TOP, nezávislými...ČSSD se zde dohodla napříč a vzniklo ČSSD, TOP09, KSČM, VV
Roudnice - není dořešeno, ale předpokládám, že minimálně místostarostu mít budou a tentokrát možná i bez komunistů, ale s ČSSD.
Štětí - klasický podraz od klanu Ryšánků, nic nového pod sluncem. Mafie je vždy o krok napřed a ODS tentokrát nezachytila její nástup. Předpokládám, že se poučili a už ví, že s Ryšánkem, Ryšánkovou se dohodnout nedá. Navíc ODS maximálně šlechtí fakt, že nepřijala úplatek ve formě cca. 2.000.000Kč platu za volební období pro 2. uvolněného místostarostu, což jim krajská radní nabízela.
Litoměřice SZ, KDU a VV berete jako pravici? VV jde doleva, SZ je všude levicová, akorát v ČR se tváří pravicově a KDU? "Co je jeden neúspěch ve volbách proti věčnosti světa a Pána"?

Pan Szántó a to, že ho nechce jeho vláda...pokud vím, tak by měla rozhodnout okresní konference v prosinci, kde by měl požádat o důvěru členů ČSSD v okrese Litoměřice. Do té doby ho nechce pár spolustraníků (stejných, kteří podrazili ODS ve Štětí - Ryšánek, Ryšánková, Andrt).

Litelot : V politice neexistujou kamarádi :) jen čas ukáže, zda se tak bude chovat. Já věřím, že ne. Ale taky se nechám překvapit ;)
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 19 lis 2010 09:07

V politice neexistujou kamarádi? Podle toho to tam tak vypadá. Kamarádství je o vzájemné důvěře a slušnosti ve vztazích. Mohu mít jiný politický názor, ale tím neztrácím kamaráda, pokud mě respektuje a důvěřuje. Jenže pokud je za kamarádství považován špinavý politický obchod, který když prohlédnu a nechci s ním nic mít, kamarádství automaticky zaniká, potom souhlasím s dotikem. Bohužel, stále více lidí pohlíží na politiku optikou dotika - žumpa, ve které se dokáží orientovat jen ti nejotrlejší, bezpáteřní. Pro někoho je to norma, ale já se s tím smířit nemohu. Pevně věřím, že v tom nejsem sám a podobná jednání jako v Praze (ale i v Litoměřicích), jim budou v budoucnu náležitě připomenuta! Mimochodem, KDU, VV, SZ jsou strany středové, ODS a TOP 09 pravicové, ČSSD a KSČM levicové. To ví už i malé dítě, že zprava i zleva je blíž ke středu... Víte na jaké politické vyjádření jsem alergický? "Napříč politickým spektrem"... Hezký den všem!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod litelot » 19 lis 2010 14:19

dotik píše:
litelot píše:ODS si moc dobře nevedete, když Vaše strana prohrála volby ve všech ostatních větších městech v okrese (Lovosice, Štětí, Roudnice). V Litoměřicích jste mohli postavit pravicovou vládu. Spojili jste se ale raději s levicí a s p. Szántem, kterého nechce už ani jeho vlastní strana (také okresní předseda strany !)


Sice nejsem pan Kejř, ale vím, že ODS:
V Lovosicích mohla vládnoucí koalici udělat s VV, TOP, nezávislými...ČSSD se zde dohodla napříč a vzniklo ČSSD, TOP09, KSČM, VV
Roudnice - není dořešeno, ale předpokládám, že minimálně místostarostu mít budou a tentokrát možná i bez komunistů, ale s ČSSD.
Štětí - klasický podraz od klanu Ryšánků, nic nového pod sluncem. Mafie je vždy o krok napřed a ODS tentokrát nezachytila její nástup. Předpokládám, že se poučili a už ví, že s Ryšánkem, Ryšánkovou se dohodnout nedá. Navíc ODS maximálně šlechtí fakt, že nepřijala úplatek ve formě cca. 2.000.000Kč platu za volební období pro 2. uvolněného místostarostu, což jim krajská radní nabízela.
Litoměřice SZ, KDU a VV berete jako pravici? VV jde doleva, SZ je všude levicová, akorát v ČR se tváří pravicově a KDU? "Co je jeden neúspěch ve volbách proti věčnosti světa a Pána"?

Pan Szántó a to, že ho nechce jeho vláda...pokud vím, tak by měla rozhodnout okresní konference v prosinci, kde by měl požádat o důvěru členů ČSSD v okrese Litoměřice. Do té doby ho nechce pár spolustraníků (stejných, kteří podrazili ODS ve Štětí - Ryšánek, Ryšánková, Andrt).

Litelot : V politice neexistujou kamarádi :) jen čas ukáže, zda se tak bude chovat. Já věřím, že ne. Ale taky se nechám překvapit ;)


Dotiku, píšete, že v politice neexistují kamarádi. Skuteční ne, ale kamarádi typu "já na bráchu a brácha na mě" ano. Váš politický kamarád je p.Szántó, kterého neustále obhajujete, podobně jako jste obhajoval svého jiného kamaráda, aktivního spolustraníka z Oleška, Mirka Beneše. Toho, který udělal sekeru 1 mil. Kč na nájmu v Domě kultury a zůstalo po něm jenom prázdné s.r.o. Dneska vesele vaří v Litoměřicích dál a rozváží obědy svojí oranžovou, bývalou volební dodávkou (viz celostránková reklama ve Vašich novinách). Myslím, že paní Rašánková se Vám nehodí do party protože je moc slušná. Neorganizuje nábory černých duší ani neslibuje novým členům ČSSD drogy. Navíc, jak někde citovala, s příspěvkem na Vaší kabelovou televizi, privátní web a inzertní noviny si už ve Štětí ani neškrtnete. Já se osobně vůbec nedivím. Proč májí radnice z veřejných prostředků platit za televizní reportáže, které skoro netočíte a neaktualizujete ani na svém webu (kritika toho už tady na fóru zazněla). Váš web je plný komerčních reklam, stejně jako Váš měsíčník. Články jsou většinou pouze převzaté cizí příspěvky nebo tiskové zprávy z města Litoměřic. Někdy změníte jenom fotku. Měsíčník, který bohulibě rozdáváte, je pouze vytištěný sumář článků, které byly na webu za poslední měsíc. Žádné aktuality, zajímavosti, komentáře, reportáže vůbec nic, žádná novinářská práce. Smutné je, že i takto se dá ovlivňovat veřejné mínění ve prospěch jedné strany (viz předvolební speciální vydání). Nikdo na Vás ale nemůže, vždyť se přeci jedná o privátní noviny a Vy nejte žádný novinář. Ano, ale vydávané díky výrazné podpoře z veřejných prostředků z rozpočtů radnic (Litoměřice, Lovosice, Roudnice, Štětí....) Celkem to odhaduji na min. 1 mil. Kč ročně z rozpočtů uvedených měst. V Litoměřicích se ale o svůj příspěvek z rozpočtu města bát nemusíte, vždyť Váš kamarád pan místostarosta Szántó se postará. A vůbec nikomu nevadí, že město vydává svůj Radniční zpravodaj a že každý den píše paní Břeňová několik tiskových zpráv na web města (které jenom převezmete). Proč město platí 2x?
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 19 lis 2010 17:02

Litoměřice - 20.000Kč / měsíc
Lovosice - 10.000Kč / měsíc
- vysílá se ve 110.000 domácnostech v kabelové síti UPC v Ústeckém kraji
- každý týden dáváme alespoň jednu reportáž do pořadu Minuty Litoměřicka v regionální TV Prima (cca. 1.900.000 potencionálních diváků v severních Čechách).
Za cca. 15 reportáží týdně. Aktualizujeme Po, Stř, Pá. Dáváme vše sem: http://www.youtube.com/tvlitomericka?gl ... rch=on#g/u
Samozřejmě se stane, že nezaktualizujeme (nemoc, jiné problémy).
V ceně je zveřejňování článků na www.litomericko24.cz a v měsíčníku pro 33.000 domácností
Štětí : bylo 3.000,- Kč měsíčně. Nyní 0,- Kč.
Roudnice : 0,- Kč

Příklad hospodaření klanu Ryšánků ve Štětí - ve výběrovém řízení jsme nabízeli natáčení pěti reportáží týdně ve Štětí, umístění článků na www.litomericko24.cz a stranu v měsíčníkuza 25.000,- měsíčně. Klan Ryšánků vybral výhodnější nabídku - 50.000 Kč měsíčně za pět reportáží týdně. Jsou to ale šetřílci :)

Radniční zpravodaj pro Štětí dokážu vytisknout za 10.000Kč měsíčně. V rozpočtu mají 300.000Kč ročně. Takže za více než dvojnásobek mé nabídky. Roudnice může místo měsíčníku tisknout čtrnáctideník a ještě ušetří 10.000Kč měsíčně proti tomu, co nyní dávají za měsíčník. Litoměřice s mojí nabídkou mohou tisknout plnobarevný měsíčník o 16 stranách každý měsíc a ušetří cca. 200.000,- Kč proti současnému radničnímu zpravodaji, který vychází každé dva měsíce.

A všechno jsou noviny, do kterých si dodávají obsah a já pouze zajistím tisk. Nic víc. Vlastní redakční rady, vlastní obsah, jejich grafika. Jediná podmínka je: 16 stran A4, plnobarevně, novinový papír.

O práci Miroslava Beneše jsem se vyjádřil již dříve a dá se to tu najít.
O Janu Szántó také.
O krajské radní také.

Další dotazy rád zodpovím, smlouvy doložím pokud máte zájem :)
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 19 lis 2010 23:33

Petr píše:...!


Milý Petře, v nás dvou je jeden podstatný rozdíl. Ty věříš tomu, že se politika zhoršuje, já věřím tomu, že se zlepšuje. Ty myslíš, že se na dno ještě nedostala, já myslím, že teď je na dně a pomalu se z něho bude vyhrabávat nahoru. Takže : rozumím tvému rozhořčení nad současnou situací, ale prostě se to zlepšovat bude. Je to vidět všude okolo. Lépe fungují podobná fóra jako je toto, kde lidé více diskutují, věcně diskutují a hlídají politiky. Postupně se zlepšují i velká média, která se stávají méně zavislá na politických penězích (i když mám samozřejmě výhrady k zaplaceným článkům na Aktuálně apod. ale prostě to tak je a ta doba ještě nenastala, kdy i novináři budou neúplatní a nijak mě to nepohoršuje, hraju s kartami, které mi byly rozdány ;) ).

Takže kritizujte, hlídejte, diskutujte. Ale pokud možno věcně. Hledejte rozumné argumenty, využívejte zákona 106 a i vy budete mít podíl na tom, že se politika stane čistší. Ale nechtějte, aby se všechno změnilo ze dne na den. To prostě nejde a není to možné. Politiku mohou dělat politici, ne řezníci, prodejci kopírek, elektroniky - nic ve zlém - určitě jsou ve svém oboru velmi dobří, ale město si potřebuje postupně vychovat kvalitní politiky, absolventy kvalitních škol...a to se nedá zařídit ze dne na den, ani z roku na rok. Má to nějaký průběh - a když jsem psal o KDU a "co to je proti věčnosti", tak jsem to nemyslel nijak zle. Litoměřice tu jsou 1000 let a nějaký čas tu ještě asi budou. Postupně se všichni politici vymění a přijdou jiní, s jinými prioritami a budou se o město starat jinak. Ale - je TEPRVE 20 let po sametové revoluci. Tehdy mi bylo 12 let a možná se dožiju toho, že město povedou POUZE lidé, kteří za sebou nemají žádný škraloup z těch prvních dvaceti let zlatokopectví. Ale bez stejných lidí by třeba nebyl nový most, nebyl by nový park, nové chodníky atd. atd. a co já vím ještě.
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 20 lis 2010 17:39

Dotiku, děkuji za upřímná (pevně věřím) slova. Nemyslím, že by byl mezi námi nějaký zásadní rozdíl v pohledu na politiku. Oba fandíme demokracii a svobodě. Jsem starší a tehdy na Dómském náměstí jsem zapaloval svíčky, nevynechal shromáždění se Zdeňkem Bártou na náměstí s plným vědomím, že riskuju existenci svoji i mých dětí. Přesvědčení, že teď už to nepustíme, bylo pevné a nadšení ve městě úžasné! Už nikdy nic takového osvobozujícího a úžasného neprožiju. A tady vězí asi ten náš pohled na realitu. Tobě současná situace připadá normální a považuješ ji za odraz ode dna. Sám se angažuješ v sociální demokracii a svým způsobem se nelze divit tvému pohledu na věc. Tady je mezi námi rozdíl. Jsem spíš zastánce konzervativismu a levicová politika typu všechno vám vezmeme a potom rozhodneme jak s penězi naložíme, protože my to víme nejlépe, je mi z duše protivná. Myslím, že řezník, prodejce kopírek a jiný živnostník dokáže dělat politiku stejně dobře jako doktor či učitel. je to jen v lidech a jejich upřímnému zájmu spravovat věci veřejné. Nebo je lepší vychovávat politické kádry od mala, jako Grosse? Já si proto myslím, že na dně ještě nejsme. Arogance moci, kterou po komunálních volbách cítím prakticky všude, je mi velkým varováním. ODS tu nevedla město špatně a vím, že již před volbami měla zajištěnu spolupráci s ČSSD, protože celostátně ztrácí a nebyla si jistá. Litoměřičané jí překvapivě dali velkou podporu, jejich důvěru nezklamali. Dali se přesto dohromady s největší levicovou stranou a tím mnohé odradí. Město bez silné opozice už tak dobře fungovat nebude a po příštích volbách už ODS ve vedení radnice nenajdeme. Tolik můj názor a pohled na věc. Hezkou neděli!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 21 lis 2010 16:00

Petr > já bych řekl, že se angažuji a tím to končí. Na štětském fóru někdo napsal, že zastupuju stranu Jan Dostal a s tím se dá souhlasit. V něčem mi sedí ČSSD, v něčem ODS, něčem KDU, v něčem SZ, v něčem VV atd. Ale základ je, že spolupracuji s lidmi. Z každý politických stran. Nejsem schopen mluvit s ČSSD ve Štětí, naopak v Litoměřicích jim pomáhám. Ve Štětí je výborná ODS, v Lovosicích dobře komunikujeme a naopak s ČSSD respektujeme. Roudnice je kapitola sama pro sebe - politicky nejsložitější místo ovlivněné pouze a jedině osobními vztahy, nesnášenlivostí a neschopností se rozumně dohodnout. Litoměřice? Klidná půda, která se dá nazvat velmi "levicovou" (velká podpora neziskovek, charity, seniorů), kterou rozvířily pouze VV svým nelogickým chováním dva měsíce před volbama (jak vůči mně osobně, tak hlavně vůči koaličním partnerům nebo třeba SZ).

Myslím, že dobré čtení je třeba toto: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/v ... temid=1189
Pokud nebudete o ČSSD uvažovat jako o komunistech (ti jsou stejně v každé straně a velmi často na vysokých postech, případně vysoké posty nějak ovlivňují), tak zjistíte, že celý problém se velmi zjednodušeně pohybuje kolem faktu, jestli se má platit 15 nebo 18% daň, což není pro běžného člověka až tak důležité - třeba z tohoto pohledu: http://www.euractiv.cz/cr-v-evropske-un ... -eu-006980

Osobně vidím celý problém levice a pravice v tom, že je zažitý názor (a zřejmě správný :) ale něco se s tím dříve nebo později musí udělat ;) ), že když se zvýšej daně (levice), tak to stejně někdo ukradne(pravice nebo levice, to je fuk). Nebo by vám (všem) vadilo, když by se zvýšily daně o 3-5% (dejme tomu 3.000Kč ročně na osobu???), ale v nemocnicích by bylo teplo, silničáři by nebyli překvapeni ze sněhu, policie by měla na benzín a důchodci by si mohli dovolit jít na kávu s dortíkem ne 1x za měsíc, ale třeba 3x? A pak by to mohli jít "vyběhat" na seniorské hřiště? :) - na základě tohoto názoru tak jsou lidé radši pro nižší daně, protože mají pocit, že jim jejich peníze nikdo neukradne a mohou si s nima dělat co chtěj.
- je to hoooodně zjednodušené
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 21 lis 2010 18:47

dotik píše:.... Nebo by vám (všem) vadilo, když by se zvýšily daně o 3-5% (dejme tomu 3.000Kč ročně na osobu???), ale v nemocnicích by bylo teplo, silničáři by nebyli překvapeni ze sněhu, policie by měla na benzín a důchodci by si mohli dovolit jít na kávu s dortíkem ne 1x za měsíc, ale třeba 3x? A pak by to mohli jít "vyběhat" na seniorské hřiště? :) - na základě tohoto názoru tak jsou lidé radši pro nižší daně, protože mají pocit, že jim jejich peníze nikdo neukradne a mohou si s nima dělat co chtěj.
- je to hoooodně zjednodušené


Tak přesně to by mi vadilo. Věřím ve zdravý rozum každého z nás a jedinečnost osobnosti. Za ty 3 tisíce bude v nemocnicích teplo stejné, silničáře sníh ( a jiné rozmary počasí) překvapí vždy a policie bude mít větší pohodlíčko v teple svých služebních vozů, případně dojde k naprosto jinému, ale pro občana zásadnímu, přerozdělení peněz daňových poplatníků. Ať si každý za své našetřené peníze sám zvolí způsob jejich investice. Nač mít neustále za zadkem placeného osvícence, který určí co je správné? Lidé jsou u nás velkorysí a na potřeby charity, či lidem v nouzi peníze dávají. Síť podobných neziskových organizací je dostatek. Čím menší zásahy do svobody rozhodování jedince, tím lépe!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 21 lis 2010 20:45

Další zjednodušení, ale pro pochopení toho, co se snažím říct možná důležité - Myslím, že by bylo zajímavé se podívat na zdroje financování charity, neziskových organizací apod. Jestli je to opravdu těch 60% od soukromých přispěvovatelů (tzn. těch, kteří chtějí menší míru přerozdělování a své peníze investují do podobných věcí). 60% beru jako procento voličů současné vlády - ODS-TOP09-VV. Lidé si ještě horko těžko dokážou spořit na vlastní důchody (a ani těch potřebných 10% z platu většinou nespoří). Ale taky by se mi líbil třeba systém (a mluvím o tom už hodně dlouho), kdy bych mohl dát dar na neziskovku nebo kulturu nebo sport a mohl si ho v klidu celý odečíst ze základu na daň.

Nejde mi o to, abych vás přesvědčil, že levice je lepší, ale o to, že levice a pravice má k sobě blíž, než je obecné povědomí mezi lidmi.

Upozorňuju, že komunisti nejsou z mého pohledu levice a dokud to budou mít ODS i ČSSD odhlasované, tak to prostě beru jako fakt. Proč by si ODS neodhlasovala třeba zákaz spolupráce s ČSSD, když je to podle vás také levicová strana? Protože KSČM nepovažují za levici, ale za zločince??? Proč má ČSSD odhlasovaný zákaz spolupráce? Protože je považují za něco, co už dávno v české politice nemělo být???

A třeba konkrétní příklad, co by se třeba mohlo stát, když vyhraje levice ve městě jako jsou Litoměřice...určitě neznárodní obchody nebo restaurace. Ale např. zvýší poplatek za předzahrádky a získané peníze dají pro neziskovky, které udělají 4 x ročně program pro důchodce na náměstí. Když to majitelé (pravice) předzahrádek nejsou schopni těm neziskovkám dát, aby byla kultura na náměstí a "vrátili" městu to, že nemají takový nájem a podporuje se jejich podnikání. To, že to nefunguje, je následek totalitních režimů - fašisti, komunisti, kteří přerušili demokratický vývoj u nás. Nebo mi to aspoň tak připadá :D
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Chovaneček » 22 lis 2010 16:19

Dobrý den Petře a Dotíku.

Nebyl jsem na tomto fóru od voleb, ale jak tak koukám o nic jsem nepřišel. Nicméně jen krátký dojem z vaší diskuze.
Z Petra hovoří odžitá politická zkušenost a moudrost bez naivních a ideologických snů. Všechna čest.
Dotíku, nechci kázat kdo má či nemá a jak dělat komunální politiku, to mne už přestalo zajímat. Myslím si že jste to vyjádřil naprosto stranicky. JEDNO JE ALE JISTÉ.
Jak dělají novinařinu politicky závislí spisovatelé tak je po pravdě - nic nového....už schází jen milionářská daň, aby bylo vic na tu charytu jak píšete.
.........."tak už máme co jsme chtěli "......( znáte tu píseň ? ...bez chleba nelze žít.....).





Vlastimil Chovaneček sr.
Chovaneček
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2010 21:21

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 22 lis 2010 19:12

Vážený pane Chovanečku, pojďte udělat dohodu : vy ve všech obchodech dáte, že neprodáváte levicově orientovaným voličům a budete to dodržovat (takže vyhodíte zhruba 4 z 10 zákazníků) a já ten měsíc udělám čistě pravicové noviny...ve kterých napíšu na úvodní stranu, že ČSSD je strana, která chce zvýšit daně, co vy na to? Jdem do toho? ;)

PS: jakého politického smýšlení má být podle vás novinář?
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 22 lis 2010 19:47

dotik píše:Vážený pane Chovanečku, pojďte udělat dohodu : vy ve všech obchodech dáte, že neprodáváte levicově orientovaným voličům a budete to dodržovat (takže vyhodíte zhruba 4 z 10 zákazníků) a já ten měsíc udělám čistě pravicové noviny...ve kterých napíšu na úvodní stranu, že ČSSD je strana, která chce zvýšit daně, co vy na to? Jdem do toho? ;)

PS: jakého politického smýšlení má být podle vás novinář?


A zase vedle! Obchodník se snaží prodat zboží bez ohledu na politickou příslušnost svých zákazníků, jinak ho konkurence převálcuje. Novinář oslovuje často skupiny čtenářů s určitým politickým pohledem. MFD pravici, Právo levici, Haló noviny ultra levici atd. (neberu odborný tisk). Vaše noviny budiž levicově zaměřené. V pořádku. Každého volba. Jak se to dá porovnat s obchodníkem? Takové srovnání nekulhá, to nemá na čem stát.
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 22 lis 2010 20:06

Petře, udělej pro mě prosím něco, podívej se sem: http://www.plachtynaploty.cz/mvr/mesic_ ... 10_web.pdf a napiš mi, jestli jsou to levicové noviny. Dík moc.

Já v tom žádný rozdíl nevidím. Pak Chovaneček říká, že bych neměl spolupracovat s určitou skupinou inzerentů. Tak jsem mu řekl, že to udělám, když on přestane spolupracovat s určitou skupinou svých zákazníků.
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Chovaneček » 23 lis 2010 08:18

Pane Jane Dostále.

Transparentněji jste to nemohl vysvětlit. Trefa.
Obchodník, hospodský, komediant ti si mohou myslet co chtěji, ale prodávat musí všem jinak by skrachovali a neměli diváky a proto raději mlčí.
Viz Kája Got s Helenkou a díky tomu přežijou.
No a novinář si může také myslet co chce, inzerovat komu co chce a kdo mu za to zaplatí, ale pokud z jeho projevu je patrný
výrazný politický příklon, tak by se neměl presentovat jako nezávislý novinář a dokonce jako hl. editor. A je na snadě aby si založil politicky orientovené periodikum.
Husokachna a Kočkopes.........to mne vždycky dostane když někde čtu na kandidátce ..např. Petr Dvořák KSČM - PODNIKATEL. To si vždycky žříkám jak to má v té hlavě nastaveno...
jestli současně vykořisťuje a zároveň rozdává a zakládá proti sobě buňky.

Hurá na horách už sněží.

Vlastimil Chovaneček sr.
Chovaneček
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2010 21:21

PředchozíDalší

Zpět na Komunální volby 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron