Večery lídrů politických stran

Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Milan » 16 zář 2010 09:39

V Domě kultury jsou plánovány diskuzní večery s lídry politických stran. Více na http://www.mkz-ltm.cz/index.php?dokument=1064. Zúčastníte se?
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod david.matuska » 16 zář 2010 20:11

Předpokládám, že kandidáti KDU-ČSL se aktivně zúčastní. Mluvím o kandidátech, protože formát večerů by měl dávat možnost vždy pro dva zástupce z kandidátky. Pěkný večer, David Matuška
david.matuska
 
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2010 22:58

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Marek Ženkl » 27 zář 2010 13:11

Dobrý den, již tuto středu od 18.hod. proběhne ve foyer domu kultury první ze tří diskusních večerů lídrů politických stran s veřejností, a to na téma: zdravotnictví a ekonomika. Další středu 6. října od 18 hodin bude diskutováno téma cestovní ruch, školství a kultura, a nakonec v pondělí 11. října od 18 hodin probereme téma územní rozvoj a doprava. Pokud byste měli již nyní jakékoliv dotazy na kandidáty do komunálních voleb 2010, tak je sem prosím neváhejte napsat, abychom mimo základních plánovaných otázek vyslyšeli také hlasy voličů. Předem děkuji. Marek Ženkl, moderátor těchto diskusních podvečerů.
Marek Ženkl
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 zář 2010 12:52

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Milan » 29 zář 2010 09:11

Dobrý den Marku,
jsem rád, že moderování bude dělat skutečný "profík" ;) .

Možná to budou jedny ze základních otázek, ale přece:
- jak si představují kandidáti fungování Městské nemocnice, zda budou za její ponechání jako příspěvkové organizace města nebo budou prosazovat její převod do privátní sféry, jak se před časem objevilo v tisku,
- jak kandidáti plánují svůj přístup k dalším příspěvkovým organizacím města, zejména z hlediska jejich hospodaření a efektivity jejich činnosti. Nemyslím tím však školy a ostatní školská zařízení, DDM, Srdíčko,... ale zejména TSM a Centrální školní jídelnu. Neplánují převedení těchto dvou p.o. na jinou formu např. s.r.o. nebo a.s.? Neplánují převedení Centra cestovního ruchu Litoměřice zpět do struktury úřadu třeba jako samostatného oddělení Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče? Tedy neplánují zrušení této p.o.?

Děkuji a večer na viděnou.
Milan Smetana
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Konik.HOP » 30 zář 2010 07:42

..pana Zenkla pamatuji kdyz s kytarou zpival rusky "Piesen o druge" na nejakem pionyrskem schromazdeni...a slo mu to...umite ji jeste?...
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Vladislav Liška » 30 zář 2010 10:33

Dobry den pane Marku, neni nekde prepis nebo vytah nebo tak neco, k tomu co v debate zaznelo? Bohuzel se nemohu zucastnit, ale odpovedi i dotazy mne urcite zajimaji.
Diky
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Marek Ženkl » 30 zář 2010 13:13

Konik.HOP píše:..pana Zenkla pamatuji kdyz s kytarou zpival rusky "Piesen o druge" na nejakem pionyrskem schromazdeni...a slo mu to...umite ji jeste?...


Tak to předpokládám, že se asi známe. ;) Nechápu ale, jak si můžeš pamatovat název písně z nějakého shromáždění před cca 25 lety? Klobouk dolů, protože já ani nevím, že jsem ji zpíval, ale vystupování na podobných akcích pro mě byla skvělá škola pro mou současnou práci, takže se za to nestydím a jsem za to vděčný.
Marek Ženkl
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 zář 2010 12:52

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Konik.HOP » 30 zář 2010 13:24

Marek Ženkl píše:
Konik.HOP píše:..pana Zenkla pamatuji kdyz s kytarou zpival rusky "Piesen o druge" na nejakem pionyrskem schromazdeni...a slo mu to...umite ji jeste?...


Tak to předpokládám, že se asi známe. ;) Nechápu ale, jak si můžeš pamatovat název písně z nějakého shromáždění před cca 25 lety? Klobouk dolů, protože já ani nevím, že jsem ji zpíval, ale vystupování na podobných akcích pro mě byla skvělá škola pro mou současnou práci, takže se za to nestydím a jsem za to vděčný.



Take nerikam, ze by jste se mel stydet...kdyz si to pamatuji do dneska, byl to asi silny umelecky zazitek....jen jsem jsi vzpomnel, kdyz jsem videl vase jmeno...
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Marek Ženkl » 30 zář 2010 13:34

Vladislav Liška píše:Dobry den pane Marku, neni nekde prepis nebo vytah nebo tak neco, k tomu co v debate zaznelo? Bohuzel se nemohu zucastnit, ale odpovedi i dotazy mne urcite zajimaji.Diky

Ze všech třech diskusních podvečerů se dělá zvukový i obrazový záznam. Jan Dostál slíbil, že to zveřejní, takže o tom, kde to bude umístěno, budeme ještě určitě informovat. V každém případě pro mě byla první diskuse zklamáním. Byla to nuda. Nic tam vyjma obecných řečí pořádně nezaznělo. Vypadá to, že jsou všichni se vším spokojeni, a že tudíž není potřeba téměř nic měnit. Překvapením pro mě bylo, že se diskuse nezúčastnila strana VV (bývalí živnostníci), kteří sice přišli, ale demonstrativně se posadili do první řady pouze mezi diváky. JInak účast veřejnosti byla mizivá. Nevím jestli je to z důvodu toho, že mají jasno, nebo je to všem lhostejný, ale když jsem například v neděli v dešti pomáhal venku dělat jeden meeting v Žalhosticích, tak tam přišlo cca 50 lidí, což bylo víc, jak včera v DK Ltm. Asi je to proto, že tam nebylo pivo a guláš zadarmo...
Marek Ženkl
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 zář 2010 12:52

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Marek Ženkl » 30 zář 2010 13:40

Konik.HOP píše:
Marek Ženkl píše:
Konik.HOP píše:..pana Zenkla pamatuji kdyz s kytarou zpival rusky "Piesen o druge" na nejakem pionyrskem schromazdeni...a slo mu to...umite ji jeste?...


Tak to předpokládám, že se asi známe. ;) Nechápu ale, jak si můžeš pamatovat název písně z nějakého shromáždění před cca 25 lety? Klobouk dolů, protože já ani nevím, že jsem ji zpíval, ale vystupování na podobných akcích pro mě byla skvělá škola pro mou současnou práci, takže se za to nestydím a jsem za to vděčný.


Take nerikam, ze by jste se mel stydet...kdyz si to pamatuji do dneska, byl to asi silny umelecky zazitek....jen jsem jsi vzpomnel, kdyz jsem videl vase jmeno...


Omlouvám se za tykání. Myslel jsem, že jste nějaký spolužák...
Marek Ženkl
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 zář 2010 12:52

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Vladislav Liška » 30 zář 2010 14:23

Diky, tak to je celkem zklamani teda. Pristup VV nechapu.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Milan » 30 zář 2010 14:51

Byl jsem jeden z mála účastníků této debaty. Atmosféra byla - řekl bych trochu stísněná, až komorní. Ale neházel bych flintu do žita. Je to formát, který zde nikdy neproběhl a každé začátky jsou těžké. Výborný byl nápad s hlasováním (doufám, že se Markovi podařilo dostat zpět všechny ovladače :lol: ). Pro mě bylo zajímavé to, jak jednotné bylo vyjadřování kandidátů k jednotlivým otázkám, jakoby měly všechny strany jednotné programy. Možná i ta témata byla taková, že se nedalo mít rozdílné názory. Ponechání nemocnice jako p.o. města - těžko bude někdo proti, jak město hospodaří s rozpočtem - težko budou hovořit ti co diskutovali za kandidáty, že špatně, když jsou ve velké většině nyní zastupiteli či členy rady. Jediná dobrá připomínka - či dvě - mi zazněly od KSČM - změna, či úprava parkoviště u nemocnice (ke zdravotnictví) a zhodnocování majetku města ne jeho prodávání (k ekonomické oblasti). Jinak to byly takové fráze, které se objevují vždy a všude.
Uvidíme příští týden, kdy bude jedno z témat cestovní ruch. Já se budu ctít zeptat, zda si kandidáti myslí, že Centrum cestovního ruchu Litoměřice pracuje dobře. Zdy by nebylo levnější zařadit jej zpět do struktury úřadu třeba jako samostatného oddělení Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče. Tedy co si myslí o tom, zda by nebylo lepší tuto p.o. zrušit. Pan Soukup zde byl také, třeba čte naše fórum a obhájí svoji činnost.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod dotik » 30 zář 2010 16:53

Pokud někdo přijde na diskusní večer s kandidáty do zastupitelstva, je lídr a dvojka, navíc strany, která je ve vládní koalici a nezapojí se do diskuse, tak je podle mě pouhopouhým zbabělcem. Ať už k tomu má jakékoliv důvody...

Video a zvuk je ke stažení zde:

http://www.plachtynaploty.cz/diskuse/

mp3 ... cca. 80MB
wmv ... cca. 300MB
dotik
 

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Vladislav Liška » 30 zář 2010 20:26

Tak jsem to projel cele, vychazi mi z toho jedina zajimava vec.
Nektere strany nemaji zajem komunikovat se svymi volici.
Konkretne:

Masarykova demokratická strana
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
Věci veřejné s podporou živnostníků


Neverim tomu, ze nikdo z kandidatky si nedokaze udelat cas pred volbami. Jak si ho pak bude chtit udelat na mesto potom?

Jinak velkym prekvapenim pro mne byl pan Knotek s tim, ze mesto ma majetek zhodnocovat. Jednoznacne souhlas. Jsem velice zvedav co bude mesto delat az rozproda vsechny byty a a najednou vypadne y rozpoctu pomerne velky prijem z jejich prodeju. Tyhle penize melo mesto utratit za neco, co mu do budoucna penize prinese, nebo aspon pomuze usetrit. Misto toho se udelaly megalomanske akce typu stadion a hrad, ktere naopak budou dalsi penize z kapes tahat. Vubec nezavidim budoucim zastupitelum, protoze to bude prave jejich ukol ty penize nekde najit.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Tomas.Marny » 30 zář 2010 20:43

Vladislav Liška píše:Tak jsem to projel cele, vychazi mi z toho jedina zajimava vec.
Nektere strany nemaji zajem komunikovat se svymi volici.
Konkretne:

Masarykova demokratická strana
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
Věci veřejné s podporou živnostníků


Neverim tomu, ze nikdo z kandidatky si nedokaze udelat cas pred volbami. Jak si ho pak bude chtit udelat na mesto potom?

Jinak velkym prekvapenim pro mne byl pan Knotek s tim, ze mesto ma majetek zhodnocovat. Jednoznacne souhlas. Jsem velice zvedav co bude mesto delat az rozproda vsechny byty a a najednou vypadne y rozpoctu pomerne velky prijem z jejich prodeju. Tyhle penize melo mesto utratit za neco, co mu do budoucna penize prinese, nebo aspon pomuze usetrit. Misto toho se udelaly megalomanske akce typu stadion a hrad, ktere naopak budou dalsi penize z kapes tahat. Vubec nezavidim budoucim zastupitelum, protoze to bude prave jejich ukol ty penize nekde najit.

Dobrý večer,
oni samosebou čas určitě měli, jenže nikdo neměl odvahu se prezentovat a hlavně odpovídat na otázky, bohužel jsem se nemohl ze závažných rodiných důvodů zúčastnit a věřte prosím, že mě to upřímně mrzí, ale není doufám všem dnům konec...
S megalomanskými akcemi plně souhlasím, šlo jen dohodit kšefty přátelům a olíznout pěkně trošku smetany dokud to jde, zde se samo nabízí rčení. po nás potopa.
Už aby je vzal všechny ďas...
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod jimi brown herrer » 30 zář 2010 20:59

Souhlasím s Milanem, že příště to může být určitě lepší. To hlasování byl dobrý nápad, ale možná se mohlo hlasovat třeba jen o mínění veřejnosti na určitou problematiku a né o názoru každého kandidáta ( Když byla debata o nemocnici, tak se víceméně všichni shodli - to ale nic neměnilo na tom, že dámy přede mnou u KSČM a ČSSD hlasovaly ANO a u TOPky a SZ hlasovaly NE, div se neumačkaly). Působilo to trošku utahaně. Občas mi přišlo, že kandidáti neříkají ani moc věcných argumentů.

Jinak sem si říkal, stejně jako Vy, že přišlo dost málo lidí. Možná by pomohla větší propagace stránek fóra nebo samotných diskuzí (třeba založit skupinu na facebooku).

Postoj místních Véčkařů je naprosto neprofesionální a trapný. Až v půlce debaty mi docvaklo, že vlastně nesedí s ostatními a jen se dívají, což jenom podtrhuje to, že tadle sebranka snad ani není stranou. :?:

Ale velký dík za tuto akci :)
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Milan » 30 zář 2010 21:26

Vladislav Liška píše:... Neverim tomu, ze nikdo z kandidatky si nedokaze udelat cas pred volbami. Jak si ho pak bude chtit udelat na mesto potom? ...


Pane Liško, nejhorší je, že si pánové z VV (jednička i dvojka kandidátky) čas našli a seděli v první řadě obecenstva. Možná kontrolovali své soky, nebo třeba obecenstvo, zda někdo nedělá nějaké proti VV nekalosti. O to je jejich neochota komunikovat dvakrát více zarážející. Možná si myslí, že vydáním jednoho letáčku řekli vše.
Ještě k účasti - byl hokej, tak snad bylo více lidí tam, snad to příště bude lepší. Já dorazím určitě.
Jinak díky dotikovi za audio a video záznam.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod patriot-ltm » 30 zář 2010 22:39

dotik píše:Pokud někdo přijde na diskusní večer s kandidáty do zastupitelstva, je lídr a dvojka, navíc strany, která je ve vládní koalici a nezapojí se do diskuse, tak je podle mě pouhopouhým zbabělcem. Ať už k tomu má jakékoliv důvody...

Video a zvuk je ke stažení zde:

http://www.plachtynaploty.cz/diskuse/

mp3 ... cca. 80MB
wmv ... cca. 300MB


Je úžasné jak všichni před volbami krásně mluví o naší nemocnici. Jak by ji nikdy Krajské zdravotní neprodali. Hlavně pánové z ODS a ČSSD, když právě Krajskou zdravotní a.s. tyto strany ovládají. Jenom připomínám, že tento článek není zas tak úplná pitomost, jak se nás snaží ODS různě přesvědčit. Občas se i pan mistr tesař utne a dělat potom z redaktora ČTK amatéra mi přijde jako hodně slabý argument.

http://www.zdn.cz/denni-zpravy/z-domova ... ich-453892
patriot-ltm
 
Příspěvky: 36
Registrován: 07 zář 2010 17:00

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod david.matuska » 06 říj 2010 01:35

Dobré ráno,

je mi líto, že se nebudu moci zúčastnit dnešního večera na téma "cestovní ruch, školství a kultura". Jsem pracovně v Seattlu, USA, kde se účastním lokalizační konference.
Jako občan bych měl na diskutující tyto dotazy:
1) Chystají budoucí zastupitelé výběrová řízení na provozovatele služeb typu "lodní přeprava" apod.?
2) Kolik zaměstnanců bude mít destinační agentura "České středohoří", kdo jí bude řídit a jak bude financována, jaký to bude mít vliv na rozpočet města?
3) Jaké jsou výsledky CCR pro přínos městu - počty turistů, počty přenocování a jaké jsou cíle do budoucna?

Pěkný den,
David Matuška
david.matuska
 
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2010 22:58

Re: Večery lídrů politických stran

Příspěvekod Vladislav Liška » 06 říj 2010 08:18

Pokud to stihnu tak se tak rad zucastnim.
Jinak vyberova rizeni uz se delat museji, neb k tomu byl v lednu dan prikaz starosty a tajemnika, tusim vse na 100 000 vys musi byt vyberko, predpokladam, ze ten prikaz byl dan na zaklade cehosi :)
Jsem zvedav, jestli tam bude nekdo, kdo bude ochoten na tyto veci odpovedet, VV ucast odmitli, tak snad reditel CCR Soukup za ODS, jenze ten dle VV vlastne nic neudelal, protoze vsechno dle plakatu delaji jen VV :)

Dalsi zajimave otazky jsou: Pod jaky utvar nebo PO bude spadat dokoncovany hrad? Proc prave CCR? Jake akce se v nem budou konat? Jak to ovlivni chod KD? Nebudou ty penize KD chybet? Ke skolstvi by me zajimalo jak "baby boom" ovlivni pocty zaku ve tridach. Skolky se zvetsuji a rozsiruji, jak na to budou reagovat skoly?

Pokud se tam nedostanu, budu rad, kdyz tyto otazky moderator polozi, dekuji
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Další

Zpět na Komunální volby 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron