Výsledek voleb 2010

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Stanislav Hylán » 16 říj 2010 21:35

Teď promluvil na čt24 R.John. Za tři roky ovládnou prý republiku.Nevím, jestli ví, co se děje pod jejich hlavičkou na místních úrovních,ale silně mi to připomíná vedení Demokratické unii, za kterou jsem kdysi v určité naivitě kopal. nabubřelost a přehlížení problémů na místní úrovni je cesta do politického pekla.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 16 říj 2010 21:43

Pan Tvrdík skončil jako lídr kandidátky na posledním, 27.místě, se 728 hlasy! Tedy ani neobhájil pozici lídra, to mluví za vše! Takže satisfakce - strana se dvěma mandáty by neměla mít místostarostu. ODS gratuluji, změna ve vedení radnice se nekoná...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod babča » 16 říj 2010 21:47

Taky jsem ho slyšela. "Dobře" a rychle se učí. Silácké řeči, tak ty jim už hezky jdou. Hlavně, aby se jim podařilo za ty dva roky najít dostatek těch kvalitních kandidátů jak slibuje. Tady se jim to moc nepovedlo.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Tomas.Marny » 17 říj 2010 07:01

Ráno jsem se byl projít a neubránil jsem se smíchu, když na mě jukal pan politický eskamotér a prezident čehokoliv Tvrdík z každé výlepové plochy, dokonce i nevýlepové, plácali ty své plakáty kam to šlo, dokonce i na výlohy z venku, tedy lze se domnívat, že majitelé obchodů ani o tom neví, nebyli požádáni o svolení, jinak by se na nás tetelil pan Tvrdík i se svými soukmenovci z tepla a bezpečí obchodů.
Mnoho z plákátů jsou poničeny právě s podobiznou bývalého vicekrále města, proč asi? Že by tímto dávali občané najevo svůj názor na onoho politického kejklíře? Asi ano.
Ale to jen okrajem.
Máme po volbách, známe výsledky, víme, nebo tušíme kdo s kým, kdo s kým určitě ne a tak.
Někteří z vás se zde vyjádřili, že výsledek je špatný, já si to nemyslím, mohlo být také mnohem hůř, Občané našli sílu přijít k volbám a vyjádřit se a to je dobře, moc dobře, protože mají zájem o dění ve městě a o to, co se vůbec kolem nás, nich odehrává a musím říct, mnohdy to není vůbec pěkné.
Uvidíme jaké budou výsledky povolebních vyjednávání, kdo s kým potáhne a jak budou vítězové odpovědní.
Úkolů je mnoho a narovnání některých "přehmatů" různých kejklířů budou asi hodně složitá, možná i pro některé bolestivá.
Třeba se dočkáme i vyšetřování některých prapodivných věcí ohledně nakládání s finančními prostředky, ohledně výběrovek atd. Otázek a úkolů je mnoho, uvidíme jak se vítězové popasují s minulostí, chci věřit že statečně a že se konečně vyvětrá na určitých postech, lidé obmění a spoustu věcí narovná, chci tomu opravdu věřit, proto jsme šli k volbám, proto jsme volili jak jsme volili ale to ukáže čas...
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 17 říj 2010 07:37

Novou koalici na radnici vidím - ODS 10, SZ 2, TOP 09 2 a pan Landa. Celkem 15 členů nové koalice. ODS ovšem může udělat salto a spojí se s ČSSD proti všem :x Raději nedomýšlím...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod m.gut » 17 říj 2010 09:23

myslím, že výsledky dobrý, jen nepochopim 6 zastupitelů pro drogový dealery, navíc s tou skvadrou co za ně kandidovala, ale jinak slušný
m.gut
 
Příspěvky: 47
Registrován: 20 čer 2010 07:57

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Tomas.Marny » 17 říj 2010 11:48

Pro m.guta: Víte co jste vůbec napsal? Vycházíte ze známého "jedna paní povídala?" Tak to je mi Vás tak trochu líto, asi jste nepochopil že to celé bylo od A do Z vylhané, že to má svědomí někdo hodně, hodně blízký ČSSD dokonce možná i nějaká zájmová skupinka uvnitř strany samotné, to Vám nedocvaklo? Nebo to nechcete slyšet a jen plácáte.
Víte že bylo v tomto ohledu podané tretní oznámení? Víte s jakým výsledkem?
Nechci se ČSSD nijak zastávat, ale v tomto ohledu je to největší blábol co zde zazněl za hodně dlouho.
A jak jsem psal minule, je možné, že se některým občanům výsledek voleb nemusí líbit, ale to je o demokracii a myslíte že ČSSD zde ve městě volili vyhulenci smažky a jim podobná individua? Opravdu?
Co se týče skvadry jak píšete, všichni jsou řádní členové strany a ne jako někteří vykukové co jsou schopní nalézt do jakékoliv volné kandidátky.
Velice jste mě pobavil.
Nejsem členem ČSSD to aby bylo jasno. ;)
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod m.gut » 17 říj 2010 13:42

teď jste zase pobavil vy mně. Samozřejmě je to psané trochu v nadsázce, klidně přiznám, že ta strana mi prostě nevoní. Ale jedno je jisté, kolem solidních zavedených stran,které tady kandidovali (ODS, KDU, SZ), jsem nezaznamenal podobné nechutnosti, a je mi úplně jedno, z které strany vítr vál. A jestli to bylo zevnitř, tak o to hůř, ale při malé znalosti okolí některých kandidátů, se vůbec nedivím. A jelikož se dost bavím nad vaší reakcí, tak je mi úplně jedno, zdali jste členem nebo nejste, ale při čtení některých vašich příspěvků, by ste mi mezi ty řádné členy (ne vykuky), z vlastní vůle přihlášené, docela zapad.
m.gut
 
Příspěvky: 47
Registrován: 20 čer 2010 07:57

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 17 říj 2010 14:17

m.gut > KDU si myslím svého Čunka prožilo a není to až tak dávno, kdy mu velká média počítala dny a měsíce, kdy se zuby nehty držel funkce a penez na ministerstvu...SZ se pohřbila sama výstupama Kateřiny Jacques a její biomasy...ODS dělala schůze tak, že lidi zamkli v kulturáku a nemohli odejít dokud nebylo po schůzi, koaliční spolupráce s komunistama v Roudnici apod....každá strana si něčím podobným projde...jde pouze o to, jestli se z toho poučí...co se týče drog, tak to byla šaškárna...co se týče vstupu za peníze, tak se ČSSD poučila a předpokládám se to nebude opakovat - už z toho důvodu, že se plánuje podobná úprava jako udělala ODS po jejích aférách a na konferencích bude menší důležitost kladena na počet členů v organizaci, ale spíše na volební výsledky apod. A stále mohou udělat věrnostní karty :) ODS to vyzkouší a ostatní okopírují ;) co říkáte? :)

V každém případě volby ukázaly, že ODS to dělá v Litoměřicích dlouhodobě dobře a špatně to dělají jejich koaliční partneři...
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod m.gut » 17 říj 2010 14:34

opravte mě, jestli se pletu.....ale já sem na volebním lístku, kterej mi přišel do schránky neviděl žádnýho Čunka, žádnou Kateřiu Jacque...tím chci říct, že tématem těchhle voleb byli Litoměřice, kounální volby jsou pro mně o lidech a ne o stranách, a máte pravdu, několikáté volby v řadě ukazují, že kandidáti litoměřické ODS pracují dobře
m.gut
 
Příspěvky: 47
Registrován: 20 čer 2010 07:57

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr Panaš » 17 říj 2010 17:05

Podle mého volby ukázaly, že většina voličů byla spokojená se stávajícím vedením radnice. ODS obhájila počet mandátů z minulého volebního období, do zastupitelstva zasedne spousta lidí, kteří tam fungovali i v minulém období (a to napříč politickým spektrem). Posílení ČSSD není příliš razantní, oslabení ostatních stran také není veliké, TOP 09 nabízející lidi bez komunální politické minulosti nevybočila z průměru "litoměřických menších stran", KSČM jsou na svém. Já bych si tipnul koalici ODS, ČSSD + jedna menší strana (ne VV a KSČM). Ale nevím, třeba to bude jinak.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Vladislav Liška » 17 říj 2010 17:12

Vysledky zajimave, docela me prekvapil velky naskok ODS. Je pravda, ze zadne skandaly se nikde neobjevily, na druhou stranu zasluhy taky ne. Prekvapilo mne, ze jsem od nich (narozdil od vetsiny ostatnich stran) nedostal letak s programem do schranky. Pro mne osobne je tato strana trochu necitelnou. Nikde moc nekomunikuji, o otevrene politice se asi taky neda moc mluvit. Prijde mi i, ze jejich zastupitele nejsou v nicem moc aktivni. Uvidime, treba se to zmeni a zlepsi. Osobne jsem zvedavy, zda pan Chlupac zustane v Litomericich, nebo pujde do parlamentu a necha misto jinym.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr Panaš » 17 říj 2010 17:29

Také jsem nepředpokládal takový náskok ODS, spíš jsem si myslel, že spadnou na 8 mandátů. Naopak podle mého byla pěkně postavená kandidátka KDU, k tomu na tuto stranu nadstadardní volební kampaň, počítal jsem pro ně 3 mandáty. SZ jsem tipoval také na 3, ČSSD 5, KSČM 4, TOP 4. Tak jsem se nakonec trefil pouze u komunistů.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod david.matuska » 17 říj 2010 19:25

Dobrý večer,

gratulace patří ODS za vítězství a obhájení 10 mandátů. Popularita pana starosty je pro výsledek ODS zásadní, nyní ještě podpořena oblíbeností ředitele Městské nemocnice. Osobně si myslím, že odchod pana starosty do poslanecké sněmovny bude pro město přínosem a myslím si, že k tomu dojde v horizontu měsíců.
Dále patří gratulace ČSSD k posílení (o 2) na 6 mandátů.
Výsledek KDU, ztráta dalšího mandátu (2002 - 3, 2006 - 2, 2010 - 1), je pro mne nepotěšující, ikdyž minimálně 2 kandidáti (J. Landa a J. Zbořil) získali poměrně slušný výsledek preferenčních hlasů a ve srovnání s jarními volbami do poslanecké sněmovny (203 hlasů) je současných 435 hlasů pro KDU výsledek zajímavý (v roce 2006 byl poměr 403 do poslanecké sněmovny a 462 v kom. volbách). Počet konečných mandátů pro KDU také silně ovlivnil vysoký počet subjektů, které překročily 5% hranici.

Výsledky potvrzují spokojenost litoměřických občanů (min. těch, kteří chodí k volbám) s prací radnice a zastupitelstva - obměna 7 zastupitelů (25%) není žádná zásadní změna. Opět "táhly" tituly MUDr., ale to je (nejen) na komunální úrovni běžné. Uvidíme, zda-li MUDr. Pinka a MUDr. Procházka budou aktivně pracovat v zastupitelstvu, případně radě když dostali mandát od voličů...
O povolební koalici spekulovat zatím nebudu.

Pěkný zbytek neděle,
David Matuška
david.matuska
 
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2010 22:58

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod dotik » 17 říj 2010 20:27

Já to trefil celkem přesně a vyhrál dvě lahvinky finský :) Co takhle je vypít společně na další z našich akcí, kterou pořádáme v Lovosicích... :D

Třetí ročník oblíbeného lovosického maškarně kreativního večera pro dospělé proběhne v sobotu 13. listopadu od 20:00 v sále kulturního střediska Lovoš v Lovosicích. Masky jsou povinné, všechny naše akce jsou NEKUŘÁCKÉ a všechny ukrutně zábavné :)

Lístků je dost, hrát budou Komplet Petra Neuberta...stačí napsat na mail nebo SMS na 608 225 443 ;)
Přílohy
101017masakr.jpg
dotik
 

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Litomerican » 19 říj 2010 09:31

Vítězství v komunálních volbách patří panu Krejzovi, udrží si zásadní vliv a bude dále řídit město a městské zakázky. Pan Krejza, který spoluřídí několik "prázdných" firem, úspěšně řídí město Litoměřice, pana starostu a další osoby a instutice - říká se tomu "klientelismus".
Koupil si hlasy fanoušků hokeje (za 300mil z EU a městských peněz + další milióny na chod HC), na poslední chvíli si koupil z městských peněz (za 10mil) hlasy Slavojáků (TJ Slavoj), když jim zařídil převod "těžké koule", tj. zastaralého koupaliště na město.
Dovolím si tady zaspekulovat - starostou bude znovuvolen pan Chlupáč, místostarostou další "kůň" pan Lončák, který po odchodu pana Chlupáče do sněmovny bude starostou.
Akce Tvrdíků a Chovanečků stáli město "jen" několik miliónů, akce pana Krejzy stáli a budou stát několik desítek až stovek miliónů. Voliči jsou slepí nebo "provázaní", každý se totiž potřebuje nějak živit a protože město zaměstnává tisíce lidí, tak je provázanost a "úcta" k zaměstnavateli, ředitelům p.o. zřejmá (Elman (ODS) - TSM, Vysoudil (ODS) - MN LTM, Soukup (ODS) - CCR, Tvrzník - MSZ).
Co za akce na kterých je dobré "mít zájem" nás čeká?
- dostavba Gotického hradu (desítky miliónů)
- odkup teplárny, resp. výstavba nové sítě (250mil)
- zbytek geoterm. vrtu (1,5-2mld)
- privatizace nemocnice (???) - třeba už bude politická vůle, když i v Litoměřicích bude velká koalice jako v kraji
- obchodní zóny - demolice Mrazíren, industriálních staveb koželužny atd. (na úplatcích 5mil)
- dopravní stavby... Dále spoustu drobných akcí "jen" za milióny jako třeba revitalizace "Kapucínského náměstí", kterými se "koupí" přízeň malých ryb... - pořád je to málo?
Pro pana Krejzu bude dobré mít koně na místě ředitelů p.o., starosty, poslance a senátora, ne? V EU parlamentu to zatím přes pana Lončáka nevyšlo, tak příště ...
Litomerican
 
Příspěvky: 16
Registrován: 01 zář 2010 22:04

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Vladislav Liška » 19 říj 2010 10:55

Vetsinu akci nemohu komentovat, neb jsou starsiho data a nebyl jsem v LT, nicmene co jsem si vsiml tak na opravu Kapucinskeho namesti je vyberko. Budu to pozorne sledovat.

Jinak vicemene souhlasim s tim co bylo napsano vyse. Provazanost je zjevna a nebezpecna.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Chovaneček » 20 říj 2010 16:37

Dobrý den všem.

Tak jsem si přečetl veškeré příspěvky na tomto fóru. Je to zajímavé, jak se názory různí, ale to je život a lidské společenství a tak je to správné.
Záměrně jsem nevstupoval do vášnivých debat před volbami, zde totiž nejde někoho přesvědčit, možná snad tak obhájit si svůj postoj.
Vždycky jsem se řídil tím, že za člověkem mají být vidět výsledky a ne plácání pádlem do vody.

Volby dopadly, tak jak dopadly a na základě hlasu lidu. Bylo to hodně vypjaté, ale konkurence je motor, který žene společnost vpřed.
No když jsem si zde přečetl také, že jsem krachující firma ( dnes 600 zaměstnanců - kolegů ), že jsem dokonce zařídil tu obrazovku na kostele nanebevzetí paní marušky, že jsem si naplnil korýtko, rozkradl radnici a spoustu dalších nepravd, že jsme zbabělci ...tak mne to ze začátku hodně mrzelo. Ale chápu, že úspěch se neodpouští. Úplatky a požitky opravdu nemám zapotřebí ( ostatně myslím si, že by to mělo být snad u politiků povinné "být zajištěn") :-P .

Proč se živnostníci transformovali do VV......jsme parta asi 15 aktivních lidí, kteří mají své město stejně asi jako vy moc rádi a záleží nám na jeho osudu a taky na svém osudu.
Jako živnostníci jsme již nedokázali uchopit širší společenská témata a tak jsme přijali nabídku VV které nám přišli politicky nevyhraněné a tudíž přijatelné. Jestli to bylo dobře či špatně je již jedno.
Nevím, zda bude vůbec možné z našeho volebního programu něco zrealizovat, protože se schyluje možná ke koalici ODS a ČSSD a ještě k tomu bonus pro jednu malou loajální stranu a to je pro VV nepřijatelné, ale uvidíme jak to dopadne.
Dovolím si jednu radu nebo snad prosbu......VYSTUPTE Z ILEGALITY..... choďte na zastupitelstva města a ptejte se zvolených zástupců a veďte je k odpovědnosti.
Na těchto stránkách ( privátních ) dělat revoluci je marné a na oficiálním fóru MÚ, které je cenzurováno už vůbec.
Copak je doba, kdy máme mít strach se veřejně ptát ? Není pokrytecké se schovávat a stěžovat si ? Ale každého věc !


Na závěr.... jak jsem již říkal, píši až teď po volbách, protože nejsem populista a už mi to stejně již k ničemu není. Jen jsem měl potřebu se zde vyjádřit.


Děkuji všem kteří mne za tento článek neupálí :oops: a těm ostatním mír v duši.

Vlastimil Chovaneček sr.
Chovaneček
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2010 21:21

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod Petr » 20 říj 2010 17:51

Děkuji panu Chovanečkovi za vyjádření. Líbí se mi. K tomu co bylo, se vyjadřovat nebudu, to je za námi. Výsledek voleb mě nezklamal, víc jsem fandil lidovcům... Co mě ale znepokojuje, je vznikající koalice dvou "nesmiřitelných" stran ODS a ČSSD. Tenhle kočkopes je pro mě naprosto nepřijatelný a pokud u nás klientelismus nenabral větší rozměry, tímto má slibně nakročeno do obludných rozměrů. Navíc v tom budou namočeny dvě největší strany (u nás i v parlamentu) a jejich voliči v Litoměřicích si budou záhy drbat hlavu, kdo to vlastně zavinil. Něco podobného se prakticky nikde nechytlo. Zářným příkladem budiž Teplice, kde to v letech 2002 až 2006 zkusili a rychle vycouvali. Dnes je tam Kubera král! Pochybuji, že u nás to ODS posilní. Spíš si myslím, že brzy budeme velebit ostatní strany... Hezký večer všem!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výsledek voleb 2010

Příspěvekod subform » 20 říj 2010 19:05

To co se tu snaží tvrdit p. Chovaneček, nad tím se mohu jen válet :lol: . K VV jste se jako živnostníci přivařili je kvůli tomu že jako samostatnou stranu by Vás čekal totální krach. Jen jste využili popularity VV po volbách. A co mne ještě zaráží? ...... Odpuste mi ten výraz, ale že Vás "huba nebolí", jak můžete vykřikovat něco o kontrole radnice? Co Váš "duce" p. Tvrdík?????? Kde jsou dokumenty, ktere se po něm žádali k předložení?????? proč jste se neúčastnili debat v DK?????? Co to teď vlastně zkoušíte??????? "ŽIVNOSTNÍCI" :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale i tak p. Chovanečkovi děkuji za to, že jako jediný za VVŽ vstoupil na toto forum.
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

PředchozíDalší

Zpět na Komunální volby 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron