Anketa: Město pro byznys

Anketa: Město pro byznys

Příspěvekod mvss » 27 říj 2010 08:04

Dnes, jsem si v dnešním Litoměřicku přečetl článek: Kde se nejlépe podniká? V této anketě jsem našel i město Litoměřice. Letos se Litoměřice umístili až na 161. místě z 205. V roce 2009 to bylo 78. Kritérií je asi 50 rozdělených do několika skupin. Bližší informace najdete na webu: www.mestoprobyznys.cz. Pokud se na to koukne podrobně tak páni na radnici by se měli trochu zamyslet a něco i změnit.
Je to trochu z jiného soudku, ale pro ukázku. Naše organizace pořádá akci na kterou přijede několik dětských oddílů z celé ČR (cca 150 lidí), kteří zde budou celé podzimní prázniny, zašel jsem proto do našeho Infocentra, zda bych si nemohl vzít nějaký propagační materiály o Litoměřicích, které bych jim dal při příjezdu. Stačilo mi A4 skládačka, bylo mi řečeno, že nic takového nemají a snad i neměli a jestli tak až s novou sezónou. Klidně bych si i zaplatil 3 Kč za jednu ale prostě nic nebylo. Pak nevím jak má naše infocentrum prezentovat naše město. MS
mvss
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 zář 2010 07:14

Re: Anketa: Město pro byznys

Příspěvekod Vladislav Liška » 27 říj 2010 08:33

To je celkem smutne tedy. Je dost zvlastni, ze pak na webu informacniho centra je anketa o tom co lide nejvice ocenuji na sluzbach infocentra v cizim meste - k dnesnimu dni 28 lidi z 53 (53%) zvolilo, ze prave dostatek materialu zdarma. Asi je vysledek ankety pro pana Soukupa k nicemu. Pak ovsem nechapu proc vubec nejakou anketu dela. Stejne tak nechapu proc infocentrum vubec potrebuje svuj web, na kterem je mimochodem na titulni strance hned nahore tato veta:
Toto jsou nové webové stránky Informačního centra Litoměřice, na jejich obsahu se stále pracuje, proto uvítáme Vaše náměty a připomínky k jejich obsahu.


Na to jak dlouho uz ty stranky jedou je to celkem dost ostuda.

V rubrice kulturni a spolecenske akce jsou JEN pozvanky na davno probehle akce, zadna jeste neprobehla tam neni.
Ale neni treba zoufat, protoze nam stranky slibuji treba toto: Ceny vstupného do expozice českého vinařství, pronájmů prostor a dalších
služeb budou zveřejněny v měsíci říjnu 2010. Co myslite, stihne to CCR do konce rijna zverejnit? :)))
Na to kolik ty stranky staly (kdyz odhlednu od toho, kdo nejen tohle pro CCR delal), je to absolutni ubohost.

A jako perlicka na zaver je oteviraci doba infocentra: v sobotu do jedne a v nedeli vubec. Na to, ze je to primarne urceno turistum, tak proste turisti neotravujte, pro vas tu vlastne nejsme.
Absolutne nechapu, jak za toto muze reditel CCR dostavat pravidelne premie, za co proboha? Fungovani a podpora cestovniho ruchu v nasem meste je totalni tragedie - vcetne byvaleho mistostarosty Tvrdika, ktery toto mel pod palcem. Pokud se cele slavne CCR zrusi, usetrene penize daji dohromady vetsi castku, nez penize z poplatku za prenocovani lidi, ktere infocentrum pritahne. Pokud vubec nejake pritahne.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Anketa: Město pro byznys

Příspěvekod majer » 27 říj 2010 13:29

Víkendy trávím často mimo LT a i když tu jsem, infocentrum nenavštěvuji.
Proto mě právě otevírací doba infocentra doslova porazila. (Smíchy.) :lol:

Ale po krátkém zamyšlení to vše dává jasný smysl.

Kdo asi v té anketě hlasoval? - Nebyli to náhodou ubrečení litoměřičtí hokináři co v 16:30 zavřou a šlus? Platební karty neberou, ceny často přemrštěné a zákazníkům pláčou, jak je vietnamci a řetězce konkurenčně utlačujou. A že oni jsou ti dobří, slušní, pečlivý, co dají zákazníkovi "něco navíc" (prý odbornou radu :lol: a tak)... Kdo zkoušel v Lt reklamovat prakticky cokoli a kdekoli ví o té přidané hodnotě své...

A s infocentrem je to to samé. - Chlubí se tím přece místních hokinářů král. Takže turisty je potřeba sem táhnout, když máme kšefty otevřené, po zavíračce bysme je nahnali do náruče těch špatných.

To je myslím logické a zcela to osvětluje situaci.
majer
 
Příspěvky: 48
Registrován: 16 črc 2010 13:59

Re: Anketa: Město pro byznys

Příspěvekod wind » 27 říj 2010 13:33

Dobrý den. Dovoluji si jen lehce zpochybnit ankety podobného charakteru. Skok, který město zaznamenalo, je nepravděpodobný, stejně tak, jako je těžce prokazatelné, že vítěz ankety, tuším Písek, je nejlepším místem.
Tím neříkám, že je vše O.K. a nedalo by se dělat více. Vždy se dá více udělat.
Nejlepším místem pro podnikání je bezkonkurenčně Praha, vzhledem ke kontaktům, rozpočtu města, komerčnímu rozvoji okolí Prahy atd. Je to můj subjektivní názor ;)
wind
 
Příspěvky: 89
Registrován: 21 říj 2010 15:11


Zpět na Rozvoj města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron