sociální bydlení

sociální bydlení

Příspěvekod dnn » 10 pro 2019 18:13

..tak přeci jen se bude rekonstruovat jedna z budov v Jiříkových kasárnách na bydlení pro mladé jak říká radnice. Možná někdo můžete upřesnit právní kvalifikaci a rozdíl mezi sociálním bydlením a bydlením pro mladé. Dle mého není možné podpořit jednu určitou skupinu, ale jestli ano, tak to asi k něčemu bude a já se pletu.
Každopádně se město kvůli podpoře ,,mladých'' zadluží 100miliony a dalších 50milionu pošle stát.
Realizace prý začíná hned zkraje příštího roku, a dokončení již začátkem roku 2021 ..článek nepíše o konkrétním zhotoviteli. Asi stále dostatek času a jak říká pan Krejza, tak případné sankce a nedodržení termínu by šlo na vrub firmy. Jistě o takovou zakázku bude mela.

Zajimavý je také pohled na aktuální nabídku bytů ve městě .. kde se dost bytu stále vejde do cca 2milionu, ale město bude stavět nové za cca 3 (pro 50vyvolených rodin) i přes to, že i právě dnes prodává byt se startovací cenou 1milionu. Takže me napadá co je vlastně cílem....jde městu o to, aby mělo kapacity pro rodiny bez vlastního bydlení? Proč tyto rodiny bude koncentrovat - proč je raději neubytuje v již vystavěných bytech?
Dále se píše na městském webu, že návratnost je při maximální obsazenosti 19 let, takže trocha matematiky mě přivádí k tomu, že v nejlepším případě by měla každá rodina platit cca 8700 měsíčně za takovýto byt. Počítám ale pouze s částkou investovanou městem. Pokud se nepletu tak je to dnešní průměrná cena za pronájem zde ve městě, možná mírně pod průměrem, ale zase mysleme na investované technologie do tohoto super-paneláku.

https://litomericky.denik.cz/zpravy_reg ... sarna.html

...věřím, že toto bude projekt, který bude zajímavé sledovat trochu důsledněji, ale nedělám si iluzi o zkreslených článcích našeho deníku..
Přílohy
nabidkabytu.PNG
https://www.litomerice.cz/prodeje-a-pronajmy/9574-verejna-nabidka-k-prodeji-bj-c-1752-7-v-ul-mladeznicka-1752-6-litomerice-2
dnn
 
Příspěvky: 97
Registrován: 26 dub 2012 10:32
Bydliště: Předměstí

Re: sociální bydlení

Příspěvekod Vladislav Liška » 10 pro 2019 19:18

Presne stejne jsem tu pocital pred - tusim - dvema lety, kdyz se s tim vylezlo. A to tehdy byla cena o tretinu nizsi, tvrdilo se, ze pulka pujde z dotaci (tedy stejne z kapes nas vsech). Tehdy KK projekt podporoval v tomtez deniku s tim, ze kdyz najemnici budou platit 6000 mesicne, tak se to do dvaceti let zaplati. Prostymi kupeckymi pocty to nevychazelo tehdy a nevychazi to ani nyni - jak pise DNN. A to do toho neni zapocitana sprava objektu, ktera jiste bude stat nemale penize. Technologie nejsou dlouhodobe vyzkousene, ze se behem 20 let neco pokazi je vice nez jiste, zaruku takovou nikdo neda, takze to budou dalsi penize. Napriklad v Liberci startovaci byt pro mlade umi pod milion, tam mi to prijde smysluplne a ne delat vystavni bejvaky pro par vyvolenych. Za uvedenou castku by se tedy dalo postavit bytu 150. Docela rozdil. Byty rozhodne jsou potreba, o tom zadna, nevadi mi, ze se mesto smysluplne zadluzi, ale toto neni ten pripad. Bohuzel :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: sociální bydlení

Příspěvekod erteple » 24 led 2020 14:40

Náhodou se tam občas vyskytuji. Před nedávnem se tam začalo opravdu cosi dít; objevila se budka, pár aut (včetně krásného VW Artheon nebo co, ze kterého vylezli tři obrovští opálení "předáci"). Ptal jsem se, jestli bude nějak omezený provoz kolem nebo něco takového, a prý zatím nic, protože je nějaký problém mezi městem a investorem (sic!)...
erteple
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24 led 2020 14:34


Zpět na Rozvoj města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron