Městská nemocnice

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod vodomerka » 16 led 2018 11:04

Birner Pavel píše:Dobrý den,
níže posílám odkaz také na zajímavou kauzu polikliniky z Prahy. Kritikům změn v litoměřické nemocnici možná vadí, že se jim stejné scénář nepodařil prosadit v Litoměřicích stejně jako v Praze. Parafrázuji slova některých našich zastupitelů - brutální střet zájmů - vyjádření protikorupčních organizací, malá domů spřízněným firmám či osobám, podezřele zvláštní financování - 41 mil dotace, nevyžadování tržního nájemného - dvojnásobek ceny, která byla před 20 lety, zrušení povinnosti zachování stávající zdravotní péče apod. Další informace jsou v článku.

https://praha.idnes.cz/krnacova-andrej- ... zpravy_nuc

Předpokládám, že tato situace v Praze přijde kritikům změn v litoměřické nemocnici v pořádku, protože z toho profitují "správné" osoby.



Jen tak na okraj. Kolik minut trvá v Praze přejet z jedné nemocnice do druhé?
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Petr Urbánek » 16 led 2018 17:02

Birner Pavel píše:Dobrý den,
níže posílám odkaz také na zajímavou kauzu polikliniky z Prahy. Kritikům změn v litoměřické nemocnici možná vadí, že se jim stejné scénář nepodařil prosadit v Litoměřicích stejně jako v Praze. ......
https://praha.idnes.cz/krnacova-andrej- ... zpravy_nuc
Předpokládám, že tato situace v Praze přijde kritikům změn v litoměřické nemocnici v pořádku, protože z toho profitují "správné" osoby.

Děkuji panu Birnerovi za další příklad, z nějž bychom se měli poučit. Doufám, že využije svých lobbystických vazeb na místní vládce k tomu, aby nám pomohl zabránit nevýhodnému pronájmu naší nemocnice, k němuž se schyluje.

Na jeho invektivy nemá asi smysl jakkoli reagovat, sám dobře ví, že nejsou pravdivé. Litoměřické hnutí ANO totiž sám opustil krátce poté co zjistil, že chceme skutečně hájit veřejné zájmy a nebudeme podporovat žádné zákulisní čachry, bez ohledu na to kdo za ně lobbuje.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Birner Pavel » 16 led 2018 19:35

Nějak nerozumím dotazu jež nesouvisí se zvláštním pronájmem.

vodomerka píše:
Birner Pavel píše:Dobrý den,
níže posílám odkaz také na zajímavou kauzu polikliniky z Prahy. Kritikům změn v litoměřické nemocnici možná vadí, že se jim stejné scénář nepodařil prosadit v Litoměřicích stejně jako v Praze. Parafrázuji slova některých našich zastupitelů - brutální střet zájmů - vyjádření protikorupčních organizací, malá domů spřízněným firmám či osobám, podezřele zvláštní financování - 41 mil dotace, nevyžadování tržního nájemného - dvojnásobek ceny, která byla před 20 lety, zrušení povinnosti zachování stávající zdravotní péče apod. Další informace jsou v článku.

https://praha.idnes.cz/krnacova-andrej- ... zpravy_nuc

Předpokládám, že tato situace v Praze přijde kritikům změn v litoměřické nemocnici v pořádku, protože z toho profitují "správné" osoby.



Jen tak na okraj. Kolik minut trvá v Praze přejet z jedné nemocnice do druhé?
Birner Pavel
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 črc 2014 08:41

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Birner Pavel » 16 led 2018 19:58

Ve svém příspěvku jsem nikoho nejmenoval, je vidět, že potrefená ...... se ozve.
Když se podíváte na historii příspěvků, tak jsem psal, že je mi jedno, jakou právní formu bude mít litoměřická nemocnice, když bude garantováno zachování minimálně stávající péče.
Je zajímavé, že přijde téměř histeriská reakce, když někdo upozorní na podivnosti a nechce, aby to bylo takto stejně i zde v Litoměřicích. Spíše bych čekal, že napříč politickým spektrem přijde nesouhlas s podstatou článku, ale je vidět, že někde to nevadí. Zde asi neplatí, že jsou si všichni rovni, ale hold někde jsou si rovnější. Jen pro připomenutí, článek je z veřejně dostupných zdrojů ze serveru, který spadá do svěřeneckého fondu pana premiéra.
Dále bych chtěl upozornit, že v žádném městě ani obci v České rebuplice neexistují vládci, ale demokraticky zvolení zastupitelé a jimi zvolené rady, místostarostové a starostové.
K invektivu ohledně lobbistických vazeb můžu jen říct, že se projevila klasická rétorika, kdy Vás nepřímo neúspěšný předseda opoziční strany obviní z čehokoli. Měl by si přečíst definici loggingu. Tímto ho vyzývám, aby doložil důkazy o tom, že jsem lobbista a o mých lobbistických vazbách, které uvádí. V případě, že takové důkazy nemá, tak ať zde zveřejní omluvu.
Když se zde také zmínil o mém ochchodu z hnutí ANO, tak jedním z hlavních důvodů byla spolupráci s KSČM a vím, kam dále míří, ale myslím, že určité detaily by měly zůstat jen mezi těmi, kteří se určitých schůzek a komunikací účastnili, protože by si asi nikdo nepřál jejich zveřejnění i s ohledem na skutečnosti hraničící s porušením zákonů.....
Pavel Birner
Birner Pavel
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 črc 2014 08:41

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod ronyk » 16 led 2018 20:20

Sice Vás neznám,ale ve škole byste měl za pět. Alespoň to po sobě opravte. A né v hysterii.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Adson z Melku » 16 led 2018 21:22

Pane Birnere,

Váš příspěvek lze shrnout slovem ekelhaft! Váš písemný projev je přímo strašidelný a bohužel odpovídá i obsahu. V jednom článku chtít důkazy nebo omluvu a zároveň napsat, cituji "a vím, kam dále míří, ale myslím, že určité detaily by měly zůstat jen mezi těmi, kteří se určitých schůzek a komunikací účastnili, protože by si asi nikdo nepřál jejich zveřejnění i s ohledem na skutečnosti hraničící s porušením zákonů....." to je slušná schizofrenie.

Jak jsem si všiml Vašich příspěvků, tak se tématem nemocnice v Ltm zabýváte , mám trochu podezření, že to není úplně nezištná starost!

Než budu Vámi nařčen ze sympatii k ANO, pak si přečtěte můj příspěvek, který jsem napsal těsně před volbami do PS, pak zvíte, že Vaše obavy jsou liché.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Birner Pavel » 25 led 2018 14:12

Také Vás neznám, ale místo opravy se omlouvám. Když píšete příspěvky na mobilním telefonu, občas si nevšimnete, že Vám zpětně funkce T9 něco upraví jinak.

ronyk píše:Sice Vás neznám,ale ve škole byste měl za pět. Alespoň to po sobě opravte. A né v hysterii.
Birner Pavel
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 črc 2014 08:41

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Birner Pavel » 25 led 2018 14:26

Má starost o nemocnici je opravdu zištná a to z toho důvodu, že jsem zde prodělal několik chirurgických zákroků a vždy to dopadlo dobře. I péče zaměstnanců byla na profesionální úrovni. Jen jsem uváděl příklad pražské polikliniky a nechtěl bych, aby takto skončila litoměřická nemocnice.
A opět opakuji stále to stejné. Je mi jedno, jakou právní formu má nemocnice, kdo ji vlastní, hlavně když bude zachována minimálně současná podoba poskytované péče.
Co se týká mého projevu, tak je mi to vcelku jedno, jaký je a jak ho hodnotíte. Mne v první řadě zajímá, abych měl zdravou, šťastnou a zabezpečenou rodinu, abych mohl pracovat a dále ze svého příjmu podporovat potřebné, nomocné, sociálně slabé a děti. A když to takto bude fungovat do budoucna i za cenu mého příšerného projevu, tak je mi to opravdu upřímně jedno a budu rád, že mohu významnou částí svých příjmů podporovat dobré věci a ne jen kritizovat, hrát si na movitého občana a při první možnosti čerpat sociální dávky či příspěvky. To nebylo myšleno na Vás.
Toť vše na vysvětlenou k nemocnici za mou osobu.
V případě, že by jste chtěl vědět nějaké další mé postoje, klidně se ozvěte do SZ a můžeme diskutovat dále tak, abychom neobtěžovali ostatní.

Adson z Melku píše:Pane Birnere,

Váš příspěvek lze shrnout slovem ekelhaft! Váš písemný projev je přímo strašidelný a bohužel odpovídá i obsahu. V jednom článku chtít důkazy nebo omluvu a zároveň napsat, cituji "a vím, kam dále míří, ale myslím, že určité detaily by měly zůstat jen mezi těmi, kteří se určitých schůzek a komunikací účastnili, protože by si asi nikdo nepřál jejich zveřejnění i s ohledem na skutečnosti hraničící s porušením zákonů....." to je slušná schizofrenie.

Jak jsem si všiml Vašich příspěvků, tak se tématem nemocnice v Ltm zabýváte , mám trochu podezření, že to není úplně nezištná starost!

Než budu Vámi nařčen ze sympatii k ANO, pak si přečtěte můj příspěvek, který jsem napsal těsně před volbami do PS, pak zvíte, že Vaše obavy jsou liché.
Birner Pavel
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 črc 2014 08:41

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod Petr Panaš » 16 úno 2018 19:23

Pokud se jako opoziční zastupitel chcete včas dovědět, že se chystá mimořádné zastupitelstvo k městské nemocnici, musíte sledovat facebook koaličních stran. Oficiální pozvánka a materiály vám jinak přijdou těsně 7 dnů před konáním. Že pracujete a je třeba si včas zajistit volno či odložit jiné nasmlouvané akce - radnici to nezajímá. 7 dnů za zákona předem bohatě stačí.
S největší pravděpodobností bude mimořádné zastupitelstvo 1.3. Pevně doufám, že ne jako minule v zasedačce radnice, aby se veřejnost nevešla, musela stát a tudíž asi příliš dlouho neotravovala.
Už několikrát jsem žádal, aby radnice zastupitele včas informovala o plánovaných mimořádných jednáních zastupitelstva. Jelikož se tak stále neděje, tak to již nepovažuji za opomenutí, ale schválnost.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Městská nemocnice

Příspěvekod vodomerka » 21 led 2020 06:41

Spolupořádám debatu o budoucnosti lékařské profese, i v kontextu naší nemocnice. Přijďte se zapojit do diskuze nebo si udělat vhled do nejistot lékařů a zdravotnického personálu.
(Po rozkliknutí je obrázek větší a čitelnější.)

leták_lékaři.JPG
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Předchozí

Zpět na Rozvoj města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron