Reference

bazar, inzeráty, témata úplně mimo, cokoliv vás napadne...

Reference

Příspěvekod Kendy » 16 srp 2012 16:41

Dobrý den,
mám těžké rozhodování. musím vybrat firmu na provedení zateplení. Cenové nabídky mám,ale jedna firma pomlouvá druhou a já se v té džungli nemohu vyznat. Můžete mi někdo poradit,nebo se vyjádřit ke kvalitě práce, firem KBS Lovosice,Fi Beran Ústí nad Labem,Bytostav Ústí ,Nepro a Tintěra Chládek?? Potřebuji vědět,zda někdo máte jakékoliv zkušenosti s nimi. Moc děkuji za odpovědi
Kendy
 
Příspěvky: 71
Registrován: 23 bře 2011 11:37

Re: Reference

Příspěvekod kočka » 16 srp 2012 17:46

Tady je každá rada drahá. Jakási firma z Lovosic prováděla zateplení a výměnu oken v našem domě. Byla vybrána proto, že byla nejlevnější. Tři řemeslníci (společníci)a jejich otcové byli docela šikovní,zbytek si z nezaměstnatelných zedníků najímali v pokratických hospodách, a podle toho práce vypadala a trvala. Pětipatrový paneláček dělali rok, a dodnes vlastně není hotový. Jeden z vedení vlastníků bytů jim totiž neprozřetelně doplatil zbytek peněz a od té doby se neukázali. Za firmu jedná malý obtloustlý mužíček okolo čtyřicítky, jezdící šedivým BMW. Zeptejte se majitelů bytů v Bojské, tam co má kadeřnictví pí. Beranová. Tam dělala firma která odvedla perfektní práci v opravdu krátkém čase. Dům, včetně detailů vypadá velmi dobře.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Reference

Příspěvekod ronyk » 16 srp 2012 17:55

Hodnotím dobrý nápad se tady pozeptat na reference ! Naše dva domy v Dukelské nyní (část dělala i minulý rok) zatepluje firma Beran. Na našich domech pracuje najmutá parta "fasádníků" nikoliv od Velhartic, ale ze Slovenska a parta zaměstnanců firmy Beran. Myslím si, že až na nepodstatné problémy, mohu hodnotit jejích práci na velmi dobrou. Myslím si , že je mohu doporučit.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Reference

Příspěvekod elixdragon » 16 srp 2012 22:53

A vybírejte opravdu s rozmyslem.Pozor na firmy, které mají pracovníky z bývalého sovětského svazu, mezi nimi jsou tací, kteří při práci tipují byty.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Reference

Příspěvekod Kaktus » 17 srp 2012 08:53

Mohu doporučit firmu JURIS mám s ní velmi dobré zkušenosti. Cenově dostupná, velmi dpobré projekční zázemí. V LTM asi nejlepší. Zateplovala domy co mi přichází na mysl v ul. Kosmonautů, Stavbařů, tuším Smetanova a opravovala domy na náměstí.
Kaktus
 
Příspěvky: 95
Registrován: 12 zář 2011 19:24

Re: Reference

Příspěvekod Milada » 17 srp 2012 10:30

Mám osobní zkušenost s firmou Videstav. Mají jen stálé zaměstnance, žádné Ukrajince, majitel firmy denně osobně dohlíží na stavbu...
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Reference

Příspěvekod Nortik » 21 srp 2012 16:48

Výběr firmy pro rekonstrukci je, jak bylo již zmíněno tvrdý oříšek asi pro každého.
Podle mne by bylo ideální vybrat si lokální firmu se solidním zázemím, která je tu už alespoň 8-10 let. Prohlédl bych si její práci, protože jsem vesměs laik a co nevidím, neumím a nechci soudit. Třeba bych zjistil,co mi chtějí dát na dům za materiál a koho zaměstnávají (jsme češi, takže čechy podporuji a preferuji !!!). Pokud vím, slovenští dělníci, ukrainci a pod., jsou zde díky nízké ceně za jejich práci a tudíž si ji někde musí "kompenzovat". Třeba, tak, jaký zmínil elixdragon. z toho důvodu bych cizince na stavbě určitě nechtěl. Nehledě na to, že mne napadá....jestli firma šetří na lidech...bude šetřit i na ostatních věcech na mém domě????
Pomluvy mohou a nemusí být pomluvy. Sice se mi tato lidská vlastnost hnusí, ale svět je jí stejně plný. Pokud by mi však mohla firma jasně dokázat, co druhá udělala špatně, je to jen dobrá informace pro mne a pro mé další kroky ve výběru firmy.
Ke zmíněným firmám bych jen podotkl následující postřehy:
Chládka a Ťintěru určitě známe všichni jako místní velkofirmu, ale na žádné rekonstrukci, kterých jsou kolem mraky jsem je nikdy nepostřehl...nebo se mýlím??? Není pro ně rekonstrukce paneláku moc malá věc ? Nebo, že by byli, jako dnes každý druhý v nějaké krizi, že berou vše hlava nehlava?....ale to je asi doména této doby.
Nepro mi nic, krom jejich stránek, na které jsem se teď ze zvědavosti podíval neříká. Jen nechápu, co zde dělá firma od Karlových Varů? Jezdím do KV celkem často a výstavba tam je podle mne mnohem větší, než v Ltm :o :o ...asi jsme lepší region no :lol:
Reklamy Kbs Lovosice vídám podle mne docela často různě po Litoměřicích a Lovosicích, takže zřejmě fungují. Podle mne mají hezky barevně řešené domy oproti většinou krémovým barvám kolem (možná je to jen můj osobní pocit), ale tento rok i ostatní mění barvy domů hezky do jasna...konečně!!!.
Fi Beran vídám také často, hlavně poslední rok/dva, stejně jako Bytostav a Arado (ostatní si nevybavuji :lol: ), takže práci také asi odvádí slušně...jen ti cizinci v odpovědi Ronyka mne tam nervují..
Juris sídlí někde za OBI a občas jejich logo také někde visí na domě....sorry Kaktus, ale vaše hodnocení je jak reklamní leták firmy JURIS :lol: a co jsem v průběhu let zaslechl, určitě se nedá hodnotit jako "V LTM asi nejlepší" !!!

Více věc ohodnotit neumím, vždy řeším jednoduchou kakulací...cena+kvalita+selský rozum
Nortik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 srp 2012 15:39

Re: Reference

Příspěvekod Kaktus » 23 srp 2012 07:14

Pro Nortik. Svého času jsem se v této oblasti pohyboval a o zateplování něco vím. Nejsem reklamní leták, ale vím jakým způsobem expandují nové firmy v našem regionu. O čistotě to zrovna není. Je to zákulisní boj o zákazníka s použitím všech možných dostupných prostředků včetně nezákonných.
V této debatě jsem jen napsal svůj názor, za kterým si stojím. Bohužel současní členové výborů SVJ zateplování nerozumí a zvolí tu firmu, která nejlépe maže med kolem huby. Když jsem slyšel za jaké sumy si vlastníci bytů nechají opravit dům tak jdu do kolen. O půl mega dražší opavy to v těchto případech nejsou žádné peníze.
Pokud se mne týče tak bych naše zedníky tolik nepřeceňoval. Pokud na stavbě funguje stavební dozor popřípadě stavební mistr ,který dohlíží na pracovní postupy tak je úplně jedno kdo na stavbě pracuje.
Kaktus
 
Příspěvky: 95
Registrován: 12 zář 2011 19:24

Re: Reference

Příspěvekod Honzalt » 23 srp 2012 09:25

Poměrně často projíždím ulicí Jiřího z Poděbrad a po pravé straně nad bývalou elektro Petráš (dneska nábytek Hobbyt) tuším, že zrovna KBS dělala zateplení paneláku. Na to, co vídávám ve zbytku města, to zde bylo hodně rychle hotové. Dva tři měsíce? A pěkně odvedená práce...
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

Re: Reference

Příspěvekod Kendy » 23 srp 2012 16:12

Děkuji všem za rady. Opravdu je to těžké a vše je jen o úplatcích . Potřebuji vybrat tu kvalitní firmu,která to neodflákne. Sice budu mít kvalitní stavební dozor,,kterému 100procentně důvěřuji,ale vybrat firmu je fakt těžké. Proto klidně dál pište názory a zkušenosti,ať vyberu díky vám tu správnou firmu. Děkuji ;)
Kendy
 
Příspěvky: 71
Registrován: 23 bře 2011 11:37

Re: Reference

Příspěvekod Honzalt » 23 srp 2012 17:38

Teď to vyznělo, jako že Vám záleží na tom, kdo Vám strčí víc do kapsy ... :D :D

Ne, teď vážně. Já na Vašem místě bych si na firmy udělal názor asi takto:
1) webová prezentace. Jaká je její úroveň, obsah atd. Dá se zjistit spousta věcí... Aby to byla firma se zkušenostmi a nebyli to nějací, co v zoufalství vezmou kdejakou "fušku"
2) justice.cz - zde bych si hledal nejrelevantnější informace - zda firma není v insolvenci atd. Ale hlavně bych zkoumal sbírku listin a sledoval pravidelné zvěřejňování zákonem daných informací, hlavně účetní závěrky, rozvahy atd. "Mega" firma, která přizná před státem minimum, aby ušetřila, se možná bude snažit ušetřit i u Vás. Stejně tak asi vypadá firma s obratem 50 mil. Kč jinak než ta, která má obrat 5 mil. Kč
3) nechat si od daných firem zpracovat cenovou nabídku - každá Vám to udělá grátis
4) vybral bych asi pokud možno místní, nebo z blízkého okolí. Řešit problémy s firmou z KV se asi budou hůře, než z firmou z LT okresu
5) jděte se fyzicky podívat na jejich realizované stavby
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

Re: Reference

Příspěvekod Kendy » 23 srp 2012 18:30

Tak to jsem nechtěla,já mám a chci mít svědomí čisté. :o
Právě,že jsem oslovila již zmíněné firmy a téměř všechny měli zpracovanou nabídku stejnou,nebo za hodně podobnou cenu. Takže to i vypadalo,že to vzniklo po dohodě mezi firmami.navíc jsem udělala chybu v tom,že jsem to zadala někomu,kdo za nás provedl oslovení firem a vyhodnocení. A dle doslechu je to vše předem mezi firmami dohodnuté,proto není možné se v tom vyznat a vybrat tu nejlepší.Musím si projít Litoměřice a ptát se předsedů na spokojenost.Ale tímto forem jsem si chtěla ušetřit nohy :lol:
Kendy
 
Příspěvky: 71
Registrován: 23 bře 2011 11:37

Re: Reference

Příspěvekod elixdragon » 23 srp 2012 22:31

Nohy bych nešetřil - jde o Vaší investici.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Reference

Příspěvekod Kaktus » 24 srp 2012 07:05

Ve všem co bylo napsáno je pravda jen částečně. Pokud je ve výběrovém řízení nastavená limita obratu např. nad 50 mil. je zakázka šitá pro předem vybranou firmu, totéž platí o pojistném, které má firma velmi vysoko. Firma s obratem 5 mil. může zateplovat tak pouze rodinné domy, taková firma panelák akorát viděla zateplovat. Jediné možné je, že dle dostupných referencí vybrat tři čtyři dobře vypadající firmy, potom nazout pohodlnou obuv, velkou trpělivost a obejít stavby vybraných firem a poptat se bydlících jak proběhla oprava.
Pokud máte stavební dozor, kterému 100% věříte, tak ten Vám řekne i cenu za jakou se dá oprava domu pořídit a bude se mýlit jen o tisíce a ne o statisíce. V každám případě volte firmu místní alespoň s minimální 5-ti letou praxí v zateplování, a která se živí i jinou stavební prací (předpoklad, že nezkrachuje). Přeji Vám šťastnou ruku a pevné nervy.
Kaktus
 
Příspěvky: 95
Registrován: 12 zář 2011 19:24

Re: Reference

Příspěvekod Nortik » 24 srp 2012 09:48

Pro Kaktus - určitě jsem nechtěl urazit, jestli se tak stalo, tak se omlouvám, jen mi to tak od vás vyznělo. Fa JURIS je propagací sebe sama, jako nej ze všech docela známá a nejen v Litoměřicích a okolí. Abych byl upřímný, překvapily mne jejich stránky, na které jsem před časem zabloudil a narazil na fotky z jejich dovolených :D .S přáteli jsme se nad tím docela pobavili...je to, jako když svým investorům ukazují co jim zaplatili :mrgreen:. Ale nebudu tu brousit kolem promo nějaké firmy, nejsem takový profík, abych hodnotil vše co mi příde pod ruku.

Abych se vrátil zpět do diskuze...úplatky jsou dnes docela běžnou, dá se i říci vynucenou součástí obchodů defakto ve všech oborech a na všech úrovních. Sám se pohybuji v několika celkem odlišných sférách a v každé při získávání zakázek narážíme na zmíněné úplatky, či odměny a pod. Občas mi přijde, že se dnes zakázka férovou cestou ani získat nedá. Každý tendr je někým zmanipulovaný, nebo se o to někdo pokouší.

Pár lidí co znám díky tomuto skončilo s podnikáním, nebo jej přenesli do ciziny, kde se dá prodat vlastní um přirozenou cestou.

Ale nechci si tu vylévat vlastní trable.
Prostě a jednodušše...jsme lidé a měli bychom spolu vycházet. Popovídal bych si s firmami, zjistil, která mi je nejvíce sympatická a s kterou bych dobře vyšel při řešení problémů stavby. Podíval bych se na její práci a dohodnul se s nimi na tom, co po nich vlastně chci. Dobrého dozora, kterému věříte na 100% máte, tak jeho i vámi vybranou firmu vezměte a dohodněte se s nimi společně kolik chcete proinvestovat a co za to chcete. Podle mne je nějaké to porovnávání různých nabídek a tak na nic. Rád spolupracuji s lidmi, kteří jsou od začátku otevření a nemusím hádat, co ze za jejich nacvičeným jednáním skrývá. Nabídku si pak postavíme dle našich společných představ a já vím, co prodávám, nebo kupuji.
Nortik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 srp 2012 15:39

Re: Reference

Příspěvekod winie » 26 srp 2012 16:20

né, že bych vás chtěl děsit, ale konkrétně u našeho domu selhal jak stavební dozor, tak dodavatel stavby (zmíněná KBS lovo), tak částečně výbor SVJ. Stavba byla dokončena o 2 měsíce později, dodnes nejsou vyřízeny všechny reklamace a není dořešeno předání stavby. Výsledek? Téměř rok od zahájení prací není dům po kolaudaci. Opravdu doporučuji výběr důsledně promyslet a následně vše velmi dobře a profesionálně smluvně podchytit.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Reference

Příspěvekod Nortik » 27 srp 2012 11:31

Winie: O kolaudacích vím bohužel své :D . Kolaudovali jsme RD a již nikdy více to nechci zažít :shock: .

O něčem, co tu popisujete jsem slyšel od známého, který pracuje na úřadě v Ltm, ale už je to docela dlouho...zhruba někdy na jaře. Jestli se nemýlím, tak to bylo o tom červeném domě nad Limbem. Bydlí tam někde jeho rodiče a jestli si to dobře vybavuji, tak mi vyprávěl něco o naschválech, co si tam vedení domu vzájemně dělá :mrgreen:

Pokud jsem se trefil, tak tento objekt má solidní renomé díky způsobu jakým je na něm vše "vedeno"...tedy alespoň na úřadech v Ltm o nich kolují docela báje :lol:, tam bych to teda určitě netipoval na práci zedníků :lol:

Díky specifickému zaměření oboru naší firmy řešíme s kolegy každou chvilku zvláštní povolení, výluky a pod. Míváme tak příležitost se s úředníky více pozastavit a občas zaslechneme nad kterými kroutíme hlavou my i úřad.

Pokud se mýlím, tak se velice omlouvám :)
Nortik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 srp 2012 15:39

Re: Reference

Příspěvekod winie » 28 srp 2012 11:37

winie píše:né, že bych vás chtěl děsit, ale konkrétně u našeho domu selhal jak stavební dozor, tak dodavatel stavby (zmíněná KBS lovo), tak částečně výbor SVJ. Stavba byla dokončena o 2 měsíce později, dodnes nejsou vyřízeny všechny reklamace a není dořešeno předání stavby. Výsledek? Téměř rok od zahájení prací není dům po kolaudaci. Opravdu doporučuji výběr důsledně promyslet a následně vše velmi dobře a profesionálně smluvně podchytit.


EDIT: Právě jsem jednal s panem majitelem firmy KBS. Vznikl zde problém v komunikaci a jistý komunikační šum, který zapříčinil mylné informace. Takže po telefonické domluvě jsme došli k urychlenému vyřízení reklamace. Tudíž problém odstraněn. Tímto mu veřejně děkuji a jeho přístupu si vážím.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Reference

Příspěvekod winie » 28 srp 2012 12:59

Nortik píše:Winie: O kolaudacích vím bohužel své :D . Kolaudovali jsme RD a již nikdy více to nechci zažít :shock: .

O něčem, co tu popisujete jsem slyšel od známého, který pracuje na úřadě v Ltm, ale už je to docela dlouho...zhruba někdy na jaře. Jestli se nemýlím, tak to bylo o tom červeném domě nad Limbem. Bydlí tam někde jeho rodiče a jestli si to dobře vybavuji, tak mi vyprávěl něco o naschválech, co si tam vedení domu vzájemně dělá :mrgreen:

Pokud jsem se trefil, tak tento objekt má solidní renomé díky způsobu jakým je na něm vše "vedeno"...tedy alespoň na úřadech v Ltm o nich kolují docela báje :lol:, tam bych to teda určitě netipoval na práci zedníků :lol:

Díky specifickému zaměření oboru naší firmy řešíme s kolegy každou chvilku zvláštní povolení, výluky a pod. Míváme tak příležitost se s úředníky více pozastavit a občas zaslechneme nad kterými kroutíme hlavou my i úřad.

Pokud se mýlím, tak se velice omlouvám :)

nemýlíte. Náš dům má řadu velmi specifických vlastníků, kteří se předhánějí různých napadáních a trestních oznámeních a uvádění mylných informací. A právě díky kombinaci nadmíru akčních nájemníků a nezkušeného výboru tady vznikl velký chaos v informacích. S firmou krom reseni reklamace (konkrétně té mojí - o jiné se nestarám) a pozdniho dokonceni stavby oproti planovanemu terminu (z velke casti zpusobenemu neodpovidajici technickou dokumentací k domu a akčními nájemníky) sem si nevsiml vetsich problemu. U pricin problemu nesmim jeste zapomenout na vybornou legislativu ktera ma na vse mesice casu a akorat tim zdrzuje co jde. Nicmene to nejspis z vlastni zkusenosti znáte.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků