Odér z Lovochemie

bazar, inzeráty, témata úplně mimo, cokoliv vás napadne...

Odér z Lovochemie

Příspěvekod Lukino » 11 črc 2010 19:16

Toto téma nijak nesouvisí s naším městem, jen s mou zvědavostí. Nevíte náhodou, jaký to odér nám čas od času vypouští Lovochemie? Má takovou nazrzlou barvu a pěkně se táhne, hlavně když je bezvětří. Kupříkladu před chvilinkou začal čoudit zas :D
Díky
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Odér z Lovochemie

Příspěvekod elixdragon » 11 črc 2010 19:58

Zdravím,
Lukino cca před 4 měsíci jsem kontaktoval jak Glanstoff tak Preol pro pokus o informace, co nám to pouští do nosánků - obě firmy se zachovaly stejným způsobem a házely vinu navzájem na sebe, proto jsem kontaktoval ČIŽP přímo paní Křivánkovou:
Dobrý den, po telefonické dohodě Vám zasílám fotografie, které jsem pořídil dnes 16.3.2010 v 10:36

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Netuším jestli se mým podnětem vůbec zajímaly.
Po měsíci mi přišlo vyjádření ze strany České inspekce životního prostředí v krátkosti asi takto:
Byli jsme tam měřit, nic jsme nezjistili a k tomu štiplavému zápachu asi takto. Jedná se o deodorantech, které budou připouštěny do toho smradu a ono to možná smrdět nebude, vše je ve zkušební době.
Tzn: na nikoho nechci nic házet, ale viděl bych to takhle:
Nadřízený volá podřízenému:
Hele nějakej pošuk volal, že jim v Lovosicích zase něco smrdí zajeď tam a zkus něco zkontrolovat.
Podřízený:
jasně zajedu tam, přijede do firmy tam se ho ujmou krásné sekretářky udělají kávičku, přijde pán ve slušivém obleku a ten mu slibuje, že už je to vše v pořádku, že se to nebude opakovat.
Kontrolor z ČIŽP však trvá na svém, pán ve slušivém obleku ho vezme stranou a zeptá se ho: pane kontrolor kam jedete letos na dovolenou? Kontrolor řekne, že na mácháč a v tom dostane obálku a pán ve slušivém obleku se usměje a řekne: tak si s rodinkou zajeďte aspoň do chorvatska, vždyť by jste nechtěl, aby lidé od nás neměli zaměstnání, kvůli trochu toho kouře, víte kolik Čína vyprodukuje denně oxidu uhelnatého a jiných splodin?
Kontrolor utře spocené čelo, do měřiče nabere po cestě zpátky někde u lesa a pak mi někdo pošle dopis, že je vážně vše v pořádku.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Odér z Lovochemie

Příspěvekod Tomas.Marny » 11 črc 2010 20:46

Dobrý den,
tento jak říkáte odér je znám mnoho, mnoho let, občas se objeví a pak zase zmizí, znám ho, mnoho let jezdím kolem do práce, obvykle je vidět brzo z rána, nebo o víkendech, myslím že je to záležitost samotné Lovochemie.
Barevné čmoudíky nikomu nevadí, určitě nevadí, ba naopak, jednou se dozvíme, že nejen že neškodí, ale oni jsou na jisto i léčivé, by ani ty peníze nesmrdí, když ouřada nikde nechce naměřit, oni se určitě ohlásí pěkně dopředu a pak světe div se, žádný čmoudík, žádný smrad, dokonce tam jsou schopni nainstalovat ivypreparované čápy... :evil:
T.M.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Odér z Lovochemie

Příspěvekod elixdragon » 11 črc 2010 21:37

Jinak na starém fóru jsem založil topic o tomto problému.

Pro připomenutí:
od elixdragon » 16 bře 2010, 10:40

Dobrrý den,
vím, že to sem na Litoměřické fórum nepatří, ale dotýká se to vlastně i litoměřičáků.
Jezdím okolo Lovochemie celkem často a vždy cítím takový štiplavý zápach dejme tomu vařených vajec k tomu se ihned přidá pálení v nosních otvorech, který je hrozný a myslím, že to bude zpracováním té řepky nic mi do toho není, když si to chtějí šlukovat v Lovosicích a v Pukavci teda V Lukavci tak ať, je to jejich život, ale včera večer jsem při procházce u bývalého VÚ 1031 pod radobýlem cítil to samé, takže záleží na směru větru a budem tráveni i my Litoměřičáci :shock: velké bílé chladiče hulí hodně, ale je to jen pára jsou tak dobře postavené, aby zakrývaly ty menší se žlutým, hutným o mnoho nebezpečnějším kouřem. Jezdí tam státní kontrola, která pravidelně bere vzorky? Nikde jsem nic nenašel ani strýček google mi nepomohl :?:

A odpověď:
Dobrý den,
zápach může pocházet jak od firmy GLANZSTOFF ta od firmy PREOL. Tento zápach způsobují sirné sloučeniny, které silně zapáchají i ve velmi malých koncentracích. V Litoměřicích kontinuálně monitorujeme sirovodík (zápach po zkažených vejcích) a sirouhlík. Odbor životního prostředí MěÚ Litoměřice se snaží ve spolupráci s odborem životního prostředí MěÚ Lovosice uvedený problém řešit. U firmy Glanzstoff jde o dlouhodobý problém, který byl částečně vyřešen odlučovačem a u fimy Preol se hledá řešení i za účasti ČIŽP. Prosím, pokud v Litoměřicích zjistíte zápach oznamte jeho výskyt na odbor životního prostředí MěÚ Litoměřice.
Gryndler.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Odér z Lovochemie

Příspěvekod Ropovod » 11 črc 2010 21:49

Pokud se tam ještě vyrábí dusičná, tak by to mohl být oxid dusičitý.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Odér z Lovochemie

Příspěvekod Honzalt » 12 črc 2010 07:14

Samozřejmě že výroba stále jede (stejně jako čpavku). Jinak by nevyrobili jediné kilo dusíkatých hnojiv... Takže je to NO2 - oxid dusičitý....
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

Re: Odér z Lovochemie

Příspěvekod elixdragon » 13 črc 2010 13:00

Dnes v 11:00 hodin jsem na cestě do Litoměřic vyfotil toto:

Obrázek

Obrázek

Fotil jsem to z posekaný álejky do Ltm. Na fotce z mobilu to není tak patrné, ale tak hnusně žlutý kouř jsem ještě neviděl :shock:
Pro Českou inspekci životního prostředí mám jeden vzkaz:
Děkuji vám jak bojujete proti firmám, kteří nám ničí přírodu a zdraví. Zamyslete se nad sebou a nad vaší činností, protože za mě jste zatím úplně zbytečná inspekce, kterou živím ze svých daní :!: :?:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Odér z Lovochemie

Příspěvekod Lukino » 13 črc 2010 13:16

Také jsem měl tu čest to pozorovat z okna. Dnes to bylo opravdu silné :shock:
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Odér z Lovochemie

Příspěvekod Tomas.Marny » 13 črc 2010 14:59

elixdragon píše:Dnes v 11:00 hodin jsem na cestě do Litoměřic vyfotil toto:

Obrázek

Obrázek

Fotil jsem to z posekaný álejky do Ltm. Na fotce z mobilu to není tak patrné, ale tak hnusně žlutý kouř jsem ještě neviděl :shock:
Pro Českou inspekci životního prostředí mám jeden vzkaz:
Děkuji vám jak bojujete proti firmám, kteří nám ničí přírodu a zdraví. Zamyslete se nad sebou a nad vaší činností, protože za mě jste zatím úplně zbytečná inspekce, kterou živím ze svých daní :!: :?:

Jak jsem psal výše, tento čmoudík je již mnoho let "ozdobou" Lovosic a je z dáli vidět, tak mi prosím vy "odborníci" na zdravé prostředí neříkejte nic o tom čí že by mohl čmooudík být, vy to víte velice dobře!
Ale jak povídám asi to bude přírodě a všemu živému prospěšné...... hlavně těm, co jsou hluší a slepí když je třeba :evil: :evil:
Přivázal bych tam ty darmožrouty za frňáky pěkně ke komínu :evil:
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron