webkamera Litoměřic

bazar, inzeráty, témata úplně mimo, cokoliv vás napadne...

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod worwan » 15 pro 2016 17:16

gladiator: jsi mimo, nebavíme se cele hodiny. Je to místo kde se dovim co je s kamerou nebo mužu upozornit na nejaké poruchy a vím že si upozorněnění někdo kompetentní přečte a sjedná nápravu. Takže tvé výlevy nějak nepobírám. A rada na závěr, nestalkuj tady kdy tě to prudí.
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod gladiátor » 31 pro 2016 12:53

Vážený worwan nebo Mici,
musím se vám štírům, veverkám, vorvaňům omluvit, že jsem nepochopil po tolika letech vaše zanícení pro tento konkrétní pohled, že tak lpíte na kameře tohoto žánru, která trvale sleduje krásu projíždějících vozidel na Mírovém náměstí. Ještě jednou pardon! Omlouvám se! Nebavíte se celé hodiny, ale celé roky.
Připadalo mě, jako když píšete.
„Svítí? Nesvítí! Ale svítí! A když ne tak nic! Nehoří, hoří-í!“
Jako ti dva v autě.
„Zapni maják a podívej se, jestli svítí!“ kolega se vykloní z okénka auta.
„Svítí, nesvítí, svítí!“ jen mě zarazilo, rovných 6let!
Proto jsem si dovolil poznamenat, že.. . .
Žiji v domnění, že máme dva druhy Webkamer. Propagační, které nám ukazují krásy hor, Milešovku. Sportovní střediska. Lipno, Boží Dar… Naše historická města, aby přilákaly turisty do svých regionů k prohlídkám. Telč, Litoměřice…
Bezpečnostní, které jsou napojeny na pulty k městské policii a státní policie, možná některé ozvučené! Chrání bezpečnost občanů ve městech, střeží veřejný pořádek a plynulost silniční dopravy, třeba na ulici Na Valy. Slyšel jsem s kruháčem za 24Mil.
To vše! Za předpokladu, že se s nimi správně pracují. Šetří živou sílu jejich nasazení v přímém výkonu služby, policisty. Jako příkladně v Jiráskových sadech, kde docházelo k napadání nad ránem žen při cestě do práce, do Městské nemocnice. Nebo v ulici Stránského s motorovou pravidelností mezi druhou a třetí ráno o víkendech celé sídliště se probudí a ví, že se rozchází rozjařená mládež notně ovíněná do svých domovů a nasedá do taxíků.
Jinak by policisté v ulici Stránského museli pokaždé stepovat ve dvoučlenné hlídce a řešit rušení nočního klidu.
Teď ke kameře na kostele, Kamenná věž! Náš známí akademický malíř, který dlouhá léta vyhledává krásné pohledy na naše starobylé město, náměstí maluje většinou ze severozápadní strany, aby zvýraznil měšťanská podloubí náměstí, budovu Městského úřadu s Kalichem, starou radnici, muzeum a dominantu Mírového náměstí Kamennou věž, dvě kašny a morovým sloupem. Když jste takoví patrioti, poraďte se mezi sebou a zkuste se zasadit, aby kamera směřovala tak, aby i z cizího, pohled na internetu zaujal a chtěl to návštěvník vidět na vlastní oči. Máme jedno z nejhezčích náměstí v republice.
Můj výlev objekte, směřoval na pohled z kamery. Sleduje-li jenom cíl propagace města a nemonitorujete pohyb vozidel a osob do městského úřadu a z něj, je strašný.
A proto jsem napsal, že se bavíte o ho….Pak bychom si mohli myslet, že tam máte manželku, milenku. Nebo manžela a potřebujete vědět s kým a kam!?
Nestalkuj, je pro mě sprosté slovo, čeština má spoustu krásných a výstižných výrazů, to nebylo hezké demokrate.
Prudit, to už vím, co znamená. Ale já jsem spíše optimistický pesimista a podezřívaví. Víš!
Tak a věřím, že až se příště podívám na webkameru Litoměřic, tak uvidím …?
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod Alf » 06 led 2017 10:51

Teplota už zase funguje, hodnoty sice nejsou přímo z věže ale alespoň jsou naměřené v Litoměřicích :-)
Uživatelský avatar
Alf
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2010 17:52

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod Ropovod » 06 led 2017 12:20

Teplota asi funguje, ale teploměr těžko. Já mám za oknem -5,5°C, CHMI čidlo ukazuje kolem -6,5 a teplotní mapa max -5°C .
Takže těch stabilních -0,2 by bylo asi levnější generovat náhodným číslem v nějakém skriptu podle aktualního měsíce.
Bylo by to i zábavnější a ne tak inženýrsko-diletantské. Ale což.... :roll: tohle je taky sranda :lol:
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod Alf » 06 led 2017 13:10

Nevím kam koukáte teplota na stránce webkamery je -4 ve 13:00, ČHMU má údaje ze stanice v Doksanech (stanici v Litoměřicích se mi nepodařilo vypátrat).
Pokud máte na mysli údaje z tohoto webu http://kamery.humlnet.cz/cz/kamery/litomerice/ pak se musíte obrátit na firmu Humlnet které ten web patří. Město Litoměřice provozuje jedinou stránku s webkamerou a to tuto https://webcam.litomerice.cz/
Uživatelský avatar
Alf
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2010 17:52

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod trejbalik455 » 12 led 2017 09:02

Tak webkamera je úspěšně mimo provoz, otázka je na jak dlouho
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod gladiátor » 14 led 2017 13:34

To je tragédie, co budeme dělat? Teplotu nebudu vědět, nebudu vidět kdo se mě fláká po náměstí. Jež jí spustí něco jim zatím řeknu.
Když máš za oknem teplotu 5 stupňů na kamenný věži je o stupeň víc! Proč asi děti moje? Víte co pojďme si zalyžovat, nebo zabruslit
"Vono je to jedno jestli svítí nebo nesvítí. Význam má jen nájem, který platíme!"
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod wiki » 22 led 2017 17:42

trejbalik455 píše:Tak webkamera je úspěšně mimo provoz, otázka je na jak dlouho
Doufám, že se jedná o zprovoznění, že nejde o trvalé "mimo provoz", chybí mi pohled na Litoměřice.
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod ronyk » 23 led 2017 06:50

Bůhví jak to na věži vypadá, asi bych se tam bál pohybovat. Mě stačilo když jsem sebou práskl na zemi. :lol:
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod Alf » 02 bře 2017 11:31

Kamera je už zase funkční :-). Vím, že není srovnaný horizont, ale se současným držákem to prostě srovnat nelze. Do budoucna počítáme s výměnou za nový a lepší držák.
Uživatelský avatar
Alf
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2010 17:52

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod vodomerka » 02 bře 2017 12:17

pozor na tu střechu vlevo. aby kamera opět nezaznamenala něco, z čeho bude mrzení... jaro se blíží ;)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod wogurka » 07 bře 2017 20:03

Jsem rád, že je kamera po čase zase v provozu, ale proč se u ní nezmění po setmění expozice, aby bylo něco vidět?
Takhle to vypadá, že je náměstí vhodné pro pozorování hvězdné oblohy, jaká je na něm tma. :-)
wogurka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 14 čer 2010 14:07
Bydliště: Litoměřice

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod Alf » 08 bře 2017 08:32

noční snímky řešíme s dodavatelem, chyba je někde v expozici :-)
Uživatelský avatar
Alf
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2010 17:52

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod Pavel 007 » 09 bře 2017 09:23

Jsem rád, že už zase funguje pohled na naše krásné město.
Jen je škoda, že kamera není umístěna na druhém rohu náměstí, třeba u KB.
Já si myslím, že pohled na město s řadou podloubí a Dómem by byl hezčí,
ale je to jen můj názor, který samozřejmě nikomu nevnucuji.
Pavel 007
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 bře 2016 20:41

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod wogurka » 25 bře 2017 10:25

Díky za kameru! Už je i noční expozice v pořádku a dokonce i teplota se přenáší do HumlNETu.
wogurka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 14 čer 2010 14:07
Bydliště: Litoměřice

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod Jirka » 26 bře 2017 10:23

Myslím, že umístění kamery na nejvyšším možném místě náměstí je optimální. Z KB by nebyl takový nadhled.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod Alf » 01 úno 2018 10:23

test
Uživatelský avatar
Alf
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2010 17:52

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod worwan » 07 úno 2018 13:36

teplota se opět sekla! od půlky Listopadu stále 5,1st ;)
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: webkamera Litoměřic

Příspěvekod Alf » 07 úno 2018 14:36

Teplota se ukazuje správně, žádný výpadek hodnot nebo zaseknutí neeviduji. Můžete doložit zdroj ? Popřípadě screenshot obrazovky ?
Uživatelský avatar
Alf
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2010 17:52


PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron