Stránka 1 z 1

Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 03 zář 2013 18:02
od Llukas007
Zajímalo by mě jestli někdo řeší ( například městská policie) volné pobíhání a venčení psů na místech které k tomu nejsou na 100% určeny. Například volně pobíhající psy na Dómském náměstí, v Jiráskových sadech apod. Pokálené chodníky a trávníky jsou nic proti možnému napadnutí volně pobíhajícím psem nedej bože dítěte. Byl jsem svědkem volně pobíhajícího pitbula, který málem napadl dítě v kočárku. Co kdyby třeba MP občas zašla v odpoledních hodinách na místa kde nemají psi co dělat???!

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 04 zář 2013 08:43
od Kendy
S tím souhlasím. Několikrát jsme byli napadeni s mou ne malou fenou pobíhajícím psem bez přítomnosti majitele. Nikdo na to nedohlíží. Byla by dobrá náprava.

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 04 zář 2013 13:29
od vodomerka
Llukas007 píše:Zajímalo by mě jestli někdo řeší ( například městská policie) volné pobíhání a venčení psů na místech které k tomu nejsou na 100% určeny. Například volně pobíhající psy na Dómském náměstí, v Jiráskových sadech apod. Pokálené chodníky a trávníky jsou nic proti možnému napadnutí volně pobíhajícím psem nedej bože dítěte. Byl jsem svědkem volně pobíhajícího pitbula, který málem napadl dítě v kočárku. Co kdyby třeba MP občas zašla v odpoledních hodinách na místa kde nemají psi co dělat???!


"málem napadl dítě v kočárku" - titulek jak z Novy ;). málem olíznul je možná přesnější, ať tu není zbytečná hysterie. všichni vědí, že nejvíc koušou jezevčíci :)

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 04 zář 2013 15:59
od Tomas.Marny
Málem napadl, ale byl to pitbul... Pokud pes napadne, vždy to je pitbul že? Pane znáte rasy? Rozdíly mezi třeba pitbulem, stafordem, bulteriérem, stafordšírským teriérem, bandogem, rotobulem a mám dál pokračovat?
A také Honza málem králem, že?
Tím nechci zlehčovat to, že někteří páníčkové své psy nechávají volně pobíhat, souhlasím s určitou formou dohledu, či represe, ale slovo málem a pitbul na to jsem hodně alergický.

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 04 zář 2013 18:32
od Llukas007
Tak pro všechny. Tohle byl 100% pitbul. Jinak musím konstatovat, že ať bych se cítil já nebo nedej Bože mé dítě ohroženo bez milosti volně pobíhajícího jezevčíka, pitbula, straforda nebo cokoliv usmrtím! Slovo "málem" je štěstím nejen pro mě a mé dítě, ale především pro psa a jeho nehorázně nezodpovědného majitele!!!

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 05 zář 2013 08:17
od Kendy
Také mi vadí to,že se tady řeší rasa,a ne samotný problém. A problém to tohoto města je,nikdo to nekontroluje a volně pobíhající psi obtěžují slušné a pravidladodržující občany.

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 06 zář 2013 07:20
od winie
obavam se ze mesto nema nijak oznacene zony pro volny pohyb psu, tudiz je to nekontrolovatelné. Ale dle meho nazoru by napriklad na domske namesti mel byt vstup se psy zakazan uplne. Majitele maji moznost jej vencit jinde v okolí....

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 06 zář 2013 18:10
od babča

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018 10:41
od Petr Panaš
Nevím, ale omezovat délku vodítka vyhláškou mě přijde jako blbost. A případné pokuty za porušení jako dvojnásobná. Vzájemná lidská tolerance se žádným právním předpisem nevynutí. Pokud se to kontrolovat nebude, tak nemá cenu to upravovat a jestli se to kontrolovat bude, tak ....... :roll:
https://www.litomerice.cz/aktuality/717 ... em-voditku

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018 11:04
od Missorka
Petr Panaš píše:Nevím, ale omezovat délku vodítka vyhláškou mě přijde jako blbost. A případné pokuty za porušení jako dvojnásobná. Vzájemná lidská tolerance se žádným právním předpisem nevynutí. Pokud se to kontrolovat nebude, tak nemá cenu to upravovat a jestli se to kontrolovat bude, tak ....... :roll:
https://www.litomerice.cz/aktuality/717 ... em-voditku


Přesně! Díky.

Obecně tenhle trend, že nejsme schopni něco kontrolovat, tak ještě víc omezíme i ty, co to dodržují, je nesmysl...

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018 11:57
od Vladislav Liška
Město by mělo napřed kontrolovat stávající vyhlášky a až následně případně přidávat další pokud by to bylo potřeba. Pokud si chce brát za cíl pejskaře, pak v první řadě má kontrolovat a honit ty, co po svém miláčkovi neuklidí. Všude je kamer, že si člověk nemůže jít ani nakoupit bez záznamu, ale jak je někde bordel, tak MP nic nevidí. Nová vyhláška, o které se většina lidí ani nedozví, je úplně k prdu.

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018 12:09
od jiri.rudolf
No pan radní Lukas Wünsch na facebooku řekl, že změnu vyhlášky odhlasovali jednomyslně všichni zastupitelé. Cituji: Lukas Wünsch Pane Rudolfe, vyhlášku schválili všechny strany jednohlasně. Tedy i hlasy Vašeho hnutí ANO2011. Hezký den.
A město uvedlo tento komentář: Město Litoměřice Dobrý den, děkujeme za Vaše komentáře. Vyhláška byla rozšířena na základě podnětů, které se shromáždily u městské police, kde si řada obyvatel stěžovala, že majitelé psy na dlouhých vodítkách neovládají. Majitel nestačí včas zareagovat, když pes na dlouhém vodítku napadne jiného, nebo když nečekaně vstoupí do vozovky. Hezký den.
Takže přes to, že se MP nebyla schopná vypořádat ani s dodržováním původní vyhlášky, ta byla? iniciátorem této pochybné změny. Chtěl bych vidět to množství stížností. Je zajímavé, že stejně MP nereaguje na podněty k volně pobíhajícím psům a neřeší jejich majitele, kteří jsou dost často agresivní po upozornění na porušování vyhlášky.

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018 19:08
od LtmPavelka
Takže letos vodítko 1,5 metru. Ničemu to nepomůže i kdyby běhala MP s metrem, příští rok 1,1 m? Rok na to rovnou udusit na vodítku po narození???(P. Wünsch se u toho doufám vyfotí) Kam se ženeme jako civilizace?

Re: Volné pobíhání psů

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2018 14:20
od Llukas007
Každý krok pro nápravu nynějšího stavu je správný! Byť by to zachránilo jen jedno napadené dítě či někoho jiného nějakým psem neukázněného majitele, kterých jsou v našem městě stovky. Já bych ještě zvednul poplatek za psa aspoň na desetinásobek a získané peníze využil na kontrolu a údržbu komunikací znečistěných exkrementy.