Adventní trhy v Litoměřicích

neděkujeme...

Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod alice » 07 pro 2012 18:40

Už několik let se vždy v tuto dobu chystám napsat kritiku vánoční výzdoby litoměřického náměstí, které mi připadá rok od roku přeplácanější. Světla různých barev, tvarů a stylů, blikající i neblikající se věší na vše, co ověsit lze a náměstí pak vypadá ne jako v Litoměřicích , ale jako v Las Vegas. Letos je ale situace jiná. Už nechci kritizovat světla. Ne že by se výdoba sjednotila nebo uskromnila, naopak, světel je zase čím dál více. Letos je ale na litoměřickém náměstí něco mnohem mnohem horšího. Ve stínu toho, CO přijelo do Litoměřic na adventní trhy, mě přestává světelná výzdoba náměstí trápit. Co se to stalo s předvánočními Litoměřicemi?! Proč máme v Litoměřicích na náměstí německou vánoční pyramidu?! Proč je tu autodrom, na kterém stojí obrovský americký Santa Claus?! Nebo je to ruský Děda Mráz?! Kam se poděl náš český Ježíšek spolu s krásným dřevěným betlémem, který roky stával u Vánočního stromu?! Autorem této příšerné předvánoční "Matějské pouti" je nově vzniklá společnost Zahrada Čech s.r.o., 50% této společnosti vlastní Město Litoměřice. O to je celá událost smutnější, že samo Město Litoměřice rozhodlo o tom, jaká bude podoba letošních adventních trhů.... A to nás ještě čeká příjezd kamionu CocaCola se Santa Clausem!
alice
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 pro 2012 17:56

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Missorka » 07 pro 2012 19:46

Kamion mi nevadí, přijede, odjede... Ale Betlém postrádám, děti ho měly rády...
Petra Mazancová

www.baby-cafe.cz
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Tomas.Marny » 07 pro 2012 19:53

alice píše:Už několik let se vždy v tuto dobu chystám napsat kritiku vánoční výzdoby litoměřického náměstí, které mi připadá rok od roku přeplácanější. Světla různých barev, tvarů a stylů, blikající i neblikající se věší na vše, co ověsit lze a náměstí pak vypadá ne jako v Litoměřicích , ale jako v Las Vegas. Letos je ale situace jiná. Už nechci kritizovat světla. Ne že by se výdoba sjednotila nebo uskromnila, naopak, světel je zase čím dál více. Letos je ale na litoměřickém náměstí něco mnohem mnohem horšího. Ve stínu toho, CO přijelo do Litoměřic na adventní trhy, mě přestává světelná výzdoba náměstí trápit. Co se to stalo s předvánočními Litoměřicemi?! Proč máme v Litoměřicích na náměstí německou vánoční pyramidu?! Proč je tu autodrom, na kterém stojí obrovský americký Santa Claus?! Nebo je to ruský Děda Mráz?! Kam se poděl náš český Ježíšek spolu s krásným dřevěným betlémem, který roky stával u Vánočního stromu?! Autorem této příšerné předvánoční "Matějské pouti" je nově vzniklá společnost Zahrada Čech s.r.o., 50% této společnosti vlastní Město Litoměřice. O to je celá událost smutnější, že samo Město Litoměřice rozhodlo o tom, jaká bude podoba letošních adventních trhů.... A to nás ještě čeká příjezd kamionu CocaCola se Santa Clausem!

Máte pochopitelně neotřesitelnou pravdu, dnes navečer jsem se zajel na tu "krásu" podívat, bože můj, kdo tento exces povolil, kdo dal svolení k tomu, aby na historickém náměstí královského města stála takováto zvěrstva.
Co ještě je možné ve vládě, společnosti jako celku, našem městě?
Jde jen o peníze o nic jiného, v tuto chvíli mě ani nezajímá vyjádření pitomců na radnici PROČ a musím konstatovat jedno, nevážím si lidí kteří pracují na postech radnice a stojí za hnusem který schválili a na který se musíme MY občané před vánočními svátky dívat.
Tak, takto tedy vypadá předvánoční čas v historickém jádru královského města. Jsme někde v asii? Nejsme, jsme v srdci evropy a jsme součást EU, nechť ti blbci co za tím stojí sednou do aut a jedou se podívat třeba do Drážďan, jen pro inspiraci, ale tam asi zainteresovaní neberou.......
A co na to starosta? Asi nic, mlčky souhlasí, pláče že přišel o svého Sáááášu, vem vás všechny čert, nebo apoň vazba!
Jsem zlý a sprostý, a no je to tak! Jsem občan toho města, platím daně, nikomu nic nedlužím, jen trpím...
Klidně můj příspěvek smažte, je to názor občana. :evil:
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod babča » 07 pro 2012 21:56

Zdá se vám naše krásné historické náměstí ještě málo "vánočně vyzdobené"? V neděli tomu nasadí korunu příjezd kamionu Coca Coly a pochopitelně nebude chybět rudý Santa a jeho banda. Na ukázku této zrůdnosti se už dnes můžete podívat.
http://dobrany2012.rajce.idnes.cz/Vanoc ... G_9769.jpg
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod anonymys » 07 pro 2012 22:43

Jen mě tak napadá, kolikrát vidím když vjede nějaké nákladní auto na náměstí a policajti tam lítaj ja šašci na gumičkách. Oni tam pustí kamion?
Osobě asi nemám nic proti tomu kamionu, ale ty sklepy pod náměstím to sotva pochopí, že je to něco vyjímečného a že naši zradní třeba dostali nějaký všimný do kapsy.
Nebo se pletu? Osvětlete mi to prosím někdo.

Díky
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Petr » 08 pro 2012 11:02

Tomas.Marny píše:
alice píše:........Co se to stalo s předvánočními Litoměřicemi?! Proč máme v Litoměřicích na náměstí německou vánoční pyramidu?!.......

Máte pochopitelně neotřesitelnou pravdu.......nechť ti blbci co za tím stojí sednou do aut a jedou se podívat třeba do Drážďan, jen pro inspiraci,....... :evil:


Hlavně když si rozumíte ;) Pokud bude v neděli s příjezdem kamionu náměstí prázdné, dám vám za pravdu. Já ale z ohlasu dětí tuším, že se na tu událost těší a na náměstí přijdou. A pro koho jsou hlavně vánoce?
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Veselý » 08 pro 2012 11:25

Také si myslím, že o úspěšnosti či neúspěšnosti adventních trhů bude rozhodovat zájem lidí a návštěvnost. A zrovna na kritizovaný kamion Coca-cola bude patrně návštěvnost vyšší než na rozsvícení vánočního stromu. A protože trhy se především konají pro obyvatele Litoměřic, nechme na nich aby sami rozhodli, zda se jim líbí či nikoliv. Podle reakcí okolí předpokládám, že na příjezd kamionu přijde skutečně lidí hodně, především dětí. Vánoční trhy se nám i mé rodině líbí a přeji pořadatelům hodně štěstí.
Veselý
 
Příspěvky: 62
Registrován: 10 úno 2012 15:41

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Tomas.Marny » 08 pro 2012 18:38

Pochopitelně že přijdou, je to přece těžká komerce, děti jsou válcovány reklamou, takže úspěch je zaručen. Jen ten duch a atmosfera našich domácích vánoc již jaksi vzala za své, takže hurá přijel santa z USA....
A to vše za spokojeného chrochtání těch, kdož to povolili.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Tomas.Marny » 08 pro 2012 18:40

Petr píše:
Tomas.Marny píše:
alice píše:........Co se to stalo s předvánočními Litoměřicemi?! Proč máme v Litoměřicích na náměstí německou vánoční pyramidu?!.......

Máte pochopitelně neotřesitelnou pravdu.......nechť ti blbci co za tím stojí sednou do aut a jedou se podívat třeba do Drážďan, jen pro inspiraci,....... :evil:


Hlavně když si rozumíte ;) Pokud bude v neděli s příjezdem kamionu náměstí prázdné, dám vám za pravdu. Já ale z ohlasu dětí tuším, že se na tu událost těší a na náměstí přijdou. A pro koho jsou hlavně vánoce?

Jak říkám, nechť se jedou zasvěcení a pomazaní podívat do Drážďan, tam ten kamion na 1000% nepustili.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 08 pro 2012 20:10

Veselý píše:Také si myslím, že o úspěšnosti či neúspěšnosti adventních trhů bude rozhodovat zájem lidí a návštěvnost. A zrovna na kritizovaný kamion Coca-cola bude patrně návštěvnost vyšší než na rozsvícení vánočního stromu. A protože trhy se především konají pro obyvatele Litoměřic, nechme na nich aby sami rozhodli, zda se jim líbí či nikoliv. Podle reakcí okolí předpokládám, že na příjezd kamionu přijde skutečně lidí hodně, především dětí. Vánoční trhy se nám i mé rodině líbí a přeji pořadatelům hodně štěstí.


Vám se líbí odklon od tradic? U Vás chodí Santa? Dětem se to samozřejmě líbit bude, protože to je barevné a hlasité. Stejně tak se jim líbí jíst jeno u mekáče a od rána do večera se cpát čokoládou. Také je necháte jen proto, že se jim to líbí? Možná ano.

Mně letos rozhodně duch vánoc na náměstí chybí. Na lípách naházené beztvaré hrůzy. Německá pyramida aka andělské zvonění mi až tak nevadí, ale autodrom s dědou mrázem/santou/mikulášem/rudou zrůdou mi teda fakt vadí. Jo a nejen já, ale i co jsem bavil s ostatními, tak postrádáme jesličky.

Led osvětlení je dobré, ale barevně jaksi nesedí k tomu co máme z minula, takže to je skutečně Las Litoměřice :(

Mimochodem, nejlepší jelítka má ten stánek vzadu v rohu a nejlepší jitrničky stánek vpravo vedle pódia :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Veselý » 08 pro 2012 22:13

Vladislav Liška píše:
Veselý píše:Také si myslím, že o úspěšnosti či neúspěšnosti adventních trhů bude rozhodovat zájem lidí a návštěvnost. A zrovna na kritizovaný kamion Coca-cola bude patrně návštěvnost vyšší než na rozsvícení vánočního stromu. A protože trhy se především konají pro obyvatele Litoměřic, nechme na nich aby sami rozhodli, zda se jim líbí či nikoliv. Podle reakcí okolí předpokládám, že na příjezd kamionu přijde skutečně lidí hodně, především dětí. Vánoční trhy se nám i mé rodině líbí a přeji pořadatelům hodně štěstí.


Vám se líbí odklon od tradic? U Vás chodí Santa? Dětem se to samozřejmě líbit bude, protože to je barevné a hlasité. Stejně tak se jim líbí jíst jeno u mekáče a od rána do večera se cpát čokoládou. Také je necháte jen proto, že se jim to líbí? Možná ano.

Mně letos rozhodně duch vánoc na náměstí chybí. Na lípách naházené beztvaré hrůzy. Německá pyramida aka andělské zvonění mi až tak nevadí, ale autodrom s dědou mrázem/santou/mikulášem/rudou zrůdou mi teda fakt vadí. Jo a nejen já, ale i co jsem bavil s ostatními, tak postrádáme jesličky.

Led osvětlení je dobré, ale barevně jaksi nesedí k tomu co máme z minula, takže to je skutečně Las Litoměřice :(

Mimochodem, nejlepší jelítka má ten stánek vzadu v rohu a nejlepší jitrničky stánek vpravo vedle pódia :)


Vím že je pane Liško obtížné uznat jiný názor. Mekáč svým malým dětem zakazuji, protože má vliv na jejich zdraví. Kamion Coca-cola vliv na jejich zdraví nemá. Pak nemám důvod jim ho zakazovat a rád tam s nimi půjdu. Ale mile rád bych přišel i třeba na KOFOLU s ježíškem. Když ono ale asi nic takového neexistuje :D .
Veselý
 
Příspěvky: 62
Registrován: 10 úno 2012 15:41

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Stanislav Hylán » 08 pro 2012 22:26

Osobně bych byl rovněž rád, kdyby na náměstí místo autodromu byly symboly českých vánoc. Dříve byl téměř všude ruský mužik, dneska Santa Claus...Jak tyypické pro náš národ. A to, že na návštěvu kamionu CocaCola přijde hodně dětí, není žádné měřítko. Podobnou rétoriku mohli všichni kdysi slýchat při každonedělním kázání Vl.Železného, když obhajoval odklon TV Nova od projektu "intelektuální televize" (s níž vyhrál frekvenci) k lacinému bulváru.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod alice » 08 pro 2012 23:01

Většina lidí bohužel bez přemýšlení přijímá to, co se jim naservíruje. Ať už to je laciná zábava televizní nebo "živá". Jsem si jistá, že před kamionem Santa Clause bude plno, vždyť je to taková atrakce! Mrzí mě, že účastní na této estrádě spousta lidí vyjádří svůj názor, že jim je úplně jedno, co vlastně Advent a Vánoce znamenají.
alice
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 pro 2012 17:56

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod alice » 08 pro 2012 23:22

Veselý píše:... Mekáč svým malým dětem zakazuji, protože má vliv na jejich zdraví. Kamion Coca-cola vliv na jejich zdraví nemá. ... .


Vy si neuvědomujete, že tím podporujete firmu Coca-cola, která si tak dělá reklamu a (nejen) Vaše děti pak budou tento jejich - pro děti dost nezdravý - produkt chtít ještě více? Celá tato akce je jen reklamou, ve které Vy zdrama účinkujete a ještě k tomu propůjčujete své děti. A co jejich duševní zdraví?
Jen ze zvědavosti se ještě ptám: jak se dětem vysvětluje to, že svá vánoční přání pošeptají Santa Clausovi a o Štědrý den jim je přinese Ježíšek?
alice
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 pro 2012 17:56

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod LtmPavelka » 09 pro 2012 10:48

můj názor : ten "pseudovrtulník made in Germany" je nevkusný, autrodrom děsná hrůza a U.S. kamion se Santašoférem výsměch naším tradicím. opravdu mi tam chybí ty jesličky. ofšem co člověk to názor. Přeji hezkou Vánoční pohodu.
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Petr » 09 pro 2012 15:29

Jak tu diskuzi pročítám, čím víc atrakcí, tím hůře. Hlavně žádná atrakce se Santou, evokuje v někom prohnilý americký kapitalismus. Ti by radši Dědu Mráze?! Dočkají se, v Ostravě s tím už začali a Ústí určitě s rudým vedením zatouží po starých časech, které mnozí vzývají. My chceme ale svého Ježíška!!! Je mi nějaký pátek, ale ještě jsem ho neviděl. To je ten v kolébce na náměstí? Ale ten si přece nebude s dětmi povídat, rozdávat jim dárky a nechávat se s nimi fotit. Děti mají rády vzrušení a chtějí se bavit. Mně je v podstatě jedno jestli to bude Mráz nebo Claus, hlavně když budou dětem zářit oči. Dospělí chtějí ochraňovat děti od komerce, ale sami jí vesele vyhladávají (to je na další debatu...). Je hezké vidět stánky s ručně zhotoveným zboží, jehož nákupem podpoříte charitu. Dětem to ale zatím nic neřekne. Chtějí se bavit. Pokud nejde o nic vulgárního, tak ať se baví s kamionem nebo třeba na kolotoči. Co je na tom špatně! Ten Claus? Tak ať si tam Češi dají svého Strejdu vánočku a bude rozdávat zdravou pramenitou vodu... Hezké vánoce všem!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod winie » 09 pro 2012 15:30

zajímavá diskuse. Jen si dovolim dodat, ze ono to s "tradicnimi" ceskymi vanocemi nema co delat uz aspon 100 let. Na andelske zvoneni muzete nadavat jak chcete, ale precijen je to bufet s trosku napaditejsi ozdobou. Ale stejne tak muzete nadavat na vanocni strom, protoze ten taky pochazi z nemecka. o kamionu coca coly a santa clausovi by se dali napsat stohy papiru s reakcemi i pro i proti, ale podle me ma kazdy vlastniho rozumu dost a pokud mu ten plesnivej reklamní dědek vadí, tak tam nepujde, tak jako já. Pokud chce ukazat detem par umelejch stromecku v kamionu a napojit je zadara colou, tak proti tomu taky nic nemam. Ze strany vyrobce je to genialni marketingova strategie a to je asi tak vse. Daleko víc než nejakej kamion mi ale vadí autodrom. Na vlastni oci jsem ho nevidel, ale kluziste by bylo adekvátní k celkové atmosféře. To jestli ho zdobí santa, nebo homer simpson je jen marketing. Přecijen miminka v kolíbce si moc lidí nevšimne....
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod elixdragon » 09 pro 2012 15:43

Neříkalo se v minulosti něco o tom, že ty sklepy pod náměstím jsou na hranici únosnosti? Nesmí se tam s nákladním autem, jen v případě nutnosti, jako je zásobování. No hlavně když to sype páni radní ;) když máš korunky jde vše i nemožné. Docela by mě zajímalo, kdyby se to propadlo, kdo pak by si to vzal na své bedra :D
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 09 pro 2012 16:01

Ad kamion s colou: když už to radní povolili, tak mohli projevit trošku fištrónu a poučit se z chyb minulých. Opět se neuzavřela doprava na náměstí. Kamion bude parkovat před radnicí, lidi se tlačí před silnicí i na ní, a do toho tam vesele jezdí auta po nasněžené a klouzající vozovce, která díky blbci Studničkovi ani nemůže být nasolena, to je pane scénář :)
A nebo je to celé fikaný tah a radní kamion povolili právě proto, aby vyznavače americké popkultury následně mohli likvidovat alá Carmageddon? :)
Přílohy
Snímek obrazovky 2012-12-09 v 16.01.22.png
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod babča » 09 pro 2012 16:18

Akce "úspěšná" ne? Lidem se to líbí. Chléb a hry, tedy Coca-Colu a vánoční tanec pro Santu. Doufám, že tam už všichni pilně taneček trénují. :D
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Další

Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků