Zrušení transfuzní stanice v Litoměřicích?

neděkujeme...

Zrušení transfuzní stanice v Litoměřicích?

Příspěvekod Milada » 01 pro 2012 09:57

Dnes jsem četla v MF Dnes malý nenápadný článeček, že se v litoměřické nemocnici ruší transfuzní stanice a že se (snad) bude vypravovat autobus s dárci do Ústí!!!! To snad není možné! To odradí spoustu lidí, nových dárců, to je cesta "zpět", kdo to vymyslel??!!
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Zrušení transfuzní stanice v Litoměřicích?

Příspěvekod nemamniczpokratic » 02 pro 2012 16:29

Ve středu 28. listopadu jsem byl darovat krev. Administrativní sestrou mi bylo sděleno, že příští odběr bude někde jinde, a že se ještě neví kde, protože končí pronájem současných prostor. Přímo při vlastním odběru mi transfuzní sestra sdělila některé důvody pro ukončení nájmu prostor. Ty dokážu pochopit, ale není to podstatou mého příspěvku. Co však těžko chápu je právě to, že s největší pravděpodobností budou dárci z Litoměřice a okolí muset jezdit do Ústí nad Labem. To se vskutku nenajde někde v Městské nemocnici prostor pro zřízení transfuzní stanice? Kolik lidí bude muset být ohroženo na životech nedostatkem krevních produktů, aby se tímto někdo zabýval? Skutečně jsem zaslechl, že: "já nikam jezdit nebudu ....", "jeden austobus nestačí a dva se nevyplatí...", a tak podobně. Co třeba přemněnit kulturní místnost v Městské nemocnici jedenkrát týdně na Transfuzní stanici?! Tato místnost je využívána k pronájmu pracovníkům nemocnice ( a jejich prostřednictvím dalším - již nezaměstnancům ) pro pořádání soukromých pijatik a podobných akcí. Většinou o víkendech, jinak je místnost prázdná. Ale to je jen jedna z mnoha možností. Je mi líto, že pro občany, kteří se touto cestou pomáhají jiným a díky nimž je možno zachraňovat životy, nikdo z radních, zastupitelů, podnikatelů nic neudělá. :( :shock: :? :cry:
nemamniczpokratic
 
Příspěvky: 32
Registrován: 18 lis 2010 14:34

Re: Zrušení transfuzní stanice v Litoměřicích?

Příspěvekod Llukas007 » 02 pro 2012 18:18

Z celého srdce přeji tomu, kdo tohle vymyslel a stojí za tím, aby někde na ulici bez pomoci vykrvácel!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Zrušení transfuzní stanice v Litoměřicích?

Příspěvekod Milada » 02 pro 2012 20:49

Byla jsem darovat krev 21.11. a hned se objednala na příště, ale nikdo mi neřekl, že to už nebude v prostorách litoměřické nemocnice a že budeme muset někam dojíždět. To až ten maličký nenápadný článeček v novinách mě informoval a zároveň rozpálil - nestojíme za to, abychom dostali přesné informace - kdy, kde a proč jinde????
Vím, že má dárce nárok na den volna ze zaměstnání, když daruje krev, ale já jsem OSVČ a hned po odběru krve zapínám telefon a jsem zase k dispozici svým zákazníkům a neumím si představit, že bych jela do Ústí na skoro celý den a čekala na nějaký vypravený autobus, pokud ho vůbec někdo zařídí...a jet do Ústí autem? Kdo by byl ochoten investovat do odběru krve taky svůj benzín???
Určitě dám vědět svůj názor na jiná - doufám odpovědná - místa...
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Zrušení transfuzní stanice v Litoměřicích?

Příspěvekod elixdragon » 04 pro 2012 20:22

Takže ano je to tak, od roku 2013 do Ústí! Myslím, že to spoustu lidí odradí, avšak nechme se překvapit.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Zrušení transfuzní stanice v Litoměřicích?

Příspěvekod Milada » 05 pro 2012 09:36

Taky si myslím, že to spoustu lidí odradí, je to krok "zpět". Jak to, že se transfuzní stanice s litoměřickou nemocnicí nedomluvila na pronájmu prostor k odběrům krve??? Dosavadní prostory, ve staré budově, se smradlavými záchody bude pronajímat někomu za lepší peníz??
Přivítala bych názor dárce krve, který pojede do Ústí "sponzorovaným" autobusem, jak to probíhalo a za jak dlouho byl zpět v Ltm...Já jdu na odběr až v březnu.
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Zrušení transfuzní stanice v Litoměřicích?

Příspěvekod Haadja » 05 pro 2012 18:28

Krev jsem začal darovat v roce 1977 na sále kulturního domu v Českých Kopistech, pak hodněkrát byly odběry v kulturáku v Travčicích, každý čtvrtrok se nás tam scházelo kolem padesáti dárců z okolních vesnic, i bývalý hostinský tam, ač měl ten den zavírací den, kvůli nám otevřel, abychom doplnili ten půllitr krve jinou životudárnou tekutinou. Krev jsme darovali v prostorách baru pod sálem, a nikomu nepřišlo, že by to bylo nějak nesterilní prostředí..., a co vím, všem, kterým naše krev pomohla přežít, tak si nestěžoval, že by z ní následně měl nějaké problémy, mimochodem, s panem MUDR Jiřím Masopustem z transfůzky v Ustí se znám osobně... Po "sametových" změnách jsme jezdili krev darovat do pobočky Červeného kříže v Tylově ulici, bohužel v roce 2005 jsem musel kvůli vyššímu krevnímu tlaku po devětačtyřiceti odběrech přestat, takže jsem situaci přestal sledovat. To, co jsem si dnes tady přečetl, mě vyprovokovalo k tomu, že ač nejsem z těch, kdo by se nějak veřejně chtěl vyjadřovat, tak s tímto krokem nesouhlasím, protože když to šlo tenkrát, proč to nejde i teď??? Sakra!!! Vždyť to spoustu potencionálních dárců odradí, a kdyby i kvůli tomuto rozhodnutí zemřel třeba jen jeden jediný poctivý člověk, tak je něco teď špatně...
Haadja
 
Příspěvky: 31
Registrován: 14 črc 2011 23:54


Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron