Rušení nemocnic

neděkujeme...

Rušení nemocnic

Příspěvekod Llukas007 » 31 říj 2012 20:02

Tak nám Vzp donutila skončit nemocnici v Roudnici nad Labem a podle informací Deníku chystá něco podobného i v Litoměřicích. Ikdyž litoměřická nemocnice má údajně smlouvu ještě na 5 let, ale již během té doby se zde bude péče "optimalizovat" takže přeloženo uzavírat další a další oddělení až dojde k úplnému útlumu. Kam pak budem jezdit? To budeme chcípat na ulicích? Doufám, že dříve pochcípají ti, co tohle vymýšlejí? Co na to říká třeba nový pan senátor MuDr.
Mezian??? Zároveň opět nechápu cenzuru litoměřického deníku. Raději ty diskuze zrušte a neztrapňujte se! Sice budeme mít hejtmana z Ksčm, ale proč se hned tak rychle přizpůsobovat?!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rušení nemocnic

Příspěvekod dnn » 31 říj 2012 20:56

..nechce se mi věřit, že po případném uzavření roudnické nemocnice dojde k ''optimalizování'' ála rušení oddělení ještě v litoměřické nemocnici ..myslím si, že není možné poskytnout ucházející zdravotnickou péči s jednou nemocnicí v okrese na 120tis. obyvatel ..ani nechci věřit tomu, že ve vládě máme natolik choré mozky, kteří si toto myslí
dnn
 
Příspěvky: 97
Registrován: 26 dub 2012 10:32
Bydliště: Předměstí

Re: Rušení nemocnic

Příspěvekod Llukas007 » 31 říj 2012 20:58

Jestliže je aspoň trochu pravdy na tomto článku, pak to pravda je:
http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 21031.html
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Rušení nemocnic

Příspěvekod Istari » 13 lis 2012 19:34

Cítím tak nějak povinnost vyjádřit se k plánovanému omezení péče, zde konkrétně v Roudnici nad Labem. K tomuto zařízení mám již delší čas dost smíšené pocity, a spíše převažují ty negativní. Naposledy mám s touto "nemocnicí" neblahou zkušenost při péči o blízkou osobu. Mojí babičku. Byla poslána svojí obvodní lékařkou na vyšetření k odbornému lékaři kvůli vyšetření blíže nespecifikovaných žaludečních obtíží. Tento lékař ji pro jistotu poslal do právě roudnické nemocnice - proč, to netuším, a nemá smyslu se v tom "hrabat". V tu dobu bylo babičce hodně přes 80 let, a i přes určité problémy, související s pokročilým věkem, neměla jiné potíže.

Nastalo obvyklé kolečko vyšetření, u které jsme samozřejmě nebyli, ale vzhledem k tomu, že moje pracoviště je v Litoměřicích, nemohl jsem za ní dojíždět tak často, jak bych si přál, s ohledem na návštěvní hodiny. Jako blízký člověk jsem měl ale možnost pozorovat změny v chování, které u ní postupem času a s prodlužující se hospitalizací nastávaly. Prohlubující se prostorová a časové dezorientace, která musela a nemusela mít spojitost s aktuálním zdravotním stavem - onkologické onemocnění se nepodařilo prokázat. Co mě však zarazilo a znechutilo bylo chování tamějšího ošetřujícího personálu. Dodnes není možné zapomenout na doslova "kyselé" obličeje některých členů ošetřujícího personálu ve chvíli, kdy vstoupili na pokoj, kde se tísnilo 5 postelí, okolo který býval někdy "nával", jak přišlo více návštěv v jeden okamžik. Speciálně jedna postarší ošetřovatelka si ani v naší přítomnosti nebrala servítky a doslova odsekávala na zřídka se objevující prosby hospitalizovaných pacientek o pomoc. Polohování jedné pacientky jsem musel zařídit sám, společně s návštěvou té starší paní, protože slečna, která u ní byla na návštěvě, byla subtilní postavy a napolohovat jí prostě bylo mimo její síly - ošetřovatelka nereagovala ani na prosbu o pomoc a z pokoje odešla. Co se dělo dál, mám pouze zprostředkovaně od setřenic nebo sester či jiných příbuzných, kteří se u babičky střídali. Jedna ze sestřenic se jednoho dne šla za babičkou podívat, přišla na pokoj, kde byla umístěna a našla ji pomočenou a pokálenou a vzhledem k značné začpělosti, dáli se to tak nazvat, tento stav panoval již delší dobu. Nakonec tedy sama vzala babičku do sprchy, což prý se nesetkalo s pochopení ze strany právě přicházející ošetřovatelky, která se vyjádřila v tom smyslu, že "u nich" se koupe pouze v úterý a ve čtvrtek - ložní prádlo přišla nakonec převléknout zdravotní sestra, protože ošetřovatelka neměla čas.

Přesto jak šel čas, začal se babiččin stav pomalu zhoršovat, to bylo v tu chvíli očividné i pro člověka bez patřičného odborného vzdělání, začalo přibývat otlaků, které se pozvolna měnily na mírné proleženiny, jak nebyla babička schopná se na posteli hýbat. Došlo nakonec k tomu, k čemu dojít zákonitě muselo. Jednoho dne časně zrána odešla osoba nám nejdražší z tohoto světa tiše, a já osobně doufám, že bez bolestí. Neměli jsme šanci se s ní rozloučit, říct jí poslední sbohem nebo aspoň "máme Tě rádi". Nic z toho nebylo možné. Ačkoliv se babiččin stav poslední dva, tři týdny před smrtí, dal popsat jako výrazně zhoršený a z nynějšího pohledu de facto s nepříliš velkou šancí na vyléčení, našli jsme si cestu ke zdejšímu hospici, do kterého jsme babičce podali žádost o přijetí. Ze stran ošetřujícího lékaře nebylo pochopení pro tento krok, trvalo se na tom, že babička by měla absolvovat ještě to a to vyšetření, ačkoliv jí to nemohlo být k užitku. A převoz samotný byl realizován až ve chvíli, když už bylo pozdě na cokoliv a samotná následná hospitalizace v hospici pro babičku už také neměla cenu.

Z chování tamějšího personálu - nutno podotknout, že se tak nechovali všichni, ale stačí pár jedinců, aby dokázali zkazit pohled na zařízení jako takové - jsem si odnesl jen takový závěr, že než být umístěn v roudnické nemocnici, pak kdybych měl tu možnost volby, šel bych jinam než právě sem. Netuším, nakolik se od té doby tamější prostředí změnilo, jestli vnitřní "klima" je na kvalitativně jiné úrovni, než tomu tak bylo, a nemám chuť to zkoumat. Neviním nikoho osobně z této situace, spíš vidím příčinu, ležící hlouběji, v systému jako takovém. Nedokážu se vnitřně smířit s takovou ztrátou soukromí, ke které tam docházelo - na jednom pokoji pět postelí, s nemožností probírat cokoliv osobního, aniž by to neslyšeli ostatní. Vidět ty smutné pohledy lidí, za kterými nikdo nepřišel, v době, kdy ostatní na jednom pokoji návštěvu mají. Částečně může být třebas chyba v nízkém platovém ohodnocení, které může přispět k vnitřnímu odporu k práci, nebo třeba příliš málo personálu na příliš mnoho pacientů, ale na druhou stranu, proč by mě zrovna tohle mělo zajímat..... Babička, už proto, že mi byla celý život blízký člověk, si absolutně ničím nevysloužila tak "hnusné" chování stran některých členů personálu, vidět ji v prostředí, obklopené takovou mírou lhostejnosti a nezájmu bylo skutečně hodně drsné.

Ano, mám jim, myšleno systému, který tam tehdy panoval (protože opravdu netuším, jakým tam panuje nyní) za zlé, že neumožnil, resp. odepřel tu možnost, odejít z tohoto světa člověku důstojně, a který nám odepřel, být s blízkým člověkem v jeho poslední chvíli.

Proto jsem petici pro zachování roudnické nemocnice nepodepsal. Jako člověk chápu, že zařízení tohoto typu potřeba je, ale protože jsem měl konkrétní a bohužel výrazně negativní zkušenost, nebudu se podepisovat pod něco, s čím vnitřně nesouhlasím.
Istari
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 čer 2010 19:56

Re: Rušení nemocnic

Příspěvekod elixdragon » 13 lis 2012 22:48

Chápu obavy občanů z blízkého okolí této nemocnice, ale v dobách, kdy v této nemocnici má babička končíc svůj život, kterou jsem navštěvoval pravidelně až do poslední její chvíle cca před rokem, jsem z této nemocnice měl pocit, že se vracím zpět tak o 20 až 30 let. Hnus, smrad neochota sester, kteří seděli na sesterně kousajíc si své nehty. Dveře unudlané, na zábradlí aby člověk šáhnul jen v případě pádu. Personálu to přeji, jen ať táhnou na pracovní úřad, možná potom si začnou vážit zaměstnání a budou ctít pravidla, zásady a přísahy, které skládali. Nejraději bych zde uveřejnil sestru se kterou jsem měl co do činění, ale nyní už nemusím osud jí vzal možnost si vydělat a já jen doufám, že si vezme slova, které jsem jí před rokem pověděl k srdci a chytne se za rypák!
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Rušení nemocnic

Příspěvekod wind » 01 pro 2012 21:29

Je třeba si vážit toho, že litoměřická nemocnice je ve vynikající kondici. Myslím, že je to zásluhou dvou lidí - ing. Kestřánka a zejména mudr. Vysoudila. Nová paní ředitelka do tohoto týmu napatří. Myslím, že čas ukáže, proč sem byla instalována. Nemocniční siť v našem okolí je velmi pestrá. Chomutov, Most, Teplice, Ústí, Děčín, Česká lípa, Litoměřice, Mělník, Praha! Vše ve vzdálenostech, které nejsou obvyklé v zahraničí. Ze zkušenosti vím, že nemocnice opravdu dobře vybavené jsou např. ve Švýcarsku či ve Franci od seba dost vzdálené. Kvalita personálu, který si váží pacienta a dovede s ním soucítit, je na vysoké úrovni. V tom jsme někde a někdy úplně jinde jako lékaři, setry a bratři i jako pacienti. Větší snaha je určitě na místě a kvalita v budoucnosti určitě rozhodne ;)
wind
 
Příspěvky: 89
Registrován: 21 říj 2010 15:11

Re: Rušení nemocnic

Příspěvekod sadlos » 18 úno 2013 17:10

Právě tím, že se Roudnická nemocnice ruší by se mělo najít více peněz, aby místní prastará nemocnice trochu rostla a zlepšila svojí kvalitu. Přecijen se uvolní trochu peněz a snad se to tady zainvestuje. chirurgie a taková urologie to potřebuje jako sůl. Snad se toho jednou dočkáme a nebudeme se muset obávat kvality, která je v Litoměřicích jen pro otrlé...
sadlos
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 úno 2013 21:35

Re: Rušení nemocnic

Příspěvekod ronyk » 18 úno 2013 19:08

Dnes byl na knihovně leták s popisem stavu na LDN v Litoměřicích po dobu uzavření kvůli chřipce, nečetl jste ho někdo ?
Z vlastní návštěvy vím, že to byla hrůza co se tam děje. Špína, smrad a Rómka s neurvalým chováním vůči pacientům. Věci které jsme předali na vrátnici se nenávratně ztratily a k pacience nedorazily (hlavně voda), pak pila jakousi špínu ani čaj nedostala.
Docela by mě váš zajímal názor na takzvaný sponzorský dar ve výši 3 000, který byl dost tvrdě vyžadován pod hrozbou, že pro pacientku nebude na LDN místo!
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Rušení nemocnic

Příspěvekod Lukino » 18 úno 2013 19:17

O LDNce slýchávám totéž. A že prý se tam normálně "krade" jídlo pacientům :o
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Rušení nemocnic

Příspěvekod Llukas007 » 18 úno 2013 19:40

Ldn v Litoměřické nemocnici je opravdu místo hrůzy. Špinaví zanedbaní, často hladoví a žízniví pacienti vystavení chování arogantních a mnohdy agresivních sester. O fyzickém bití nemluvě! Pacienti s modřinami, psychicky na dně. Jediný problém je, že jsou kryti jak vrchními tak lékaři. Kdo by jim tam dělal, že, řeknou při problémech! Důkazy proti nim prakticky neexistují, ikdyž i mnozí zřízenci vám násilí na pacientech potvrdí. 3000,- protiprávní tzv. "sponzorský dar" je nutností! Nikdo si neodvažuje domyslet co by se stalo kdyby příbuzní nezaplatili. Mýdla a šampóny se tam ztrácení raketovým tempem. Ldn je prostě peklem na zemi!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02


Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron