Hotel Dejmalík

neděkujeme...

Hotel Dejmalík

Příspěvekod babča » 30 říj 2012 18:33

Když už si tady tak vyměňujeme zkušenosti o tom, kde se dobře vaří, nedá mi to, abych nepřispěla také se svou troškou do mlýna. :) Když jsem minulý týden šla kolem hotelu Dejmalík, na tabuli jsem si přečetla: "Speciální nabídka pro seniory - dorty starší 48 hodin se slevou 50%". Takže všichni co máte v pořádku žaludek, můžete jít mlsat. Ale teď nevím, jestli se budeme muset prokázat výměrem důchodu, nebo nám bude na konzumaci stačit občanka. :)
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Hotel Dejmalík

Příspěvekod Veselý » 30 říj 2012 22:20

Ani výměr důchodu, ani občanku. Stačí mít v kabelce ENDIARON nebo živočišné uhlí :-)
Veselý
 
Příspěvky: 62
Registrován: 10 úno 2012 15:41

Re: Hotel Dejmalík

Příspěvekod babča » 30 říj 2012 22:54

Děkuji za praktické rady, ty se nám, seniorům vždy hodí. :) Ještě bych ráda doplnila vzkaz pro toho ...., který to psal. Být Vámi, rozšířila bych cílovou skupinu odběratelů ještě o místní podnikatele, kteří chodí na zlevněné dorty do Lilie. Možná, že budete mít větší kšeft.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Hotel Dejmalík

Příspěvekod elixdragon » 30 říj 2012 22:54

Stát sere na důchodce a živnostníci je chtějí obrat o peníze za dort a poté za lékařské ošetření, je mi z toho na bl.tí :roll: takže k dejmasům jedině s endiaronem - to je dobré vědět.

Pokud jsem se dotknul nějakého poctivého podnikatele, omlouvám se
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Hotel Dejmalík

Příspěvekod kočka » 31 říj 2012 07:21

První den dobrý, druhý den dobrý, třetí den pro důchodce dobrý.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Hotel Dejmalík

Příspěvekod Petr Panaš » 31 říj 2012 07:50

Zajímavé, jak 2 věci samostatně určitě pozitivní ve spojení budí negativní reakce. Slevy pro důchodce jsou běžnou věcí a mnohkrát jsme byl svědkem, že se jich důchodci dožadují, pokud nejsou či jsou relativně malé. Ale nic proti tomu, je to skupina obyvatel, která díky příjmům musí a má být zvýhodňována. Je zcela běžné, že starší pečivo nebo jiné výrobky se dávají se slevou. A dort starší 48 hodin není ještě špatný. Některé dorty mají trvanlivost mnohem delší, než 2 dny. Co nechápu, že např. obchodní řetězce zákusky vyhazují a jsou ještě dobré, pouze se jim blíží doba konce minimální trvanlivosti. Raději je vyhodí do popelnice, než aby na ně byla dána sleva. To samé s pečivem. V některých zemích (a možná i u nás) vznikají specializované obchody na pečivo (nebo jiné výrobky), které nejsou čerstvé, ale ještě ani špatné a nemusí se vyhazovat. Dokonce pamatuji, že za komunistů býval podobný obchod v Litoměřicích na náměstí a chodili jsme si tam s klukama kupovat čokolády. Na takovouto slevu pro důchodce (viz.diskuze shora) nemám vyhraněný názor. Možná to na ně působí urážlivě a mohlo to být myšleno dobře, nevím. Jako nespotřebované jídlo z restaurací, které se dává azylovým domům, aby je dalo zdarma svým klientům. Kdo se tím cíti ponížen, tak ho může odmítnout, kdo má hlad, rád si ho dá. Na tuto v podstatě etickou otázku neznám odpověď. Co vadí mě, je občas zbytečné plýtvání a vyhazování potravin do odpadků.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Hotel Dejmalík

Příspěvekod Petr » 31 říj 2012 08:10

No a my jsme dávali po svatební veselce jako vejslužku odcházejícím hostům zbylé dorty a zákusky, které byly vyrobeny minimálně den předem a během svatby byly vystaveny na stolech. Nikdo z hostů se neurazil a považovali to za milou pozornost (nešlo jen o důchodce). Co vím, tak nikdo neměl zažívací potíže z konzumace zákusků. Vy snad po dvou dnech v lednici vlastní dorty vyhazujete? Pořád je snad lepší případné spotřebitele informovat, než takové dorty vydávat za čerstvé. Snad bych jen tu zmínku o seniorech vynechal. Ty, které znám, jsou na tom existenčně mnohem lépe, než někteří mladí. Ostatně, zastavte se někdy v cukrárně...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Hotel Dejmalík

Příspěvekod Heduš » 31 říj 2012 08:51

Chodím okolo často, slevy na dorty jsem si všimla, ale nabídky pro seniory ne. Nedělají tam pokud vím šlehačkové dorty, ale takové ty jiné, vydrží určitě déle. Rozhodně je to férovější, než staré zboží prodávat jako čerstvé a za plnou cenu. A že někde s tím problém rozhodně nemají! Někoho ta nabídka pohorší, jiní budou nadšení.
Heduš
 
Příspěvky: 68
Registrován: 04 čer 2010 09:46

Re: Hotel Dejmalík

Příspěvekod babča » 31 říj 2012 09:41

Fotku příslušného nápisu mám v mobilu, až přijde z rodiny někdo počítačové gramotnější, tak ji sem můžu vložit. Ztotožňuji se s Petrem. Nevím, proč u nabídky musí být napsána cílová skupina. Prostě jim zbyly dorty, tak je přeci jedno, kdo si na ně zajde.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Hotel Dejmalík

Příspěvekod Heduš » 31 říj 2012 12:15

Tak to jistě máte pravdu. Možná ten nápis pak někdo ještě vylepšil a já ho registrovala jen prvních pár dní. Všimla jsem si hlavně, že píšou " od naší cukrářky ".
Heduš
 
Příspěvky: 68
Registrován: 04 čer 2010 09:46

Re: Hotel Dejmalík

Příspěvekod elixdragon » 31 říj 2012 15:46

No nevím, ale nabízet 72 hodin staré dorty, kdy většinou z nich je součástí ve velké míře vejce? Právě důchoci by měli býti tou skupinou ve státě, která by neměla koukat na peníze, protože po spoustě odpracovaných let, mají mít nárok na zajištěné stáří. Místo toho je stát škube jako slepice a podnikavci jim cpou dorty po kterých můžou mít zažívací potíže. Česká republika - země netušených možností.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Hotel Dejmalík

Příspěvekod Petr Panaš » 31 říj 2012 15:56

Nechci se nikoho zastávat. Ale 50% sleva byla na dorty starší 48 hod. ne 72 hod. viz vůbec první příspěvek. Nejsem cukrář a tudíž se v tom nevyznám. Ale když jsme si zadal do vyhledávače trvanlivost dortů, tak i 72 hodin je v garantované normě (asi na nich ovšem nesmí být šlehačka). Pokud vezmu, jak dlouho má každý doma vánoční cukroví (vč. toho s krémem) tak to bude v řádu minimálně dnů a určitě to přesáhne 72 hodin (je fakt, že někdo to nevydrží a sní dřívě ;) Bez ohledu na nabídku seniorům, mě přijde sleva 50 % po 48 hodinách velmi slušná a zákusek je podle mého stále úplně v pořádku.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58


Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron