Jídelna u Jelena

neděkujeme...

Jídelna u Jelena

Příspěvekod rajnoha » 30 říj 2012 13:15

Probíralo se tu, kam chodit na oběd. Doporučuji jídelnu školy na Dlouhé, u Jelena. Vaří dobře, občas je obsluha zmatená, ale nyní to už celkem rychle klape. Jídlo i s polévkou stojí 62 korun, a obsluhuje se. Prostředí nejhezčí z LTM jídelen.

Ovšem dnes mě velmi zklamali. Mám rád Caesar salát a dnes ho měli na jídelníčku s dovětkem, že je s kuřecím masem. Kuřecí tam nepatří, ale bylo to napsáno, takže žádný problém. Bohužel už dále nebylo napsáno, že místo římského salátu tam dali salát ledový, který místo natrhání byl humpolácky nakrájen. Ozdobený paprikou. Brrr. Dále krutonky nebyly osmažené na česneku. Místo strouhaného parmazánu byla nějaká napodobenina. Chápu, že do dresingu nemohou dát syrové vajíčko, ale profesionální kuchař ví jak to v kuchyni obejít - majonézou. Tento to nahradil rovnou - pravděpodobně kupovaným - česnekovým dresinkem. Takže v něm chyběly ančovičky, sýr, hořčice i citrón. Recept na salát se tedy neshodoval ani v jediné ingredienci. Toto není recept o kterém se dá říct, že já to dělám takhle a basta. Navíc je to škola, která učí budoucí kuchaře. Jak se pak takový kuchař má připravit správně na své povolání, když podvádět ho učí už ve škole? Nebo je to diletantismus? Pak se vyhazují peníze, protože se obávám, že stejný přístup je praktikován i u jiných jídel - ojebat zákazníka jak to jen jde.
Nakonec musím spravedlivě říci, že salát nebyl špatný, ale nebyl to prostě Caesar salát, který jsem si koupil. Obávám se, že tam budu i chodit i nadále, protože lepší alternativa u nás bohužel není :-(
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Jídelna u Jelena

Příspěvekod Jirka » 30 říj 2012 16:22

Vážený,
než jste vešel dovnitř, měl jste si přečíst ceduli s názvem školy. Je to od 1.9. pedagogická škola a tak nemůžete čekat zázraky ve stravování, případně dřívější kvalitu. Několikaletým úkolem kraje je tuto skvělou školu zlikvidovat, učně převést do soukromých škol a jejich obrovský areál v Hrdlech zašantročit. A podle výsledků krajských voleb můžeme čekat opět nová zvěrstva v krajském školství. Co jste si zvolili to máte.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26


Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron