Ukázka práce litoměřické zvěře

neděkujeme...

Ukázka práce litoměřické zvěře

Příspěvekod dotik » 12 črc 2010 14:42

Tak jsme se zase byli podívat, co litoměřičtí spoluobčané dokáží...na petky, papírky, obaly od tatranek, cigaretové krabičky jsme si již zvykli...to až takový problém není a lidé si pomalu zvykli je házet do vybudovaného koše...ale to, co jsme viděli dneska (12.července 2010) předčilo naše všechna očekávání...litoměřická zvěř si u rybníka udělala doslova skládku. Za 14 dní, co jsme po lidech neuklízeli, se nám nahromadilo 7 plných velkých pytlů (jeden je na snímku - pro představu) bordelu, který LIDÉ K RYBNÍKU DONESLI, ALE PO OPÉKÁNÍ BUŘTŮ BYLI TAK UNAVENI, ŽE UŽ SI JE NEMOHLI ODNÉST DOMU. Ale co nás překvapilo hlavně : papírové čepičky, fáborky, třásně apod. naházené na této skládce. Sice nerad, ale chápu puberťáky, že se ukazují před vrstevníkama a dělají bordel...ale aby rodiče udělali party pro své děti a nechali tam takový nepořádek, to už mi rozum opravdu nebere...
ale jedno ponaučení jsme si z toho vzali - pokusíme se prosadit projektové dny na školách nejen o zábavě, ale také o práci...děti nebudou jen poznávat kytičky, ale vezmou si pytle, rukavice a budou chodit uklízet...třeba se podaří alespoň pár dětí vychovat...třeba až půjdou s rodiči na podobnou párty v lese a rodiče se budou chovat jako prvotřídní prasata, tak děti třeba řeknou něco ve smyslu: "Maminko, tatínku, my jsme to tu zrovna včera uklizeli...a vy nám tady děláte takový bordel. Nevezmeme to radši k popelnicím? Máme to to kousek"

A ještě proč říkám my - toto "břímě" si na sebe vzal litoměřický zastupitel Petr Hošek, který se snaží každý týden až 14 dní trochu pořádek udržovat...naštěstí existují další skupiny, které alespoň jednou za rok pomohou s větším úklidem

100712uklid_3.jpg
100712uklid_2.jpg
100712uklid_1.jpg
dotik
 

Re: Ukázka práce litoměřické zvěře

Příspěvekod Petr » 12 črc 2010 16:45

Já bych litoměřickou zvěř takhle neponižoval a srovnával je s někým tak slaboduchým a pořádku neznalým, jako jsou tito lidé. Myslím, že zvěř by se zachovala lépe :!: Jen tvrdé postihy něco zmůžou, ale kdo by je hlídal....
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Ukázka práce litoměřické zvěře

Příspěvekod Vladislav Liška » 12 črc 2010 17:24

Dobytci :( bohuzel je to v dnesni spolecnosti normalni, pral bych vam videt jak vypada po vikendu nas pruchod na parkany, pohozene odpadky jsou to nejmensi :( mozna by nebylo od veci zkusit v praxi zavest, uz zde na foru zminovany, pane Panasuv napad, kdy MP bude sledovat jeden cil, zatimco ostatni docasne ponekud odsune, pak se treba skutecne kazdy bude bat ten papirek odhodit a zaroven mu dojde, ze neni normalni delat bordel. Pak se MP muze vrhnout na dalsi bolistku, mohlo by to mit uspech.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Ukázka práce litoměřické zvěře

Příspěvekod dotik » 12 črc 2010 19:09

Omlouvám se zvěři :) je pravda, že i prasata jsou čistotnější...nemyslím, že by toto měla být práce strážníků. Když jsme sezení budovali, tak jsme věděli, že tam nepořádek může být. Proto jsme také instalovali jednoduchý koš a každý týden, max. 14 dní, pytle chodíme vyměňovat a poklidíme kolem vybudovaného ohniště, které jsme udělali před sezóno. Vždycky se nějaké prasátko najde..s tím problém není... Vzali jsme si to za své a snažíme se to trochu udržovat...a stále doufám, že se i občané Litoměřic naučí chovat jako lidé...podobný bordel a chování jsme na našich cestách po Evropě viděli akorát v Albánii. I Rumunsko a Bulharsko na silnicích téměř nevhodných ani pro naše silniční enduro bylo čistší...

PS: druhá fotka je koryto potoka...není to moc poznat...nečekal jsem takový bordel, tak jsem fotil jen mobilem...
dotik
 

Re: Ukázka práce litoměřické zvěře

Příspěvekod Tomas.Marny » 15 črc 2010 15:28

dotik píše:Omlouvám se zvěři :) je pravda, že i prasata jsou čistotnější...nemyslím, že by toto měla být práce strážníků. Když jsme sezení budovali, tak jsme věděli, že tam nepořádek může být. Proto jsme také instalovali jednoduchý koš a každý týden, max. 14 dní, pytle chodíme vyměňovat a poklidíme kolem vybudovaného ohniště, které jsme udělali před sezóno. Vždycky se nějaké prasátko najde..s tím problém není... Vzali jsme si to za své a snažíme se to trochu udržovat...a stále doufám, že se i občané Litoměřic naučí chovat jako lidé...podobný bordel a chování jsme na našich cestách po Evropě viděli akorát v Albánii. I Rumunsko a Bulharsko na silnicích téměř nevhodných ani pro naše silniční enduro bylo čistší...

PS: druhá fotka je koryto potoka...není to moc poznat...nečekal jsem takový bordel, tak jsem fotil jen mobilem...

Souhlasím, stačí se projít městem tam, kde jsou lavičky, každé ráno o víkendech zavaleno jejich okolí nejrůznějším odpadem po nočních pitkách naší prasečí mládeže, již jsem rezignoval neustále to po nich uklízet když druhý den je to stejné...
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Ukázka práce litoměřické zvěře

Příspěvekod Tomas.Marny » 03 dub 2011 08:01

Tak se nám po dlouhé zimě navrátilo jaro a teplo se vším všudy, jaro se probouzí, začíná kvést příroda, jen s přírodou a příchodem jara se nám probudila i naše omladina, dnes při procházce podél potoka v Revoluční jsem minul lavičky kde kromě použitých papírových kapesníků bylo i několik krabic od vína, džusů a dvě lahve od vodky o nedopalcích nehovořím.
Tak se baví naše omladina, je teplo už se dá sedět venku, tak se k tomu přidává opět alkohol a ve velkém, je asi zcestné si myslet že případná instalace košů by nepořádek popíjející omladiny vyřešila, asi nevyřešila a navíc by zřejmě koše brzy vzaly za své, ale co s tímto problémem?
Když chtějí pít, ať si pijí pokud na to mají a rodičům to nevadí, ale co s tím nepořádkem každé ráno o víkendech?
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Ukázka práce litoměřické zvěře

Příspěvekod winie » 03 dub 2011 09:59

myslim si ze nejlip by to vyresilo par facek od rodicu, nebo nahodnych chodcu. nekdy staci i pouhe slovni napomenuti. parkrat uz jsem takhle decka napominal a svete div se, sebrali to a hodili do kose.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Ukázka práce litoměřické zvěře

Příspěvekod Llukas007 » 03 dub 2011 11:08

Kam se to hrabe na bordel co je u viaduktu, když se jde na střelecký ostrov! Neuklízí nikdo, nepokutuje nikdo. jen feťáci si spokojeně aplikují nitrožilně v přilehlých křovích drogy! Kde asi končí zmíněné stříkačky?? Až se rozjede sezóna kempu to bude vizitka města pro turisty!!! všechna čest! Hlavně že máme milion turistických center!!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Ukázka práce litoměřické zvěře

Příspěvekod Vassago » 03 dub 2011 12:47

Tak já přispěji svoji troškou aktuálně z okolí Radobýlu.....
100_8545.JPG

100_8544.JPG

100_8543.JPG
Uživatelský avatar
Vassago
 
Příspěvky: 54
Registrován: 02 čer 2010 09:19

Re: Ukázka práce litoměřické zvěře

Příspěvekod dotik » 03 dub 2011 16:51

Njn, my chodíme na rybník uklízet skoro každý týden - vyměnit pytle s bordelem atd. ale tam se lidi hodně zlepšili a když pytel nepraskne, tak je tam celkem čisto...dokonce jsme tam nechávali i pytle navíc a nějaký dobrý lidi plné pytle zavázali a prázdné upevnili, takže jsme je jen odvezli...
dotik
 

Re: Ukázka práce litoměřické zvěře

Příspěvekod elixdragon » 03 dub 2011 21:25

Kolik pak může osoba, která bude usvědčena z toho, že znečišťuje veřejné prostranství dostat pokutu?
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak


Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků