Odpady platba

neděkujeme...

Odpady platba

Příspěvekod Vass » 17 led 2021 16:06

Vážení,

mohl by mi někdo říci, proč město přistupuje ke 40% zdražení za odvoz odpadu. Jaké jsou podklady pro toto zdražení ? Čížkovická skládka zdražila o 7% ne o 40%. :shock:
Pro porovnání. Na malém městě stojí vyvezení 1 popelnice 40 Kč, tedy cca. 4 členná rodina při spotřebě 1 popelnice týdně zaplatí 160Kč/měsíc. U nás to vychází na 233Kč/měsíc tedy o 45% dráž.
Recyklujeme jak diví a stejně je to k h...u. :cry:
Uživatelský avatar
Vass
 
Příspěvky: 22
Registrován: 30 čer 2019 16:46

Re: Odpady platba

Příspěvekod vodomerka » 18 led 2021 08:54

Ne zrovna uspokojivě o tom mluvil Ing. Gryndler na posledním jednání zastupitelstva. Buď si pusťte záznam (https://www.youtube.com/watch?v=LyelX0Q ... ZF&index=1 ) nebo zkuste dohledat podkady zde - https://www.litomerice.cz/podklady-zm/1 ... -3-12-2020
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Odpady platba

Příspěvekod ronyk » 19 led 2021 07:07

Víte, když vidím co se děje kolem kontejnerů, ty hromady pytlů, různé pozůstatky z domácího odpadu, tak se zvýšení ani moc nedivím. Dříve stačilo vyvézt 1x za týden, teď se točí technické služby i popeláři, aby bylo jakž, takž uklizeno. A Sběrný dvůr? Bohužel mnoho lidí ani neví, kde se nachází.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Odpady platba

Příspěvekod Kaktus » 19 led 2021 07:18

to není v tom, že lidi neví kde to je. Loni na podzim jsem tam byl v časovém odstupu dvakrát a byl jsem vyhozen, že mají plné kontejnery ať si to dám k popelnicím :evil: Asi je někde chyba u toho kdo za to odpovídá že?
Kaktus
 
Příspěvky: 95
Registrován: 12 zář 2011 19:24

Re: Odpady platba

Příspěvekod ronyk » 19 led 2021 09:49

Co se týká sběrného dvora, bohužel se stává, že jsou přeplnění, já proto předem volám. Ale není to standardní řešení.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Odpady platba

Příspěvekod Vass » 20 led 2021 19:05

vodomerka píše:Ne zrovna uspokojivě o tom mluvil Ing. Gryndler na posledním jednání zastupitelstva. Buď si pusťte záznam (https://www.youtube.com/watch?v=LyelX0Q ... ZF&index=1 ) nebo zkuste dohledat podkady zde - https://www.litomerice.cz/podklady-zm/1 ... -3-12-2020


Vy jste mi teda dal. :) Že já se na to díval.
Tak dozvěděl jsem se, že město vyhodilo 900 tis. jako pokutu bance za to, že nezrealizovalo úvěr, o který mělo zažádáno. Krejza jako obvykle s bohorovným úsměvem podotkl, že je to normální věc (jen kdyby to měl platit ze svého). :(
Dále si Wunch s Krejzou zařídili odpuštění 450 tisícového dluhu pro společnost zahrada čech. :(
Dále jsem si potvrdil obrázek o tom, že Wunsch je mimo a jeho přirovnání rozdílu zdražení odpadu k tatrankám, bylo příkladné zlehčování brutálního zdražení. :|
Životní prostředí je v pohodě, má všechno zpracované, o tlacích státu na neskládkování komunálního odpadu se ví dlouho, ale stejně nemají nic zrealizovaného. Tak hlavně že mají popsané papíry. :lol:
Perlička opět byla, že byla přiřknuta dotace LT hokeji i když má dluh, který v řádném termínu městu ještě nezaplatil. No jo úzké skupině prominentů a jejich dětiček se prostě musí zaplatit zábava. :D
Dále již vím, že s cenou za odpad je to jako s cenou elektřiny. Velká část ceny není za samotný odpad, ale za služby s tím spojené, stejně jako u elektřiny, kde hlavní část ceny dělá cena za distribuci. Že by třeba BEC měl na to svůj podíl :|
Co mi fakt vadilo, bylo familiérní Wunschovo chování a oslovování lidí na takové oficiální akci, jako je jednání zastupitelstava. Myslím, že si mohl to oslovování zrobnělinami jmen a zvaní na kafíčka odpustit. Ten člověk opravdu působí trochu jako zastydlý puberťák(můj dojem ;) ).
Pak bylo zajímavé, jak někteří hlasovali jinak, než jak by to vyplývalo z jejich předchozího vystupování před hlasováním. Tohle mi opravdu hlava nebere. Dále co mi osobně přišlo zvláštní, jak v hlasování bylo velmi málo hlasů proti, ale mnoho alibistických zdržení. To taky něco vypovídá o těch lidech.
No a nakonec jsem se dozvěděl, kde si bude Červín v Miřejovicích stavět barák. :P
Bylo to poučné a zajímavé, ale příště si to nechám ujít. Na tohle fakt nemám nervy. :)
Uživatelský avatar
Vass
 
Příspěvky: 22
Registrován: 30 čer 2019 16:46

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 04 dub 2023 18:52

Tak město zdraví poplatek za odvoz odpadu nehorázně a pak bude tuto službu poskytovat pouze jednou za 14 dní? To si asi dělají už noví radní prdel!!! Odpadky se budou válet po ulicích! Taková hovadina jako že to stačí když se třídí co vyblil pan Panaš je jen důkazem, že je mimo. Moc rád budu vozit pytle s odpadky úpřed radnici!!! Za tu cenu co ročně platím za celou rodinu!!! Zloději!!! :!:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Odpady platba

Příspěvekod Ropovod » 05 dub 2023 09:11

Uklidni se Llukasi. Každý neprodukuje tolik odpadu, jako ty. Já například chodím s 15 litrovým košem 2x ročně. A jak k tomu přijdu platit za jednu návštěvu směsného kontejneru 350,-kč? Vlastně tím sponzoruju rodiny, které z lenosti netřídí a protože to radnice není dlouhodobě schopna vyřešit, jednou za čas použije to nejstupidnější úřednické řešení - prostě zdraží. Na to už člověk potřebuje alespoň 1 VŠ.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 06 dub 2023 01:18

Takže jako platit za každého člena rodiny včetně malých dětí 750,- Kč !!!!!!! Je ok???? Si děláte taky prdel jako ten Panaš????? A za to jednu popelnici pro 5 lidí???? 5x 750,- na 14 dní???? To nemůžete myslet vážně!!!! A to třídíme jinak by nestačily 2 kontajnery!!! Město bude podle toho vypadat. Klidně to budu vozit do parku !!!!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Odpady platba

Příspěvekod vodomerka » 06 dub 2023 07:17

Llukas007 píše:Takže jako platit za každého člena rodiny včetně malých dětí 750,- Kč !!!!!!! Je ok???? Si děláte taky prdel jako ten Panaš????? A za to jednu popelnici pro 5 lidí???? 5x 750,- na 14 dní???? To nemůžete myslet vážně!!!! A to třídíme jinak by nestačily 2 kontajnery!!! Město bude podle toho vypadat. Klidně to budu vozit do parku !!!!


V menším městě, stejnym okrese, platím za číslo popisné/120l plastovou popelnici/14 denní vývoz 2184,-... Zdražuje se všude, nemůžou za to obce, ale postě konec skládkování, který se blíží. Možná můžete s nadějí vyhlížet dostavbu spalovny odpadů v Mělníku, kde kvůli obří kapacitě budou třeba (haha) za odpad i platit vám.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Odpady platba

Příspěvekod Vladislav Liška » 06 dub 2023 08:48

Co se týče odpadů není to jednoduché a není to vina města. Postupně se zvedá platba za skládkování, kterou skládky přeúčtovávají městům. V Roce 2030 bude zakázané skládkovné úplně. Ceny za odpad budou stále narůstat. Je potřeba začít více třídit, produkovat méně odpadu, neházet do popelnice bezhlavě všechno možné, ale raději to odvézt do sběrného dvora. Město nemusí zvedat platbu za odpady, ale pak ty peníze musí vzít někde jinde. A budou křičet ti, co produkují odpadů málo. Například já. Bez problémů nám stačí jedna popelnice na měsíc a to není ani plná. Takže mně se naopak nelíbí, že doplácím na ty co produkují odpadu hodně.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odpady platba

Příspěvekod Ropovod » 08 dub 2023 03:32

Llukas007 píše:!!!!!!! ???? ????? ???? ???? !!!! !!! !!!!

Takže v 5 lidech potřebujete popelnici týdně? Mohl bych se přijít podívat, až bude plná? Já ji totiž nenaplním za rok, takže z hlediska ceny bych měl vyšilovat já.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Odpady platba

Příspěvekod Ropovod » 08 dub 2023 03:40

Vladislav Liška píše:Co se týče odpadů není to jednoduché a není to vina města.

Já si naopak myslím, že "město" (čti: kompetentní osoba za to námi placená) neudělalo NIC pro to, aby separátoři byli zvýhodněni proti Llukasům. Naopak, zdražování je demotivující, primitivní, úřednické. Postupně snižuji množství směsného odpadu, za to jsem odměňován zvyšováním poplatků. Proč bych se měl tedy nadále otravovat s bednou na papíry, taškou na plasty, kbelíkem s bioodpadem, pytlem na železné plechovky, pytlem na hliníkové plechovky, přepravkou na sklo....?
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 08 dub 2023 03:57

Na druhou stranu jsem rád, že je tu jen plno příznivců vlády. Že si všichni rádi utáhnou opasky naúkor svého blahobytu a za své peníze požadují méně služeb. Proto navrhuji snížit platy a důchody a zdražit potraviny!!! Bude méně odpadu!!! :roll: Popelnice pro 5tičlenou rodinu na 14 dní je opravdu mimo ikdyž třídíme jak se dá! Nemyslím kontajner :!:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Odpady platba

Příspěvekod Ropovod » 08 dub 2023 04:14

Ty jsi horší než chatbot, ten alespoň reaguje a odpoví na otázku. :roll: Tobě se to zatím ani jednou nepovedlo, proč mám komunikovat s poserou? Je vidět, že si sem chodíš jenom zanadávat, argumenty naprosto ignoruješ, odpad netřídíš! Čau, koblížku.... :lol:
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 08 dub 2023 04:18

šetři síly na ulice plné odpadků. Jens e bojím těch krys a potkanů. Holt středověké město Litoměřice
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 08 dub 2023 04:20

Myslíte že by krysy a potkani budou v ulicích jen v noci nebo je bude městská policie ve dne rozhánět?
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Odpady platba

Příspěvekod Vladislav Liška » 09 dub 2023 10:42

Ropovod píše:
Vladislav Liška píše:Co se týče odpadů není to jednoduché a není to vina města.

Já si naopak myslím, že "město" (čti: kompetentní osoba za to námi placená) neudělalo NIC pro to, aby separátoři byli zvýhodněni proti Llukasům. Naopak, zdražování je demotivující, primitivní, úřednické. Postupně snižuji množství směsného odpadu, za to jsem odměňován zvyšováním poplatků. Proč bych se měl tedy nadále otravovat s bednou na papíry, taškou na plasty, kbelíkem s bioodpadem, pytlem na železné plechovky, pytlem na hliníkové plechovky, přepravkou na sklo....?



Obecně je to dle mého primárně chyba komunikace od státu, stát totiž ruší skládkování, stát by měl vést osvětovou kampaň. A to především pro ty starší, protože například pro děti už je to delší dobu naprosto normální - učí se to hned na základce na prvním stupni. Bohužel ne každý to chápe tak jasně jako děti. Je pravda, že město by tohle mělo také říkat naprosto jasně a opakovaně. Pokud by se tolik netřídilo, muselo by se zdražovat o dost více - zdražuje firma svážející odpad. Ano město může vypsat soutěž na novou firmu, bude to stát obří peníze a nová firma, která tu nemá zázemí nižší cenu nenabídne, protože bude muset odpad vozit až někam do horoucích pekel, kde mají skládku :(

Čistě teoreticky se skutečně může stát, že až naběhne ZEVO v Počáplech a další v širokém okolí, že po dopadu bude hlad a budou oni platit nám.Ale moc tomu nevěřím :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 02 pro 2023 14:35

https://litomericky.denik.cz/ctenar-rep ... 31201.html

Jak se někdo může divit, že lidé nechávají popelnice celou dobu na ulici??? Je to jasné, nechtjí aby jim odpadky smrděli 14dní v baráku! V létě to v centru Ltm vypadalo jak ve středověku, všude odpadky a neutuchající smrad! Tohle se novým radním opravdu povedlo! Hlavně že zvyšují neustále poplatky!!! Hanba jim! A odpadky před radnici!!!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Odpady platba

Příspěvekod Vladislav Liška » 02 pro 2023 16:11

Lukasi, popelnice byly pripravovane uz za minuleho vedeni. Nicmene ja osobne s tim souhlasim. Platby za odpady se ze zakona musi zvysovat, protoze az do roku 2030 se kazdym rokem zvysuje cena za skladkovani. Po roce 2030 se dokonce uz nebude smet skladkovat vubec. Dusledkem snizeni cetnosti svozu je nezvyseni letosni sazby za popelnice. Z okolnich mest ma svoz jednou za 14 dni napriklad mesto Lovosice a to uz dlouhou dobu a nikdo se proti tomu nebouri. Mimochodem i v tom vasem odkaze je psano, ze ta Mrazovka ma ty popelnice venku uz pekne dlouho, tedy i pred snizenim cetnosti svozu. Takze svozem to asi nebude, co myslite? :) Ja osobne si myslim, ze situace se zlepsuje, lide vice tridi a zacinaji nad odpady premyslet, a to jak jiste sam uznate, je rozhodne potrebne. Chapu, ze krok to byl nepopularni, na druhou stranu se zatim nezdrazilo.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Další

Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron