A co děti? Mají si kde hrát?

neděkujeme...

A co děti? Mají si kde hrát?

Příspěvekod Eva Trnková » 26 čer 2017 17:41

V našem městě není takový dostatek hřišť, aby hřiště v Masarykově ulici, které má v užívání MŠ Pastelka zelo prázdnotou. Dopoledne ho velmi sporadicky využívala tato školka. Ta už se tam několik měsíců neukázala. Odpoledne si na něm hrály děti ze školní družiny ZŠ Na Valech. Toto užívání posvětila i vedoucí školského odboru ing. Křížová.
Minulý týden p. ředitelka Mejtová toto hřiště obehnala páskou a opatřila cedulí se zákazem vstupu na tento pozemek. A tak si děti musí hrát na nerovném, trávou zarostlém pozemku před budovou, který není pro dětské hry zrovna bezpečný. Navíc tato škola nemá hřiště jako ostatní litoměřické školy, které by mohli žáci odpoledne využívat k aktivnímu odpočinku. Jak škola, tak školka mají společného zřizovatele a tím je město Litoměřice.
A tak se ptám příslušných osob na radnici, které mají v gesci školství: "Opravdu s tímto nesmyslným zákazem nejde nic udělat?"
Eva Trnková
 
Příspěvky: 30
Registrován: 21 kvě 2010 13:30

Re: A co děti? Mají si kde hrát?

Příspěvekod Alleina » 26 čer 2017 19:09

Nedá mi to, abych nezareagovala, neboť se mne to přímo dotýká. Jsem vychovatelkou na ZŠ Na Valech a podmínky, jaké naše školní družina má, nejsou co se týče sportovního a aktivního vyžití dětí v odpoledních hodinách uspokojivé.
Naše škola jako jediná nemá své hřiště, které by svými parametry a předpoklady ( vybavení, splnění hygienických norem,zázemí pro odpočinkovou činnost atp.) vyhovovalo. Jsme škola v centru města a je jasné, že tam se vykouzlit ideální podmínky nedají.
Prostor zahrady na Masarykově ulici spadající do správy MŠ Pastelka a ZŠ Na Valech je jediným útočištěm pro naše děti ze školní družiny.
Proto opravdu nevím, proč jsme byli paní ředitelkou Mejtovou ve čtvrtek 22.6. uráženi a posléze vyhozeni z pozemku, který je pozemkem města.
Neznám její kompetence, rozhodně však její styl, jakým s námi hovořila před rodiči našich svěřených dětí na akci školy ( Valikovo odpoledne ), nás velmi rozladil.
Další ranou pro nás bylo její rozhodnutí o zákazu vstupu na tento pozemek.
Důvodem jejího rozhodnutí jsou prý bezpečnostní rizika. Za pozemek prý zodpovídá ona....
Chápu bezpečnostní riziko - na hřišti jsou u nově udělaného plotu ulámané díly. Jsme dospělé osoby, pedagogové, zrovna tak jako paní ředitelka. Známe své povinnosti, svoji zodpovědnost. Naše děti na tento prostor po ohraničení páskou nevkročily. Přesto se s námi bavila jako s podřadnými a nesvéprávnými lidmi.
Zajímalo by mne, kdo tedy má právo rozhodovat o tom, za jakých podmínek můžeme zahradu užívat ......paní Mejtová ?
Jak je možné, že osoba s tak silným kultem osobnosti rozhoduje sama o takovýchto věcech.....nemá v sobě špetku diplomacie a taktu. Třeba domluvit podmínky za účasti města a našeho pana ředitele by bylo na místě.....
Je mi líto, že v dnešní době člověk stále naráží na stíny z minulosti a normalizační praktiky některých jedinců jsou stále v "kurzu" a jsou podporovány.....
Alena Seidlová
Alleina
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 čer 2017 18:02

Re: A co děti? Mají si kde hrát?

Příspěvekod lupus » 26 čer 2017 21:13

Souhlasím s uvedenými příspěvky, už jenom proto, že jsem tam také chodil " vyzvedávat". Pár argumentů pro další využívání sporného hřiště družinou 1.ZŠ Na Valech: Klidnější prostor - přesto,že se nachází u frekventované ulice. Lepší možnost uhlídat děti, než v blízkosti vchodu z ulice do areálu. Blízkost toalet,umývárny a šatny ve školní budově. Po případném dešti děti neběhají ve vlhké trávě atd.....
Pokud sporné plochy, zvláště tu část podél Šaldovy ulice používá MŠ Paletka, je s podivem, že tam až na jeden herní prvek / v nedobrém stavu/ nic dalšího vybudováno pro hry dětí není. Prostě po protiakci paní ředitelky všech litoměřických MŠ školek, tu máme nevyužívanou a nyní dokonce i zakazovanou skoropustinu. S požehnáním koho......?
lupus
 
Příspěvky: 142
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: A co děti? Mají si kde hrát?

Příspěvekod klientka » 27 čer 2017 19:37

Dobrý den,
ráda bych se také přidala do této diskuze.
Výše zmíněné příspěvky podporuji a plně se s nimi ztotožňuji.
Jsem matka dětí, které navštěvují školní družinu Základní školy Na Valech.....a prostě žasnu nad lidskou (jestli je to ještě lidská) blbostí.
Kvůli jedné "dámě", která by měla mít v první řadě na zřeteli blaho dětí a je jedno jestli jsou z MŠ nebo ZŠ, tak raději upřednostňuje své ego a moc.
Věřím, že zdravé rozhodnutí z města nakonec zvítězí a děti si budou moci hrát na bezpečném a opraveném hřišti. A dále doufám, že žádný jedinec nebude rozhodovat o osudech dětí a jejich trávení volného času.
klientka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 čer 2017 19:27

Re: A co děti? Mají si kde hrát?

Příspěvekod pepan » 27 čer 2017 20:37

Jsem vychovatelka na ZŠ Na Valech a souhlasím s tím, co je uvedeno v předchozích článcích. Jsem člověk, který nemá potřebu se někde prezentovat svými názory, ale myslím si, že by nám mělo jít především o děti. A je jedno jestli se jedná o děti z MŠ nebo o děti ze základní školy. Připadá mi nesmyslné rozhodnutí města, že pozemek v Masarykově ulici má v pronájmu MŠ Pastelka. Naše škola může sice pozemek využívat, ale s velkými výhradami. Pozemek má i zadní vchod ,branku, který jsme do loňského roku používali. Na příkaz "nevím koho" byl zámek u branky vyměněn a nemůžeme branku využívat s tím, že je to vchod pouze pro MŠ Pastelka. Zajímalo by mě čí je to rozhodnutí?
Iveta Červená
pepan
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 čer 2017 19:43

Re: A co děti? Mají si kde hrát?

Příspěvekod Šárka Lepší » 28 čer 2017 08:13

Dobrý den,
ráda bych se přidala ke svým kolegyním.Jsem také vychovatelka školní družiny na ZŠ Na Valech.Myslím ,že vše podstatné již bylo napsáno. Jen - na části pozemku naší školy byla v minulosti vybudována tělocvična, do které naše škola vůbec nemá přístup.Využívá jí pedagogická škola. A letos jsme přišli i o školní zahradu.Tím chci jen říct , že škola je soustavně připravována o možnost venkovního vyžití dětí.A tohle je poslední kapka.
Šárka Lepší
Šárka Lepší
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 čer 2017 16:56

Re: A co děti? Mají si kde hrát?

Příspěvekod del » 28 čer 2017 13:14

Je škoda, že prostor, který mají nyní děti ze ZŠ Na Valech k dispozici, působí jako zanedbaný, tráva neposekaná. Stav k dnešnímu odpolední, kdy se tam pohybovalo dost dětí. Kdo odpovídá za jeho údržbu, škola, město?
del
 
Příspěvky: 17
Registrován: 08 říj 2014 09:35

Re: A co děti? Mají si kde hrát?

Příspěvekod Petr Panaš » 29 čer 2017 23:07

Nadnesl jsem tento problém na zastupitelstvu a požádal, aby město jednalo z titulu zřizovatele. Nikdo s kompetencí školství nebyl přítomen, ale je to zaznamenáno a prý bude řešeno.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 962
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: A co děti? Mají si kde hrát?

Příspěvekod Eva Trnková » 30 čer 2017 17:13

I když je konec školního roku a bude to zase aktuální za 2 měsíce, tak děkujeme za podporu. Snad se věci pohnou správným směrem a zdravý rozum zvítězí nad arogancí.
Eva Trnková
 
Příspěvky: 30
Registrován: 21 kvě 2010 13:30

Re: A co děti? Mají si kde hrát?

Příspěvekod Petr Panaš » 03 črc 2017 20:18

Níže je oficiální odpověď, kterou jsem zatím obdržel. Tak doufejme, že vše bude vyřešeno.

Vážený pane zastupiteli,
na Váš podnět na Zastupitelstvu města dne 29.07.2017, ohledně užívání hřiště Mateřské školy Eliášova (Paletka) v prostorách zahrad ZŠ Na Valech / MŠ Masarykova. Hřiště je ve výpůjčce MŠ Litoměřice, p.o., na jejíž náklady je udržováno s tím, že v dopoledních hodinách je využívá MŠ - provozovna Eliášova a dle "gentlemanské dohody" v odpoledních hodinách pak školní družina ZŠ Na Valech.
V současné době je dle informace ředitelky část plotu poškozena a dle bezpečnostního technika, který zabezpečuje pravidelnou revizi všech našich dětských hřišť při MŠ, není hřiště vhodné k využívání. Opravu zajistí na své náklady MŠ Litoměřice v průběhu prázdnin.
O situaci je vedoucí odboru paní Andrea Křížová informována od ředitele ZŠ Na Valech. Paní ředitelka MŠ čerpá řádnou dovolenou, ihned poté, co se vrátí zpět, budeme řešit na jednání s místostarostou panem Červínem, resp. nastavení takových pravidel, aby prostory města byly využívány v maximální možné míře jak MŠ, tak i ZŠ, ale všichni zúčastnění si byli vědomi svých práv a povinností.
O výsledcích schůzky budu informován a následně budeme informovat i Vás zastupitele města.
S pozdravem.
Milan Čigáš, tajemník
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 962
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: A co děti? Mají si kde hrát?

Příspěvekod ronyk » 03 črc 2017 20:36

Bezpečnostní technik by musel kvůli rozbitému plotu zavřít polovinu dětských hřišť v Litoměřicích, takže výmluva.
ronyk
 
Příspěvky: 428
Registrován: 23 kvě 2010 16:34


Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník