Pokratický rybník

neděkujeme...

Pokratický rybník

Příspěvekod Kendy » 22 srp 2014 09:36

Včera jsem šla procházkou na pokratický rybník. Před několika málo lety jsme tam chodili s dětmi pravidelně,podívat se na žabky,koupající se psy. To co jsem viděla včera byl šok. Všude džungle keřů,vysoká tráva,kolem rybníka to již pro zanedbanost není možnost obejít.Rybník zelený. Všude křoví,vysoká tráva a dřív to bylo místo častých procházek dětí.Čí je to pozemek,města?? Nemá za povinnost se starat o své pozemky?? Je to ostuda města
Kendy
 
Příspěvky: 71
Registrován: 23 bře 2011 11:37

Re: Pokratický rybník

Příspěvekod winie » 22 srp 2014 12:10

Dle katastru patří rybník a přilehlý pozemek městu, okolní pozemky pak spravuje pro stát pozemkový fond.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Pokratický rybník

Příspěvekod elixdragon » 22 srp 2014 20:12

Já pamatuji ještě doby, kdy se tam koupali lidé a o čarodejnicích nebylo místo u ohně.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Pokratický rybník

Příspěvekod Calib » 23 srp 2014 07:35

Pokratický potok, jakož to i Pokratický rybník je ve správě Povodí Ohře. O potok i rybník se správa stará, vím to z vlastní zkušenosti. Pokratický rybník je pravidelně čištěn a vypouštěn a funguje jako přizozený biotop (líheň žab,....). Okolí rybníka je sice zarostlé (z jedné strany určitě, z druhé se dá krásně po cestě obejít), ale oproti dřívějšku, kdy zde plavalo plno lahví a jiného odpadu, je rybník relativně čistej (zelená řasa na vodní hladině patří k přírodnímu biotopu. Trochu mi vadí, že na zimu rybník vypouští, protože pamatuji, jak jsme i s dětmi na rybník chodili bruslit, hráli tu hokej apod.

Poblíž rybníku na plácku je ohniště a zde byl CHKO umístěn dřevěný stůl s lavicemi (krásné odpočinkové místo s možností opečení buřta). Stůl s lavicemi zmizel, buď jej prac. CHKO přemístili nebo jej někdo ukradl. Tohle místo by ze strany CHKO zasloužilo trocha zkulturnění a to nejen s opětovným umístěním sezení, ale i s opravou značení o vjezdu nebo vstupu do CHKO (např. od ul. Skalická), aby sem líný magoři nevjížděli autama.

Na druhou stranu celá oblast Bílých strání je ze strany CHKO krásně upravená, jejich práce a zájem je zde znát a je to opravdu pěkné odpočinkové místo - procházka.
Je zde prezentován pouze můj názor a pohled a nejedná se o odborné posouzení či výklad.

Hrubiško Dušan
Hrubiško Dušan
Uživatelský avatar
Calib
 
Příspěvky: 40
Registrován: 24 kvě 2010 18:57

Re: Pokratický rybník

Příspěvekod Litomericko24.cz » 23 srp 2014 19:52

Dusan Hrubisko - upresnim - ohniste jsme betonovali s Petrem Hoskem a oba stoly jsme tam take davali spolu. Bohuzel nam je CHKO zakazalo a na nase naklady (Technicke sluzby mesta - fakturu jeste asi nekde najdu) jsme je museli odstranit. Dali jsme je darem restauraci Mostna hora, kde slouzi lidem a hlavne detem u houpacek...po teto cele akci (asi 3 roky zpet) jsme se o tento kout prestali uplne zajimat (mimo to, ze tam obcas jdeme s detmi na prochazku).
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Pokratický rybník

Příspěvekod Kendy » 24 srp 2014 10:51

Pro Dušana,
,,celá oblast Bílých strání je ze strany CHKO krásně upravená, "" kde jsi to viděl?? Já tam viděla všude jen džungli,neschůdnou cestu,rozhodně ne vhodné místo na procházky,jako bylo dřív. A obejít rybník je v současné době nemožné. Sice strana u potoka je průchodná ale obejít dokola se to nedá.Ještě si pamatuji doby kdy jsme tam s Rozmarýnem chodili na akce pro děti,dnes by v džungli zapadli. Rozhodně by to místo stálo za úpravu.
Kendy
 
Příspěvky: 71
Registrován: 23 bře 2011 11:37

Re: Pokratický rybník

Příspěvekod Calib » 24 srp 2014 18:52

Jasně máte pravdu, okolí rybníka je zarostlé (alespoň z jedné strany dokola určitě). Pouze jsem uváděl, ře rybník je ve správě Povodí Ohře a zřejmě slouží jako přirodní líheň (biotop), protože úplně ladem tam neleží, z povodí zde během roku provádí nějaké činnosti (vypuštění na zimu, kontrola odtoku během roku - byl jsem svědkem), jinak bych taky přivítal, kdyby okolí rybníka bylo zkulturněno.

Co se týká "Bílých strání", tak jsem to myslel komplexně, celé, ne jenom u rybníka. Zde CHKO prořezalo stromy, shrabalo trávu, odtahalo dřevo a křoví, skoro u Skalice vysekalo cestu křovím (když majitel pastvin posunul oplocení, že se dale jentaktak projít - na druhou stranu dobře, alespoň tam nejezdí motorky), vysadily stromky,....... Pouze jsem uvedl, že na "celých" stráních je práce CHKO vidět, ale odpočinkové místo u potoka by z jejich strany zasloužilo více pozornosti.

Ke stolu s lavicemi - tohle jsem nevěděl a je smutné, že tuto chválihodnou činnost musí dělat dobrovolnící nebo sdružení a ne správce i proto, že několik desítek metrů podél potoka směrem na Skalici zrovna stůl s lavicemi stojí a jako odpočinkové místo je hojně využíváno.

Asi se všichni schodneme, že by se toto místo mělo zkulturnit a myslím, že kdyby se zde umístil odpadkový koš města (bitelný, aby zvěř neroztrhla ten provizorní igelitový), dalo by se i s TSM Ltm (Technickými službami) dohodnout vývoz tohoto koše (třeba 1 x týdně). Místo je hojně navštěvované a většinou slušnými lidmi, snad !!!

Hrubiško Dušan
Hrubiško Dušan
Uživatelský avatar
Calib
 
Příspěvky: 40
Registrován: 24 kvě 2010 18:57

Re: Pokratický rybník

Příspěvekod Litomericko24.cz » 24 srp 2014 19:24

Dusan Hrubisko - ano, ten jsme meli take dat pryc, ale uz jsem na to nemel naladu a jsem rad, ze ho lide nyni vyuzivaji...stejny stul byl nahore na Bilych stranich - krasny vyhled na udoli...take jsme ho museli dat pryc...nakonec nam doporucili misto, ktere se nakonec ukazalo jako soukromy pozemek, takze jsme nekomu stul darovali...

A kos? Radsi ne...zkouseli jsme to - cca kazdy tyden az 14 dni vynaseli ale lidi jsou neskutecny prasata - v tomto melo chko pravdu - zadne kose v prirode - co si kdo prinese, at si odnese
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Pokratický rybník

Příspěvekod elixdragon » 24 srp 2014 19:39

Předem se omlouvám za OT. Využiji jen toho, že to tu nyní sleduje zaměstnanec MP LTM.

Bytelný odpadkový koš možná pomůže od zvěře, ale od vandalů ne. Totéž jako lavičky a odpadkové koše, které jsou na propojce nedávno osazené jeřabinou nad 7.ZŠ. Lavičky dobré tak akorát pro čmoudy, ožraly - přes noc (21:00 až 06:00) tu neprojede ani jednou policejní auto, asi se bojí toho zákazu vjezdu, toho se ale tolik už nebojí obyvatelé, kteří si tímto zkracují cestu - pravděpodobně jsou natolik sociálně nízko, že nechtějí utrácet za PHM. Dnes to samé, jdu procházkou s kočárkem po této propojce se zákazem vjezdu a zamnou slyším přijíždět vůz, otáčím se a zjišťuji (stará rezavá Toyota, možná to bývala zlatá barva) za volantem dřepí starý člověk, jestli muž nebo žena nebylo z prvního pohledu zřejmé. Nechtěl jsem uhnout, vůbec ne - ale bál jsem se o dítě, sice nejel rychle - ale i přesto. Nemůže nainstalovat městská policie tu mobilní kameru na jednu z lamp veřejného osvětlení, právě na tuto trasu? Nebo pojďme se dohodnout a vytvořit občanské sdružení proti takovým hovadům. Mohli bychom se učit od sdružení z Ruska: http://stopham.su/
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Pokratický rybník

Příspěvekod Calib » 24 srp 2014 20:04

Měl jsem zato, že lavice sem umístilo právě CHKO (nejen k rybníku, ale i na další místa), pokud je to takto, tak to trochu nechápu, protože jsem navštívil již dost CHKO-ček a jiných chráněných oblastí a tato odpočívadla jsou běžná a praktická.

S košem jsem to myslel dobře, když je někde koš, spíše to lidi hodí tam, než ven. Příkladem je koš na panelce u bikros dráhy nad Muchovkou. Koš tu nebyl, odpad se válel všedu, koš tu je a je zaplněnej, jinak by to asi leželo vedle. Jinak je ale pravda, že co si do přírody přinesu, tak bych si měl odnést. Je to nejjednodušší a pravdivé. A že lidi jsou dobytkové s tím souhlasím, to je vidět všude, koše nekoše.

Ke spojovačce Nezvalova-Revoluční bych se nechtěl rozvádět v tomto vláknu, od toho múže být jiné. Mobilní kamera je na hřišti pod Majerovkou.

Hrubiško Dušan
Hrubiško Dušan
Uživatelský avatar
Calib
 
Příspěvky: 40
Registrován: 24 kvě 2010 18:57


Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků