Odpady platba

neděkujeme...

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 02 pro 2023 18:09

Tak zásadně s Vámi nesouhlasím! Třídíme, ale tohle mě naopak demotivuje a láká mě v tom naschvál přestat! Že centrum v létě smrdí jak skládka je dobrá vizitka města které si hraje na turisticky přívětivé! A za další proč mám platit stejně za popelnici a mít jí vyváženou jednou za 14dní a jiný na sídlišti platí stejně jako já, ale je mu vyváženo každý týden? Proč každý má za své peníze jinou službu???
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Odpady platba

Příspěvekod Vladislav Liška » 04 pro 2023 10:10

Sorry, já v centru bydlím a jsem tu denně, a že by to v létě smrdělo jsem si nevšiml a ani nikdo z mého okolí. Jasně, pokud někdo hodí do popelnice shnilé maso, tak to smrdí, úplně stejně jako předtím.
Za stejné peníze máte stejnou službu - jak na sídlišti, tak u domů je odváženo stejné množství odpadů. Není to tak, že by vám odvezli méně. Odvezou stejně jako předtím, jen místo týdne, je to za 14 dní. Běžně se dělo, že auta jezdila pro prázdné, nebo poloprázdné popelnice, takže tímto se to eliminovalo a ušetřilo se na svozu.
Pokud chcete přestat třídit kvůli nižší četnosti svozu, tak samozřejmě můžete, ale trošku to vypovídá o dětinském chování. Pokud máte problém s tím, že vám popelnice po týdnu přetéká, skočte na úřad na odbor životního prostředí za paní Kleverovou, slíbili, že to s každým kdo přijde budou řešit. Třeba najdete nějaké jiné řešení, ale zatím co vím, tak se kouklo u pár stěžovatelů na skladbu odpadu a byl problém v tom, že to prostě netřídili. Ale třeba to u vás bude skutečně jinak a poradí nebo nějaké řešení najdete.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odpady platba

Příspěvekod laik » 05 pro 2023 18:52

Je pravdou, že frekvence svozu 1 x týdně a 1 x za 14 dní je za stejnou platbu na osobu poněkud zvláštní.Zde si dovolím položit otázku co je za pojem živnostecký odpad, proč se vyváží 1 x týdně u srovnatelně velkých popelnic a jaká je platba za jeho odvoz ? Rozhodně se nejedná o tříděný odpad. Děkuji. Možným řešením je letní a zimní svoz odpadu v rozdílných intervalech. Podobný princip se někde uplatňuje.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 05 pro 2023 20:12

Vladislav Liška píše:Sorry, já v centru bydlím a jsem tu denně, a že by to v létě smrdělo jsem si nevšiml a ani nikdo z mého okolí. Jasně, pokud někdo hodí do popelnice shnilé maso, tak to smrdí, úplně stejně jako předtím.
Za stejné peníze máte stejnou službu - jak na sídlišti, tak u domů je odváženo stejné množství odpadů. Není to tak, že by vám odvezli méně. Odvezou stejně jako předtím, jen místo týdne, je to za 14 dní. Běžně se dělo, že auta jezdila pro prázdné, nebo poloprázdné popelnice, takže tímto se to eliminovalo a ušetřilo se na svozu.
Pokud chcete přestat třídit kvůli nižší četnosti svozu, tak samozřejmě můžete, ale trošku to vypovídá o dětinském chování. Pokud máte problém s tím, že vám popelnice po týdnu přetéká, skočte na úřad na odbor životního prostředí za paní Kleverovou, slíbili, že to s každým kdo přijde budou řešit. Třeba najdete nějaké jiné řešení, ale zatím co vím, tak se kouklo u pár stěžovatelů na skladbu odpadu a byl problém v tom, že to prostě netřídili. Ale třeba to u vás bude skutečně jinak a poradí nebo nějaké řešení najdete.


Takže za stejné peníze nemám stejnou službu. Moje popelnice je vyvážena jednou za 14dní ale na sídlištích je vyvážen odpad každý týden! Takže vlastně za stejnou službu platím 2x tolik nebo dostávám o půlku míň, jak chcete. Nejde o dětinské chování, jen chci za své peníze dostat co samé co ostatní, nebo chci platit polovinu částky když mám půlku služby. Jinak si zajděte k lékaři, protože Vaše čichové buňky zřejmě utrpěly covidem. Ten smrad v centru nikdo nemohl minout!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Odpady platba

Příspěvekod Vladislav Liška » 07 pro 2023 19:49

laik píše:Je pravdou, že frekvence svozu 1 x týdně a 1 x za 14 dní je za stejnou platbu na osobu poněkud zvláštní.Zde si dovolím položit otázku co je za pojem živnostecký odpad, proč se vyváží 1 x týdně u srovnatelně velkých popelnic a jaká je platba za jeho odvoz ? Rozhodně se nejedná o tříděný odpad. Děkuji. Možným řešením je letní a zimní svoz odpadu v rozdílných intervalech. Podobný princip se někde uplatňuje.

Živnostenský odpad je to, co si každý domluví s popelářema na IČO. Tedy já jako živnostník neplatím městu, ale platím přímo FCC BEC, vozí tak často jak mám smlouvu a jak platím. Cenu teď přesně nevím, ale je to cca 110 korun za jeden odvoz bez DPH. Donedávna u tohoto skutečně nešlo třídit, nově už jde smlouva udělat na tříděný odpad a mám to tak, přibyly dvě popelnice a frekvence je opět dle dohody. Jako živnostník nesmím ani tříděný odpad házet do městských popelnic.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odpady platba

Příspěvekod Vladislav Liška » 07 pro 2023 19:51

Llukas007 píše:
Vladislav Liška píše:Sorry, já v centru bydlím a jsem tu denně, a že by to v létě smrdělo jsem si nevšiml a ani nikdo z mého okolí. Jasně, pokud někdo hodí do popelnice shnilé maso, tak to smrdí, úplně stejně jako předtím.
Za stejné peníze máte stejnou službu - jak na sídlišti, tak u domů je odváženo stejné množství odpadů. Není to tak, že by vám odvezli méně. Odvezou stejně jako předtím, jen místo týdne, je to za 14 dní. Běžně se dělo, že auta jezdila pro prázdné, nebo poloprázdné popelnice, takže tímto se to eliminovalo a ušetřilo se na svozu.
Pokud chcete přestat třídit kvůli nižší četnosti svozu, tak samozřejmě můžete, ale trošku to vypovídá o dětinském chování. Pokud máte problém s tím, že vám popelnice po týdnu přetéká, skočte na úřad na odbor životního prostředí za paní Kleverovou, slíbili, že to s každým kdo přijde budou řešit. Třeba najdete nějaké jiné řešení, ale zatím co vím, tak se kouklo u pár stěžovatelů na skladbu odpadu a byl problém v tom, že to prostě netřídili. Ale třeba to u vás bude skutečně jinak a poradí nebo nějaké řešení najdete.


Takže za stejné peníze nemám stejnou službu. Moje popelnice je vyvážena jednou za 14dní ale na sídlištích je vyvážen odpad každý týden! Takže vlastně za stejnou službu platím 2x tolik nebo dostávám o půlku míň, jak chcete. Nejde o dětinské chování, jen chci za své peníze dostat co samé co ostatní, nebo chci platit polovinu částky když mám půlku služby. Jinak si zajděte k lékaři, protože Vaše čichové buňky zřejmě utrpěly covidem. Ten smrad v centru nikdo nemohl minout!


Ještě jednou - zpracovateli odpadu se platí za váhu, takže vám odvezou stejný objem odpadu jako na sídlišti. Covid jsem neměl a čich mám v pořádku. Děkuji za optání. V centru to smrdí třeba i teď a minulý týden a kupodivu to nejsou popelnice ale nějaká fabrika v okolí :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 07 pro 2023 21:31

Tak ještě jednou! Mojí popelnici odvezou jednou za 14dní, ale kontajner na sídlišti každý týden! Ale já i lidé ze sídlišť platíme stejně, ale já mám poloviční službu za stejné peníze! Centrum smrdí v létě jak ve středověku a né továrnami, ale hnijícími obsahy popelnic! Navíc musím ještě vzpomenout zhyzdění historického náměstí hnusnými zapuštěnými betonovými kontajnery! Ekoterorismus páchaný na královském městě! Hnus hnus hnus! Kdykolik nyní jedu po náměstí je mi na blití! Ze smradu i ze zohyzděného centra! Hanba radním! Fuj
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 12 pro 2023 16:30

https://litomericky.denik.cz/zpravy_reg ... 31212.html

No a oni se ještě v deníku drze chlubí zhyzděným náměstím. Toho co tohle vymyslel bych vystěhoval za hranice města s doživotním zákazem vstupu! Zohyzdit historické náměstí kontajnery, když tady stejně celé léto smrdí nevyvážený odpad z okolních domů, které jsou vyváženy za stejné peníze půlkrát než sídliště. Co takhle udělat rovnou na náměstí skládku??? Fakt dement kdo tohle prosadil i odhlasoval, nemám slov!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Odpady platba

Příspěvekod Vladislav Liška » 12 pro 2023 18:54

zhyzděným náměstím, které je plné parkujících plechovek? To jako fakt? :)))

Dement je ten, kdo okolo popelnic hází bordel. Každopádně, to že jsou plné je ukázkou toho, že to je využívané, takže to tam bylo potřeba jako sůl.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 12 pro 2023 19:30

Tak aut je samozřejmě na náměstí příliš, ikdyž při ceně parokovného se divím. Ale ty snad mohou odjet? Ale ten paskvik z betonu a ještě vyvýšený to si snad autor dělá prdel?!! Nebo je to zase nějaký cizák jako při zničení Jiráskových sadů. Tak ono zprznit něco v cizím městě a napakovat se na tom asi není zas takový problém.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Odpady platba

Příspěvekod Vladislav Liška » 13 pro 2023 08:57

odjet muzou, ale neodjizdej, hyzdej namesti tedy rozhodne vic nez popelnice, ktere tam slouzi lidem v okoli bydlicim. Nebo byste chtel aby to sypali na zem? Pripadne to nemuseji tridit, cimz zase bude stoupat cena svozu pro vsechny. A nebo holt budou represe, az to lidi z centra vyzene a bude z toho mesto duchu, to pak zase budete nadavat, ze je tam mrtvo :) Takze je potreba proste delat mesto k ziti pro vsechny, ne pro par turistu pres den.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 13 pro 2023 17:58

Já ve městě bydlím 40let a nikdy jsem odpadky na zem neházel, ale dával do své popelnice a tříděný odpad dával do označených popelnic a kontajmeru. Holt jsem popošel o tři ulice a vyhodil to tam. A nikdy bych nechtěl aby kvůli mým odpadkům někdo zničil historické náměstí! Prostě hanba a hnus!!!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Odpady platba

Příspěvekod Vladislav Liška » 13 pro 2023 22:18

Jasně, ale je vám jasné, že nejsou všichni jako vy, že? Protože jinak by nedocházelo k tomu bordelu. Bohužel.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odpady platba

Příspěvekod Llukas007 » 14 pro 2023 21:41

Děkuji. A co třeba příště náměstí vyasfaltovat aby byli spokojení řidiči? Proč historické náměstí řidičům nepřizpůsobit když nyní se přizpůsobilo třídičům odpadu???
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Předchozí

Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků

cron