Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

děkujeme...

Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod Desty » 31 bře 2012 06:47

Chtěla bych se zeptat, jak jste spokojeni s touto pekárnou? Pečivo, které kupuju, je dobré - i když jsem nákupy teď trochu omezila, ale jsem většinou nespokojena s kvalitou obsluhy. Obsluha je sice velmi rychlá, což je určitě velké plus, nicméně není tam - aspoň pro mne - přátelská atmosféra, dvojice prodavaček mi prostě asi nesedla. Pokaždé se hodně ovládám - jednou je problém, že neříkám dost rychle, pak zase je to moc rychlé, posledně jim vadili moje děti u nákupu, které se u vitrínky dohadovaly co z toho pečeme doma - ale dohadovaly se dle mého v normálu a navíc tou dobou v obchodě nikdo nebyl. Proto se chci zeptat, zda máte někdo podobný postřeh nebo to tak vnímám jen já?
Desty
 
Příspěvky: 33
Registrován: 01 říj 2010 10:46

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod kočka » 31 bře 2012 07:46

Vnímáte velmi dobře. Pracuje tam několik dvojic prodavaček, a minimálně s jednou mám vždy velký problém. Velmi podobný tomu, který popisujete. Já to řeším tak, neb jsem velmi urážlivý, že tam několik měsíců nejdu. Potom to "vydejchám", a nechám se nalákat dobrými výrobky. Situace se opakuje již několik let. Panu Kodysovi i Hamelemu přeji málo takových pauzírujících zákazníků jako jsem já a šťastnějších ruku při výběru zaměstnanců.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod Ropovod » 31 bře 2012 17:53

Přesně tak, přestal jsem tam kvůli těm čůzám chodit. Aby mě někdo při prodeji předraženého pečiva pokaždé rozhodil na 2 hodiny čakry ?
A to kdysi před lety byla moje oblíbená pekárna. Za 12,- kč si člověk pochutnal na obřím tvarohovém závinu, který nešlo sníst najednou.
Abychom se nepřejídali, majitel postupně velikost zredukoval na cca 1/3, k tomu zvedl cenu násobně, a do tvarohu začal přidávat cosi (škrob?), takže dnes je to obílený přeslazený rosol s tvarohovou příchutí.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod Stanislav Hylán » 31 bře 2012 20:57

Výborný toastový chléb - nemá konkurenci. Ovšem jedna obsluhující dáma by asi neměla býti za pultíkem. Od doby, kdy mne výchovně napomenula větou: "příště nahlas a celou větou", tak tam chodívám pouze v době kdy tato madam má volno. Jak vidno z diskuse asi nejsem sám z rodiny spokojených s touto obsluhou :D . Jinak pečivo stále nemá chybu.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod elixdragon » 01 dub 2012 15:30

Já tam kupuji pravda polévané koblihy, česnekový chléb a rohlíky. Nechci přilévat do ohně - obsluha je velmi rychlá, někdy až moc, mám zkušenost, že jsem si chtěl koupit ještě nějakou pochoutku, ale prostě jsem to nestihnul a to nejsem člověk, který se jen tak něčeho zalekne. Já tam nechodím pravidelně, ale pokaždé, když tam zavítám, tak mám pocit, že buď málo čtu a mám pomalou a špatnou výslovnost, nebo jsou prodavačky na pervitinu :lol: zkuste v létě zajít do pekárny v jižních státech - je to něco velmi podobného ;)
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod Heduš » 01 dub 2012 19:24

Kupuju tam hlavně Svijanský chleba, který nemá chybu. Po letech jsem se do této pekárny vrátila a to když šla pekárna ve sparu rapidně s kvalitou dolů. Ráda nakoupím pečiva víc najednou a pak jen beru z mrazáku.. Po vylepšení pečiva v některých obchodech je po zmrazení na vyhození a už nikdy nezměkne. Stalo se to najednou ze dne na den a to se rozhodně netýká žádného levného pečiva! V této pekárně občas koupím švýcarku se skořicí, nebo škvarkové placky, někdy jen chleba, myslím že kvalita švýcarky a palcek se za léta nezměnila, chlea je novinka.... s jednou směnou prohodíme úsměvy, příjemné slovo..s jinou né...ale řekla bych, že tam ty ženské mají dost šrumec, vstávají brzo ráno.... v dnešní době jsem ráda, že můžu vůbec někde nakoupit líp.
Heduš
 
Příspěvky: 68
Registrován: 04 čer 2010 09:46

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod Vassago » 01 dub 2012 21:28

Tak už asi rok tam nenakupuji. Kvalita šla dost dolu a šizené je snad už všechno. Když se i blbej rohlík rozpadá, protože tam někdo zapomněl dát tuk tak prostě nic. Nikdy nebyli levní, ale bývávali dobří. Pak už byli jen drazí, a kvalita průměrná až podprůměrná. Jak je vidět, tak se stále najde dost lidí, co je pro ně kvalita od nich přijatelná. Vždycky se divím, že nemají problémy s obratem, při tom co předvádějí. ;) Co se týče obsluhy, každý nemá pokaždé svůj den. Ale nikdy se mi nestalo, že by mě někdo napomínal. 8-)
PS: Dá se někde v LT koupit chleba, co vydrží i déle než den, není plný jen pšenice, a je dělán z klasického kvásku ? Zatím zkouším všechno možné, ale pořád to není ono, nikde jsem nenarazil na chleba co by báječně chutnal a vydržel třeba 2-4 dny, beze změny kvality (dal se jíst). :roll:
Uživatelský avatar
Vassago
 
Příspěvky: 54
Registrován: 02 čer 2010 09:19

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod litoweb » 01 dub 2012 21:56

Vassago, tak si kup jen pulku a 2 dny vydrzi a pak zajdes pro novy ne? My teda domu kupujeme pecivo denne cerstve 8-)
4 dny stary chleb ten je dobry leda tak do opekace/toustovace.
litoweb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 25 pro 2011 20:45

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod Vassago » 02 dub 2012 20:23

Většina dnešních chlebů nevydrží ani 2 dny. Už druhý den jsou téměř nepoživatelné. Naopak kvalitní chléb vydrží klidně 5 dnů bez ztráty kvality. Bohužel tohle většina lidí vůbec neměla možnost poznat, protože to chce pořádný chleba, který prostě nikdo zaplatit nechce. ;)
Jsou tu sice domácí pekárny, ale stále to není ono jako od profíka. Prostě pro kvalitní chleba je potřeba umu a toho se dnešním takypekařům nedostává. Obávám se, že ani kdyby chtěli, tak dneska už neseženou pravého mistra pekaře. A lidi chtějí většinou levné výrobky=nízké náklady=nekvalitní suroviny, náhražky a špatně placený personál=tragédie. Klidně chleba za 50,- ale musí za to stát. Ne, že mi nabídnou výběrový chleba za 40,- co má skoro stejné vlastnosti jako ten nejlevnější. Oni už ani nevědí jak dělat pořádně, protože o to prostě není zájem. :cry:
Uživatelský avatar
Vassago
 
Příspěvky: 54
Registrován: 02 čer 2010 09:19

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod Heduš » 02 dub 2012 20:54

My jsme třeba v tom sparu nekupovali žádné levné pečivo a přesto se jeho kvalita opravdu prudce zroršila. Svijanský chleba od Kodys Hamele je celozrnná kostka, ze které nakrájím asi 7 poctivých krajíců, možná 8 slabších, stojí 30,-. Nikomu ho nenutím, mě moc chutná a přesto spousta lidí řekne : jé ten voní, jé tam je hodně semen, jé ten je ale drahej!
Heduš
 
Příspěvky: 68
Registrován: 04 čer 2010 09:46

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod karolinavesela » 03 dub 2012 06:56

Musím se této pekárny zastat, chodím tam téměř každý den už od jejího vzniku. Prodavačky mě vítají s úsměvem, zdraví a komunikují. Že občas někoho okřiknou, moc se nedivím, někteří rodiče dovolí svým dětem téměř vše. Zažila jsem několikrát, jak se prodavačky snaží pomoci starým lidem. Pečivo je skvělé, každý kdo k nám přijede z jiného města je naší pekárnou nadšen. A že se zvyšují ceny? To snad nikoho nemůže překvapit, přece po nich nemůžeme chtít, aby je právě oni nezvyšovali.
karolinavesela
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03 dub 2012 06:45

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod litoweb » 03 dub 2012 19:02

Mno nevim, ale prvni prispevek Karoliny a hned chvala kdyz je zde sama kritika to se mi nezda, ze vy mate jeste ruce od mouky :lol:
litoweb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 25 pro 2011 20:45

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod elixdragon » 03 dub 2012 20:21

Také bych to tak viděl :P
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod Stanislav Hylán » 03 dub 2012 20:47

Já si nemyslím,že je třeba se zastávat samotné pekárny, tady se problém točil okolo jedné bezvýznamné části obsluhy, která by asi patřila do výroby a nikoli mezi lidi. Jinak pečivo nemá chybu, jak jsem psal už minule lepší toastový chléb jsem nejedl a to, že ceny nejsou nejnižší, je jejich problém. Skočte si do "podnikové" prodejny PeHaK. Jejich ceny běžného pečiva v jejich prodejně opravdu, ale opravdu nechápu. Ale preclíky... ty taky nemají chybu.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod Pátková » 03 dub 2012 23:31

Co se obyčejného chleba týče, zkuste ve vestibulu v Kauflandu. Není špatný. Vozí ho snad z Třebenic nebo ze Žatce. Docela i vydrží. Jinak skutečně koupit poctivé pečivo je problém, většinou to jenom dopékají ze zmraženého. To se pekárny v Novobranské ale netýká. Nejvíc se mi u nich líbí
Chodský koláč - ale těch kalorií! Tak ho kupovat nemůžu.
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod ronyk » 04 dub 2012 06:48

Řekněte Nyklový, třeba to veme. :lol:
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod karolinavesela » 04 dub 2012 06:57

Pánové jste vedle, ruce od mouky určitě nemám. Forum sleduji od začátku, jen jsem se chtěla zastat své oblíbené pekárny.
karolinavesela
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03 dub 2012 06:45

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod slunicko » 11 dub 2012 17:52

prostředí pekárny je velmi příjemné a moc mi chutná jejich Svijanská cihla ani na jiné pečivo si nemohu stěžovat. Chodívám tam pravidelně a vždy jsem se setkala s milou obsluhou která mi vždy nabídla něco dobrého a nikdy jsem nelitovala. A nadále si tam pro své oblíbené pečivo budu chodit. A ke kritickým komentářům se nebudu vyjadřovat neboť se prodavačky nemohou zavděvčit všem.
slunicko
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11 dub 2012 17:45

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod litoweb » 11 dub 2012 18:11

Ja uz se na internetu pohybuji par let a vzdy kdyz se nekdo zaregistruje a napise prvni prispevek na "obhajobu" ci kritiku firmy ci vyrobku tak mi to moc duveryhodne neprijde.
litoweb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 25 pro 2011 20:45

Re: Pekárna Kodys a Hamele, Novobranská ulice

Příspěvekod Tomas.Marny » 11 dub 2012 18:18

litoweb píše:Ja uz se na internetu pohybuji par let a vzdy kdyz se nekdo zaregistruje a napise prvni prispevek na "obhajobu" ci kritiku firmy ci vyrobku tak mi to moc duveryhodne neprijde.

přesně tak... ;)
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Další

Zpět na Chválíme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron