Jak to funguje jinde

diskuze o tomto fóru

Jak to funguje jinde

Příspěvekod Petr Panaš » 21 dub 2013 09:41

Jenom pro zajímavost, jak může fungovat oficiální diskuzní fórům městského úřadu : http://www.praha10.cz/diskuzni-fora/diskusni-fora.aspx
Teď se podívejte na to naše : http://www.litomerice.cz/forum/
Je dobré, že funguje toto diskuzní fórum, které supluje to městské. Ovšem má jeden velký deficit. Nedostává se odpovědí na oficiálně podané dotazy nebo podněty. A že to jde, je příklad třeba Městské části Praha 10 (a myslím, že jich najdeme mnohem více).
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Jak to funguje jinde

Příspěvekod babča » 21 dub 2013 11:38

A nebyl jste p. Panaši náhodou u toho, když se oficiální městské fórum rušilo?
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Jak to funguje jinde

Příspěvekod Petr Panaš » 21 dub 2013 14:49

Pro Babču : Městské fórum se nikdy oficiálně nezrušilo a stále je funkční. Pouze do něho už nikdo nepřispívá. K napsání příspěvku je nutná registrace. Na MěÚ jsem v té době byl (ale vždy jsem prosazoval názor, že fórum by mělo být plně funkční a radnice by měla na konkrétní smysluplné otázky odpovídat). Tedy odpověd na otázku. V tom případě ano, byl jsme u toho, ale nikdy jsem neprosazoval žádná opatření, aby fórum zaniklo - naopak. Pokud berete skutečnost, že být na radnici zaměstnán je být u toho, tak jsem u toho byl. A byl jsem jedním z několika, kteří do fóra psali (i když to někdy nebylo jednoduché vymezovat se proti některým přispěvovatelům). A následně jsem začal psát na toto fórum. Můj názor je v tomto stále stejný. Oficiální radniční fórum má smysl a příklady z jiných měst jsou toho příkladem.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Jak to funguje jinde

Příspěvekod babča » 21 dub 2013 17:58

Máte pravdu v tom, že se městské fórum nikdy nezrušilo. Ale pokud tam lidé nepřispívají, tak je asi něco špatně, že? Na co potřebovalo město vědět a ukládat do databáze osobní údaje těch, co do fóra slušně přispívali? Abych byla spravedlivá, Vy a několik málo úředníků se občas snažilo na některé dotazy odpovědět. Ale ostatní se s tím "plepsem", co prudil, nikdy nezabývali.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Jak to funguje jinde

Příspěvekod Veselý » 21 dub 2013 18:18

No a není to také tím, že někteří dopisovatelé tohoto fóra jenom napadají a osočují a vůbec jim ani nejde o vyřešení nějákého problému? A řeší se zde jen své osobní komplexy? Takových příspěvků je tady moc. A právě proto snad pane Paneši MÚ Litoměřice požaduje registraci oficiálního fóra? Aby nebylo zneužitelné? Nebo jaký byl jiný důvod, který byl podnětem pro registraci? Mám kamaráda v Liberci a i u nich diskuzní fórum funguje, bez urážek a za aktivní účasti politiků.
Veselý
 
Příspěvky: 62
Registrován: 10 úno 2012 15:41

Re: Jak to funguje jinde

Příspěvekod Petr Panaš » 21 dub 2013 21:43

Zde byla chyba asi na obou stranách. Jednak na straně některých přispěvatelů, kteří neměli snahu se ptát, ale skutečně pouze cíleně někoho napadat. Ovšem na straně druhé zde nebyla vůle politiků reagovat a odpovídat. A to ani na příspěvky slušné a věcné. Dopadlo to, jak to dopadlo. Podle mého je to škoda. Ale třeba se to po příštích volbách změní ;) Možná to je pro někoho maličkost, ale i vůle psát na fórum znamená, nakolik je politik vůči voličům vstřícný. A jak je odolný proti kritice (byť nemusí být oprávněná). Ale vždy existuje možnost sdělit svůj názor a vyvrátit informace nepravdivé. A rozumný čtenář si jistě názor udělá.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58


Zpět na litomerickeforum.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků