Zákaz hazardu ve městě

dotazy na zastupitele a radní

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod vodomerka » 24 kvě 2014 22:43

zaroven teda podotykam, ze cyklobus vyuzivam rad a je skoda, ze nejezdi hned od zacatku cyklosezony. vlacek je mi sumak. ten je pro turisty a deti.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod simi » 25 kvě 2014 22:45

za cenu 50?-Kč bez dotace nepojede, I já to dotoval a právě z vláčku.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod winie » 25 kvě 2014 22:56

Pánové. Referendum je jedním ze základních práv občanů v demokracii - co to takhle respektovat? Pokud občané Litoměřic uznají za vhodné uspořádat referendum, byť je to ochudí o jeden stromek v Jiráskových sadech, měla by radnice srazit paty a referendum uspořádat a uposlechnout tak své "akcionáře" (občany). Já osobně jsem pro demokratické vyjádření vůle obyvatel města, ale jsem proti zákazu hazardu. Mám se tu také vztekat a obviňovat všechny okolo?

PS: Velmi výrazně doporučuji litoměřické ODS změnu stylu komunikace - děláte svému předsedovi (prof. Fialovi) akorát ostudu
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod vodomerka » 26 kvě 2014 07:22

simi píše:za cenu 50?-Kč bez dotace nepojede, I já to dotoval a právě z vláčku.


me, v podstate jako obycejneho turistu, ani tak moc nezajima, jakym zpusobem provoz financujete (pokud to neni plytvanim z verejnych zdroju). spousta podnikatelu nektere casti svych podnikatelskych aktivit kompenzuje ziskem z jinych. na tom neni nic divneho a je to tak v poradku :). - koneckoncu, je to vas podnikatelsky zamer. a stejne tak chapu, ze si o dotace od vselijakych destinacnich agentur, fondu a kdovijakychzdroju verejnych penez jeste, rikate.

zbytek, jak pise pan Winnie
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod simi » 26 kvě 2014 07:48

jen pro vaši informaci, cyklobus již dva roky provozuje jiná osoba a já opravdu žádné dotace nežádám, neberu, jedu za své.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Jaromír Mareš » 26 kvě 2014 10:21

Radku resp. simi, zbytečné plýtváš energií na tomto fóru.
Jinak, já osobně jsem klidně pro referendum také, proč ale čekat na komunální volby? Pokud je to tak silné téma, určitě nebude problém s účastí i v jiném, samostatném termínu. Jen bych rád poprosil SZ, aby poodhalila, pro případné účastníky – sportovce, svoji koncepci financování litoměřického sportu. Argumenty, které zaznívaly na náměstí, byly na jednu stranu velice úsměvné, ale na tu druhou bohužel dost alarmující. Na tento můj dotaz mi bylo např. odpovězeno: no, jsou tady třeba strukturální fondy. Na dotaz č.2, kdy jsem řešil složitost získání dotací: ať si kluby na to najmou firmy. Na dotaz č.3, kdy jsem řešil, že tyto fondy většinou neřeší provoz: ........., ale lidé tu bez automatů utratí více peněz u místních firem a ty pak budou moci více sport financovat. Chápu to tedy správně, že se od 1.1.2015 mají sportovní kluby se žádostmi obracet na např. Vámi uvedený seznam firem?
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Missorka » 26 kvě 2014 10:43

Jaromír Mareš píše:Radku resp. simi, zbytečné plýtváš energií na tomto fóru.
Jinak, já osobně jsem klidně pro referendum také, proč ale čekat na komunální volby? Pokud je to tak silné téma, určitě nebude problém s účastí i v jiném, samostatném termínu. Jen bych rád poprosil SZ, aby poodhalila, pro případné účastníky – sportovce, svoji koncepci financování litoměřického sportu. Argumenty, které zaznívaly na náměstí, byly na jednu stranu velice úsměvné, ale na tu druhou bohužel dost alarmující. Na tento můj dotaz mi bylo např. odpovězeno: no, jsou tady třeba strukturální fondy. Na dotaz č.2, kdy jsem řešil složitost získání dotací: ať si kluby na to najmou firmy. Na dotaz č.3, kdy jsem řešil, že tyto fondy většinou neřeší provoz: ........., ale lidé tu bez automatů utratí více peněz u místních firem a ty pak budou moci více sport financovat. Chápu to tedy správně, že se od 1.1.2015 mají sportovní kluby se žádostmi obracet na např. Vámi uvedený seznam firem?


Sorry, ale komunální volby se nabízí, zvlášť když vám tak leží na srdci kolik to bude stát...
Petra Mazancová

www.baby-cafe.cz
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Adson z Melku » 26 kvě 2014 11:12

Ač nejsem od Zelených, dovolím si odpovědět panu Marešovi, jak bych to řešil já. Jednoduše bych nedal hokejistům dotace (pouze příspěvek na mládež), prostě by nehráli 1. ligu, ale druhou ligu, příp. krajský přebor. A už jsme v plusu, nemýlím li se a i pro ostatní sporty zůstane větší díl.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod subform » 26 kvě 2014 11:30

Adson z Melku píše:Ač nejsem od Zelených, dovolím si odpovědět panu Marešovi, jak bych to řešil já. Jednoduše bych nedal hokejistům dotace (pouze příspěvek na mládež), prostě by nehráli 1. ligu, ale druhou ligu, příp. krajský přebor. A už jsme v plusu, nemýlím li se a i pro ostatní sporty zůstane větší díl.



Vám ten hokej leží v žaludku :-), Co ostatní dotované sporty???? :D
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod simi » 26 kvě 2014 12:11

jardo - tedy Jaromíre Mareši. Máš pravdu. Než hledat téma do voleb , a již byl zvolen hazard, tak možná zauvažovat, kde vzít peníze, o které tímto město přijde a v podstatě ty peníze se přesunují do jiných , okolních měst. A opravdu si nemyslím, že je hazard u nás ve městě problém, a že lidi to budou chtít referendem řešit. Pouze strana zelených se tím do voleb ukáže voliči.
Abson z Melku má pravdu, je důležité podpořit mládež , třeba určitou částkou za každého z nich pro sportovní klub, ale i kulturní a různé subjekty. Moje představa je na jednoho mladého Litoměřičana určit částku ( např 1,000,-Kč) a po potvrzení klubu tuto částku poukázat klubu. A tu částku by bylo možno i rozdělit. Proč ne, a nebráním se ani jiným nápadům. Ale je také nutno zajisti klubům jistotu, že budou mít na mandatorní výdaje a klub bude fungovat.
A rohodnout, který sport upřednostnit, není tak jednoduché. Přesto vím, že radnice na požadavky klubů reaguje, a když peníze jsou, pomůže.
A k financování referenda dodám, že to bude stát cca 500,000,-Kč a to některým klubům stačí na provoz , tak proč je vyhodit za referendum. Nevím, jestli proděhla k hazardu petice a kolik bylo podpisů? je potřeba se zeptat zda by k referendu lidi šli a zda by hlasovali pro zákaz. A jak jsem již psal, rád se podřídím většině, u važeho eferenda 20% z 30% voličů města a není potřeba diskutovat. Pak nemám pochyb a rád uznám, že je to potřeba.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod vodomerka » 26 kvě 2014 12:17

aha. takze ta cenova "kalkulace" nakladu na referendum za 500.000,- pochazi od ODS? v tom pripade obzvlast nechapu Jarduv navrh na usporadani samostatneho referenda. uspory - nezajem?
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Adson z Melku » 26 kvě 2014 12:50

pro Subforma - Nenechte se mýlit, mě nevadí hokej, hokej mám rád, mě vadí ty částky, které, i z mých daní, na něj město dává, klidně se půjdu podívat i na druhou ligu ... Ostatní dotované sporty mi nevadí, neb částky jsou to, oproti hokeji, marginální ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Jaromír Mareš » 26 kvě 2014 13:57

vodomerka píše:aha. takze ta cenova "kalkulace" nakladu na referendum za 500.000,- pochazi od ODS? v tom pripade obzvlast nechapu Jarduv navrh na usporadani samostatneho referenda. uspory - nezajem?


Úspory určitě ne, ale nezájem. Je to sice „moderní“ téma, ale i já jsem přesvědčený, že v Litoměřicích tento problém ve své podstatě nemáme a současná omezení vnímám jako dostačující. Navíc, sportovní kluby by těžko mohly bez těchto dotací fungovat. Takže snad závěrem jen to, že sice ideální zdroj financí pro sport to zrovna není, ale zatím nic lepšího nemáme.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Jiří Rotter » 26 kvě 2014 14:12

Jaká je to vlastně ročně částka?
Jiří Rotter
 
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2014 09:37

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod ronyk » 26 kvě 2014 15:24

Když tady běží řeč o referendu, všimli jste si výsledků sedmi obecních referend, která proběhly v souběhu s eurovolbami? Absolutní nezájem , akorát si odsouhlasili lidi výstavbu jakési rozhledny, a referendum o hazardu v Holešovicích dopadlo taktéž prachbídně. A souhlasím s názorem v Lid. novinách, že absolutní zákaz nikdy nic nevyřešil.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod vodomerka » 27 kvě 2014 08:14

co si o hazardu v Litoměřicích myslí jeho AKTIVNÍ občané... http://zdravemesto.litomerice.cz/forum- ... 42014.html (dotazník zpracovaný pracovníky městského úřadu, tedy žádné PRO/PROTI lobby!)

pro Ronyka: účast v referendu byla dána nízkou popularitou voleb do EP. předpokládám, že zvolit si své zastupitele přijde mnohem víc občanů Litoměřic :). pojďte tedy na podzim zaškrtnout své NE ;)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod ronyk » 27 kvě 2014 11:15

No já bych si až tak nedovolil dávat rovnítko účasti eurovoleb a refrenda viz předmětná rozhledna, tam byla účast v referendu 90 % a EU 70%, takže to spíš znamená, že referendum se využilo pro volby do EP, nikoliv naopak.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Honza » 31 kvě 2014 02:24

V Jablonci bude referendum, podpořil přímo primátor: http://www.severoceskydenik.cz/kauzy/ja ... meste.html A v Chomutově mají také našlápnuto: http://www.severoceskydenik.cz/kauzy/ka ... dpisu.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 01 čer 2014 12:23

Uznávám, že úplný zákaz hazardu může být pro někoho problém. Jedna věc jsou diskuze s argumenty pro a proti. Věc druhá je politická odpovědnost vůči lidem. Pokud nechce reflektovat politik názor občanů, tak je to průšvih. Může od vedení radnice zaznít, že výsledek je málo reprezentativní : http://zdravemesto.litomerice.cz/forum- ... oblem.html Ale pokud budete chtít argumentovat tímto, tak nedělejte z lidí hlupáky a vůbec podobné akce nepořádejte, pokud nechcete přijmout jejich výsledky. Tak jsem napsal všem zastupitelům otevřený dopis, odeslal a jsem zvědavý, jak se k tomu postaví.
Přílohy
otevřený dopis zastupitelům.pdf
(431.17 KiB) 573 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod simi » 01 čer 2014 22:16

a nedá pokoj, prostě nemá nic jiného.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

PředchozíDalší

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron