Konec ministra Vondry

dotazy na zastupitele a radní

Konec ministra Vondry

Příspěvekod Martin Zahalka » 28 lis 2012 10:40

Tak jsme se konečně dočkali, náš slavný Saša Promopro Vondra končí na ministerstvu. pro Litoměřice jako ministr obrany neudělal shola nic, ale vůbec nic.... Části kasáren chátrají dále a Litoměřice můžou dopadnout podobně jako Terezín - mrtvé město, město duchů. A za to vděčíme nejen panu exsenátorovi, ale i politické garnituře na naši radnici v čele s Chlupáčem, Krejzou, Lončákem, Červínem atd. Pánové vedete to překrásně a lid vám za to musí být vděčen. P. s. Jen jsem zvědav kam pana Vondru upíchnete tentokráte ???
Martin Zahalka
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10 úno 2011 10:00

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod Jirka » 28 lis 2012 16:29

Martin Zahálka je mimo, stejně jako v kauze gymplu apod. Kasárna u zahrady Čech už několik let vlastní CELÉ naše město pro své výhledové perspektivní čachry. Kasárna Radobýlská už částečně vlastní ona firma, která uchvátila Zahradu Čech. A že tato firma to myslí s přeměnou onoho prostoru (ZČ) v něco jiného mě dnes utvrdil jakýsi prospekt o výstavách v roce 2012, který mi přišel do schránky. O nějakých výstavách na Zahradě Čech tam není ani zmínka. Tak co se tam bude od 1.ledna odehrávat?
A Martine Zahálko prohlédni si a zhodnoť (třeba Nový most, Zimák, Hrad, nádherný Domov důchodců) a další co se zbudovalo za přispění toho, kdo byl za nás senátorem. Jsem zvědav co zbude po novém, prolhaném senátorovi.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod Jirka » 28 lis 2012 16:30

oprava 2013
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod vojta » 28 lis 2012 17:32

Plně souhlasím s předešlým příspěvkem.Po Vondrovi tu alespoň něco zůstane,jsem zvědav na nového senátora.
vojta
 
Příspěvky: 87
Registrován: 19 lis 2010 17:29

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod Vladislav Liška » 28 lis 2012 17:47

Nemyslím, že Vondra jako ministr nebo senátor jakkoliv mohl pomoci k rekonstrukci něčeho ve městě a že bez něj by to nešlo. Stejně tak si nemyslím, že je dobré ony stavby vyzdvihovat, protože to co za nimi stojí asi není na chlubení se. Osobně nemám pocit, že by našemu městu prospěl čímkoliv krom své špatné pověsti. Ano přitáhl do hradu nějaká různá jednaní, ale pronájem hradu byl vždy zadarmo. To že město bylo chvíli vidět v médiích asi žádného turistu nepřitáhne. Naopak za co asi zaslouží pochvalu, tak dle dnešních informací to byl on, kdo začal rýpat do kauzy letadel CASA, a tomu se asi ještě budeme dost divit :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod Llukas007 » 28 lis 2012 19:08

Dle mého názoru pan Vondra městu Litoměřice opravdu hodně pomohl při získávání financí pro projekty Hrad, zimní stadion apod. Druhá věc je co komu se kde sypalo vedle. Myslím, že město díky jeho vlivu opravdu dost vzkvetlo. Druhá věc je jeho nabubřelost a přehlížení problémů obyčejných lidí. Zkrátka po těch letech v politice žije už v jiném světě. Ikdyž jsem člověk pravicově smýšlející, jsem rád, že ho krajské volby přivedly z výšin opět na tvrdou zem! A proto mu i jeho ochránkyni přeji klidný politický důchod! Však ono psaním žvástů pro radnici se taky nějaká kačka vydělá.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod Achab » 28 lis 2012 19:56

Projekty jako hrad a zimak byly financovane z ROP kde maji rozhodovat nezavisli hodnotitele o tom ktery projekt projde. Pokud o tom rozhodoval nekdo jiny tak patri za katr stejně jako Kouda a spol. A je jedno jestli ty penize natekli zrovna do Litomeric. Z principu je to blbe protoze ted muzou jit dotace na dlouho jinam i kdyby tu bylo neco skutecne potreba ale nebude tu ten pan mocny co taha za nitky. Neni se co divit ze EU sem nic posilat uz nechce.
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod ltm.citizen » 28 lis 2012 21:19

Všichni se zde ptají, co pan Vondra udělal pro Litoměřice - každý by si na něco dobrého jistě vzpomněl.
Nikdo se neptá, co občané Litoměřic udělali pro pana Vondru - nebyli schopni jednou za 6 let přijít k senátním volbám.
Rád bych touto cestou poděkoval panu Vondrovi za to, že byl dobrým ministrem obrany i senátorem.
Myslím si, že pan Vondra ve svých funkcích udělal maximum dobrého, co je v lidských silách.
Mrzí mě, že ho voliči z Litoměřicka a Slánska ve volbách do senátu nepodrželi, a že kvůli nim musel odejít ze svých funkcí.
Žádám všechny spluobčany, aby věnovali politice více pozornosti, hledali v mediální mlze pravdu, a aby solidní osobnosti podrželi ve volbách.
Panu Vondrovi a jeho rodině, přeji klidně prožitý advent a Vánoce.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod Achab » 29 lis 2012 07:17

Senator moc dobry nebyl kdyz se jednani senatu temer neucastnil. Videl jsme statistiku byl asi druhy nejhorsi v dochazce a absenci hlasovani. Ani to stihat nemoh kdyz mel dalsich X vyznamych funkci kdy kazda z nich by sama o sobe vydala na celou nebo pul pracovni doby. Jestli neco konkretniho udelal on pro mesto neznam asi jeho nadacni fond ano. Co ale konkretne on jako osoba to nevim.
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod jarin » 29 lis 2012 08:01

jarin
 
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2010 09:52

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod Petr » 29 lis 2012 09:21

Jako ministr obrany šéfoval české armádě, ne Litoměřicím! Přesto jeho zásluhou jsme tu měli akce např. s Ústřední hudbou... Jako senátora si na něho vzpomeneme častěji. Kdo asi zná jen jména jeho předchůdců, natož jejich činy pro naše město?! Všichni rádi šmahem zatracují, ale někdy stačí jen srovnání. Předpokládám, že jeho současní kritici jsou nadšeni z osoby nového senátora. Uvidíme, zda si po šesti letech vůbec vzpomeneme na jeho jméno, natož činy. Pro mě je zatím zajímavý jen svým rodištěm v Sýrii, což dokazuje, že nejsme xenofobní nacionalisté a to je jenom dobře... ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod Veselý » 29 lis 2012 12:13

Jirka píše:Martin Zahálka je mimo, stejně jako v kauze gymplu apod. Kasárna u zahrady Čech už několik let vlastní CELÉ naše město pro své výhledové perspektivní čachry. Kasárna Radobýlská už částečně vlastní ona firma, která uchvátila Zahradu Čech. A že tato firma to myslí s přeměnou onoho prostoru (ZČ) v něco jiného mě dnes utvrdil jakýsi prospekt o výstavách v roce 2012, který mi přišel do schránky. O nějakých výstavách na Zahradě Čech tam není ani zmínka. Tak co se tam bude od 1.ledna odehrávat?
A Martine Zahálko prohlédni si a zhodnoť (třeba Nový most, Zimák, Hrad, nádherný Domov důchodců) a další co se zbudovalo za přispění toho, kdo byl za nás senátorem. Jsem zvědav co zbude po novém, prolhaném senátorovi.


Milý Jirko,
co se týče Zahrady Čech, bude lepší nečerpat informace z "jakýchsi prospektů", ale z normálně přístupných stránek www.zahrada-cech.cz
Tam si o akcích na rok 2013 můžete přečíst a nerozšiřovat bludy.
Veselý
 
Příspěvky: 62
Registrován: 10 úno 2012 15:41

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod ltm.citizen » 29 lis 2012 23:02

Slabou účast senátorů stran, které nemají v senátu většinu lze omluvit, protože nemají sílu prosadit návrhy zákonů, na kterých se neshodnou s opozicí. Účast na jednáních senátu kde není reálná šance na dosažení kompromisu je pro ně skutečně jen ztrátou času.
Z povahy a funkce senátu vyplývá, že senátor nemá šanci prosadit něco konkrétního pro region, za který byl zvolen. Výjimkou potvrzující pravidlo může být např. Zákon o rozpočtovém určení daní, který může být více či méně výhodný pro různé skupiny regionů s podobnými vlastnostmi.
Jsem rád, za tu brožuru, ve které pan Vondra vyjmenoval své úspěchy ve funkci ministra obrany. Raději než nad cenou vydání takové brožury bych se zabýval jejím obsahem. Věřte, že cena za vydání takovéto brožury je zanedbatelná ve srovnání s přínosem úspěchů v ní uvedených.
Přeji všem ministrům, aby při svém odchodu mohli vydat brožury s úspěchy, kterých ve svých funkcích dosáhli. Ať voliči posoudí jejich obsah.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod Vladislav Liška » 30 lis 2012 07:18

To je ale velmi špatná demagogie. Pokud tam nechodí, když to je zbytečné, proč si za to bere peníze a to včetně všech možných náhrad do plné výše?
Brožurka je fajn, pokud byla placena z jeho peněz. A to nebyla. Já se na sebepropagaci - protože k ničemu jinému to není - podílet nechci.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod Petr Panaš » 30 lis 2012 08:48

Také s ltm.citizen nesouhlasím. Jednak prioritní úlohou senátu by nemělo být prosazovat zákony (to je parketa poslanecké sněmovny), ale spíše kontrolovat to, co ze sněmovny vychází. A argument, že když jsme v menšině, tak nemá někam cenu chodit, skutečně nemůže obstát. S logikou tohoto by se jednání od komunálu po senát zúčastňovali pouze zástupci koaličních stran a ostaní by mohli vypouštět ? Úlohou opozice je především důsledná kontrola, připomínkování, interpelace, snaha o změnu atd. Ale to se toho musím aktivně zúčastnit. Z jiného soudku. Já osobně bych byl pro jakýsi klouzavý mandát a nepřipouštel bych kumulaci funkce zákonodárně a výkonné, t.j. být současně v parlamentu a ve vládě. Logicky nemohu mít dost času na každou z těchto pozic a to jsou prosím funkce v našem státě ty úplně nejdůležitejší. Pokud jsme zvolen do parlamentu, tak bych po dobu účasti ve vládě mohl poskytnout tento mandát prvnímu náhradníkovi a jestli ve vládě skončím (byť předčasně) vrátil bych se do parlamentu. Od dob tzv. porcování medvěda (kdy mohli poslanci poslat přímo peníze do regionu na něco konkrétního) by mne skutečně zajímalo, co který politik pro region udělal. Ale prosím konkrétně - o co se jednalo a jak on osobně se z titulu své funkce o to zasadil. Že byl někdo přínosem bez uvedeni tohoto je pro mne velmi vágní a nedokážu si pod tím nic představit.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod jimi brown herrer » 30 lis 2012 09:21

Když čtu todle vlákno, tak už se přestávám divit, že Vondra dostal tolik % ve volbách. Ten klouzavý mandát je dobrý nápad. Jediný komu věřím, že to stíhá, je asi Kubera.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod ltm.citizen » 30 lis 2012 20:01

Je vidět, že jsou lidé, kteří pana Vondru rádi nemají a budou proti němu používat argumenty typu kauza Promopro, statistika účasti na jednáních senátu, vydání brožury k vlastní propagaci za peníze daňových poplatníků nebo nakonec odchodné, které mu bylo vyplaceno.
Na druhé straně jsou lidé, kteří si pana Vondru oblíbili kvůli jeho celoživotním postojům a úspěchům.
Jedni druhé nepřesvědčí a nebudu se o to snažit ani já.
Byla zde zmíněna problematika kumulování funkcí. Zde se kloním k názoru, že člověk by měl mít jen tolik funkcí, které s přehledem zvládá, nemusí se kvůli nim přepracovávat, ničit si zdraví, nebo se třeba rozvádět kvůli nedostatku času na rodinu.
Dále by se dalo navázat diskuzí o smyslu a užitečnosti senátu nebo o tom, zda bude nový ministr obrany lepší.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod Stanislav Hylán » 30 lis 2012 22:18

Senátor a zároveň ministr vlády a další z toho plynoucí povinnosti. Lze to zodpovědně zvládat??? Zdá se mi, že naši zvolení zástupci občas pracují i 48 hodin denně,aby vše zvládali :D .
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod babča » 01 pro 2012 17:56

Však on se Saša neztratí. Odešel dobrovolně. Pašalík se už našel. Jestlipak soudruzi v NATO vědí, že má modrou knížku? :)
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Konec ministra Vondry

Příspěvekod wind » 01 pro 2012 21:14

Podle všech zatím zveřejněných reakcí vám pan Vondra vadil. Myslím, že je třeba objektivně přiznat, že do Litoměřic finanční zdroje zajistil. Jak to bude s kauzou Promopro zatím vůbec není jisté. Může se stát, že volné místo velvyslance v Moskvě, které opouští velvyslanec Kolář, velmi dobrý diplomat, obsadí pan Vondra. Je to stejně důležitý post jako místo velvyslanece ve Washingtonu. Myslím, že by potom byla namístě jeho snaha o zajištění ruských investic do naší oblasti ;)
wind
 
Příspěvky: 89
Registrován: 21 říj 2010 15:11

Další

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron