RC dráha

dotazy na zastupitele a radní

RC dráha

Příspěvekod ronyk » 17 črc 2010 08:04

Teď jsem na místní televizi s hrůzou zjistil, že město pronajalo pozemek v kasárnách občanskému sdružení na vybudování dráhy pro RC auta.
Jako majitel zahrady za plotem kasáren jsem zděšen. Město vůbec asi nezajímalo co bude s klidovu zónou zahrad.To , že asi nemělo vliv na vznik šrotiště
pravěpodobně na pozemku dráhy bych ještě pochopil,tam je krávál každý den až do 18.00 včetně sobot a nedělí. Teď ještě příjde bezohlednost majitelů
autíček ještě z druhé strany. Myslím si , že by město mělo v nájemní smlouvě stanovit provozní dobu této drahy tak, abychom si vzájemě vyhovovali.
Abychom měli alespoň v neděli klid. Nejsem proti vzniku dráhy, ale měla by mít určitá pravidla. Někdo potřebuje k relaxu klid druhý závodní autíčko, ale měli bychom se vzájemě respektovat !! Prosím zkuste s tím ještě v zárodku něco udělat. Děkuji za všechny zahádkáře za plotem kasáren.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: RC dráha

Příspěvekod Milan » 17 črc 2010 16:26

Ronyku, vím, že čekáte odpověď od někoho z města, dovolím si však reagovat. Jsem předseda sdružení RC AUTA LTM, kterému město pronajalo část pozemku v kasárnách za účelem vybudování dráhy pro naše modely. Žádost jsem podával v měsíci lednu tohoto roku a standardně prošla řízením včetně oznámení tohoto záměru na úřední desce.
Co nás vedlo k tomu, aby zde byla tato dráha? V Litoměřicích a blízkém okolí je celkem velký počet modelářů zabývajících se tímto typem modelaření či sportu, chcete-li. Naproti tomu zde chyběl prostor pro provoz těchto modelů. Ve spolupráci s městem jsme tedy řešili tuto otázku pronájmem pozemku a stavbou dráhy. Je spousta mladých lidí, kteří s námi tráví svůj volný čas a myslím, že smysluplněji než povalováním se kdekoliv.
Je mi skutečně líto, že nás máte za bezohledné majitele autíček. Rozhodně nechceme rušit Váš, zcela jistě zasloužený klid provozem našich modelů. Myslím si, že rozhodnutím Rady města o pronájmu tohoto pozemku našemu sdružení ani Váš pozemek neztratil na hodnotě jenom proto, že zde vznikne dráha. K mému názoru mě vede jedna věc. S našimi modely zde jezdíme již od měsíce března tohoto roku a to celkem pravidelně vždy o víkend okolo 14:00 hodin, většinou jezdíme 1 - 1,5 hodiny. To, že jste zjistil až nyní existenci tohoto druhu provozu našich modelů, mě utvrzuje v mém předpokladu, že jste asi rušen nebyl. Nicméně přiznávám, že provoz modelů, zejména se spalovacím motorem, je poněkud hlučnější a někomu může být nepříjemný. Nejedná se však o denní provoz v trvání osmi hodin, nýbrž o cca 2 - 4 hodiny většinou o víkendu. Velmi rád bych se pokusil Vám vysvětlit naši představu o provozu v prostoru dráhy, pokud budete mít zájem. Kontakt na mě je uveden na našich internetových stránkách http://www.rcauta-ltm.cz/. Můžete zde i získat informace o našem klubu a další zajímavé informace.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: RC dráha

Příspěvekod ronyk » 17 črc 2010 20:19

Je mi líto pane Milane, právě proto, že jsem již zjistil co značí provoz Vašich RC modelů jsem zděšen Vaší dráhou v kasárnách. Již jste někdo z vás tato autíčka v kasárnách proháněl a to o nedělích, ale protože to bylo pouze několikrát přešel jsem to. Nyní však hrozí, že je budete prohánět "pouze" 2-4 hodiny o víkendech a to v odpoledních hodinách. Myslíte si, že to bude taky pro nás odpočinkový a klidný čas? Já si myslím , že nikoliv! Mám zato, že se tam prohánělo jedno dvě auta, ale až jich bude deset nebo tak nějak asi se budeme nuceně bránit. Přesunete-li provoz do dopoledních hodin tak nic proti tomu. Provoz v odpoledních hodinách pro nás nepřipadá v úvahu, je mi líto. Jsem příznivec jakéhokoliv sportu, ale dopřejte nám klidu alespoň v neděli odpoledne. Děkuji.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: RC dráha

Příspěvekod Milan » 17 črc 2010 21:37

Ronyku, pokud se jedná skutečně pouze o přesunutí provozu našich modelů do dopoledních hodin, nevidím v tom až tak veliký problém. Jsem zastáncem řešení, kdy výsledkem je spokojenost všech. Jen mě mrzí Vaše zděšení. Stále Vám nabízím osobní setkání, kde bychom celou věc mohli prodiskutovat.

Pěkný večer
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: RC dráha

Příspěvekod ronyk » 18 črc 2010 19:31

Moje zděšení vyplynulo z mé opodstatněné obavy z dvojitého rámusu, jednou ze šrotiště, které mám bohužel pod zahradou a z budoucího provozu Vaší dráhy. To jen na vysvětlenou.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: RC dráha

Příspěvekod worwan » 30 črc 2010 22:55

a do toho randál ze sekaček,cirkulárek,míchaček,vrtaček,křovinořezů,drtičů větví a ostatního zahrádkářského herberku od rána do večera od jara do podzimu.To musí být opravdu na palici. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: RC dráha

Příspěvekod Tomáš Komárek » 31 črc 2010 11:48

worwan píše:a do toho randál ze sekaček,cirkulárek,míchaček,vrtaček,křovinořezů,drtičů větví a ostatního zahrádkářského herberku od rána do večera od jara do podzimu.To musí být opravdu na palici. :lol: :lol: :lol:


1:0 ve prospěch RC :)
Věřim, že když budou RC autíka jezdit dopoledne, bude si pan ronyk stěžovat, že se v neděli dopoledne nemuže ani vyspat :)
Tomáš Komárek
 
Příspěvky: 30
Registrován: 14 čer 2010 16:56

Re: RC dráha

Příspěvekod Ropovod » 31 črc 2010 11:59

Je to pravda, že "zahrádkáři" dokážou zamořit hlukosmogem kdejaký kout přírody, líný jak vši, než by vzali kosu do ruky, raději nahodí sekačku. Mám taky jednoho souseda, co na svoje 2x2 metry trávy za barákem skoupil z OBI všechno, co bylo v akci a má to aspoň 90 dB. Frajer, studovanej .... :?
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: RC dráha

Příspěvekod ronyk » 31 črc 2010 19:27

Věřte když budou jezdit od rána do dvou hodin, že se z toho nezblázním a třeba si i to autíčko koupím a přijdu si zajezdit,ale vy byste přišel o radost si rejpnout. Nevím proč rejpete do "zahrádkářů" kdekomu vadí různí občané když si tvoří svoji taky kulturu spojenou s hlukem až do rána a my vám budeme najednou vadit a věřte , že sekání se u nás provádí většinou ve všedních dnech.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: RC dráha

Příspěvekod Ropovod » 01 srp 2010 08:50

Freudovsky jste spojil dvě skupiny obyvatel, které dokáží terorizovat okolí hlukem po dlouhé hodiny, za což děkuji.
Ještě se mi ale nestalo, že bych někde na výletě narazil na partu cikánů generující hluk porovnatelný s motorovou sekačkou.
Ta je slyšet na kilometr, a na rozdíl od RC něčeho - má alternativu.
Minulou sobotu jsem si u známých (jak píšete) "v klidové zóně zahrad" opravdu odpočinul.
Po desítkách minut poslechu ééééé eee ééééééé ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ od čtvrtého zleva, a malé pauze na potlesk, nahodil první odspoda.
Jakoby soutěžili, kdo jí má víc motorovou.
A za rejpání to nepovažuju, tak jako jste vyjádřil váš názor v úvodním příspěvku, činím i já, pouze jsem vynechal
"s hrůzou, zděšen, bezohlednost...". Pokud v něčem nemám pravdu, tak konkrétně....

P.S. Taky máte sekačku, že ? :oops:
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: RC dráha

Příspěvekod ronyk » 01 srp 2010 09:55

Ano mám sekačku, ale fakt se omlouvám, že můj zdravotní stav mi neumožňuje sekat kosou. Dvě operace plotýnek mi již stačí. Kosu mám krásnou ojetou,
a věřte, že ji umím ovládat, ale už o fakt nejde.Děkuji.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34


Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštevníků