Kultura, sport, CCR...

dotazy na zastupitele a radní

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod lupus » 15 srp 2017 20:01

Do rukou se mi v našem CCR dostala skromná skládačka, která propaguje - Tematické prohlídkové okruhy Litoměřicemi -. Tento "průvodce" byl vydán asi v roce 2016 výše uvedenou příspěvkovou organizací města.
Pokud bych posuzoval doprovodný text, tak vzhledem k velikosti skládačky zde najdeme příliš nadbytečných informací. Fotografie mohly být větší. Otištěné dvě mapky, tak ty vyvolávají v turistech jistě zmatky. Grafika je ostudná. Sazečská práce /jistě náročné povolání/ je v lámání, dokonce i zdvojováním textu zcela tristní . Celkový dojem z tohoto materiálu ? Laik žasne a i v odborník v tomto případě jen civí !!! Kolik ta trapnost stála městskou kasu ?
Přílohy
IMG_20170815_0001.jpg
lupus
 
Příspěvky: 142
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Petr Panaš » 19 srp 2017 08:42

Jak jsem si přečetl z usnesení rady města, tak k 1.1.2018 bude CCR zrušeno a dojde ke zřízení nového odboru MěÚ – Odbor komunikace, marketingu a cestovního ruchu. Zrušení příspěvkové organizace je plně v kompetenci zastupitelstva, ale rada už rozdala úkoly související se zrušením příspěvkovky a zřízením odboru. Jak vidno, už je opět předem rozhodnuto. Nehodnotím výhodnost či nevýhodnost tohoto organizačního opatření, ale myslím si, že nejprve má rozhodnout k tomu kompetentní orgán města a teprve potom dělat konkrétní kroky.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 971
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Jirka » 19 srp 2017 13:20

Když tomu jako právník rozumíte, jak vysvětlíte mišmaš v obchodním rejstříku ohledně zápisu nemocnice. Co znamená to množství zapsaných a zrušených údajů. Asi taky předběhli soudruzi dobu jako u nového odboru.
Jirka
 
Příspěvky: 481
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 20 srp 2017 13:09

Zrušení CCR je krokem o deset let zpátky. CCR bylo založeno právě proto, že dřívější forma: oddělení cestovního MÚ mělo omezené kompetence a nemohlo dostatečně zajišťovat všechny aktivity tehdy se rozvíjejícího cestovní ruchu v Litoměřicích (vybudování nového IC, obnovení osobní lodní dopravy, zavední vláčkové dopravy, zpřístupnění věže katedrály sv. Štěpána, aktivity v cyklodopravě, obnovení pivních slavností aj.) a další projekty, na kterých se přestalo pracovat po volbách v roce 2010 (zpřístupnění části podzemní továrny Richard pro veřejnost, napojení Terezína na osobní lodní dopravu aj). Litoměřice mají díky své historii a poloze neskutečný potenciál pro úspěšný rozvoj cestovního a tedy i udržitelného ekonomického rozvoje. Bohužel současné vedení radnice to jaksi nechápe a místo podpory rozvoje CR volí útlum.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod lupus » 01 zář 2017 20:58

Možná je u nás ve městě překoncertováno, domnívám se však, že středeční koncert v DK, kde se nám představili Turkish National Youth Philharmonic s dirigentem C.Mansurem, zcela jistě nebyl zbytečnou stokorunovou investicí.
Mladí hudebníci, asi nejenom mne, překvapili skvělou souhrou a entuziasmem. Výtečně vystavěný Straussův "Don Juan" a následující, méně známý opus Borodinův byly kontrastními lahůdkami v programu. Přídavek, oblíbená Bizetova "Arlésanka",
jistě každého posluchače potěšila. Prostě KONCERT ! Byl to dobrý i šťastný nápad ,že v rámci svého turné / Berlín,Praha - Rudolfinum,Verona,Benátky/ nás tento orchestr navštívil.
Díky náleží agentuře The Prague Concert Co. a především panu Mgr.K.Polákovi ,který tento koncert v rámci Festivalu Úštěk do Litoměřic přivezl.
Nezbývá než doufat, že i v dalších letech na naše město nezapomene. Snad uvidíme i to " plánované " barokní divadlo, či Pašijové hry....A jistě to bude stejně překvapující, jako to pobíhání jeho psa ve foyeru DK.
Dík patří i DK !
lupus
 
Příspěvky: 142
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Předchozí

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Lukino a 1 návštěvník