Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

dotazy na zastupitele a radní

Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod Vladislav Liška » 19 pro 2014 07:57

Město včera odpoledne vydalo ústy Evy Břeňové zprávu o schválení rozpočtu města. Článek je naprosto v pořádku, jen v něm vůbec nezazněla (asi omylem) důležitá informace:

Schválený rozpočet města na rok 2015 je schodkový. SCHODKOVÝ.

Město má v plánu utratit o 13 milionů více než vybrat. Zároveň přiznává, že nejvýznamnější akcí bude oprava autobusáku. Ovšem pokud získá dotaci, jinak se nic dělat nebude. Takže jinýmy slovy - ve schodkovém rozpočtu prostě nejsou prachy na žádnou velkou slibovanou akci.

Úžasné slovní ekvilibristiky se dopustil Radek Lončák, který v té zprávě tvrdí, že rozpočet je vyrovnaný, tedy ehm ano, pokud připustíme, že do toho zapojíme minulé úspory.
Nikoliv, rozpočet je ztrátový. Tečka.

A je úplně jedno, jestli pan starosta zase bude na zastupku mluvit o tom, jak někdo nejmenovaný na fóru lže. Ona ta matematika je prostě neokecatelná. I kdyby ta zráta byla jedinou korunu, je to ztráta a můžeme si mazat med kolem huby jak chceme.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 988
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod Petr Panaš » 20 pro 2014 12:32

Nejsem ekonom a tudíž nevím, jestli litoměřický rozpočet odpovídá pojmu schodkový, pokud výdaje jsou vyšší než příjmy. Tak jsem použil starou dobrou Wikipedii. Rozdíl mezi městským a státním rozpočtem nebude asi žádný. A zde je definice.

"Schodkový též deficitní rozpočet (výdaje jsou vyšší než příjmy), důsledky: ztráta efektivnosti ze zdanění, nahrazování kapitálu veřejným dluhem, zvyšování inflace, deformace importu v důsledku zahraniční zadluženosti.
Vyrovnaný rozpočet (výdaje se rovnají příjmům)
Přebytkový rozpočet (příjmy jsou vyšší než výdaje)


Schodkový (deficitní) rozpočet je možno řešit zvýšením daní, krácením veřejných výdajů, využitím prostředků z privatizace (krytí aktivy), dluhovým financováním (prodejem vládních obligací jak doma, tak i v zahraničí), emisním financováním (přímé úvěrování centrální bankou (u nás zakázané) a nebo monetizací dluhu – odkup cenných papírů vydávaných státem centrální bankou, ovšem ne přímo, ale ze sekundárního trhu) a kombinací uvedených."

Podle mého tedy máme skutečně schodek schodkový. Na krytí schodku (deficitu) používáme peníze získané například z privatizace bytového fondu z minulých let nebo prodejem akcií.

Wikipedie : http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn ... po%C4%8Det
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod Jirka » 20 pro 2014 18:21

Disciplína zvaná ekonomika je radními ohýbána k zatím nezveřejněnému cíli. Můžeme se zatím jen dohadovat co je oním cílem. Možná je to ukradení nemocnice, Zahrady Čech, bývalých vojenských nemovitostí či něčeho dalšího z dosavadního majetku města. Doporučuji studentům ekonomie z dobrých VŠ zabývat se ekonomickou terminologií místních radních. Hned je námět na několik diplomek. Doufám, že ANO a zelení nenechají plány dospět do finále a státní zástupci to budou stíhat už ve stádiu pokusu. Lovu zdar!
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod Petr Panaš » 22 pro 2014 17:16

Dnes jsem obdržel odpověď na můj dotaz, které nominované osoby nebyly radou města jmenovány do komisí rady města na volební období 2014 – 2018.

Dostal jsem 12 jmen, jako neúspěšné subjekty byly vyjmenovány ČSSD, Severočeši, Sport a Zdraví, KDU ČSL, ANO a Strana zelených. ODS obsadila všechny komise, kam členy navrhla. Je zde ovšem jeden, ale podstatný háček. ČSSD, Severočeši a Sport a Zdraví neuspěli v komisích, kam chtěli dva členy. Jeden jim vždy prošel a pouze druhý nebyl schválen.

Komise zdravotní a sociální. U ČSSD uveden 1 neúspěšný kandidát, ale členem je Mgr. Jan Marek (ČSSD). U KDU ČSL uvedena jedna neúspěšná kandidátka a skutečně KDU nikoho v komisi nemá. Oproti tomu Severočeši mají zástupce dva. Milan Čigaš (Severočeši) a Jana Wünschová. Pravda, ta je oficiálně nominována za seniory, ovšem za Severočechy kandidovala (snad se nejedná o shodu jmen). Pokud ne, mohli mít Severočeši 1 zástupce a KDU ČSL mohla klidně také svého člověka do komise dostat (pokud by se počet o 1 člena navíc zdál už vysoký).

Komise výchovy a vzdělávání. Nedostal se navržený druhý člen ČSSD (v komisi je Ing. Lukáš Znojemský) a navržená druhá členka Sportu a zdraví (v komisi je Mgr. Monika Mejtová).

Komise sportu. Zde je uvedeno, že se nedostal druhý navržený za ČSSD, ovšem členem komise je Ing. Pavel Grund – ČSSD (dokonce jako místopředseda)

Komise kultury. Nedostala se druhá navržená za ČSSD, řádně zvoleným členem je už Bc. Ondřej Marek (ČSSD). To samé za Severočechy, také nebyl zvolen druhý navržený, ovšem Severočeši mají rovnou předsedkyni komise - PhDr. Olgu Kubelkovou.

Komise územního rozvoje. Opět je napsáno, že se nedostal nominant Severočechů, ale v komisi mají zastoupení v osobě Bc. Jakuba Pleyera. U Sportu a Zdraví se také nedostal druhý navržený, ale mají přitom rovnou předsedu – Mgr. Václava Červína.

Letopisecká komise. Návrh Strany zelených nebyl akceptován a nikoho tam nemáme.

Likvidační komise. Nebyly akceptovány návrhy ANO a Strany zelených a nikoho v komisi nemají.

Z uvedeného plyne, že zastoupení v nějaké komisi alespoň po jednom člověku nemají pouze tři opoziční strany : KDU ČSL, ANO a Strana zelených. Všichni ostatní mají vždy jednoho člověka nebo o komisi z jejich strany nebyl zájem.

SZ dodatečně nominovala ještě zástupce do komise GTE, ale doposud jsem nebyl oficiálně informován, zda byl schválen.

Podtrženo a sečteno. Je zřejmé, které strany mají zástupce ve všech komisích, o které zájem projevily a které ne. Ale jak řekl pan starosta, komunál není o stranách, ale je o lidech. Proto asi ti, co se nedostali, nebyli pro práci v dané komisi dost kompetentní. Raději jsem je tedy nejmenoval. Nebo je to jinak ?

P.S. Abych byl upřímný, tak jedním z těch co nebyli jmenováni, jsem i já.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod jiri.rudolf » 22 pro 2014 19:43

Ona je otázka na kolik jsou komise a jejich doporučení brány na váhu při rozhodování rady. Také jak zní jednací řády komisí a zda nejsou jen formálními orgány. Já doufám, že nějakou váhu mít budou. Jedna věc mě osobně trochu mate. Proč je člen rady zároveň člen odborné komise nebo dokonce její předseda. Že by proto aby rada byla rychleji informována, nebo pro to aby mohla přímo v komisích prosazovat svou vůli? Docela se na tu práci těším a snad to bude oboustranně prospěšná spolupráce.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod vodomerka » 23 pro 2014 16:38

tak GTE máme :)

136/06/2014
Na doplnění člena komise RM, konkrétně komise GTE
RM jmenuje členem komise GTE (komise RM) na volební období 2014 – 2018 Ing. Daniela Kahudu, navrženého jako zástupce politické strany – Strany zelených.
Filip Horák - člen Strany zelených ZO Litoměřice
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 580
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod Petr Panaš » 01 úno 2015 12:28

Rád bych uvedl na pravou míru, že Základní umělecká škola se do objektu VUSS v září letošního roku rozhodně stěhovat nebude. Žádné bližší informace nemám, ale je to prostě naprosto nerealistické. Vsadím se, že to nebude ani do konce roku. A jestli to bude do konce tohoto volebního období, tak bych se moc divil.
Možná jsem moc pesimistický. Ale už teď říkám, že termín uvedený v článku, na který je odkaz, je nutno zařadit do této rubriky a uvést to na pravou mítu ;)

https://www.litomerice.cz/aktuality/206 ... at-do-vuss
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

chybějící informace v podkladech pro jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Felix Chudoba » 05 dub 2015 09:57

V podkladech pro jednání zastupitelstva ve čtvrtek 9. dubna 2015 je jako 7. bod programu uvedeno projednání petice, která od zastupitelstva požaduje, aby se zasadilo o existenci veřejně přístupné loděnice. V podkladech jsou zmíněny tři dokumenty: petice, doprovodný materiál k petici a vyjádření Slavoje Litoměřice k doprovodnému materiálu.

Ačkoliv se jednání má týkat petice, v podkladech je zveřejněn jediný z těchto tří materiálů, a to vyjádření Slavoje Litoměřice, které se samotným obsahem petice souvisí pouze okrajově. Doplňuji tedy informaci, poskytovanou občanům, a jakožto jeden z petentů uvádím plný text petice, kterou bude zastupitelstvo projednávat:

Vážení zastupitelé,
přejeme si, aby více než stoletá tradice jachtingu v Litoměřicích dále pokračovala. Dovídáme se, že Slavoj Litoměřice zrušil svůj jachetní oddíl v areálu, který ještě poměrně nedávno patřil městu. Obracíme se proto na vás s prosbou, abyste se zasadili o existenci veřejně přístupné loděnice, ve které by jachetní sport v Litoměřicích našel trvalou základnu.
Uživatelský avatar
Petr Felix Chudoba
 
Příspěvky: 50
Registrován: 12 zář 2014 01:42

ODS je poněkud mimo

Příspěvekod rajnoha » 23 dub 2015 15:02

ODS Litoměřice dnes vydala článek na svém serveru (pravděpodobně - soudě dle dikce - perem všeumělkyně a nyní zaměstnankyně úřadu Evy Břeňové), kde se plácá po ramenou jak jim to skvěle šlape a jak dokázali získat dotace na kde co a jak ANO je neschopná - Jiráskův park, dopravní hřiště, autobusák, zateplení školy. Také se chlubí jak město opraví horní nádraží a jak se rýsuje rekonstrukce velitelství. Na konci se ptá co pro město udělalo ANO a vyzývá je aby se ANO vzpamatovalo a přestalo podávat stížnosti a začalo se podílet na rozvoji města.

Nemyslím si, že místní ANO je všespásné, nejsem jejich fanoušek, ale na toto prostě musím reagovat a dát tomu ten správný kontext proti té bolševické dikci padesátých let.

1. všechny dotace, kterými se ODS chlubí, jsou rozjeté už z minulého volebního období a získali je zaměstnanci úřadu a ne ODS.
2. Je hezké, že na park se získala dotace 25 milonů, ale ODS nějak zapomněla sdělit, že park je oproti původnímu plánu neskutečně předražen a město tam nalilo dalších tuším 30 mega a to ještě nezbyly peníze na vodní prvky! O tom jak tento park vypadá netřeba mluvit.
3. Horní nádraží není majetek města, natož ODS, takže na jeho opravu nemají sebemenší vliv!
4. Přestěhování lidušek slibovala ODS před volbami do letošního září (2015). Absolutní chiméra. Lidi si to pamatují a na opakovaný špek už nikdo znovu neskočí.
5. Viděl jsem pár záznamů ze zastupitelstva, a pokud někdo něco blokuje tak je to jedině koalice. Na hlasováních je vidět, že opozice docela často hlasuje pro návrhy i od ODS, naopak koalice NIKDY nehlasuje pro cokoliv od ANO nebo Zelených. ODS by se tedy měla sama vzpamatovat a přestat dělat naschvály, podrazárny a obstrukce, jako například jednání jednou za 6 týdnů, neposílání podkladů, nepublikování výsledků hlasování a podobně.

Mimochodem totální ztrátu sebereflexe předvedl pan starosta, který se urazil, když pan Urbánek řekl, že komunisti jsou v zastupku spřízněni s ODS.
Co si má proboha normální občan myslet, když ODS zaměstná (aniž by měl co dělat, jinde se jedná o neuvolněnou funkci) na úřadě mladého neschopného šéfa komunistů a ODS a KSČM hlasují ve všem shodně? Kde jsou ti bijci komunistů z ODS? Kde je ten neohrožený antikomunista Dostál? Kde je jejich charakter? V peněžence?
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod Jirka » 23 dub 2015 18:19

Obsah promo ODS byl zhodnocen perfektně. Styl hlásné trouby ODS mi silně připomíná Ovčáčka. Haló noviny jsou výborný školitel. Ten předseda KV je taky rodinný klon z Haló novin. Nechci být věštec, ale zaměstnankyně města přes ta média po příštích volbách skončí v Haló novinách.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod Vladislav Liška » 24 čer 2015 16:43

Využiji tohoto koutku:
Pan Dostál na FB dehonestuje ANO tím, že tvrdí, že díky jim, stoupla velmi výrazně částka za výrobu radničního zpravodaje, který původně tiskl on a grafiku dělala jeho manželka.

Nyní jak je tomu doopravdy:

Na první pohled z čísel která uvádí, je skutečně enormní nárůst několik set tisíc Kč. Pokud se ale podíváme jen malilinko pod pvrch, tak si můžeme všimnou klasické sviňárničky. Pan Dostál do "své" ceny započítal odměnu Evy Břeňové za obsah zpravodaje a do ceny aktuální napočítal opět cenu za obsah dodávaný Evou Břeňovou a k tomu tam ještě přidal i cenu za to, že paní Břeňová dělá tiskovou mluvčí městu - takže cena je celkem logicky o dost vyšší :) Je to zlý úmysl a nebo zcela vědomé pokrucování reality ke zlepšení vlastního obrazu?

Škoda, že v té dehonestaci se nepochlubil, že sice přišel o tyto peníze z města, ale na druhou stranu zase díky velmi nestandardnímu výběrku získal od města o cca 50% navíc za své televizní služby, takže si vy výsledku přijde navíc. No jo, to by se nehodilo do krámu...
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 988
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod rajnoha » 26 čer 2015 13:28

Tak kdo sleduju tohoto pána na Facebooku a nebo čte jeho články, tak si nemůže nevšimnout nejen slabé češtiny a pravopisných chyb, ale hlavně kde může, tak se otře o ANO a to i tam kde to je nejen nevkusné, ale i hloupé a nesmyslné. Holt pan nezávislý novinář, velký antikomunista. Chachá. Kdeže loňské sněhy jsou, kdy se na tomto fóru prsil jak má vše domluveno s T. Sarnovským z Ano a najednou je to trošku úplně jinak, hlavně mlžit, aby se veřejnost nedozvěděla, jak z radničního zpravodaje měla prospěch hlavně jeho rodina a jeho noviny.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod Vladislav Liška » 04 pro 2015 15:10

V médiích se objevila informace od paní Břeňová, že město má na příští rok připravený vyrovnaný rozpočet tak jako už několik let. No loni tomu tak rozhodně nebylo (i přes neustálé tvrzení) a jak je tomu letos? Dovolím si okopírovat kousíček z aktuálního materiálu z podkladů pro jednání zastupitelstva. Pokud více vydám než vyberu (o cca 25 miliónů) přijde vám to jako vyrovnaný rozpočet? Může si vaše domácnost dovolit utratit více než vydělá, i pokud čerpá z minulé rezervy? Je to pak vyrovnaný rozpočet a je to trvale udržitelné? A vzhledem k tomu, jak je ekonomika na vzestupu, nebylo by zodpovědné naopak rezervy vytvářet než z nich brát? Samé otázky :)

P.S.: v příjmech je zahrnutá i dotace, která ještě vůbec není odkleplá (možná je i ve výdajích, to nevím).


Snímek obrazovky 2015-12-04 v 15.00.58.png
Snímek obrazovky 2015-12-04 v 15.00.58.png (33.72 KiB) Zobrazeno 20499 krát
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 988
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod Achab » 13 pro 2015 11:40

Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod Ropovod » 13 pro 2015 14:30

Pro zrušení jeho funkce nakonec hlasovalo 11 osob, což nestačilo. 12 zastupitelů se zdrželo. Proti byli 3 komunisté.

Tak co takhle těch 12 zastupitelů nahradit místními bezdomovci (najdou-li se). Vyřeší se tím několik věcí a výsledek bude shodný, protože během hlasování můžou klidně spát pod stoly.
Litoměřice potřebují zastupitele, kteří řeknou své rozhodné NEVÍM !!!
Skvělá práce, děkujeme!
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod Vladislav Liška » 15 pro 2015 10:03

Štětí má na příští rok plánován příjem o 30 mio nižší než výdej. Litoměřický deník i město Štětí to nazývají schodkovým rozpočtem. Když Litoměřice jsou na tom stejně, tak radnice ústy Evy Břeňové a po ní i deník to nazývají jako vyrovnaný rozpočet. Stejně jako loni. Radnice nadává některým, že mají popularitu založenou jen na neustálém kritizování. Osobně bych řekl, že ta popularita je spíše založená na pravdivém informování a vyvracení mystifikací radnice. Což tedy nedává moc práce, takže k té popularitě paradoxně přispívá i samo vedení města.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 988
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koutek pro uvádění informací radnice na pravou míru.

Příspěvekod Petr Panaš » 15 srp 2016 20:59

V Radničním zpravodaji (č. 4, 3.srpna 2016) vyšel na str. 7 článek s názvem "Kontrola z ministerstva nenašla vážnější pochybení". V článku je uvedeno, cituji: "Jediné nedostatky dosahující intenzity porušení zákona byly zjištěny v poslední oblasti, kterou bylo plnění povinností stanovených zákonem o informacích. Šlo o nevyřízení pěti záležitostí v zákonem stanovených lhůtách.
A teď realita dle protokolu z MV. Skutečně nebylo vyřízeno 5 žádostí v termínu. Ale článek nějak pominul pochybení další. Celkem v 9 případech nebyly v termínu či vůbec vyřízeny stížnosti směřující na neposkytnutí informací. Informace nebyly vůbec či v termínu zveřejněny ve 3 případech a ve 3 případech nebylo řádně odpovězeno zastupitelům na jejich dotaz. Špatně bylo vydáno i rozhodnutí o odmítnutí informace. O tom už ale článek mlčí. Stejně tak o skutečnosti, že většinu pochybení má na svědomí uvolněný předseda kontrolního výboru, tedy profesionální (placený) politik, který bere peníze za to, že by měl na dodržování zákona dohlížet. Ale jelikož koalice potřebuje hlasy KSČM, tak toto přehlíží a nic se neděje.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58


Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník