Transparentnost nové koalice Litoměřic

dotazy na zastupitele a radní

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Honza » 09 úno 2015 12:22

Tohle by mělo být i v Litoměřicích - taková radnice či nemocnice. http://www.litomericko.severoceskydenik ... losti.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Honza » 11 úno 2015 00:41

Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Petr Urbánek » 18 úno 2015 22:34

Dnes nám vedení města na svých webových stránkách sdělilo, že se ZUŠ nebude v letošním roce stěhovat do objektu VUSS, jak to žákům této školy před loňskými komunálními volbami slibovali politici ODS.
https://www.litomerice.cz/aktuality/239 ... vat-nebude

Za připomenutí stojí předvolební slova místostarosty Karla Krejzy "Je pravděpodobné, že již v září roku 2015 by škola mohla po nezbytných stavebních úpravách zahájit výuku v objektu, který jí v mnoha ohledech nabídne větší komfort,“.
https://www.litomerice.cz/aktuality/206 ... at-do-vuss

Existuje pro takovýto obrat po pouhých 6 měsících jiné vysvětlení, než naprosto diletantské řízení projektů ze strany vedení města ? Jediná další alternativa, která mě napadá, je cílená předvolební lež. Možná však mám nedostatek představivosti a najde se i nějaké lepší vysvětlení.

Po zapomenutí předvolebních slibů daných studentům a pedagogům gymnázia a po zvýšení schodku rozpočtu města o téměř 40 mil.Kč oproti před volbami schválenému rozpočtovému výhledu, jde ve velice krátké době o další ukázku rozporů mezi sliby vedení města a jejich skutečnými činy. Začínám se proto již nyní bát, v čem dalším nám občanům neříkají pravdu.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Jirka » 19 úno 2015 11:17

Tak čtu, že v Chomutově skončila vláda ODS s ČSSD. ODS se vůbec nedostala do zastupitelstva. Jen tak dál.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Jirka » 19 úno 2015 18:11

Zde je odkaz o tom, jak je důležité zdokumentovat hlasování.
http://usti.idnes.cz/zastupitele-v-usti ... zpravy_alh
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Llukas007 » 19 úno 2015 20:59

Hlavně že jsou v zastupitelstvu komunisti a Aňáčci. :roll:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Stanislav Hylán » 19 úno 2015 21:42

Kdo je v zastupitelstvu, tak o tom rozhodli voliči. Tak už to v demokratickým zemích bývá :D
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Llukas007 » 19 úno 2015 21:59

Demokracii ctím, jen mě znepokojuje ta radost z účasti komunistů v zastupitelstvu 26let po "revoluci".
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Stanislav Hylán » 19 úno 2015 22:10

Cítíte tu radost tady? U zdejších diskutujících? Já nikoli. A nechápu, co to má společného s tématem "Transparentnost nové koalice Litoměřic".
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Petr Urbánek » 06 dub 2015 21:58

V místním tisku jsme si nedávno mohli přečíst názor jednoho z našich radních „je mi úplně jedno, jestli Karlštejn stavěli deset nebo dvacet let, jestli cihla stála tolik a nebo dvakrát víc a nebo jestli jej vůbec tehdy potřebovali postavit. Prostě tam dnes je! Krásný a světoznámý”. V podstatě nám tím sděluje, že máme být rádi za cokoli co se v našem městě postaví či opraví a nemáme se starat o to zda při tom polovinu veřejných peněz někdo rozkradl nebo zda byly utraceny za něco úplně jiného než co občané skutečně potřebují.

Ještě že Karel IV. byl osvícenější. Při stavbě Karlštejna nikoho rozkrádat veřejné prostředky nenechal a tak mu zbylo dost peněz ještě i na stavbu Karlova mostu. Nyní si již Prahu bez Karlova mostu asi nikdo nedokáže představit. Kdyby jej však Karel IV. nepostavil, protože by mu po stavbě Karlštejna již na něj nezbyly finance, tak by většině z nás pravděpodobně vůbec nechyběl.

Kladu si tak otázku, o kolik „Karlových mostů“ v podobě nových dětských hřišť, sportovišť, sociálních zařízení nebo opravených městských budov či chodníků jsme přišli jenom proto, že nám vládnou politici, kterým rozkrádání veřejných prostředků nevadí či se na něm dokonce sami aktivně podílejí ? A vadí toto vůbec občanům, když je skutečně docela obtížné si uvědomit o co víc jsme mohli získat, kdyby nám vládl někdo odpovědnější ?

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Petr Urbánek » 07 dub 2015 12:12

K tomuto tématu připojuji níže odkaz na komentáře "potrefených hus" a navazující diskusi, jež může čtenářům pomoci dokreslit celkový obraz. Kde chybí argumenty a odpovědi na konkrétní příklady, tam nastupuje demagogie, překrucování a polopravdy, jež mají odvést pozornost od podstaty problému.

https://www.facebook.com/anolitomerice

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Vladislav Liška » 07 dub 2015 15:41

Dle prvního příspěvku pana Urbánka jsem netušil o čem píše, neb inkriminovaný článek jsem nečetl. Po shlédnutí diskuze na FB to bylo jasné. Odpovědi totálně mimo mísu s kopáním kolem sebe poskytli pánové Dostál a Wünsch. No myslím, že zastupko ve čtvrtek bude díky několika bodům velmi zajímavé. A doufám, že se nepotvrdí infromace od p. Urbánka z FB, kde píše o výběrku, které nás ve finále bude stát o půlu víc než dosud, za něco, co ani nepotřebujeme :( Pokud ano, tak to je opravdu výsměch :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Petr Urbánek » 08 dub 2015 06:39

Odpověď pro pana Lišku,

navýšení výdajů na TV kabelové vysílání z 24 na 35 tis.Kč/měsíc, tzn. z necelých 288 na 420 tis.Kč/rok.

viz https://www.litomerice.cz/images/Clanky ... 4-2015.pdf - strana 19, položka č.12 v tabulce a komentář č.12 na konci strany

Dodavatele, který je jistě pouze čirou náhodou čelným představitelem jedné z koaličních stran na Litoměřické radnici jistě nemusím jmenovat.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Vladislav Liška » 08 dub 2015 06:57

Diky, uff :( tak to je sila :( vyberko s nesmyslnymi pozadavky a lhutou kterou nikdo krom vyherce nemohl splnit. Ted pan Dostal muze opravnene delat na vsechny dlouhy nos, jak se vsemi krasne vybehl a jeste na tom vydelal. To je skutecne smutne :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod františek barton » 08 dub 2015 14:28

Otevřený dopis předsedkyni Slavoje Litoměřice paní Dvořákové
Vážená paní Dvořáková,
celou kauzu jachetního oddílu versus Slavoj jsem sledoval bez toho, abych zasahoval do dění. Pravda, byl jsem u pana starosty. Jsem jeden z nejstarších členů Slavoje. Ne věkově, ale co se doby členství týče. Jsem členem od svých šesti let. V současné době je mi 68. Jak dlouho jste členkou Vy?
Můj otec, když se dohodlo, že jachetní oddíl bude tam kde je, pracoval jako stavbyvedoucí a na stavbě pracoval manuelně. Po dokončení stavby se rodiče nastěhovali do jachetního oddílu coby správci.
Nikdy jsem neuvažoval o ukončení práce pro Slavoj. Nikdy mě ale také nenapadlo, že budu někým nucen tuto spolupráci ukončit.
Až dnes, to je 7.4.2015, jsem od Vás dostal doporučený dopis, kde mě vyzíváte k vyklizení prostoru v jachetním oddíle do 15.4., a to ještě pouze v pracovní době pana Pospíchala.
Po poslední povodni jsem já a moje rodina odstraňovali škody na majetku. Předseda oddílu svolal dvě brigády, jednu před a druhou po povodni. Nutno dodat že se na odstraňování škod podíleli i členové Němec, Chudoba a několik málo dalších (ty nechci jmenovat, abych jim náhodou u Vás neublížil). Toto vše Vám musí potvrdit manažer Slavoje. Práce jsme vykonávali po dobu dvou měsíců, ne jen v jachetním oddíle ale na tenise a autokempu.
Ptám se Vás: za co nás trestáte?
Za práci pro Slavoj?
Za to, že se poukazuje na vaší špatnou práci?
Za to, že jsem tchán pana Frőhlicha?
Bartoň František

Více na tomto odkazu:
viewtopic.php?f=23&t=1182
Otevřít sport, Slavoj zapsaný spolek.

Na vědomí:
Stanislav Rybák 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje
Mgr. Ladislav Chlupáč, starosta města Litoměřic
Litoměřický deník
Litoměřické fórum
františek barton
 
Příspěvky: 3
Registrován: 08 dub 2015 13:30

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Honza » 10 dub 2015 00:46

Zastupitelstvo Litoměřic jako zákopová válka. http://www.litomericko.severoceskydenik ... valka.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Petr Panaš » 11 dub 2015 20:55

Když se chce, tak to prostě jde. Třeba v Ústí n/L.

http://www.usti-nad-labem.cz/cz/verejna ... amosprava/
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Petr Urbánek » 17 dub 2015 09:01

Postřehy ze zasedání zastupitelstva města dne 9.4.2015

Proč jsou zasedání ZM tak bouřlivá a trvají několik hodin ? Kde funguje spolupráce všech zastupitelů napříč politickým spektrem a kde nikoli ? Jak dopadl audit pronájmu areálu výstaviště Zahrada Čech ? Jak to bylo ve skutečnosti s omluvou koaliční zastupitelce ? Co dalšího se událo na tomto zasedání ZM ? To všechno se dozvíte v následujícím příspěvku.
http://litomerice.anobudelip.cz/cs/aktu ... 2015-29500

Diskuse k tomuto tématu probíhá i na
https://www.facebook.com/anolitomerice

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Petr Panaš » 19 dub 2015 10:40

Co jsem chtěl změnit na jednacím řádu zastupitelstva a neprošlo to. Hlavně jsem navrhoval, aby byl tento bod projednán až na dalším zastupitelstvu a vše se vyříkalo a projednalo v rámci pracovního jednání. To neprošlo.
Chtěl jsem prodloužit o 2 dny zasílání podkladů zastupitelům. Materiály dostaneme vždy přesně ve čtvrtek odpoledne, t.j. přesně 7 dnů před jednáním zastupitelstva. Některé materiály jsou hodně obsáhlé a komplikované. Koalice je většinou předem projednává v radě města a zná je s dostatečným předstihem. Opozice ne. Ale ty dva dny jsou tak velkým problémem, že to nelze akceptovat a bude stávající stav.
Další návrh byl na zařazení bodu : Dotazy občanů na zastupitele. Netýkalo by se to bodů programu, ale čehokoli. Tento bod by byl pevně stanoven vždy na 18.00 hodinu a trval by max. 30 minut. Občan by znal přesnou hodinu, kdy se může příjit na něco zeptat či věřejně prezentovat. Nyní tu možnost má také. Ale pouze v rámci diskuze, která je posledním bodem a nikdo neví, kdy na něho přijde řada. Zase neprošlo.
Navrhoval jsem i možnost hlasování po jménech. O toto by mohl požádat zastupitel pouze ve vyjímečných případech. Potom by se hlasovalo postupně a každý zastupitel by řekl, jestli je pro nebo proti (případně se zdržel). Hlasování by bylo součástí zápisu. Proč tento institut ? Hlasování zveřejňováno není a hlasovací systém zobrazuje hlasování tak krátkou dobu, že někdy není možné zjistit, jak kdo přesně hlasoval. A kdy by se to použilo ? Pouze tehdy, když by se projednávalo něco opravdu důležitého. Dal jsme příklady - odvolání starosty, prodej areálu kasarén nebo třeba zrušení školy. Občané by přesně věděli, jak který zastupitel hlasoval v tomto pro město velmi významném usnesení. Ani k tomuto nebyla vůle.
Někdy mám dojem, že opoziční návrhy jsou odmítány z principu, aby náhodou opozice něco neprosadila a není to posuzováno věcně. To je můj pocit.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Petr Urbánek » 29 dub 2015 08:16

V rámci aktivit Zdravého města proběhlo před 2 týdny veřejné diskusní fórum "Desatero problémů Litoměřic. Řešme společně", za nějž pořadatelé zcela jistě zaslouží obrovské poděkování. Oblíbenost této akce dokládá i každoročně se zvyšující počet účastníků, letos jich bylo 226.

Nevím však, jak si mám vyložit 2 různá hodnocení tohoto veřejného fóra, jež postupně uveřejnilo vedení města. Předpokládám, že obě dvě hodnocení vycházejí ze stejných evaluačních dotazníků vyplněných účastníky. Rozuměl bych proto drobnému doladění formulací, ale proč se tato 2 hodnocení liší jako den a noc ?

Původní hodnocení (str. 7-8) :
zapis_forum_2015_fin.pdf
(673.34 KiB) 1181 krát

Upravené hodnocení (str. 7-8) :
zapis_forum_2015_def.pdf
(805.99 KiB) 1174 krát

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

PředchozíDalší

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron