Transparentnost nové koalice Litoměřic

dotazy na zastupitele a radní

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Kendy » 27 čer 2016 08:00

Bude též zodpovědná osoba za porušení potrestána??
Kendy
 
Příspěvky: 69
Registrován: 23 bře 2011 11:37

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Achab » 27 čer 2016 21:33

si delate srandu :lol: zodpovedna osoba je Ruzicka predseda kontrolniho vyboru a clen KSCM tedy strany kterou ODS potrebuje k hlasovani na zastupitelstvu :roll:
Achab
 
Příspěvky: 211
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Petr Urbánek » 28 čer 2016 22:31

Vážený Kendy,

při hledání odpovědné osoby je nutné si položit základní otázku. Je za porušování zákonů odpovědný úředník, který v obavě ze ztráty zaměstnání pouze vykonává ústní zadání některého z radních ? A nebo příslušný radní, který nakonec není pod ničím podepsán a lze mu tedy jen velice obtížně cokoli prokázat ?

Zrušení uvolněné funkce předsedy KV a nahrazení neuvolněnou funkcí bylo na posledním ZM samozřejmě navrženo (město by uspořilo přes 2 mil.Kč za jedno volební období a na kvalitu práce KV by to žádný zásadní vliv nemělo). Dle očekávání však tento návrh koaliční zastupitelé opět zamítli.

Vedením města přijatá nápravná opatření lze parafrázovat slovy "MY UŽ TO VÍCKRÁT NEUDĚLÁME". Tak doufejme, že alespoň toto dodrží.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Petr Urbánek » 30 srp 2016 07:05

Máte pocit, že město vypisuje výběrová řízení na veřejné zakázky férově a s cílem získat co nejlepší podmínky? A nebo máte stejné zkušenosti jako v následujícím příkladu, bojíte se však o nich ze strachu veřejně mluvit? Či se s námi o své zkušenosti veřejně podělíte?

V letošním roce proběhlo výběrové řízení na vybudování silnice a dešťové kanalizace v ulici Akátová. Zastupitelstvem původně schválený rozpočet na tuto akci byl 4,5 milionu Kč, přičemž vysoutěžená cena dosáhla částky 5,6 milionu Kč. V neveřejné výzvě k podání nabídek byly osloveny pouze 3 firmy. Vítězná zahradnická firma, vlastněná sousedem místostarosty, dokonce ani nemá dostatečné vlastní stavební kapacity, jelikož stavbu ve skutečnosti realizuje, jako subdodavatel, druhá z oslovených firem, jejíž předložená nabídka na částku 3,6 milionu Kč byla ze soutěže vyloučena.

Vedoucí odboru, jenž je v kompetenci dotčeného místostarosty, nám v Radničním zpravodaji vysvětlila, že vyloučená nejlevnější nabídka nebyla kompletní a byla tudíž vyloučena oprávněně. Ale základní otázkou je, proč se město tak vehementně brání vypisování otevřených výběrových řízení, kdekoli mu to zákon umožní? Proč u stavebních zakázek neoslovuje pouze stavební firmy, ale dodavatele, u nichž je zřejmé, že za ně bude stavbu ve skutečnosti provádět někdo jiný? A proč neveřejně oslovuje spřátelené firmy, takže je již předem jasné kdo bude stavět, ať již jako vítěz VŘ či jako subdodavatel?

Je zcela zřejmé, že v otevřeném výběrovém řízení, kterého by se mohlo zúčastnit více nezávislých firem, by město mohlo dosáhnout mnohem nižší ceny, při zachování požadované kvality. Proto na příštím ZM opět navrhnu povinnost zveřejňovat všechny vypisované veřejné zakázky a uvidíme, čí zájmy budou koaliční zastupitelé hájit.


Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod vodomerka » 30 srp 2016 10:19

Díky! :)
Filip Horák - člen Strany zelených ZO Litoměřice
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 495
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Vladislav Liška » 30 srp 2016 11:14

Smutná klasika. Že na tom něco smrdí asi čtenářům i došlo. Protože je poněkud prapodivné, když vedoucí odboru reaguje na něco, co se objeví ve stejném čísle jako informace od zastupitele na místě k tomu pro ně určeném a tedy ona by o tom tak nějak selským rozumem neměla ani vědět, případně by měla reagovat v dalším čísle a ne na stejné dvoustraně :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 952
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Filda » 31 srp 2016 11:57

Všímám si, že pokud se tu zmiňuje nějaký podvůdek, lumpárna či tunel na městské finance, je za tím často nejmenovaná zahradnická firma a jeden z místostarostů. Sousedé. Kdy už jim společné obchody někdo překazí? Dokumenty, které zde zveřejnil pan Urbánek jsou jasným důkazem toho, že celá akce s kanalizací v ulici Akátová je zorganizována tak, aby někomu zůstalo doma pár set tisíc. Dejte nám pane Urbánku vědět, jak na tuto skutečnost reagovali ostatní členové zastupitelstva. Přece se všichni nebojí ozvat a chtít vysvětlení.
Filda
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20 srp 2014 15:47

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Petr Urbánek » 18 zář 2016 21:46

Vážený pane Fildo,

ani jasný příklad pro město nevýhodného způsobu zadávání veřejných zakázek nestačil koaličním zastupitelům k tomu, aby podpořili vypisování otevřených výběrových řízení při zadávání veřejných zakázek.

Když jsem stejný návrh předložil vloni, poškodili "neznámí" vandalové auto moje, mojí manželky a 2 dalších zastupitelů z hnutí ANO. To však byl jen slabý odvar proti tomu, co připravili někteří zastupitelé tentokrát. Z pečlivě připraveného divadla, které na ZM předvedli, usuzuji, že jim musí jít o hodně, protože zmiňovaná zakázka může být pouze špičkou ledovce.

Při projednávání tohoto mého návrhu na ZM nechali rozdat anonym podepsaný blíže neidentifikovaným Josefem Novákem, v němž se pokusili o moji osobní diskreditaci. Soused místostarosty Červína pan Náprstek, jehož firma vyhrála nejen zmiňované výběrové řízení, ale je také podílníkem na ZČ, se mě snažil obvinit z osobní msty, protože údajně bývalému zastupiteli Birnerovi neposkytl jím požadované informace. Nějak při tom opomněl, že jsem na nepravosti na ZČ či otazníky kolem obnovy parku poukazoval už mnohem dříve a že jsem pana Náprstka potkal poprvé v životě až na tomto ZM. K tomu se přidala obchodní manažerka ZČ, která na mě nejprve útočila křížovým výslechem a následně se divila, proč jí nezprostředkuji schůzku s pražskou primátorkou. A korunu všemu nasadil jednatel ZČ, který z pozice zastupitele anonymní dopis přečetl a předal vítězoslavně médiím. Každému soudnému člověku je jasné, že jde pouze o bouři ve sklenici vody. K odvedení pozornosti od nevýhodných zakázek se však asi hodí cokoli.

Uvidíme s čím přijdou příště, protože ani po tomto útoku se nehodlám vzdát snahy o větší otevřenost a transparentnost veřejné správy na naší radnici.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Transparentnost nové koalice Litoměřic

Příspěvekod Vinař » 25 zář 2016 19:57

Tato současná koalice nemá zájem vypisovat otevřená VŘ,protože by nemohla tolik loupit .Všude jinde to jde,ale ne v Litoměřicích.
Částka 6 mil.je pro tak malé město přeci tak velkorysá !!

Pan jednatel ZČ by si měl zamést před vlastním prahem,jeho velký kamarád z Kraje,s kterým se tak rád fotí na FB je
velký odborník na rozesílání anonymů všeho druhu !!
I pan místostarosta má od něj jeden doma.
Já Dostal 2,jsem lepší !!

Je potřeba udělat na ZM velké divadlo,kamarád Dostál to natočí a lidé jen žasnou,copak je ten Urbánek za neřáda.
To se dělá? házet koalici klacky pod nohy?!Kšefty kazit..
Nemá ale náhodou ten Urbánek pravdu??Vždyť chce jen transparentní radnici.

Manažerka Mokrá se může v úterý přijít podívat na pana Babiše na náměstí,věřím,že jí Andrej rád zprostředkuje schůzku
s Krnáčovou !!
Vzít může s sebou i Ferdu mravence jednatele,Andrej určitě rád vyslechne jeho odborné rady na řízení státu a výstavbu kluziště na min.financí !!
Vinař
 
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2015 07:21

Předchozí

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník