Radniční zpravodaj

dotazy na zastupitele a radní

Re: Radniční zpravodaj

Příspěvekod Brockhaus » 02 čer 2017 08:47

Již byla zveřejněna omluva: https://www.litomerice.cz/aktuality/558 ... u-hrdinovi

Pan radní se ve svém zamyšlení samozřejmě věnoval těžkému údělu litoměřických trampolínistů...
Brockhaus
 
Příspěvky: 25
Registrován: 25 dub 2016 11:49

Re: Radniční zpravodaj

Příspěvekod Jirka » 05 úno 2018 17:30

Tak v zítřejším Radničním zpravodaji opět jedna perlička. Snaživému poslanci za piráty se něco nelíbilo (přečtěte si), a náš sultán solimánský mu , zřejmě pod vlivem, odpověděl. Tak prý ten dobře placený předseda KV, který poctivě hlasuje jako ODS, je zástupcem opozice KSČM. Vtip roku. Chudák pirát, takhle ze sebe nechá dělat blba.
Jirka
 
Příspěvky: 480
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Radniční zpravodaj

Příspěvekod Vladislav Liška » 06 úno 2018 08:23

Je to vtipne. O co slo?

Poslanec za piraty, litomericak Mikulas Peksa, kritizuje mistni ODS, za to, ze nejsou obsazene vsechny vybory vsema stranama, ze na webu neni videt, kdo z jake strany je a v neposledni rade za to, ze kontrolni vybor vubec nefunguje. Dost zajimave je, ze na toto mu tam starosta odpovedel, pokud dostal starosta prostor k vyjadreni (ktery jsem chapal, ze tam vubec byt nema!) tak jestlipak ten prostor pak dostal i pan poslanec (asi ne, protoze verim, ze by pak reagoval). Starosta mu odpovedel v tom, smyslu, ze vsechny strany dostaly moznosti se vyboru ucastnic. Coz pokud vim, neni pravda (Zeleni a Ano, nejsou ve vsech vyborech). Pak dale napsal, ze stranicke prislusnosti doplni. A ze kontrolni vybor je plne v rukou jeho uvolneneho sefa, mladeho komunisty, coz je pry opozice.
To je ponekud zavadejici tvrzeni.
Protoze funkce predsedy kontrolniho vyboru byvala neplacena - ono taky proc ji draze velmi nadprumernym platem platit, kdyz neni co delat - ODS pote co zjistila, ze by tu nevladla, tuto funkci nabidla KSCM, udelala z ni funkci placenou a hadejte jak nam nyni komunisti hlasuji. Staci si pustit nejaky zaznam ze zastupitelstva a bedlive pana Ruzicku sledovat. Kdo se bude koukat pozorne, tak uvidi podle ceho hlasuje.
Ze kontrolni vybor nefunguje jak ma, je dlouhodoba vec, osobne jsem na to upozornoval nekolikrat, podaval jsem nekolik 106 (a co vim, nebyl jsem sam). Nebylo na ne reagovano, nejen v terminu, ale vubec. Podaval jsem i stiznost ke kraji. Co vim, byla na to i nejaka ministerska kontrola a ta konstatovala, ze doslo k pochybeni. Od te doby se vubec nic nezmenilo, zapisy se nevedou. A za toto pan zastupitel pobira plat. Takovou peknou flakarnicku by chtel asi kazdy.
Historie toho je dohledatelna zde na foru. KSCM proste neni opozice.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 952
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Radniční zpravodaj

Příspěvekod Petr Panaš » 06 úno 2018 22:21

Starosta nepíše pravdu!
Musím se kategoricky ohradit proti tvrzení pana starosty v Radničním zpravodaji č. 1 z 6. února 2018, kde na str. 7 je starostova odpověď na článek, který napsal poslanec Mikuláš Peksa (Piráti). Citace starosty: „Pane poslanče, všechny opoziční strany zastoupené v zastupitelstvu dostaly nabídku pracovat ve výborech. Bylo na nich, jak se s nabídkou vypořádají.“
Opoziční strany měly zájem na zastoupení ve výborech už na ustavujícím jednání zastupitelstva po volbách. Neúspěšně. Poslední návrh na zastoupení opozičních stran ve finančním výboru (což je nejdůležitější výbor) jsem podal před rokem. Koalice ho však neschválila. Zelení a ANO tam zástupce nemají. Níže je předmětné usnesení i odkaz na zápis z jednání zastupitelstva na webu města.

2. zápis z mimoř. jednání Zastupitelstva města Litoměřic - 9.3.2017:
Rezignace člena FV při ZM a volba nového člena
ZM bere na vědomí rezignaci pana Aleše Kodytka ze dne 24.2.2017 na funkci člena Finančního výboru při ZM (rezignace viz příloha orig. zápisu).
ZM volí Mgr. Jana Fibicha, bytem Litoměřice novým členem FV při ZM.
Protinávrh Mgr. Panaše:
ZM schvaluje rozšíření počtu členů FV při ZM na 9 členů.
Hlasováním pro 9 proti 3 zdrželo se 10 nehlasovalo 0
protinávrh nebyl přijat.
a zároveň Mgr. Panaš podal návrh na zvolení Ing. Jana Hrkala na funkci člena FV při ZM.
p.Sarnovský - podal návrh na zvolení Ing. Petra Urbánka na funkci člena FV při ZM.
Hlasování o původním usnesení (rozděleno na dvě části z důvodu podaných návrhů na další kandidáty):
ZM bere na vědomí rezignaci pana Aleše Kodytka ze dne 24.2.2017 na funkci člena Finančního výboru při ZM (rezignace viz příloha orig. zápisu).
Pro 22 proti 0 zdrželo se 0 nehlasovalo 0ZM volí Mgr. Jana Fibicha, bytem Litoměřice novým členem FV při ZM.
Pro 15 proti 0 zdrželo se 7 nehlasovalo 0

Při hlasování o kandidátech navržených za členy FV bylo postupováno v souladu s pravidly od prvního navrženého kandidáta. Z důvodu schválení prvního návrhu nebylo o návrhu Mgr. Panaše a p. Sarnovského již hlasováno.

https://www.litomerice.cz/usneseni-zast ... c-9-3-2017
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 962
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Předchozí

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník