Ostudny reprezentant mesta a ODS

dotazy na zastupitele a radní

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Vladislav Liška » 22 srp 2014 08:44

A pardon, spatne jsem precetl, ze "se zde prezentuje "nikoliv ja, v tomto bode tedy mate pravdu, a za to omluva.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Petr Panaš » 22 srp 2014 08:47

Každý, kdo je registrován a do tohoto fóra se pod svou registrací přihlásí, tak se může podívat na všechny uživatele s údajem, který den, hodinu a vteřinu u nich registrace byla provedena. Na horní liště (vlevo od svého jména) je ikonka uživatelé. Na tu stačí kliknout a nastavit, zda chci přehled dle data nebo jména, počtu příspěvků, poslední aktivity.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod babča » 22 srp 2014 10:43

Já tedy IT gramotná téměř nejsem. :oops: Ale umím číst. Pokud mě automaticky odeslaný e-mail pošle zprávu, přečtu si ji, a pokud mám na něco kliknout, tak to udělám . Jak je potom možné, že třeba p. Birner má zde na fóru vytvořeno 5(slovy pět) různých účtů, pravděpodobně nezaktivovaných,( kdyby někdo zase říkal, že to není pravda, najde to v seznamu členů,pořadí jméno příjmení a obráceně). A tak se zamýšlím, jak tento člověk bude číst a vyhodnocovat materiály, které jdou do zastupitelstva. To samé platí pro paní p. ing. Křížovou. Ještě poznámka pro p. Mareše. S p. Liškou nejsem nijak příbuzná, jen mi vadí tohle napadání. Po zrušení městského fóra u kterého byli vaši zástupci, ale i jiní, byl jediný, kdo dal možnost občanům se vyjádřit. Vy jste za ty 4 roky s tím neudělali vůbec nic. Teď tady slibujete, že to změníte. Ale to už mělo být dávno. Ono se říká "Hlas lidu, hlas boží", ale vy o něj stojíte jenom před volbami. Pak jsou vám občané absolutně ukradení.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod winie » 22 srp 2014 12:02

Pane Mareši. Kdyby vaši kolegové nezrušili fungující oficiální litoměřické fórum, tak se tu nemusíte ztrapňovat s vaší IT gramotností. A pokud budete namítat, že nové fórum funguje, tak registrační proces je na něj takový, že (i když jsem heslo obdržel) jsem se rozhodl do tohoto prapodivného fóra nepřispívat. Navíc toto fórum je jednoznačně nestranné a moderátor zde téměř vůbec nezasahuje ( i když by to někdy možná bylo třeba). Obávám se, že u městského fóra by tomu tak nebylo, stejně tak jako tomu dle mého názoru není před volbami u Radničního zpravodaje. A jako poslední věc vám ještě napíšu toto: Toto fórum je zcela nepokrytě využíváno pro předvolební kampaň, tomu tak prostě je a zabránit tomu nelze, ale využívají jej pro svou propagaci snad všechny strany, které mají v LTM postavené kandidátky, tak se nevztekejte, když se tu někdo proti ODS a jejím zástupcům ohradí.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Vladislav Liška » 22 srp 2014 12:12

Ono to mohlo byt treba tak, ze mail spadl do spamu nebo to zachytil nejaky antispam filtr uz nekde na mestskem serveru, nemusi to byt nutne chyba pani Krizove. Co ovsem dost podivne je, ze misto toho aby se na mne obratila abych se na to podival (coz treba jini udelali) tak to rika panu Maresovi, ktery me napadne, ze je prokazatelne, ze urednikum odmitam dat pristup. Pritom heslo i prihlasovaci ucet si uzivatele zadavaji sami a kdyz to pak ani nezkusi, tak je to tezke.

Nebo, ze by vitr foukal odjinud a ma to byt pomsta za to, ze jsem si vyzadal nejake informace dle zakona 106? :) to doufam, ze ne.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Birner Pavel » 22 srp 2014 15:39

Vysvětlení pro Babču. Slovy pět uživatelských účtů mám z toho důvodu, že když jsem si založil první, tak mi nepřišel aktivační mail. Na chybu může administrátora upozornit jen registrovaný uživatel, pana Lišku osobně neznám a neměl jsem osobní možnost ho kontaktovat, tak jsem se zkusil zaregistrovat ještě několikrát, stále se nedařilo. Následně mi pan Liška aktivoval účty ručně. Nějak jste ale zapomněla dodat, ze u každého uživatele je vidět počet jeho příspěvků a je jasně vidět, že používám jen jeden profil a to pod svým pravým jménem a ne pod přezdívkou, že Babčo. Tímto dávám svolení panu Liškovi k vymazání všech nepoužitých profilů s mým jménem.
Dále jsem nepochopil poznámku o tom, že nebudu schopen číst materiály zastupitelstva, to je jako kdybych řekl, že jste si koupila pět jablek a proto nemůžete dobře uvařit guláš. Také to nedává logiku.

Pavel Birner
Birner Pavel
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 črc 2014 08:41

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 22 srp 2014 15:59

Ale winie, jste bohužel trochu vedle. Mě vůbec nevadí předvolební rétorika politických stran nebo hnutí na tomto fóru, problém mám však s tím, že několik pod přezdívkou schovaných jedinců zde šíří lži a pomluvy. Za ODSku to samozřejmě nejvíce „schytává“ starosta Ladislav Chlupáč. Pokud se Vám však tento styl diskuze líbí, je to Vaše věc, já s tím ztotožněný rozhodně nejsem.

Jen ještě malé info pro pana Lišku, to že se na mě obracejí někteří pracovníci MÚ je poměrně logické. Již několik měsíců se snažím přesvědčit naše kolegy zastupitele, aby sem také začali přispívat a reagovat na jednotlivé podměty. Což se možná nakonec podaří, pokud tedy zase nebude nějaký „technický“ problém. Jinak já jsem obecně zastáncem moderovaného diskuzního fóra, kdy moderátor (také zcela nezištně) bude udržovat diskuze v mantinelech slušného chování, ale to už jsme několikrát řešili. To jestli byla chyba či ne zrušit městské fórum řešit nebudu, ale určitě jsem pro, aby se obnovilo a bylo k dispozici pro ty, kdo opravdu chtějí diskutovat. Toť asi vše k této věci.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Missorka » 22 srp 2014 16:04

Jaromír Mareš píše:Jen ještě malé info pro pana Lišku, to že se na mě obracejí někteří pracovníci MÚ je poměrně logické. Již několik měsíců se snažím přesvědčit naše kolegy zastupitele, aby sem také začali přispívat a reagovat na jednotlivé podměty. Což se možná nakonec podaří, pokud tedy zase nebude nějaký „technický“ problém. Jinak já jsem obecně zastáncem moderovaného diskuzního fóra, kdy moderátor (také zcela nezištně) bude udržovat diskuze v mantinelech slušného chování, ale to už jsme několikrát řešili. To jestli byla chyba či ne zrušit městské fórum řešit nebudu, ale určitě jsem pro, aby se obnovilo a bylo k dispozici pro ty, kdo opravdu chtějí diskutovat. Toť asi vše k této věci.


Jen poznámka - moderovat "živé" diskusní fórum si "nezištně" může dovolit fakt málokdo...
Petra Mazancová

www.baby-cafe.cz
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod babča » 22 srp 2014 17:07

Birner Pavel píše:Vysvětlení pro Babču. Slovy pět uživatelských účtů mám z toho důvodu, že když jsem si založil první, tak mi nepřišel aktivační mail. Na chybu může administrátora upozornit jen registrovaný uživatel, pana Lišku osobně neznám a neměl jsem osobní možnost ho kontaktovat, tak jsem se zkusil zaregistrovat ještě několikrát, stále se nedařilo. Následně mi pan Liška aktivoval účty ručně. Nějak jste ale zapomněla dodat, ze u každého uživatele je vidět počet jeho příspěvků a je jasně vidět, že používám jen jeden profil a to pod svým pravým jménem a ne pod přezdívkou, že Babčo. Tímto dávám svolení panu Liškovi k vymazání všech nepoužitých profilů s mým jménem.
Dále jsem nepochopil poznámku o tom, že nebudu schopen číst materiály zastupitelstva, to je jako kdybych řekl, že jste si koupila pět jablek a proto nemůžete dobře uvařit guláš. Také to nedává logiku.

Pavel Birner

Teď jste mě fakt pobavil. :D Pětkrát Vám nepřišel aktivační mail? No to je právě o tom čtení, když se to nedaří, tak je třeba pozorně číst. Další Vaše argumenty už nechám bez komentáře, protože je to marné, je to marné, je to marné.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Vladislav Liška » 22 srp 2014 17:48

Pane Maresi, ocekavam dalsi jmena uzivatelu, kterym jsem odmitl registraci na foru o nichz jak tvrdite vite, stejne tak ocekavam, ze vysvetlite jak jsem jim tu registraci odmitl. Pokud jsou na strane uzivatelu technicke problemy, tezko za to muze forum.
Nicmene dal jsem si tu praci a posledni dobou jsem tu nenasel ani pokus o registraci kohokoliv z uradu krom Andrey Krizove a Karla Krejzy. Stejne tak tam nejsou zadni neregistrovani a nebo deaktivovani uzivatele, klidne prijdte, milerad vam to ukazu - tedy az se vratim z dovolene.

Pokud mela Andrea Krizova technicke problemy s prihlasenim a rekla to vam, proc vy, jako IT fundovany clovek jste ji nezkusil prihlasit a nebo me kontaktovat a misto toho lzete, ze nekomu odmitam udelit pristup? Vy jste dokonce ani nezkusil treba udelat jinou registraci.

Zrovna od vas bych to necekal a skutecne me to prekvapuje a mrzi.

Co se tyce pana Birnera, pokud se zada pokazde stejny mail a prvni mail je vyhodnocen jako spam, tak a i dalsi maily skutecne neprijdou. V jedne jeho registraci byl i preklep, proto jsem delal aktivaci rucne. Jinak pokud by s tim nekdo mel problemy (coz naprosta vetsina zde registrovanych nema) tak nekde na uvodni strance je i mail na me a staci napsat - par lidi to tak i udelalo a nezaznamenal jsem, ze by s tim meli problem. Kazdopadne, kde je vule tam to vzdy jde, kde neni tak se jen vymysli duvody proc to nejde.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 22 srp 2014 18:53

Vážený pane Liško,
myslím, že Vámi uvedená dvě jména jsou vzhledem k počtu aktivních dopisovatelů na tomto fóru celkem dostačující. Hlavně, že o nich víte. Místo toho, aby jste jako chlap a taky administrátor nám sdělil, že se prostě stala technická chyba, která třeba ve svém důsledku mohla způsobit nějaká nepřesná vyhodnocení, zvolil jste opět raději cestu osobních urážek. Hele, užívejte dovolenou a nekažme si pátek. :) S pozdravem Jaromír Mareš
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Vladislav Liška » 22 srp 2014 19:02

To se pletete, treba vyse jsem jinou chybu priznal a omluvil se. Zadna technicka chyba se nestala. Pokud ano tak na jine strane, ale to ja nemuzu vedet, taky si muzete bohapuste vymyslet, staci se podivat proste na registrace novych clenu. Dale jsem tu zminil ze Karel Krejza tu svitil cely tyden a vy jste vytahl, ze odmitam registrovat pani Krizovvou a ze vite i o dalsich. Cekam na ty dalsi a na to vysvetleni jak je odmitam registrovat a bez tech reci kolem prosim. Je uplne jedno jestli to je vzhledem k poctu clenu dost nebo malo, jde o vase slova. Takze se zachovejte jako chlap a priznejte, ze zadni dalsi neexistuji a ze misto reseni nejakych vasich technickych potizi jste si rovnou zacal vymyslet, ze nekoho odmitam registrovat.

A mimochodem, nikde vas tam neurazim, ze jste it fundovany jste napsal vy a navic i ja si myslim, ze jste nadprumerne it zdatny a neni to ironie.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 22 srp 2014 19:19

V pořádku, rád tedy využiji nabídku a po návratu z Vaší dovolené se společně podíváme do systému třeba zrovna na výše uváděné případy. Také požádám Karla Krejzu o kontrolu spamoveho filtru na radnici. Pokud se chyba objeví tam, nemám vůbec problém chybu uznat. Počítám, že určitě nebudete, v rámci transparentnosti, mít problém ukázat uváděnou ochranou před doubleuživateli. Dle mého názoru toto systému ošetřit nedokáže. Přeji příjemný večer
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod elixdragon » 22 srp 2014 20:03

Tato debata směřuje úplně jinam. Ale trochu OT i z mé strany. Pane Liška bylo by těžké uveřejnit u každého uživatele IP adresu?
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Missorka » 22 srp 2014 20:10

elixdragon píše:Tato debata směřuje úplně jinam. Ale trochu OT i z mé strany. Pane Liška bylo by těžké uveřejnit u každého uživatele IP adresu?


Proč by to pan Liška proboha dělal?
Petra Mazancová

www.baby-cafe.cz
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod elixdragon » 22 srp 2014 20:40

Pro boha by to dělat ani nemusel, ale pro nás uživatele by to bylo takovým zpestřením. Alespoň bychom se dozvěděli odkud Ingrid Wolf doopravdy je :lol: údaj IP adresy není definován, jako osobní údaj, tudíž by se ani nikdo ničeho nedopustil.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Missorka » 22 srp 2014 20:44

elixdragon píše:Pro boha by to dělat ani nemusel, ale pro nás uživatele by to bylo takovým zpestřením. Alespoň bychom se dozvěděli odkud Ingrid Wolf doopravdy je :lol: údaj IP adresy není definován, jako osobní údaj, tudíž by se ani nikdo ničeho nedopustil.


Mně by tedy velmi vadilo, kdyby se zde zveřejnily IP adresy uživatelů, já ji za citlivý údaj považuju. Dovedu si představit, jaké haló by se strhlo na fóru, které moderuju.

Administrátor fóra má i jiné nástroje, jak pořešit uživatele typu Ingrid, zveřejňování IP adres opravdu netřeba.
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Petr Panaš » 22 srp 2014 20:50

Dle rozhodnuti soudu IP adresa osobním údajem je http://www.pravoit.cz/article/je-ip-adr ... nim-udajem
Je ovšem možné, že už došlo k nějakým změnám a jiným soudním rozhodnutím.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Missorka » 22 srp 2014 20:52

Petr Panaš píše:Dle rozhodnuti soudu IP adresa osobním údajem je http://www.pravoit.cz/article/je-ip-adr ... nim-udajem


Názory se dost liší, každopádně opravdu nebývá zvykem IP adresy zveřejňovat.

Omlouvám se za plevelení tématu a prosím o případné přeřazení jinam.
Petra Mazancová

www.baby-cafe.cz
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod elixdragon » 22 srp 2014 21:27

IP adresa není o mnoho osobnější údaj, než-li Vaše jméno a příjmení. A pro uživatele není problém si IP adresu měnit.

http://pravopropodnikatele.cz/je-ip-adr ... eu-a-uoou/ rok 2013 takže z toho asi nic nebude :lol:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

PředchozíDalší

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron