Rozprodej majetku města

dotazy na zastupitele a radní

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod vodomerka » 14 srp 2014 13:43

Litomericko24.cz píše:Filip Horak - vim a nijak zvlast mi to nevadi...a samozrejme se podle toho zaridim... - chapu to tedy spravne, ze se jedna o politicke rozhodnuti - az vy budete v politice, nebudete podporovat litomerickou televizi, ale urcite date na fasadu soukromeho objektu...protoze je to podle vas ve verejnem zajmu...?


s vámi je to těžký. určitě správně chápete, ale stejně tak schválně překrucujete ;). napsal jsem vám sem svůj osobní názor, který je vám beztak dlouhodobě známý. koneckonců jsme si o tom dost napsali po mejlech. z vašich slov cítím, že radši dáte na televizi, ať dům spadne. těžko se pak bavit o nějaké koncepci do budoucna, když nechápete, že zachování historie je důležité i pro přítomnost a budoucnost. ne nějaká vaše lokální televize. troufám si tvrdit, že pěkně upravené památky přinesou městu víc peněz než vaše TV.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Petr Urbánek » 14 srp 2014 14:05

Vážený pane Dostál,

je dle Vašeho názoru ve veřejném zájmu když město koupilo v roce 2010 zchátralou nevyužitelnou část bývalého pivovaru od soukromého vlastníka za 10 mil.Kč, 4 roky platilo za ostrahu a údržbu tohoto objektu statisíce Kč bez jeho jakéhokoli praktického využití a nyní plánuje jeho rekonstrukci za více než 200 mil.Kč na pivovar, hotel a hospodu, kterých je ve městě již dnes nadbytek ? Jakou roli dle Vašeho názoru hraje tento projekt v městské péčí o památky a historické centrum ?

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Litomericko24.cz » 14 srp 2014 14:20

Filip Horak - ja vas nazor znam a presto!! zverejnuju vasi dvojce vse co posle a rad, a davam ji prostor vsude v mych mediich, protoze dela dobrou vec...zde jde spis o to, ze kdyz budu chtit 540.000 ja, tak je to klientelismus nejhrubsiho zrna a kdyz si o to rekne pan Urbanek, tak je to zachrana pamatek :).
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Jaromír Mareš » 14 srp 2014 14:30

Vážení přátelé,
na základě žádost pana Urbánka uveřejňuji informace ohledně nákupu bývalé budovy VZP v Litoměřicích.
Začátkem roku 2010 jsme se z realitního serveru na Seznamu.cz dozvěděli o možnosti koupit budovu VZP v Litoměřicích. Tento obchod administrovala litoměřická realitní kancelář KP-real CZ. Ta nás také informovala o probíhajícím výběrovém řízení, ke kterému jsme se připojili a 18. 2. 2010 zaslali naši nabídkovou cenu ve výši 13 150 000,- Kč. Toto výběrové řízení jsme však nevyhráli, a tím pro nás tento obchod skončil.
Začátkem roku 2011 nás znovu oslovil zástupce realitní společnosti, zda o budovu máme stále zájem a informoval nás o odstoupení původního vítěze výběrového řízení od kupní smlouvy.
21. 2. 2011 jsme po osobní návštěvě našeho financujícího partnera S MORAVA Leasing a.s. a jeho odhadce upravili nabídku na odkup této nemovitosti na cenu 12 530 000,- Kč. VZP tuto nabídku akceptovala a 27. 6. 2011 s nám konečně podařilo podepsat kupní smlouvu. Tento výše uvedený rozdíl cen vycházel z rozdílných odhadů. První nabídka vycházela z odhadu, který si dělala sama VZP 30. 7. 2009. Druhá, vítězná, z odhadu odhadce leasingové společnosti, který byl méně tolerantní k prasklinám ve sklepních prostorech, které vznikají posunem celého Dómského pahorku.
Ještě než se dostaneme ke vzniku údajné kauzy, rád bych podotknul, že jsem v ODSce od 28. 3. 2011 a Stanislav Eichler (na něj ještě přijde řeč) působil v naší společnosti do roku 2003. A v té době možná ani nevěděl, že nějaká ČSSD existuje.
Začátkem října 2012 mě telefonicky oslovila redaktorka LIDOVÝCH NOVIN (v současnosti je vlastníkem p. Babiš) a zeptala se mě, zda jsem koupil tuto nemovitost v Litoměřicích, což jsem odsouhlasil a odpovídal na všechny její otázky. Nakonec pronesla zajímavou větu „Tak to asi opravdu bude v pořádku“. Na mojí otázku, co?, mi sdělila, že doslala zaručené informace od všímavého občana z regionu o klientelistickém propojení místních politiků s VZP, ale že již chápe, že to je nesmysl. 18. 10. 2012 vyšel „krásný“ článek o prodeji této nemovitosti.

Lež č. 1:
„Pojišťovna do svého sídla investovala 43 mil. a pak to prodala za 11,53“
Toto tvrzení vycházelo z naceněného projektu rekonstrukce budovy resp. Koncepce ÚPSI VZP ČR pro období 2003 -2007, který měla VZP zpracovaný před rozhodnutím, že budovu prodají, a ke kterému nikdy nedošlo.

Lež č. 2:
„… donedávna firmu spoluvlastnil odstupující hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler“
Jestli donedávna se dá brát cca 8 let?

.... a o uváděné ceně ani nemluvě.

Závěrem se omlouvám za tento rozsáhlý příspěvek, který jsem zvolil jako jasnou ukázku toho, jak mohou vznikat 100% zaručené kauzy. Nakonec ještě přídavek – reakce Radiožurnálu. Přeji příjemný den

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/1125294
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod kočka » 14 srp 2014 14:50

Zajímavá debata, zvláště pak pro nás, co jsem takřka celý produktivní život budovali světlé zítřky. Ach jo.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Adson z Melku » 14 srp 2014 15:21

Pane Mareši,

pokud JE skutečně PRAVDIVÝ obsah Vašeho vyjádření, pak prosím příjměte moji OMLUVU!
Pokud tomu tak není, tak to jistě brzy výjde najevo. Přeci jen jsem vůči politikům a jejich nabývání majetku, po zkušenostech, ostražitý.
Pěkný den ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Jaromír Mareš » 14 srp 2014 15:49

Adson z Melku píše:Pane Mareši,

pokud JE skutečně PRAVDIVÝ obsah Vašeho vyjádření, pak prosím příjměte moji OMLUVU!
Pokud tomu tak není, tak to jistě brzy výjde najevo. Přeci jen jsem vůči politikům a jejich nabývání majetku, po zkušenostech, ostražitý.
Pěkný den ...


Díky za Vaši reakci, kterou beru! Pro mě uzavřená záležitost.

Jen prosím taková vsuvka, já se za politika opravdu nepovažuji. :)
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Saxana69 » 14 srp 2014 15:57

Pane Mareši, po přečtení vašeho příspěvku mne napadla věta z jednoho filmu. To víno co jste nám nalil ale není úplně čistý. Zapoměl jste zdůraznit pár podstatných detailů.

VZP byla, je a snad už brzy nebude organizací pod silným vlivem ODS.
Jen namátkou :
http://echo24.cz/a/ip7C7/velky-navrat-e ... stovny-vzp

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/do-cel ... le:764118/

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/politi ... le:722495/

Pak je ten malý zádrhel s tím, že nejvyšší nabídku skutečně nanabídl pan Mareš ale litoměřické biskupství.
Tak trochu tím panu Marešovi a místní ODS zkřížili plány.
Co s tím ?
Do hy vstupuje další člen ODS starosta Chlupáč spolu s dalšími pány Sašou Vondou a Karlem Krejzou. Na opakovaných schůzkách začnou tlačit na biskupství a výhrůžky se stupňují….
To umí pánové výborně, i ANO už to zažilo…..
Nakonec jsou představitelé biskupství tak znechucení, že po nátlaku starosty Chlupáče na vše rezignují.

Pan Mareš nám teď sdělí, že je to výmysl.
Tak si prosím přečtěte toto a zaměřte se na větu cca uprostřed článku, těsně nad nadpisem Vyjádření společnosti Forklift.

http://www.lidovky.cz/vzp-chtela-za-bud ... n_domov_sk

Věta zní :
Vilu prý přitom chtělo koupit za 12 milionů Biskupství litoměřické.
Podle VZP z tendru odstoupilo, ale zástupce biskupství oslovený deníkem to popřel.

Dokonce se k tomu starosta Chlupáč i přiznal :
viewtopic.php?f=1&t=932

Nakonec by mne v souvislosti s rozkrádáním městských peněz zajímalo, jak se bude řešit kauza zmanipulovaných výběrových řízení v tzv. gotiskem hradu.
Tady jsem se dočetla, jak starosta Chlupàč pořádal obálkovou soutěž a nááhodou to vyhrál bratr jeho pravé ruky.
Pak je zde také důkaz o tom, že pan Krejza (také ODS) sedí ve vedení firmy Kovoslužba, která vesele dostávala od města zakázky.
Pan Mareš tam sice tvrdí, že to bylo v době kdy nebyl pan Krejza místostarostou, ale u pánů z ODS jsem již na jistou zapomětlivost uvyklá.

viewtopic.php?f=1&t=935

Myslím, že starosta Chlupáč si mohl od 13.června 2013 nalézt ve svém nabitém programu pár minut na vysvětlení. Nejsem sice ještě důchodkyně, ale snad by si i na mne mohl pan Chlupáč trochu času vyšetřit.
Saksová
Saxana69
 
Příspěvky: 38
Registrován: 30 srp 2011 01:34

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod rajnoha » 14 srp 2014 16:27

Pane Mareši, oceňuji vstřícný postoj u místní ODS neobvyklý.

Můžete ještě napsat jaké jste dostal dotace na rekonstrukci vily a za jakým účelem? To by myslím bylo fér.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Jaromír Mareš » 14 srp 2014 17:50

rajnoha píše:Pane Mareši, oceňuji vstřícný postoj u místní ODS neobvyklý.

Můžete ještě napsat jaké jste dostal dotace na rekonstrukci vily a za jakým účelem? To by myslím bylo fér.


Vážený pane Rajnoho,
odpověď je poměrně snadná, žádné. Kompletní rekonstrukci jsme hradili z vlastních a bankovních zdrojů.
A zda se nám povedla? Tak to už musíte posoudit vy. :)
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Petr Urbánek » 14 srp 2014 19:15

Vážený pane Mareši,

děkuji za Vaši vyčerpávající odpověď, která mi pomohla porozumět událostem z období, kdy jsem se v Litoměřicích pravidelně nevyskytoval. Pro mne osobně tímto považuji tento případ za uzavřený.

Musím bohužel konstatovat, že na rozdíl od Vás pan Dostál opět nepřekvapil. Po jeho zdrcující kritice můj dnešní dotaz raději taktně přeskočil a následně odpověděl již pouze na jiné jemu vyhovující komentáře.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Litomericko24.cz » 14 srp 2014 19:54

Petr Urbanek - abych pravdu rekl, tak jsem vasi odpoved ani necetl a Filip Horak je sice tvrde proti mne, ale rad s nim komunikuji, tak jsem odepisoval jemu. Vzhledem k tomu, ze jste me vyzval znovu, predetl jsem si ji a zde je odpoved, kterou jsme vydali jiz 5.brezna. http://severocesi-litomerice.cz/byvaly- ... pro-mlade/ a v tomto duchu take nasi lide na verejne diskusi mluvili...
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Petr Urbánek » 14 srp 2014 20:41

Vážený pane Dostál,

opět jste nepřekvapil, na konkrétní dotaz tradičně nekonkrétní odpověď.

Ptal jsem se na Váš osobní názor a nikoli na názor sdružení Severočeši - Litoměřice.cz. Také jsem se neptal na nejvhodnější budoucí využití bývalého pivovaru, ale na to zda je dle Vašeho názoru ve veřejném zájmu když město
1) koupilo v roce 2010 zchátralou nevyužitelnou část bývalého pivovaru od soukromého vlastníka za 10 mil.Kč,
2) 4 roky platilo za ostrahu a údržbu tohoto objektu statisíce Kč bez jeho jakéhokoli praktického využití
3) a nyní plánuje jeho rekonstrukci za více než 200 mil.Kč na pivovar, hotel a hospodu, kterých je ve městě již dnes nadbytek ?

Dále jsem se Vás ptal v kontextu Vaší dnešní zdrcující kritiky dotací Ministerstva kultury ČR s povinnou spoluúčastí města na obnovu historických památek
4) Jakou roli dle Vašeho názoru hraje tento projekt v městské péčí o památky a historické centrum ?

Mezi Vašimi články z roku 2010 jsem bohužel nenašel Váš postoj ke koupi "zdevastovaného a vytunelovaného“ objektu bývalého pivovaru městem od soukromého vlastníka za 10 mil.Kč a nerad bych si na základě Vašeho tehdejšího mlčení pravděpodobně nesprávně myslel, že vykupování všech zchátralých objektů v Litoměřicích městem a jejich opravu za stamiliony z městského rozpočtu považujete za vhodnější řešení než Vámi nyní kritizovanou obnovu těchto památek přímo jejich soukromými vlastníky s drobnou veřejnou podporou alespoň částečně kompenzující zvýšené náklady způsobené podmínkami stanovenými památkáři.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Litomericko24.cz » 14 srp 2014 21:15

Petr Urbanek - naopak - vy akorat nechcete cist - bod 3 a 4 je zodpovezen. Bod 1 - netusim. Nemam vliv na politiku ve meste a kriminalizovat politicka rozhodnuti nehodlam. To maji rozhodovat volici... Bod 2 - vetsina objektu je pronajata a predpokladam, ze prijem pokryva vydaje +-.

Abych pravdu rekl, tam vzhledem k tomu, ze jsem rekl, ze me cele ANO vcetne vas politicky absolutne nezajima, tak se mi na postu Jardy libilo hlavne to, ze jste uplne stejna pijavice(pouzivam terminologii mistniho fora) jako plno dalsich kandidatu napric politickymi stranami :).
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod wind » 14 srp 2014 21:53

Pánové, ta diskuse už dávno ztratila šťávu. Mimo jiné voličům předvádíte, jak diskutujete o něčem a vytvoříte z toho zcela něco jiného. Je to téměř parlamentní styl. Pana Mareše opakovaně žádám, aby mi popsal, jak probíhal návrh kandidátů do voleb v ODS a zda s ním byli všichni spokojeni a také, proč není například na druhém místě. ODS touto kandidátkou ukazuje, že ztratila zcela soudnost. Starosta Chlupáč už to zde dávno nemá v ruce. Velí ideolog Krejza, a to je ta nejhorší zpráva pro všechny. Děkuji za odpověď.
wind
 
Příspěvky: 89
Registrován: 21 říj 2010 15:11

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod rajnoha » 15 srp 2014 08:03

Pane Mareši, děkuji za vysvětlení. Po městě se totiž povídá něco jiného, tak proč se na skutečný stav nezeptat přímo u zdroje. Jinak minimálně z venku je to opravené hezky :)
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Jaromír Mareš » 15 srp 2014 11:48

wind píše:Pánové, ta diskuse už dávno ztratila šťávu. Mimo jiné voličům předvádíte, jak diskutujete o něčem a vytvoříte z toho zcela něco jiného. Je to téměř parlamentní styl. Pana Mareše opakovaně žádám, aby mi popsal, jak probíhal návrh kandidátů do voleb v ODS a zda s ním byli všichni spokojeni a také, proč není například na druhém místě. ODS touto kandidátkou ukazuje, že ztratila zcela soudnost. Starosta Chlupáč už to zde dávno nemá v ruce. Velí ideolog Krejza, a to je ta nejhorší zpráva pro všechny. Děkuji za odpověď.


Zdravím Vás,
předem se omlouvám, včera jsem nestihl odpovědět na Váš příspěvek.
Ohledně reakce na naší kandidátku prosím vyčkejte do pondělního večera, kdy ji oficiálně zveřejníme. Nicméně předesílám, že volba pořadí probíhala zcela demokraticky a dle mého názoru je výsledek v naprostém pořádku a má svoji logiku. Pokud by Vám však některý z kandidátů opravdu nevyhovoval, můžete v lepším případě křížkovat a v tom druhém volit nějakou jinou stranu či hnutí. Upřímně bych raději doporučoval využít variantu první, ale předesílám, že můj názor rozhodně není nezávislý. :) Přeji příjemný den

P.S. Panu Urbánkovi děkuji za jeho reakci.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod Jaromír Mareš » 15 srp 2014 11:52

rajnoha píše:Pane Mareši, děkuji za vysvětlení. Po městě se totiž povídá něco jiného, tak proč se na skutečný stav nezeptat přímo u zdroje. Jinak minimálně z venku je to opravené hezky :)


Dobrý den, postup jste zvolil naprosto správný. Vždyť to znáte, u nás se toho napovídá. :)
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Rozprodej majetku města

Příspěvekod wind » 15 srp 2014 15:48

Děkuji Vám pane Mareši za odpověď. Vyčkám do pondělka. Nicméně, ODS už volit nemůžu, její práce se dostala zcela mimo realitu a při slově "demokraticky" mám velmi smíšené pocity, protože toto slovo dostalo v naší společnosti zcela jiný význam. To zde však nevyřešíme. Co mě však úplně dostává je, že nyní těsně před volbami provádí Váš ideolog Karel Krejza finanční machinace, jinak se to nedá nazvat, na dvou zakázkách - zateplení 7. ZŠ Havlíčkova a Jiráskovi sady. Vy jste slušný člověk a věřím, že i Vy z toho musíte mít špatný pocit. Do vedení města ODS nepatří a už nikdy by patřit neměla, pokud se personálně a názorově neobmění, a to se jen tak nestane.
wind
 
Příspěvky: 89
Registrován: 21 říj 2010 15:11

Předchozí

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron