Odpovědi z radnice

dotazy na zastupitele a radní

Re: Odpovědi z radnice

Příspěvekod dotik » 18 zář 2010 11:26

O vysvětlení hlasování Věcí veřejných jsem žádal dvakrát přímo tiskovou mluvčí VV v Praze...jediné co odpověděla bylo, že se jí vrací emaily zpět (v době, kdy během dopoledne dorazilo 14 mailů). Poslal jsem jí 3 další 100% funkční a už se radši neozvala...ale na stránkách se chlubí, že odepíšou okamžitě...ale zřejmě jen těm, kdo je chválí...

Po volbách by se to mělo změnit...v podstatě téměř každý má ve svém volebním programu transparentnost, zlepšení informování občanů apod. takže ještě 2 měsíce musíme vydržet :) a doufat, že to nebude jako při každých volbách - pouze sliby a nic víc
dotik
 

Re: Odpovědi z radnice

Příspěvekod Vladislav Liška » 24 zář 2010 14:12

Jelikož pan Tvrdík se neuráčil odpovědět, čímž porušil zákon, napsal jsem otevřený dopis radě města o jeho protiprávním jednání. Jeho text přikládám i sem.

Otevřený dopis radě města Litoměřic
Vážení radní,
dovolte abych vás informoval o protiprávním jednání místostarosty Jaroslava Tvrdíka.
Dne 25. srpna 2010 jsem dopisem žádal městský úřad v Litoměřicích jako povinný subjekt
ve smyslu zákona 106/1999 Sb. o informace. Většinu informací jsem od zaměstnanců úřadu dle
zákona dostal v zákonem stanovené lhůtě, s dovětkem, že mi nemohou poskytnout všechny
informace, neboť jimi nedisponují a veškerou předmětnou dokumentaci má u sebe místostarosta
Tvrdík. Jedná se o smlouvy a dokumentace k výběrovým řízením ohledně lodní dopravy. Tím, že
místostarosta Tvrdík neodpověděl ve stanovené lhůtě a ani po ní, porušuje město zákon. Žádám vás
tímto o okamžité napravení věci. V opačném případě budu nucen věc řešit soudní cestou. I když
město pravděpodobně nedostane pokutu, bude muset platit soudní výlohy. Okamžitou nápravou
předejdete zbytečnému odčerpávání finančních prostředků z městské pokladny.
S pozdravem
Vladislav Liška
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odpovědi z radnice

Příspěvekod david.matuska » 23 říj 2010 20:02

Dobrý večer,

narazil jsem na zajímavý článek o on-line přenosech jednání rady města v Děčíně, zajímavá inspirace, myslím. Možná by se tímto dostalo mnohých odpovědí na dotazy čtenářů tohoto fóra :-).
http://regiony.impuls.cz/ustecky-kraj/z ... net/544450

Pěkný den,
David Matuška
david.matuska
 
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2010 22:58

Re: Odpovědi z radnice

Příspěvekod dotik » 23 říj 2010 20:32

Pěkné...sice trochu od pana Rašky populistické a dlouhodobě nereálné...úplně stačí zveřejňovat zápisy z rady, v podstatě to je naprosto totožné...jiná města to dělají v pohodě...z mého pohledu je jednání rady uzavřené ani ne tak z důvodu nějakých čachrů (...v případě zveřejňování zápisů a kompletních usnesení s přílohama a kdo jak hlasoval), ale spíš, aby se mohli v pohodě pohádat a vyměňovat si názory, případně otevřeněji diskutovat, sem tam použít ostřejší výraz apod. :D

ale předpokládám, že zastupko se natáčet bude...hned jak se sežene nějaký dobrovolník...třeba někdo odsud? co pánové? veřejná kontrola? takové milé hezké záznamy rovnou na internet? ;)
dotik
 

Re: Odpovědi z radnice

Příspěvekod Jirka » 15 úno 2011 13:29

Proč naši skvělí radní nezmění usnesení svých předchůdců a nezjednoduší přístup na městské fórum ? A nebo ho hned rovnou nezruší. Od dob pana Perny se stejně nikdo z papalášů neunavuje odpovídáním občanům. Ještě jednou díky panu Liškovi a Dostalovi, že je aspoň u nich možnost poukazovat na papaláše.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Předchozí

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron