Jednání zastupitelstva

dotazy na zastupitele a radní

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 18 dub 2023 18:45

Celkově vzato, dnes už nikoliv povolební, ale vskutku běžný „pracovní“ režim, k radosti úřednictva, zavládl na radnici. Výsledné koaliční uspořádání vzalo pomalu za své, a téměř zcela vyšachovalo v referendu vzniklé NL. FB profil, který založil pan Tvrdík, na kterém bylo možno se vyjádřit nejen k nemocnici, ale ke všem ostatním kauzám za posledních 20 let pod taktovkou různě slepených koalic náhle ztichlo. Nastala temná noc, rozjasnil se nový den. Divadélko staro – nového hereckého souboru začalo. Místo Geotermálního vrtu nastoupil v tichosti N –Litos s novým obsazením, novým odměňováním a zajímavým finančním plánem. NL v podstatě nezbývá nic, než sledovat neviditelné nitky vztahů a které se po prvotních volebních obavách opět navazují . Představení začalo, skončí za čtyři roky. Scénárista už píše další jednání, aby měl režisér připraveno nové představení.
Klasik by řekl :
Nihil sub sole novum – Nic nového pod sluncem
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 09 kvě 2023 07:34

Nejsem žádným historikem, ale pamatuji si ještě na původní nezakrytý hokejový stadion, na kterém se hrála utkání II. ligy, která měla celkem slušnou úroveň. Pravda, armáda v té době dodávala hokejisty vojáky, kteří byli přidělováni podle výkonnosti do vojenských vrcholových oddílů s názvem Dukla v Jihlavě a v Trenčíně, které hrály I. ligu Pamatuji se na nižší vojenské oddíly VTJ v Písku, Příbrami, Litoměřicích, které byly zařazeny do II. ligy. Pamatuji si taktéž, český hokej byl pro světový hokej pojmem. Dnes je již dávno jiná doba a hokej v našem městě stále existuje. Hokejový klub změnil majitele a stal se z něj HC Stadion Litoměřice, který patří městu. Ano, čtete dobře, patří městu, nikoliv jen k městu. Na tom, že zde hokej existuje, není zase nic tak špatného. To špatné je, že se ono „vlastnictví“ skrývá za městem vytvořenými podmínkami , které byly a jsou zastupiteli tolerovány, místo toho, aby byly veřejně předneseny, projednány a případně posvěceny, či neposvěceny. Kolem klubu se vytvořila mimo jiné jistá skupina „vysavačů“, kterým již dávno schází kdysi oceňovaná aura dobrovolnosti a obětavosti. Můžeme zde stále objevit známá a nezničitelná jména, dnes již manažera, pana Jaromíra Tvrzníka a velmi „obětavého“ a všeho schopného funkcionáře pana Daniela Sadila, kteří městské firmě HC Stadion Litoměřice dodávají ten správný punc. Mějme prosím trochu té odvahy a přiznejme si nikdy nevyřčenou pravdu, kterou snad všichni dobře známe – Hokej je náš poklad a desítky milionů, které nás stojí, mu asi opravdu patří!
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 23 čer 2023 10:11

Od posledních voleb uběhl téměř jeden celý rok, je těsně před prázdninami a výsledek práce zvoleného vedení města je tak nějak nijaký! "Úřednická" mašinerie pokračuje vesele dál ve svém zažitém stylu, ve smyslu moc to nepřehánět s aktivitou, pozorně sleduje konání volených zástupců a reaguje přiměřeně na vývoj situace. Ten necelý rok stačil k tomu, abychom si mohli udělat obrázek o tom, kdo je kdo a co je co. Hnutí ANO, které se ve volbách pasovalo za hlavního iniciátora změn zastrčilo růžky a napřáhlo svou pravici cestou "nezměn" namísto změn, které ve volebním boji představovalo. Zpočátku překvapené NL ze svého dosaženého výsledku, se rozkročilo při zjištění, že skrytá předvolební koaliční dohoda mezi ANO a ODS začala být funkční v některých rámcových bodech. Je již zcela zřejmé, kdo je pracovitým a poctivým dělníkem, kdo je neutrálem a kdo změnil směr a "předsevzetí". Ten, kdo celý život poctivě a zodpovědně pracoval, ten pracuje i nyní poctivě a zodpovědně. Je to jediná žena ve vedení města. Ten, kdo změnil tvář, a ještě toho příliš neodpracoval, neodpracuje nikdy nic. Ten, kdo se vydal cestou "mašinerie", ten ztrácí tvář. Rčení ani ryba ani rak, se ukazuje jako správné pro situaci, která
v našem milém městě nastala. Všem poctivým, čestným a férovým zastupitelům je třeba vzdát hold! Všem nepoctivým, nečestným a neférovým zastupitelům to dejme najevo!
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 30 črc 2023 11:59

Jiří Čunek :
Je pravda, že když se podíváte, jací lidé přichází do politiky, mnohdy jde o osoby bez zkušeností. Obsazujeme posty velmi problematicky. Co volby udělají? Podle toho, jaké máte rádi předsedy stran, tak v kraji nebo ve městě dáte hlas člověku, kterého vůbec neznáte. A pak zjistíte, že daný politik nikdy nikoho neřídil a neví, co je důležité pro život velkého města, kraje nebo státu. Podle toho to pak vypadá. Politika neumí generovat dobré lídry a manažery, kteří přirozeně umí ze svých zkušeností činit podstatné kroky. Záměrně se vyhýbám slovu „odborník“, protože pak bychom si museli říct, kdo to přesně je.
Pravdu má tento senátor a je to k velkému zamyšlení. Nahradit se to nedá ničím, jenom rozumem při volbách. Dnes to vidíme na příkladu stávající koalice, před tím na bývalé koalici. Vždy úlitby za podporu, vyváženou funkcemi a finančním "vyrovnáním". V současnosti totéž, včetně pokusu rozbít stávající nechtěnou koalici a vytvořit novou, původně zamýšlenou. Kdeže je ten občan? No na konci řady a posléze přijdou nové volby a opět slibování a lhaní!
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 03 srp 2023 13:01

Bez ideologického obalu reaguji na článek v Radničním zpravodaji od Romana Kozáka (ODS). Bukvice, tak se říká tomu, kdo si neuvědomuje, že má prázdnou hlavu a taktéž trpí ztrátou paměti. Ještě jsme nezapomněli na období, kdy naši bývalí radniční představitelé, starost Ladislav Chlupáč a místostarosta Karel Krejza vykonávali svoje funkce souběžně se svými mandáty v senátu či poslanecké sněmovně, a to v Praze, kde se žije blaze, zejména „řadovým“ senátorům, či poslancům. Pokud se vaše touha sestavit novou koalici ANO a ODS vydává touto cestou, je třeba to občanům sdělit otevřeně. Paní Alena Rožcová hned na začátku sdělila, že půjde touto cestou a jsem přesvědčen při znalosti pracovní náplně bývalých funkcionářů na radnici, že je to cesta správná. Možná vám vypadla z bukvice další jména, Červín a Vinš, dva zbyteční místostarostové, které Karel Krejza správně přehlížel, ale nesprávně používal v určitých momentech. Byli dobře zaplaceni za to, že tam vůbec byli, a to do počtu. Tak „zlatíčko“ Romane Kozáku, příště více přemýšlet, než něco napíšete
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 13 srp 2023 16:41

ODS a ANO, čemu je to podobné u nás?
Šéfka nemocnice chtěla 150 milionů přihrát příteli. Policie byla u toho.
Bývalá šéfka Fakultní nemocnice Bulovka Andrea Vrbovská stane před soudem.
Policisté získali téměř dokonalý příklad toho, jak se v tuzemském zdravotnictví manipulují veřejné zakázky. Rok a půl sledovali, jak se ředitelka nemocnice Bulovka Andrea Vrbovská spolu s dalšími lidmi snaží ovlivnit obří zakázku.
Ve hře byla soutěž za více než 150 milionů korun na úklid prostor Fakultní nemocnice Bulovka. A skupina lidí kolem ředitelky nemocnice Andrey Vrbovské se snažila zakázku ovlivnit tak, aby vyhrála jimi předem vybraná firma.
Plán se jim ale k dokonalosti nepodařilo dotáhnout. Mimo jiné proto, že je zadržela a obvinila policie. Letos v polovině září kvůli tomu stanou před soudem. A žalobce pro hlavní postavy této kauzy - tehdejší ředitelku nemocnice Vrbovskou a jejího náměstka Františka Nováka - požaduje pět let ve vězení a peněžitý trest v řádu jednotek milionů korun.
Tento příběh, který bude soud řešit, začali policisté monitorovat na podzim roku 2016. Tehdy v září, jak popsal v obžalobě státní zástupce Zdeněk Matula, napsal jednatel firmy TSB Daniel Pálek v SMS zprávě přání k svátku tehdejší ředitelce nemocnice Vrbovské. Ta mu obratem poděkovala a dodala: „Hned po volbách rozjedeme ten úklid“.
Jak tvrdí vyšetřovatelé, Pálkova firma měla podle rozhodnutí Vrbovské soutěž za více než 150 milionů korun vyhrát, protože jeho žena - tehdejší náměstkyně ministra vnitra Monika Pálková - v té době na oplátku ovlivňovala zakázku Ministerstva vnitra za čtyřicet milionů korun ve prospěch blízkého přítele Andrey Vrbovské.
Toto tvrzení policie opírá mimo jiné i o svědectví podnikatele Tomáše Horáčka, který byl v této kauze také obviněn, ale později - když byl ve vazbě - se rozhodl s vyšetřovateli spolupracovat.
Při policejním výslechu jim pak mimo jiné popsal, že byl s manžely Pálkovými a Vrbovskou v listopadu 2016 v pražské O2 Areně na koncertu Petra Hapky. Uvedl také, že během koncertu odešel s Danielem Pálkem pro pití, kde spolu krátce debatovali.
„Několikrát mi zdůraznil, že úklid slíbila paní ředitelka jemu, zdůraznil mi, že v rámci té zakázky má takzvaně právo veta,“ řekl Horáček policistům. Pálek ani Vrbovská při výslechu na policii ani na dotazy novinářů v této souvislosti neodpovídají. „Můj klient se do skončení řízení nebude v médiích vyjadřovat,“ řekl advokát Michal Mazel, který Pálka zastupuje. A stejně se vyjádřil také obhájce Vrbovské Ladislav Veselý.
Role Tomáše Horáčka je přitom v tomto případě klíčová. I když neměl v nemocnici žádnou oficiální funkci, osobně řešil průběh této veřejné zakázky. Policie například sledovala i schůzku, kdy se na počátku roku 2017 setkal s advokátkou Šárkou Kryglovou a specialistkou na veřejné zakázky Jitkou Ulrychovou. Obě byly v této kauze také obviněny. Kryglová byla následně i obžalována.
Ulrychlová naopak stejně jako Horáček uzavřela s žalobcem dohodu o vině a trestu, kterou poté schválil soud. Dostala pětiletou podmínku, peněžitý trest ve výši jednoho milionu korun a sedm let se nesmí navíc podílet na zadávání veřejných zakázek.
Obžalovaní v první větvi kauzy Bulovka
• Andrea Vrbovská, bývalá ředitelka nemocnice, je obžalována kvůli spáchání trestného činu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Žalobce jí navrhuje pět let ve vězení a peněžitý trest ve výši až 5,4 milionu.
• František Novák, tehdejší náměstek ředitelky nemocnice, je obžalován kvůli spáchání trestného činu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Žalobce mu navrhuje pět let ve vězení a peněžitý trest ve výši až 2,8 milionu.
• Daniel Pálek, jednatel společnosti TSB, je obžalován kvůli spáchání trestného činu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Žalobce mu navrhuje okolo čtyř roků ve vězení a peněžitý trest ve výši až 2,8 milionu korun.
• Šárka Kryglová, advokátka, je obžalována za pomoc při spáchání trestného činu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Žalobce jí navrhuje podmínku a peněžitý trest ve výši až 1,2 milionu korun.
• Kateřina Koláčková, jednatelka společnosti Otidea Admin, je obžalována za pomoc při spáchání trestného činu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Žalobce jí navrhuje podmínku a peněžitý trest ve výši až 700 tisíc korun.
• Dalimil Jánský, ředitel firmy Green Center, je obžalován kvůli spáchání trestného činu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Žalobce mu navrhuje 3,5 roku ve vězení a peněžitý trest ve výši až 3,15 milionu korun.
• Marie Nushiová, OSVČ, je obžalována kvůli spáchání trestného činu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Žalobce jí navrhuje 3,5 roku ve vězení a peněžitý trest ve výši až 1,75 milionu korun.
• Obžalovány byly také firmy TSB, První chráněná dílna a Green Center.
Horáček se kvůli této veřejné soutěži setkal také s další expertkou na zakázky Kateřinou Koláčkovou. Ta mu podle obžaloby měla radit, jak v zadávací dokumentaci nastavit hodnotící kritéria. Koláčková, která byla rovněž obžalována, se cítí nevinná. Její advokát Adam Kopecký uvedl, že poskytla hlavním aktérům jen konzultace.
„O žádných nepravostech nebo protiprávnosti neměla v dané chvíli ani tušení. Takže se dostala do problémů v podstatě jen toliko za to, že poskytla konzultaci k předestřené vzorové situaci,“ uvedl Kopecký.
Pár měsíců po těchto schůzkách došlo podle zjištění policie ke zvratu. Daniel Pálek spolupráci s Horáčkem utnul. Zdůvodnil to podle Horáčka tím, že příprava zadávací dokumentace pro tuto veřejnou zakázku trvá příliš dlouho.
A i Andrea Vrbovská zaměstnancům nemocnice podle zjištění policistů řekla, že již Horáček nesmí do ničeho zasahovat. „Jsem domluvená s Pálkem,“ prohlásila Vrbovská podle odposlechů. „Tím pádem on to dostane a Horáček má dost, tak ať ne*ere. On je opravdu jak urvaný z řetězu,“ dodala tehdejší ředitelka nemocnice.
Jenže Tomáš Horáček snahu o získání podílu z této zakázky nevzdal. Dohodl se na spolupráci s Igorem Weissem z firmy MW-Dias. Jak popsal v obžalobě státní zástupce Zdeněk Matula, Weiss navrhl při jedné schůzce Horáčkovi, že by zůstali u „těch pěti procent“.
„Myšlen úplatek ve výši pěti procent, na což reagoval Tomáš Horáček tím, že zhruba asi tak,“ napsal Matula do obžaloby. Konkrétně se podle žalobce mělo jednat o částku 7,2 milionu korun pro Horáčka. Také Weiss již uzavřel se žalobcem dohodu o vině a trestu, kterou schválil i soud.
A právě firma MW-Dias soutěž vyhrála, když v prosinci 2017 nabídla nejnižší cenu ve výši 157,8 milionu. Zatímco Pálkova společnost dala naopak nejvyšší nabídku za 191,5 milionu. Vrbovská byla z nabídky firmy Daniela Pálka - jak popsal žalobce - v šoku.
Podle vyšetřovatelů ale následně padla mezi aktéry dohoda, že firma Daniela Pálka bude subdodavatelem vítězné společnosti. A přestože na konci ledna 2018 tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za hnutí ANO) odvolal Vrbovskou z postu ředitelky nemocnice, tak ta si dál udržela vliv.
V obžalobě je popsána i schůzka, kdy Vrbovská přišla v březnu 2018 do nemocnice přímo do kanceláře náměstka Nováka. Řešili, jestli smlouvu na úklid nemocnice podepsat. „Já z toho nemám strach cenově, to vůbec, spíš jenom jestli to teďka podepsat, nebo nepodepsat,“ řekl Novák Vrbovské. Ta byla nekompromisní. „Podepište to,“ odpověděla Vrbovská podle odposlechu.
Novákův advokát Lukáš Duffek na žádost o vyjádření uvedl, že nemá svolení klienta se k případu vyjadřovat.
Nakonec k podpisu smlouvy na zakázku na úklid vůbec nedošlo. V květnu 2018 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodl, že nemocnice chybovala, když jednu z firem ze soutěže vyloučila.
Později byl Horáček, Vrbovská nebo Novák zatčeni a nový ředitel Jan Kvaček zakázku zrušil.
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 28 srp 2023 16:08

Klinč, to je ten správný pojem pro situaci, kterou připravily dvě ženy, dvě vedoucí odboru podle politického zadání pro současnou radu a zastupitelstvo města. Shodou okolností, obě tyto ženy z úřadu budou odcházet. O čem hovoříme? O zakázce na rekonstrukci velitelství, které obdrželo státní dotaci. Příprava zakázky a její následné soutěžení „přesně“ podle zákona o zadávání veřejných zakázek, včetně oborného dohledu nad prováděním stavebních prací, vzbuzuje přinejmenším celou řadu pochybností o odborném a nezaujatém výběru zhotovitele a TDS. Již dříve připravený a na zadání spolupracující zhotovitel z našeho města, se podílel na celém procesu přípravy svého výběru. V tom mu sekundoval zástupce MZS. Proč, táži se? Protože to byl a jak je vidět stále je obvyklý postup úředníků města se skrytým „nenápadným“ souhlasem vedení města při výběru zhotovitelů i u dalších zakázek, které se ve městě prováděly. Budeme v tom pokračovat spoluobčané?
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 18 zář 2023 07:59

Nejenom mě by zajímalo, zda jste si v ANO uvědomili, že vám město stále řídí KK, nebo zda je vám to lhostejné, nebo dokonce jste učinili nějakou neformální dohodu, že to tak bude po celé volební období? Rekonstrukce pivovaru, rekonstrukce muzea, rekonstrukce velitelství, výstavba parkovacího domu a další a další, to vše jsou investiční akce s dotačními tituly, které je třeba vždy doplnit vlastními zdroji. Jednoduše to lze nazvat čerpadlem zdrojů, tedy našich zdrojů, aby bylo úplně jasno. Doufám, že nedávný příběh KV je vám všem dobře znám.
Poznámka : Jakub Hrbek – předseda komise pro územní rozvoj a městských památek!
Jan Fišera půjčka 10 mil. – předseda kontrolního výboru!
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Vladislav Liška » 18 zář 2023 09:39

Mrkněte prosím do zpráv, díky :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 21 zář 2023 20:37

Mrkám do zpráva podle vašeho doporučení, které ještě nevyšly, ale až vyjdou, budou se občané divit, jak se kluci z ODS dokážou pochválit za vykonanou práci a šikovnost. Vůbec se nemohou chlubit tím, jak drancovali městské organizace ve prospěch své "strany".
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Vladislav Liška » 25 zář 2023 06:54

Míněno do soukromých zpráv zde, díky :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 01 lis 2023 21:49

Vážení litoměřičané,
jistě sledujete všechny „duchaplné“ americké akční filmy, kde se to hemží různými specializovanými týmy. Jeden je zelený, jeden je červený a další třeba modrý. Proto možná někteří z vás postřehli, že v našem městě řádí Modrý tým, který se rozrostl po volbách o novou údernou skupinu, o Tmavě modrý tým. Víra je mocná čarodějka, věřili jste tomu, že „ upřímná “ slova o tom, že se zbavíme 20 leté totality v podání Modrého týmu a konečně začneme v našem městě chodit po ulicích s úsměvem a bez vrásek na čele a dočkáme se rozumné a pracovité koalice, dočkali jsme se sloučení dvou modrých barev do litoměřického mixu, který vyloučil ze spolupráce de facto skutečné občanské hnutí, Naše Litoměřice. Toto hnutí toužilo po viditelné změně v konání vedení města a zabránilo v předvolebním roce prodeji Městské nemocnice do soukromých rukou. Tímto bojem za nemocnici tak trochu zaniklo, že další projekt s Názvem Expo, jenž spravoval Zahradu Čech a v ní geotermální vrt byl neúspěšný, stál moře peněz a jeho vítězem byla firma, která do společného projektu nic ze smlouvy, kterou podepsala, nevložila, aby na konci společného projektu obdržela 10 mil. Kč, jako poděkování za výdrž. Zapomínání je kruté, vymstí se všem, kteří ihned po volbách přestanou mít zájem o věci veřejné. Na to spoléhají ti, kteří se domnívají, že jsou elitou, zapomínají zdravit, zapomínají na své sliby a sledují svůj Modrý mix prospěch. Dnes byla možnost poslechnout si další várku nesplnitelných představ nás, občanů. Bylo to pro vás přehledné a prospěšné? Věříte tomu? Pokud ANO, mýlíte se. Modrý mix už je daleko, už opět spřádá pavučinky a těší se na to, až nastane příležitost a zamává z ujíždějícího vlaku těm, kteří chtějí opravdovou změnu, ZMĚNU PRO VÁS - Naše Litoměřice!
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 04 lis 2023 16:06

Podle dostatečně ověřených zdrojů a zápisu ze Sportovní komise je zřejmé, že člen sportovní komise JF zapomněl, že v komisi zastupuje celý litoměřický sport a nikoliv HC Stadion Litoměřice. Pokud jsou informace přesné, tak jeho emotivní vystoupení, které se týkalo jeho osobní půjčky od města ve výši 10 milionů na chod klubu, nemusí nikoho zajímat. Bylo to jeho rozhodnutí! Jeho zdatní přizvukovači VČ a předpokládám, že i předseda fotbalistů RM hlasovali pro zachování stávajícího stavu financování, které jim hned na druhý den posvětil hokejista JA ve finančním výboru. Opět tedy zafungovala klika prolhaného Modrého mixu. Ač v hlasování převážil názor, že by se mělo 10% vyčlenit na další, menší sporty, nestalo se tak. Částka 6200,- tis poputuje na hokej dospělých, aby rodiče uhradili hokej dětí. Zajímavé taktéž je, že zmíněný JF a skupina osob, včetně jedné z Ruské federace měla čilý obchodní ruch s firmou se sportovním vybavením, která sídlí dodnes v prostorách městského zimního stadionu. Kdo jí povolil, aby zde měla sídlo je zatím “TAJNÉ“, ale jistě lze tušit, kdo to asi byl? Co vše se muselo dít v nevzhledné krabici v historickém jádru města je zatím malou záhadou. Až se vše rozluští, možná se budeme divit, které paragrafy na to divení lze uplatnit. Jó sport, to je panečku disciplína!
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Vladislav Liška » 06 lis 2023 12:27

jen doplnim informace za ten zminovany financni vybor - zadny hokejista s inicialami JA clenem FV neni. Nemohl tedy nic posvetit. Financni vybor hlasoval o predlozenem rozpoctu, kde nic o sebrani 10 % penez velkym sportum nebylo. Tohle prerozdeleni FV ani neprislusi. Je to vec komise a rady mesta.

A jen pro zajimavost - kontrolu hospodareni MSZ jsem chtel uz na jare provest a navrhoval jsem to ve FV - vsichni to odmitli a auditorkou mesta mi bylo vysvetleno, ze interni audit delaji kazdy rok a je to tedy zbytecne. Byt tedy kontrola hospodareni a interni audit jsou rozdilne veci.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 24 lis 2023 21:42

Čas v opozici dnes vládnoucí politici promarnili. Nebo byli leniví, či snad neschopní připravit si konkrétní plány. Ke změnám jsou donuceni teprve ve chvíli, kdy dojdou prachy.
Skoro to vypadá, že Fialova vláda je po necelých dvou letech u moci zaskočena velikostí veřejného sektoru. Najednou zjišťuje, že ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi máme nějak moc obcí, všelijakých úřadů, pošt, nemocnic, škol, ale třeba i učitelů.
Ukázalo se to tento týden, když si ministři pozvali do Prahy hejtmany všech krajů, aby jim řekli, že takhle to dál nejde, protože na všechno prostě už nejsou peníze. A že by bylo vhodné někde nějakou tu školu nebo špitál zrušit, pokud je o kousek dál další.
Ano, je známým faktem, že máme opravdu nadstandardní veřejný sektor. Ne vždy to při všem naříkání na poměry doceňujeme. Kromě zmíněných služeb sem patří třeba i hustá síť veřejné dopravy nebo třeba vysoká bezpečnost zajištěná jedním z nevyšších počtů policistů na obyvatele.
Ponechme teď stranou klíčový problém vyjádřený už před lety Miroslavem Kalouskem, že nelze mít „švédské služby za rumunské daně“. Tedy že politici by měli férově říct: Pokud chcete zachovat rozsah veřejných služeb, musíme vám zvýšit daně. Pokud chcete nízké daně, tak musíme zrušit – třeba – několik nemocnic. Vyberte si, obojí nejde.
Šokující je dnes něco jiného: Že středopravicové vládní strany s nápady na omezení a škrtání přicházejí tak zbrkle, teprve až ve chvíli, když opravdu hoří - tedy když dojdou peníze. Tím jen odhalují svou slabou kompetenci a zklamávají vlastní voliče.
Ti si musejí říkat: Co proboha dělaly dnešní koaliční partaje těch osm let v opozici, kdy se měly chystat na převzetí moci?! Po celou dobu si evidentně vystačily jen s prázdnými floskulemi o tom, že „stát je obalený tukem a je potřeba ho zbavit špeků“. To je pěkný slogan na mítinky.
Ale co dál? To kromě marketingu nemají připravené žádné systémové změny? Není jiná odpověď, než že čas v opozici dnes vládnoucí politici promarnili. Nebo byli leniví, či snad neschopní připravit si konkrétní plány, které hned v prvních měsících po převzetí vlády uskuteční v jednotlivých oblastech.
Nejlépe je to asi vidět ve školství. Ministr Mikuláš Bek bije na poplach teprve v momentě, kdy mu chybí „pitomých“ pět miliard korun ve 270miliardové rozpočtové kapitole. Takže najednou říká, že by se měl snížit maximální počet hodin výuky proplácený ze státního rozpočtu.
Nebo nadhazuje, že vláda by stejně měla platit jen vzdělávání. A zřizovatelé (obce u základních škol, kraje u středních) ať si financují samotný provoz. Tedy i platy 17 tisíc nepedagogických pracovníků, jako jsou kuchařky, účetní, školníci nebo uklízečky.
To všechno jsou legitimní úvahy. Jenže prosazoval by ministr Bek tyhle reformní kroky se stejnou vehemencí i tehdy, pokud by se těch pět miliard pro školství nakonec někde našlo?
Že vlády špatně komunikují své kroky, je otřepané klišé. Dnes to ale platí dvojnásob. Kdyby Fialova vláda včas, třeba začátkem roku, dotčeným oznámila, co všechno a proč se bude muset omezit, jistě by to mnozí pochopili. A někteří možná i uvítali.
Pokud jim to ale ohlásí pár měsíců před koncem roku, jen přiznává, že věci nemá promyšlené a připravené. Že jen hasí tam, kde zrovna nejnápadněji hoří.
Nejednou vidíme, že všechny teoretické poučky o tom, že reformy se mají dělat v dobrých a klidných časech, samozřejmě vůbec neplatí. Ke změnám jsou politici donuceni teprve ve chvíli, kdy dojdou prachy. Lepší motivaci asi nevymyslíme.
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 26 čer 2024 12:09

Včerejší opakovaná informace o řádění jednoho ředitele a zároveň náměstka ministra spravedlnosti Blažka v domově důchodců v Hradecké kraji. oba z ODS jenom podtrhuje charakter členské základny této strany "spravedlivých" lidí Při čtení této informace, kde selhaly veškeré kontrolní orgány, jak pravil hejtman Červíček . Zamyslete se nad tím, co nám to připomíná v našem městě, Taktéž nějakého ředitele, nebo taktéž selhání kontrolních mechanismů, nebo obojí?
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 17 črc 2024 09:49

Doporučuji zastupitelstvu města, aby neprodleně ukončilo reverzní financování v milionech z dotace a z rozpočtu města jednoho soukromého subjektu ve městě. Zastupitelé jsou trestně odpovědni za výkon své funkce !
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Předchozí

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků