Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

dotazy na zastupitele a radní

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Jirka » 18 kvě 2019 18:43

Tak z dalekého Brna sleduji eskalaci situace ohledně Nemocnice Litoměřice a.s. Dlouhodobě mi to připadá jako poslední zlatá rána místní ODS, podle hesla Po nás potopa. Hlavouni mají konečně poslaneckou imunitu, další mají naspořeno, za peníze města byty na náměstí, dobře placené funkce v a.s., s.r.o., příspěvkových organizací města či jiné kšefty.
Ten kauf s nemocnicí se zřejmě kdysi zrodil v hlavě Rathova famuluse, co zdrhnul ze středočeského kraje.
Trvalo to několik poslednich volebních období, kdy voliči v Litoměřicích volili, jak volili. Dnes pláčí nad rozlitým mlékem.
Šíbři včas rozpoznali jaké nebezpečí jim hrozí od ekonomicky vzdělaného Urbánka. Nejprve zblbli veřejnost tím, že ANO zruší jejich milovaný hokej, sloužící jim jako dojná kráva a vyhráli volby. Roztomilá koalice s KSČM vydržela a vše šlo tak jak ODS nalajnovala. Další volby se udělala známá koalice a šlo to podle plánu.
Až nyní se, dříve netečný dav, probudil. Sice tvrdí, že to není politický problém a klidně demonstrují s Miliónem chvilek proti demokracii. Ale, že se o nemocnici zajímá sám oligarcha, je jim dobré.
No uvidíme. Budu to z Brna se zájmem sledovat a jsem zvědav, kdy budou konat orgány.
Jirka
 
Příspěvky: 500
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Urbánek » 20 kvě 2019 20:25

Radní se bojí diskutovat s veřejností o plánovaném prodeji nemocnice a tak zrušili veřejnou debatu 11.6. Asi velice dobře vědí proč, chybí jim totiž jakékoli věrohodné argumenty, jelikož všechny jejch dosavadní bláboly byly zaměstnanci nemocnice jednoznačně a fakticky vyvráceny. Až za nějaký čas opadne tlak veřejnosti, tak se zase vrátí ke svému původnímu plánu a v tichosti se jej pokusí zrealizovat. Poslední velkou ránu si přece nenechají ujít.
https://www.litomerice.cz/aktuality/884 ... ne-diskuse

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 283
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Rapid » 21 kvě 2019 11:39

Jak se říká, opatrnosti není nikdy dost! Inteligence se dá využít více způsoby a jeden z nich je, být stále nekalým vymýšlečem intrik a podrazů, které zdánlivě mohou vypadat, jako racionální vyhodnocení situace. Právě takový se zdá nyní postup rady města.
Důležité je nezapomenout na to, kdo a co sliboval před volbami, kdo a co dělá nyní. Pohled do zpětného zrcátka je důležitý. Spojení konkrétních osob a jejich charakterů v jeden politický blok - ODS, Severočeši, Sport a zdraví a "nešťastný" komunista Růžička je ukázkovým příkladem předvolebních proklamací a povolební skutečnosti, kterou řídí J E D E N člověk, abnormálně vychytralý a nebezpečný, celkem inteligentní K A R E L K R E J Z A. Vracím se k té inteligenci ze začátku zcela záměrně.
Když někdo umí docela dobře počítat, neznamená to, že se vždy dopočítá očekávaného výsledku, v tom je matematická logika nevyzpytatelná. Pan Krejza již pomalu zavírá svoje litoměřické dveře a otvírá dveře pražské!
Rapid
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Rapid » 25 kvě 2019 17:39

Pokud se někdo domnívá, že skupina Jiří Skřivánek, Olga Kubelková a Jan Dostál je tou správnou skupinou pro posuzování projektu zaměřeného na prodej Městské nemocnice, tak se velmi plete. Pan Skřivánek má mozek houpacího koně, pan Dostál je dlouhodobě znám svou abnormální charakterovou pokřiveností a rektálním horolezectvím. Paní Kubelkovou vůbec neznám, ale její dlouholetá práce v oblasti kurátorství, jak jsem se dozvěděl, je přesně tou správnou kvalifikací pro posuzování koncepce města ve zdravotnictví. Již jen z tohoto názorového veletoče dotčených osob a z názorů jejich náčelníka pana Vinše, který je specialistou na výstavnictví je možno poznat, že je něco velmi shnilého ve státě Dánském. Příští volby budou asi opravdu velmi zajímavé, pokud lidé neztratí paměť!
Rapid
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Panaš » 02 čer 2019 09:26

Petiční výbor už má i webové stránky http://sosnemocniceltm.cz/
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1099
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Rapid » 07 čer 2019 19:50

Pan Karel Krejza je po čertech chytrý chlap, opakuji to poněkolikáté, ale místo, aby svou inteligenci nasměřoval ku prospěchu občanů toho města a jeho okolí, nasměřoval jí do nebezpečného pásma odporu občanů ke straně modrého ptáka. Občané se nesmí nechat dále opíjet rohlíkem namočeným ve 12 st. pivu. Vydírání, lhaní, ovlivňování veřejného názoru, podvody finančního charakteru v hospodaření nemocnice a další metody spadající do gangsterského působení "zlatých" devadesátek, to vše jsou nástroje chytrého pana Krejzy a jeho matky strany ODS. Jak jsem již několikráte řekl, politika byla a je pro našeho Karla výtahem k moci, výtahem k dalším funkcím, nejlépe potom do exekutivního působení, či poslaneckého křesla EU v dalších volbách. Jeho únik do pražského neprůhledného prostředí se ukazuje jako "dobré" řešení hned potom, co by se podařil VELKÝ VEXL s nemocnicí. Facebook obsahuje mnoho informací a některé jsou velmi citlivé a dokonce i pravdivé. Proto se naskýtá tato otázka - PROČ NÁS KARLE NASÍRÁŠ, PROČ SI NÁS BEREŠ JAKO RUKOJMÍ, KDYŽ MY TEN TVÚJ VEXL NEPODPORUJEME?
Pane starosto Chlupáči, cítíte ten zápach z hajzlu, do kterého vás pan Krejza hodil? Přemýšlejte o tom, zda vám stojí za to lhát okatě lidem, lhát kamarádům a známým, obhajovat loupež majetku města. Pan Krejza vás myslím dostatečně dlouho odměňoval, máte slušné dva platy za neviditelnou práci. CO JEŠTĚ CHCETE, JÍT PŘED SOUD, KTERÝ SE POTÁHNE HODNĚ DLOUHO? Vašemu zdraví to rozhodně neprospěje!!!
Rapid
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Rapid » 12 čer 2019 20:16

Kdo by si to jen pomyslel, že v roce 2019, tedy dávno a dávno po zlatých devadesátkách se budeme v našem městě potýkat s tak hrubým materiálem, jako je podvod s místní Městskou nemocnicí. Na vlky železa, ano seriál natáčený zde ve městě v podstatě ukazuje dnešní realitu, kdy mafie v křeslech vedení města produkuje zlo proti občanům, kteří si tuto mafii zvolili do svého čela. Za mnoho let vlády ODS prorostly městské firmy a organizace pevnými korupčními propletenci, které dnes doslova řádí za bílého dne. Kde to vlastně žijeme? Toto je ten zastupitelský demokratický svět, toto je ten vytoužený západní svět, který nám měl být příkladem? Osoby a osůbky, které defilují před našima očima se bez uzardění snaží ukrást to, co město získalo za jednu korunu. Bylo by vhodné, abychom se všichni, kterým to není lhostejné vzali za ruce a ukázali mafii, že není silnější než my. Mafie patří za mříže. Nebo se pletu?
Rapid
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Llukas007 » 13 čer 2019 07:28

Nepletete!!! A proto 23.6.2019 všichni na Letnou! Mafie patří za mříže!
Llukas007
 
Příspěvky: 715
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod ronyk » 13 čer 2019 09:33

Llukas 007.:Nepletete!!! A proto 23.6.2019 všichni na Letnou! Mafie patří za mříže!

Pane Llukas 007 nevím co má Benešová a Babiš společného s naší nemocnici, ale to se budete na Letné držet za ruce s Krejzou, Chlupáčem či Fialou?
No, určitě si nějakou zkratku vymyslíte.
ronyk
 
Příspěvky: 477
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Urbánek » 13 čer 2019 23:34

Koaliční zastupitelé se dnes vysmáli více než 10 tisícům lidí, kteří podepsali petici proti záměru prodeje naší nemocnice. Na zasedání zastupitelstva totiž odmítli všechny argumenty veřejnosti včetně návrhu na zastavení prodeje a ponechání nemocnice ve výhradním vlastnictví města. Na připojeném snímku uvidíte jak jednotliví zastupitelé hlasovali. Pro zastavení prodeje byli pouze zeleně označení opoziční zastupitelé a pan starosta, který si spočítal, že jeho hlas nebude rozhodovat, a tak se populisticky přidal na stranu veřejnosti. Pro schválení návrhu svými koaličními kolegy však nehnul ani prstem a tak návrh neprošel o 1 jediný hlas. Zájemci najdou videozáznam celého jednání zastupitelstva na odkazu
https://www.facebook.com/Litomericko24/ ... 559655483/
ZM 2019-06-13 hlasovani o zastaveni prodeje NL .jpg

Radní potvrdili svůj nový záměr na zvýšení kapitálu společnosti Nemocnice Litoměřice, a.s. tak, aby soukromý investor získal v nemocnici podíl 49%. Veřejnosti se snaží namluvit, že již nejde o prodej nemocnice, ale riziko postupného navyšování podílu soukromníka a ztráty kontroly města nad nemocnicí je do očí bijící. Zdá se, že podobnost se způsobem privatizace OKD není jen náhodná, a to včetně cinknutých znaleckých posudků.

V boji za záchranu naší nemocnice tak musíme pokračovat. Dokončení plánu radních může zastavit jedině zvýšený tlak veřejnosti a úspěšné místní referendum.

PS: Hádejte pro koho je prodej nemocnice připravován, když redaktor místního plátku vlastněného Pentou neváhal označit odpůrce prodeje včetně primářů z nemocnice hanlivým výrazem "rebelové"
https://litomericky.denik.cz/zpravy_reg ... 90613.html

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 283
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Rapid » 14 čer 2019 16:41

Včerejší jednání o další budoucnosti nemocnice zcela jasně ukazuje, že ve hře je něco jiného, než vedením města proklamovaná dostupná kvalitní zdravotní péče pro 150,- tis lidí v naší spádové oblasti. Dříve, ve zlatých devadesátkách se tomu říkalo pach peněz. Jejich vůně je cítit z každého vystoupení pana Krejzi, pana Lončáka a konec konců i našeho pečlivého starosty pana Chlupáče. Nemocnice je tím posledním stříbrem na podnosu pro ziskuchtivé, zvolené zastupitele města, kteří počtem 13 souhlasných hlasů odpověděli na přání občanů, zastavit majetkové přesuny, tedy obchodní i akciové, které by vedly ke ztrátě možnosti města ovlivňovat dále kvalitu a rozsah zdravotní péče občanů. Nabízí se sice slovo výsměch občanům, ale je to něco ještě jiného, silnějšího, něco, co nemá nic společného s vyšším morálním principem těch zástupců, které jste občané zvolili a oni se vám za to vykáleli na hlavu pod taktovkou hlavního kapelníka pana Karla Krejzi. Budoucnost, ano, ta je důležitá, ale pouze taková, která bude vycházet z pravdivě zpracované zdravotní a technické koncepce na léta 2020 - 2035. To, jak je vidět, pan Lončák a spol nepodporuje, pana Krejzu to nezajímá a pan Chlupáč neví o co se jedná. Jen pitomec může uvěřit tomu, že znalecký ústav zpracoval použitelná nezávislá data k tomu, aby se mohly vytvořit stejné "objektivní" podmínky pro všechny zájemce. Panem Lončákem vzpomínané mocné kulaté razítko, které k tomu mělo dát punc pravdivosti je nesmyslnou berličkou pro to, abychom uvěřili, že před námi leží pravdivý materiál. Neleží vážení, ten kdo platí má vždy pravdu a pan Krejza, "znalec" v oblasti falešných převodů majetků to dobře ví. Konec konců pan Hamele to svými slovy popsal ve svém vstupu, kolika metodami se může ocenit majetek. Tento majetek byl neziskového charakteru jako příspěvková složka. Převodem na akciovku se pohled změnil, akciovka by měla vydělávat, být zisková a zavádět nové, komerční aktivity, které akcionářům ponesou zisky. Může zde být i jiný pohled, a to pohled z pozice objemu finančních toků, které se dají uchopit a využít k provoznímu financování jiných než léčebných procesů. Znamená to přelévání zdrojů podle momentální potřeby finanční skupiny, která si vytvoří virtuální bezúročnou banku ze zdrojů pojišťoven pro svoje budoucí ziskové aktivity. Troufl bych si tipnout, že to je ten správný pohled, ten správný konec celého snažení pana Karla Krejzi. Buď zdráv Karle, jak říkal hrobník v jednom českém filmu.
Rapid
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Předchozí

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron