V přehledné mapě si můžete prohlédnout průměrné koncentrace malých prachových částic za loňský rok. Litoměřice na tom stále nejsou nejlépe. Dle výzkumů nás stojí cca 2 roky života. Nic moc.
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-6024665 ... cesko-mapa
vrotter píše:Dva roky života a taky fůru peněz za léčbu alergií
Mám velkou zahradu a přes léto se bez Zyrtecu po ní skoro nemůžu procházet, opravdu moc děkuju našemu průmyslu co vydělává na tom že spaluje bordel a my to pak dýcháme.
Ondra píše:Ten problém je daleko složitější než se zdá Vítku. Likvidace ropných kalů byl státním výzkumným úkolem již v 80. letech minulého století. Skládka v Růžodolu, kde se nyní nalézají odpady ze skládky Ostramo Vlček, patřila k chemičce v Záluží u Litvínova a sloužila jako skládka chemických odpadů již za II. sv. války. Přesná evidence odpadů se nevedla. Delimitací majetku chemičky v Záluží po privatizaci se vytvořila postupně samostatná skupina Celio a.s. Rozhodující osobou v této akciovce se stal ing. Miloslav Soldát z Litvínova, který kdysi dávno pracoval ve výzkumu v Záluží, dále potom byl poslancem a natěračem smíchovského tanku. Tento pán měl dobré kontakty na politickou "elitu" a nabídl spolupráci bývalému hejtmanovi Ústeckého kraje ing. Jiřímu Šulcovi. Společnými silami měli získat z ROP Severozápad cca 1 miliardu Kč k rekultivaci skládky a k jejímu následnému prodeji. To se nepovedlo a musela se řešit náhradní varianta. Do hry vstupuje pan Miroslav Kalousek, jistě jej znáš, který jako pečlivý správce majetku státu z pozice ministra financí organizuje veřejnou zakázku na likvidaci kalových polí v Ostravě. Vítěz byl předem jistý neboť jistý pan Luděk Kostka se svou společností Geosan a.s., která vznikla vyčleněním jedné divize z Geoindustrie, jenž se likvidací odpadů zabývala již mnoho let, to s politiky uměl velmi dobře. "Nejnižší" cena stanovila vítěze a začalo se s likvidací. Po určité době, kdy se finanční zdroje již téměř vyčerpaly, oslovila firma Geosan a.s. stát, aby přidal další peníze, protože rozsah znečištění je větší než se předpokládalo. Zároveň se hledala varianta, jak nahromaděné kaly využít. No a zde se vracíme na začátek, k nám do Ústeckého kraje. Majitelé Celia a.s. nabídli uskladnění nebezpečného odpadu na své skládce s tím, že za uskladnění dostanou zaplaceno jak jinak, než ze státních peněz přes firmu Geosan a.s. Aby to nebylo tak okaté, vystupuje ing. Soldát ze společnosti Celio a.s. a stává se společně s ing. Šulcem neviditelným koordinátorem celého obchodního případu. Potom už jen stačilo, aby se do celého kolečka "zapletlo" nové vedení kraje, vyrobil se odpovídající posudek o neškodnosti spáleného odpadu, který se z Růžodolu vozí do Čížkovic, kde probíhá spalování a odpad odchází přes speciální filtry do ovzduší. Případ je uzavřen. Kdy jsi se narodil? Myslím, že ve druhé polovině 80.let. Vidíš, jak dlouho může probíhat jeden obchodní případ až do svého konce. Otázkou je, zdali to skutečně konec je, nebo zda nenastane nějaké to pokračování případu? Nyní pracuji na něčem podobném, chodí se tam ve skafandrech a nikdo neví, jak s likvidací toho, co se tam nalézá pohnout. Je to jen 50 km od Litoměřic
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků