Bazén

Bazén

Příspěvekod ronyk » 14 říj 2016 09:45

Chtěl bych se zeptat stálejších zákazníků našeho bazénu jak jsou spokojeni s teplotou vody. Po letní rekonstrukci technologie je dle mého názoru teplota vody neuspokojivá. Třeba je to u mně věkem, nejsem žádný dorostenec, ale přesto . Proto bych chtěl znát názor širší skupiny. Díky.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Bazén

Příspěvekod del » 14 říj 2016 19:53

Ani před rekonstrukcí mi teplota vody nepřišla dostatečná. Při nepřetržitém plavání to ještě jde, ale třeba při aqua-aerobiku mi byla zima sotva v polovině lekce. Myslím, že obyvatelé našeho města by si zasloužili lepší bazén (ne jen teplejší) a modernější saunu (nad bazénem - každá sprcha jiná, jedna bývala jen omotaná provázkem, aby nepadla), do smíšené saunu vpuštěn celý fotbalový tým, i když byla kapacita již plná. V současné době si raději dopřeji plavání i saunu jinde.
del
 
Příspěvky: 22
Registrován: 08 říj 2014 09:35

Re: Bazén

Příspěvekod ltm.citizen » 26 lis 2016 16:28

Na to, že je každé léto bazén měsíc zavřený (letos dokonce 2 měsíce) jsem nezaznamenal žádné výrazné zlepšení.
Vedení bazénu, jako by zamrzlo a nebylo schopné vymyslet nějakou inovaci - zlepšení. Vše je pořád stejné.
Navrhoval bych alespoň tato vylepšení:
1. zabezpečit, aby ze sprch tekla voda déle, než 5 sekund od zmáčknutí tlačítka, nebo je normální během jednoho osprchování 20 x mačkat tlačítko?
2. zabazpečit, aby ze sprch tekla vždy teplá voda, protože smýt šampón, mýdlo, nebo špínu z těla studenou vodou trvá dlouho, nic proti otužování.
3. zabezpečit teplou vodu v děstském bazénu nonstop - nejen v době, kdy bazén využívají mateřské školky a plavecký klub. Všechny děti mají rády teplou vodu - i ty, které si přijdou zaplavat s rodičema.
4. zabezpečit možnost vypnutí proudových trysek v dětském bazénu na požádání rodičů. Když v dětském bazénu probíhá výuka plavání, tak mají také trysky vypnuté. Trysky dělají zbytečně hluk, vlny a děti se nemohou v klidu učit plavat. Co takhle přidat vedle dětského bazénu vířivku s teplou vodou. Na to asi nemáte, co???
5. zabezpečit saunu také pro děti - sauna pro dospělé není pro děti zrovna nejvhodnější.
6. zabezpečit delší otevírací dobu bazénu pro veřejnost - v sobotu v neděli a ve svátky minimálně od 08:00 do 22:00 hod a ve všední dny také maximálně prodloužit
7. prodloužením otevírací doby vznikne více místa v drahách pro kondiční plavání a v sauně. Teď je bazén tak plný, že si tam pořádně nezaplavete a v sauně je narváno k prasknutí.
8. zabezpečit bezplatné půjčování destiček a podobných vyučovacích pomůcek dětem
9. kdyby na to nebyly peníze, tak byste mohli mírně zdražit - za lepší služby si každý rád připlatí a navíc na plavání přispívají zdravotní pojišťovny.
To by mi zatím stačilo. Dokáži si představit, kolik by stál nový bazén, proto bych se zatím spokojil s inovací toho stávajícího.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Bazén

Příspěvekod ltm.citizen » 31 pro 2016 11:33

Tak nevím, jestli si můj článek někdo přečetl, ale byl jsem opět v bazénu a bylo tam zlepšení - nové sprchové hlavice, teplá voda ve sprchách, v dětském bazénu teplá voda a destičky pro děti, v sauně speciální otevírací doba pro rodiče s dětmi. Omlouvám se, jestli jsem nějaké zlepšení přehlédl. Začínám věřit, že se vedení bazénu snaží o zlepšení. Děkuji. :)
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Bazén

Příspěvekod ltm.citizen » 10 bře 2017 21:37

Tak jsem byl dnes zase v bazénu a ze všech sprch tekla jen tak horká voda, že se pod sprchou nedalo stát.
Dítě by se tam asi opařilo. Asi nejsem normální. Pořád mi něco vadí - buď teče jen studená, nebo skoro vařící.
Nebo není normální provozovatel bazénu a je potřeba tam obměnit personál.
Klidně mi napište, jestli jsem jen potížista, který si pořád jen stěžuje, nebo jestli se mnou souhlasíte.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Bazén

Příspěvekod ronyk » 11 bře 2017 06:39

Naprosto s Vámi souhlasím! Studená voda v bazénu mě irituje už od září a vařící voda ze sprchy je další šílenost. Nevím,která část obsluhy za to může,ale ryba smrdí od hlavy. Někdo ty příkazy musí vydávat. Hlavně že byla rekonstruováno tech. zařízení. Nevím k čemu. Zajímal by mne úbytek návštěvníků,který musel zákonitě nastat.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Bazén

Příspěvekod del » 11 bře 2017 15:24

Chladnější voda v bazénu je podle vyjádření jednoho z pracovníků proto, že s teplejší vodou byl problém udržet hygienu a ve vodě se cosi množilo, tak to řekl přímo při návštěvě na dotaz na teplotu vody. Zajímalo by mě, jak to dělají jiné bazény a lázeňské provozy, kde je běžná teplota vody 26-30 stupňů a tudíž je pro návštěvníky příjemná.

Také by mě zajímalo, zda je vhodné/povolené/co na to kontrolní orgány brát miminka z kurzu dětského plavání do velkého bazénu v době veřejného provozu, jak se zde pravidelně děje. Snad mi někdo znalý odpoví. Děkuji.
del
 
Příspěvky: 22
Registrován: 08 říj 2014 09:35

Re: Bazén

Příspěvekod ronyk » 13 dub 2017 17:48

Dobrý den, doufám, že i tento příspěvek si přečte pan Panaš, protože nevím koho jiného se zeptat na to, zda existuje nějaké nařízení úřední osoby, nebo komise či někoho jiného na určení teploty vody v Litoměřickém bazénu za účelem šetření energiemi. Někdo přeci musí být odpovědný za tento příkaz. Dobrá by byla informace zda se sleduje návštěvnost bazénu a jaký je její vývoj od září minulého roku. Já sice chodím plavat jen dvakrát týdně dopoledne,ale i tak mohu s čistým svědomím prohlásit že ranní účast je dvoutřetinová oproti minulým rokům a jak jsem se ptal, zněl stále stejný důvod studená voda. V minulých dnech jsem absolvoval plavání v Liberci a Jičíně, tam je teplota vody nesrovnatelně lepší. Děkuji.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Bazén

Příspěvekod Jirik » 13 dub 2017 18:37

Dobrý den,
samotného mě to zajímalo - teplota v bazénech je dána vyhláškou 238/2011 Sb., měla by tedy být pro bazény plavecké je stanovena teplota vody 28 oC a nižší,v bazénové hale (prostor okolo bazénu) má být teplota vzduchu o 1-3 °C vyšší než teplota vody v bazénu (http://www.vodapitna.cz/index.php/bazen ... y-v-bazenu).
Jirik
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 dub 2017 18:30

Re: Bazén

Příspěvekod Petr Panaš » 14 dub 2017 08:26

Na otázku Ronyka, zda někdo konkrétní určuje teplotu vody v bazénu, neznám odpověď. Určitě to však není nikdo z litoměřické radnice, která je v pozice zřizovatele vůči příspěvkové organizaci Městská sportovní zařízení (MSZ) - provozovatele bazénu (+ koupaliště, zimního a fotbalového stadionu). Konkrétně u MSZ je statutárním orgánem ředitel, který má plnou zodpovědnost za chod organizace. Ze zákona řeší zřizovatel (rada města) personální záležitosti vůči řediteli a některé zákonem a zřizovací listinou dané věci ve vztahu k financím a svěřenému majetku. V tomto konkrétním případě je to dle mého věc spadající plně do kompetence MSZ, potažmo ředitele (nevím, zda je v organizační struktuře ještě vedoucí krytého bazénu). Věc je potom ideální řešit podnětem přímo na ředitele MSZ. Pokud by nereagoval, je možno se obrátit na radu města (nebo příslušného místostarostu, který má MSZ v kompetenci) a řešit to i přes město. Konkrétně u našeho bazénu je otázka, zda je teplota vody problém direktivní od určité osoby nebo technický.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Bazén

Příspěvekod ronyk » 14 dub 2017 09:22

Děkuji za vysvětlující odpoveď. Přesto si myslím, že existuje radniční doporučení na šetření energiemi o kterém mi bude ředitel MSZ tvrdit, že neexistuje.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Bazén

Příspěvekod kočka » 14 dub 2017 10:03

V prosinci jsem si koupil permanentku do bazénu. Od oken táhlo, ve sprchách tekla vlažná voda a ta v bazénu mi fakt připadala studená. Že se tam proháněl mezi ostatními plavci týpek s ploutvemi na všech končetinách, za přihlížení plavčíka, byl poslední důvod pro to, že jsem začátkem ledna18 zbývajících vstupů daroval otrlejšímu známému. A to plavu opravdu rád.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55


Zpět na Sport

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků