ANO v komunálních volbách

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod laik » 15 črc 2015 14:59

Děkuji,
Vaše poslední odpověď je poněkud konstruktivnější a proto odpovím. Já nepoužívám množné číslo, neboť jsem uvedl cituji : nabývám /JÁ /....., dovolil jsem si položit otázku opozičnímu zastupiteli proto, že neshledávám žádný posun v konkrétním poměrně odborném problému, pokládám otázku představiteli hnutí ne konkrétnímu člověku a to proto, že trvale zpochybňuje /hnutí / způsob řešení uvedené stavby. Za uvedené situace se dočkám poučení viz co je opozice, kde se to píše, že si pletu kompetence apod. Zároveň se hledá odůvodnění, zda se jedná o úmysl, neznalost či jinou motivaci. Opatrně jsem označen za odpůrce dětských hřišť, parkovišť, cyklostezek apod. A opětovně se dozvídám, že současní představitelé pracují ve svůj prospěch apod. Jsem toho názoru, že kdyby všechno bylo jak zaslechnu, přečtu a vnímám zejména z řad opozice tak je půlka představitelů a zaměstnanců města obviněna, stíhána či pravomocně odsouzena. A tomu tak zjevně není. Obyčejná odpověď pane Laiku /anonyme /, naše hnutí provedlo to či ono, odezva žádná, opětovně budeme prosazovat řešení takové či onaké by neevokovala žádnou odpověď z mojí strany a to proto, že jsem předem poděkoval. Věřte, že se nepovažuji za slaboduchého, celý život jsem věci označoval pravým jménem bez ohledu na odezvu. To neznamená, že mám vždy pravdu a jsem neomylný. Omlouvám se, ale vše potřebné co jsem Vám chtěl sdělit jsem popsal. Na další korespondenci reagovat nebudu. Přeji Vám správnou volbu při příštích volbách.
Ve vzájemné úctě Jiří
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod jiri.rudolf » 15 črc 2015 16:33

Vážený pane,
sice jste v závěru napsal, že již nebudete nadále reagovat a to je zjevně pochopitelné, jelikož jste nedostal očekávané odpovědi. Dle mého názoru jste ani jinou odpověď dostat nemohl. Pan Urbánek celkem jednoduše vysvětlil jak to je s koalicí, která rozhoduje zda věci budou tak či tak. No a opozice jelikož nemá možnost silou svých mandátů cokoliv rozhodnout může pouze kritizovat a poukazovat, ev. předkládat návrhy svých řešení. Je pochopitelné, že jste zklamán ale pro odpovědi na vaše otázky musíte jít jinam. A jen tak mimochodem. Kruhák u Severky je investice především ŘSDS s malým přispěním města a doposud je jejich majetkem. Proč je takto vyprojektován a zhotoven vědí na ŘSDS ale nepředpokládám, že by Vám odpověděli, jelikož jejich reakce na podobné dotazy je, že je vše dle norem a v pořádku.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Petr Urbánek » 15 črc 2015 20:57

laik píše:Vážený pane Urbánku,
nabývám dojmu, že trvale opakujete problémy, které občany města mnoho netíží. ....... Je kvalifikací vlastnictví dopravní firmy pro řešení dopravní infrastruktury ? .......

Vážený laiku,

je mi upřímně líto, pokud Vás moje odpověď neuspokojila. Bohužel nejsem tradičním politikem, který všem maže med kolem úst a snaží se voliče bez ohledu na výsledek pouze uspokojit, aby si tím zajistil jejich hlasy. Namísto toho jsem spíše manažerem, který se snaží poctivě pojmenovat podstatu problémů, s pomocí týmu najít a prosadit nejvhodnější řešení a následně je kvalitně realizovat, jako zastupitel samozřejmě v zájmu občanů města. Jedním z nezbytných předpokladů úspěchu je jasná zpětná vazba všem zúčastněným, jejímž účelem rozhodně není dokazovat, zda je někdo lepší či někdo horší, ale pomoci lidem upravovat své chování, aby mohli lépe přispívat k realizaci stanovených cílů.

Kdybyste položil svůj dotaz přímo (např. Co udělalo či plánuje udělat hnutí ANO pro zlepšení bezpečnosti kruhového objezdu u Severky ?), dostal byste stejně stručnou, jasnou a přímou odpověď.

Jelikož jste však Váš dotaz doprovodil některými dalšími komentáři zpochybňujícími činnost hnutí ANO i kvalifikaci jeho zastupitelů, na něž máte samozřejmě plné právo, neměl byste mi upírat právo reagovat i na tyto Vaše komentáře.

Pokud byla cílem Vašeho dotazu skutečně pouze snaha přispět k vyřešení (ne)bezpečnosti kruhového objezdu u Severky, rád bych Vás požádal o Vaše odpovědi na následující dotazy:
1) Položil jste stejný či obdobný dotaz ohledně řešení tohoto problému i odpovědným orgánům města, tzn. Radě města či příslušným místostarostům ? Pokud ano, jaká byla jejich odpověď ?
2) Pokud nikoli, proč jste si zvolil pro Váš dotaz opoziční zastupitele namísto odpovědných orgánů města ?
3) Co by z Vašeho pohledu mohla či měla opozice udělat jinak, aby přispěla k vyřešení tohoto problému (samozřejmě v rámci zákony stanovených pravomocí jež má opozice k dispozici) ?
4) Jaké konkrétní řešení tohoto problému byste navrhoval Vy osobně ?

Ocením, pokud se díky Vašemu přispění podaří nalézt nějaké vhodné a realizovatelné řešení pro zlepšení bezpečnosti kruhového objezdu u Severky.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Adson z Melku » 16 črc 2015 08:02

laik - mám na to stejný náhled, debata s vámi postrádá jakéhokoliv smyslu, protože odpovědi stylem M. Donutila, reagujte na to co jsem napsal jak chcete, odpovím vám stejně na něco jiného (volně parafrázuji) jsou opravdu marným zabíjením času ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod laik » 16 črc 2015 12:52

Vážený pane Urbánku,
nebudu nadále polemizovat na zpolitizované téma. Na věcně položené otázky odpovím :
A-Vyjadřuji osobně svoje názory
B -Nikoho neurážím a nedehonestuji /strany, hnutí, představitele, předsedy výborů, komisí ap. /
C-Respektuji výsledky voleb /vůle většiny, umění vzájemných koalic - zde na nikoho nenarážím/
D-Neupírám nikomu právo volby volených zástupců
E-Polemizuji s názory druhých, kde cítím že nemají pravdu
F-Reflektuji případně koriguji vlastní názor při chybném vyhodnocení vlastních postojů
G-jsem řádným občanem města, platím daně, nemám dluhy, respektuji platná nařízení a normy
H- vykonávám mnoho dalších drobných věcí ve prospěch vlastní i ostatních nad rámec povinností
1. Otázka - Odpověď NE viz moje stanoviska v sekci doprava a komunikace
3.4.2015 15:45
7.4.2015 08:26 - podnět dalšího diskutujícího
7.4.2015 15:10
9.4.2015 15:48
10.4.2015 17:59
2. Otázka - Odpověď - Systematicky poukazujete na chybné řešení, logicky hledám odpověď
3. Obrátit se na fundované dopravní odborníky, kde by měl být předpoklad odborné zdatnosti pro obhájení současného stavu případně alternativních způsobů řešení při chybném vyhodnocení.
4. Jsem LAIK ne odborník, ale odpovím - zrušit vybudované dělení /ostrůvek/jízdních pruhů z ulice Mrázova a nahradit vodorovným výrazným značením s možností přejezdu pro možné najetí velkorozměrových souprav. Osazení klasických pevných svodidel v kritických místech, které vozidlo jednoduše nedemoluje jako trubkové zábradlí, vše na vnitřní straně chodníků při přijetí snížené šíře samotných chodníků. Uvedené řešení bude nutit méně zdatné k opatrné jízdě.
Děkuji za dosavadní komunikaci, předpokládám že uznáte absenci politických, odborných, osobních či jiných záměrů nikdy nevyslovených ze strany mojí osoby. Jediné co mohu slíbit se stoprocentní jistotou, že nadále na téma kruhového u Severky a všech sekvencí nebudu reagovat.
Poznámka : Dopravu mám jako koníček, řidičský průkaz obsahuje všechny dostupná oprávnění, přesto jsem amatér a stále se učím.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Ivan Varchol » 16 črc 2015 17:03

Co je na kruhovém objezdu u Severky špatně je podrobně rozebráno ve vláknu tykajícího se dopravy.
Nafotil jsem tam poměrně dost situací, kdy řidiči přejíždí obrubník.Pro ty, co nikdy neseděli v kamionu jsem nafotil průjezd ze sedadla řidiče. Je tam přesně vidět, co je špatně, co řidiče překvapí , co jim dělá problémy.
Od začátku jsem říkal, že je projekt udělaný špatně. Když jsem se dozvěděl, že tam má být zábradlí, hned jsem to označil za nesmyslný a nebezpečný nápad. V tom jsem měl pravdu, protože zábradlí vydrželo pouze neděli odpoledne a v pondělí po osmé hodině ráno bylo zdemolované. Naštěstí se tam nikomu nic nestalo. To se opakovalo ještě jednou, když byla zlikvidována další část zábradlí.
Co lze tedy udělat k tomu, aby byl kruhový objezd lépe a bezpečně průjezdný ?
1. zmenšit průměr kruhového objezdu.
2. pokud se zanechá dlážděný prstenec, dlažbu zapustit do úrovně vozovky ( nebo dlažbu vůbec nedávat a nechat asfalt)
3. zúžit, nebo úplně odstranit ochranný ostrůvek v Mrázově ulici.
Úpravou podle bodu 1 a 2 bude umožněno řidičům bez problémů najet si se soupravou více do kruhového objezdu, což postačí k tomu aby zadní kola souprav nenajížděla na obrubník.
Úprava podle bodu 3 by umožnila řidičům jak vjíždějicím do města, tak vyjíždějícím z města nadjet si více ke středu vozovky a tím mít více místa u obrubníků.
Údajně se již řeší jak upravit kruhový objezd. Řešení spočívá v tom, že se vytrhá dlážděný prstenec a místo kruhu se vybuduje elipsa. Tím se zlepší nájezd do kruhového objezdu, ale zhorší se výjezd a řidiči budou přejíždět zadními koly souprav vnitřní obrubníky, protože se nebudou vracet tolik, co je potřeba.
Ochrana chodců se zvýší jedině pevně zabudovanými svodidly. Ale nevěřím, že svodidla udrží plně naložený návěs. Ale aspoň nehrozí propíchnutí chodce trubkami zábradlí.
Nejsem odborník v oblasti projektování kruhových objezdů ani ničeho jiného. Ale denně projíždím několikrát tímto kruhovým objezdem se žáky, kteří získávají řidičské oprávnění skupiny C a CE. A musím tento kruhový objezd několikrát projet tím způsobem, že je vedu metr po metru, kam najet, kdy točit, co všechno hlídat, než si dovolím je nechat jet samostatně bez pomáhání.
A vzhledem k tomu, že doposud se k tomuto projektu nikdo z odpovědných osob nevyjádřil, protože podle odborníků je vše v pořádku, docela bych těm, kteří to vše hází pouze na řidiče vzkázal - Přijďte si to zkusit, rád bych ten Váš průjezd viděl.
Ivan Varchol
 
Příspěvky: 104
Registrován: 02 bře 2015 13:16

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Petr Urbánek » 17 črc 2015 08:36

laik píše:Vážený pane Urbánku,
.............
3. Obrátit se na fundované dopravní odborníky, kde by měl být předpoklad odborné zdatnosti pro obhájení současného stavu případně alternativních způsobů řešení při chybném vyhodnocení.
..........

Vážený laiku,

děkuji za Vaši vyčerpávající odpověď. Po přečtení Vámi referovaných příspěvků vidím Váš dlouhodobější zájem o vyřešení (ne)bezpečnosti kruhového objezdu u Severky i dalších dopravních problémů v našem městě, který máme společný. I přes společný cíl se však bohužel pravděpodobně neshodujeme v postupu, který může vést k vyřešení tohoto problému. A z Vaší výše citované odpovědi mám opět pocit, že důvodem je nepochopení pravomocí jednotlivých orgánů obce o nichž jsem se podrobně rozepisoval minule.

Vaše výše citované doporučení "co by z Vašeho pohledu mohla či měla opozice udělat jinak, aby přispěla k vyřešení tohoto problému" je z technického hlediska naprosto správné, ale realizovat jej může pouze Rada města, nikoli opoziční zastupitelé.

Položím Vám opět několik dotazů, z nichž toto bude doufám zřejmé. Já na tyto otázky bohužel neznám odpovědi, proto velice ocením, pokud se Vám podaří nám nějaké realizovatelné řešení poradit.
1) Z jakého rozpočtu by měla opozice uhradit náklady za analýzu současného stavu a návrh alternativních způsobů řešení fundovanými dopravními odborníky ?
Dovoluji si upozornit, že narozdíl od poslanců, senátorů a uvolněných zastupitelů (starosta, místostarostové, předseda kontrolního výboru) vykonávají neuvolnění opoziční zastupitelé svoji funkci ve svém volném čase, nemají nárok na úhradu jakýchkoli nákladů na své případné poradce, nemají k dispozici žádný rozpočet na zadávání externích posudků či analýz ani na úhradu dalších nákladů souvisejících s výkonem jejich funkce (např. náklady na tisk a distribuci magazínu ANO Litoměřice hradí zastupitelé ze své vlastní kapsy, jelikož jim vedení města odmítá poskytnout přiměřený prostor v Radničním zpravodaji, tak jak stanovuje tiskový zákon)
2) Jakým způsobem by měla opozice přesvědčit Radu města, aby řešení navržené fundovanými dopravními odborníky skutečně realizovala či o jeho realizaci jednala s příslušnými organizacemi ?
Dovoluji si připomenout již dříve poskytnuté informace ohledně výzvy našeho zastupitele z poloviny února, na níž nikdo z odpovědných vůbec nereagoval, jelikož v našem městě koalice zcela ignoruje názory a podněty opozice, dokud není okolnostmi donucena se jimi zabývat. A opoziční zastupitelé nemají žádnou pravomoc toto řešení realizovat sami či o jeho realizaci sami jednat s příslušnými organizacemi.

Na základě dosavadních zkušeností jsem přesvědčený, že urychlené řešení může zajistit pouze dostatečný tlak ze strany veřejnosti.

Jelikož je takováto písemná komunikace zdlouhavá a vede ke zbytečným nedorozuměním, navrhuji, v případě Vašeho zájmu, osobní schůzku na níž bychom mohli vše podrobněji prodiskutovat.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod kočka » 17 črc 2015 13:56

Máme taková přísloví o hezkém pláči na špatném hrobě a kováříčkovi s kovářem, milý Laiku. Váš příští příspěvek na toto téma adresujte vítězné koalici na radnici. Určitě se Vám dostane fundované odpovědi. Tedy, jestli o to vůbec šlo.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod laik » 17 črc 2015 16:21

Příjemný letní večer,
vyjadřuji svůj názor. Nezajímám se o to, kdo je na radnici. Popisuji konkrétní situaci a hledám řešení. Obdobně na vládní úrovni je koalice a nezáleží, zda Laik souhlasí nebo ne.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Petr Urbánek » 18 črc 2015 14:49

kočka píše:Máme taková přísloví o hezkém pláči na špatném hrobě a kováříčkovi s kovářem, milý Laiku. Váš příští příspěvek na toto téma adresujte vítězné koalici na radnici. Určitě se Vám dostane fundované odpovědi. Tedy, jestli o to vůbec šlo.

Já bych si dovolil se laika zastat. Můj první dojem byl obdobný, ale všechny jeho příspěvky na tomto fóru se skutečně týkají řešení problémů v dopravě, nikoli politiky. Proto jsem svůj prvotní dojem změnil. Mohu se samozřejmě mýlit, ale věřím, že cílem jeho příspěvku byla skutečně snaha vyřešit (ne)bezpečnost kruhového objezdu u Severky a jeho doprovodné výhrady vůči hnutí ANO bych přisuzoval spíše frustraci z neřešení pro občany důležitých témat než jakémukoli postrannímu úmyslu.

Po mediální masáži v Radničním zpravodaji, Litoměřicku24 či místním Deníku, že hnutí ANO dosud pro občany města nic neudělalo (což znamená, že vedení města pracující na plný úvazek za plat hrazený z rozpočtu města [a někteří i za podíly od spřátelených firem z předražených městských zakázek] udělalo za městské peníze pro občany více než zastupitelé hnutí ANO za soukromé prostředky a ve svém volném čase) je velice jednoduché podlehnout pocitu, že za všechny problémy je odpovědná opozice zatímco všechny úspěchy jsou zásluhou vedení města.

Když se k tomu přidá neochota většiny představitelů města odpovídat občanům na jejich dotazy (kromě jednoho pečlivě vybraného pozitivního dotazu zodpovězeného 1x za 2 měsíce v RZ a kromě odpovědí statečným, kteří vydrží 1x za 3 měsíce čekat 4 hodiny na konec zasedání ZM, aby mohli položit svůj dotaz), tak je mnohem jednodušší položit dotaz na tomto fóru pravidelně komunikujícím opozičním zastupitelům, i když zrovna nemusí být za dotazovanou oblast odpovědní.

Jednou z rolí opozice je vše trpělivě občanům města vysvětlovat, aby nepodléhali pouze mediální masáži vedení města, ale měli k dispozici také alternativní názory a informace z nichž by si mohli udělat svůj vlastní správný úsudek. Na občasné výhrady, že vedení města pouze kritizujeme obvykle odpovídám, že za všechny úspěchy se vždy vedení města pochválí veřejně samo. Proto se opozice soustředí na komentování toho, co v jiných médiích dosud nezaznělo. To samozřejmě neznamená, že bychom byli slepí a viděli vše pouze jednostranně, ale od vedení města přece také nikdo neočekává, že bude chválit opozici.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Jirka » 20 črc 2015 07:51

Vážený laiku,
jsa zachvácen starostí o dopravní problematiku doporučuji vaší ctěné pozornosti stavbu dokončovaneho objektu hasičské budovy v Lovosicích. Jednoduché počty ukazují, že nejméně polovina zaměstnanců nebude mít kde zaparkovat. Taky tam jsou jen vrata od vjezdu, takže po akci bude radost divat se na couvajícího chudáka. Ale CS beton a schvalovací úředníci vydělají.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Honza » 20 črc 2015 12:08

Město nelze řídit jako firmu, prý. http://www.severoceskydenik.cz/politika ... nblas.html . I to je diskutabilní. Jde, ale má to specifický systém. Jeden už takový v Litoměřicích funguje.
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Petr Urbánek » 28 črc 2015 08:05

laik píše: ........... A opětovně se dozvídám, že současní představitelé pracují ve svůj prospěch apod. Jsem toho názoru, že kdyby všechno bylo jak zaslechnu, přečtu a vnímám zejména z řad opozice tak je půlka představitelů a zaměstnanců města obviněna, stíhána či pravomocně odsouzena. A tomu tak zjevně není. .................

Vážený laiku, jako odpověď na Váš výše citovaný komentář připojuji odkaz na velice zajímavý rozhovor a vybírám citaci některých konkrétních odpovědí státního zástupce Petra Jiráta, jenž byl žalobcem v kauze Rath.

Třeba Vám tato vyjádření zkušeného odborníka pomohou pochopit, že stejný problém může existovat i v našem městě, ačkoli není na první pohled viditelný a jednoduše prokazatelný. Stačí být jen trošku mazanější a nedělat to tak okatě, jako v na tomto fóru nedávno odkazovaném příkladu z Jablonce.

"I doktor Kott v odposlechu říká, že když David vyhrál volby, říkal: My nebudeme jako odeesáci, ti brali moc. My budeme brát jen deset procent."

"Do zákulisí takovéto trestné činnosti, kdy zvenčí vše vypadá v pořádku, neproniknete bez odposlechů, nebo pokud to někdo takzvaně nenapráská. Jenže když to napráská podnikatel, v regionu si už neškrtne. To je jeden z tisíce. A odposlechy nelze nasazovat, jak se nám zlíbí. A když máte jen náznaky, skončí to u náznaku."

http://www.lidovky.cz/zalobce-otevrene- ... _domov_ogo

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Honza » 06 srp 2015 09:22

Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Petr Urbánek » 13 lis 2015 14:57

Vážení občané, místní živnostníci či podnikatelé,

zástupci hnutí ANO plánují předložit na zasedání ZM dne 10.12.2015 návrh na uveřejňování všech Městem Litoměřice zadávaných veřejných zakázek, aby se těchto výběrových řízení mohli účastnit všichni zájemci, namísto pouze velice úzkého okruhu oslovovaných dodavatelů (viz připojený soubor).


Cílem návrhu je zvýšení konkurence mezi dodavateli, vedoucí ke snížení pořizovacích cen dodávek, služeb a prací pro Město Litoměřice při zachování kvality a respektování dalších zadávacích podmínek.

O připomínkování tohoto návrhu jsme předem požádali všechny zastupitele a vedoucí odborů MěÚ, abychom mohli finální návrh příslušně dopracovat a tím získat pro schválení návrhu co nejširší podporu. Současně oceníme jakékoli další Vaše připomínky či praktické zkušenosti, které by nám pomohly tento návrh co nejlépe dopracovat a prosadit.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Otázkování » 07 led 2016 17:36

Vážený pane Urbánku,



po přečtení prosincového čísla magazínu ANO bych se Vás rád zeptal na několik bodů.

Na základě Vašich komentářů a komentářů ostatních členů hnutí ANO v Litoměřicích musím konstatovat a souhlasit s názorem valné většiny litoměřické veřejnosti o upadajících sympatiích k vašemu hnutí. Z Vašich proklamovaných dezinterpretací a cílených lží je mi smutno a jsem zhnusen, stali jste se stejnou politickou žumpou jako tradiční politické subjekty.

I přesto Vás žádám o vysvětlení a odpovědi na následující příklady.

- již přes rok píšete a uvádíte informace o osobních zájmech jednotlivců a klientelistických skupin o korupci apod. Nikde jste nepřišel s jediným důkazem, aby veřejnost poznala, kdo jsou tyto osoby a skupiny. Je lehké někoho obvinit bez důkazů a zničit mu tím život i když to není pravda. Co kdyby Vás například nějaké dítě obvinilo z pedofilie, jak by se Vám to líbilo.

- Vy i Váš kolega Sarnovský ve vašem magazínu uvádíte, že vládnoucí garnitura nepřipustila projednávní jeho návrhu. Ale již jste občanům nezmínil, že pan Sarnovský nedoručil svůj bod k jednání (jak Vám i přímo na zastupitelstvu před všemi potvrdil) v řádném termínu. Bylo řečeno, že tento bod bude projednán na dalším zastupitelstvu. Cíleně jste tedy uvedl veřejnost v omyl - dá se tedy říci, že jste lhal.

- V dalším bodě uvádíte, že vašemu hnutí současná koalice neumožňuje mít člena ve finančním výboru. Opět je to záměrná dezinterpretace, ale zde je to jasná lež. Na posledním zastupitelstvu Vás osobně pan starosta upozornil, že v tomto ohledu nemluvíte pravdu, protože hnutí ANO byla nabídnuta možnost mít člena ve finančním výboru, ale nebyla schválena Vaše osoba, takže kdokoli jiný z ANO by tam mohl být.

- Napadáte 2 x Městskou nemocnici. Nejprve, že se nepodařil plán na její privatizaci osobami Krejza, Lončák, Pánová - kde máte nějaké důkazy? Opět osočujete osoby bez důkazů a ničíte jim životy.

- Kritizujete tzv.kontroverní investiční příspěvek 14,5 mil.CZK na projekt magnetické rezonance. Co je na tom špatného mít takto špičkové pracoviště? Dokonce v minulosti i Váš kolega Štěrba prohlásil, že by se mu toto pracoviště v Litoměřicích líbilo.

- Kritizujete, že 2 zastupitelé odešli před koncem zastupitelstva (při závěrečném bodě diskuze), ale nikde jsem neslyšel Vaší kritickou reakci na pana Babiše, který den před litoměřickým zastupitelstvem odešel ze sněmovny, při projednávávní zákonů s tím, že nebude poslouchat nějaké bláboly. Nikde jsem neslyšel Vaše kritické vyjádření na pana Babiše, že se neúčastnil jednání poslanecké sněmovny, když jeho vlastní ministerstvo předkládalo zákon o hazardu a raději odjel na dovolenou. V tomto tématu máte nějaký dvojí metr.

- Upozorňujete na 19% růst platů, ale vždyť Vám osobně směřovala vysvětlení na zastupitelstvu paní Zalabáková a tento Váš nesmysl Vám vyvrátila. Opět z Vaší strany cílená dezinterpretace.

- Ve vašem magazínu jste uvedli komiks - velmi se vašeho hnutí dotkl komiks ODS před volbami a nyní používáte tuto samou metodu a ještě opět bez důkazů obviňujete zastupitele z poškození automobilů. To je ze strany vašeho hnutí opět nechutné.

- Tvrdíte, že neparalyzujete zasedání zastupitelstva, při tom Váš kolega Štěrba navrhne jednu variantu projednávaného bodu a kolega Loewy navrhuje něco jiného. Pak na dotaz místostarosty, který z návrhů vašeho hnutí je správný, nikdo neví a koukáte po sobě, co se to vlastně stalo.

- Tvrdíte, že nejste klientelistické hnutí a jstu tu pro občany. Opět to není pravda. Váš kolega a předseda dopravní komise neustále bojuje proti kruhovým objezdům. Jelikož vlastní autodopravu, je to z jeho strany logické, ale jde proti bezpečnosti občanů (je dokázáno v praci i studiemi, že kruhová křižovatka je bezpečnější než klasická), je to jasně klientelistické.

- Neustále upozorňujete na schodkový rozpočet. Nikde jsem Vás neslyšel zkritizovat pana Babiše za rozpočet ČR pro rok 2016 i bývalý ekonomický poradce pana Babiše pan Michl (v době jeho výroku byl poradcem) prohlásil v OVM, že schodek 70 mld je velice špatné číslo a v době současného ekonomického růstu by měl být schodek max.15-20 mld. Ono je těžké mít nižší schodek, když se musí schválit dotace na biopaliva ......

- Jak se Vy osobně díváte na kauzu dotace pro Čapí hnízdo? Nejdříve je to projekt firmy pod Agrofertem, pak se změní majitel a jsou akcie pod anonymním vlastníkem, no a na konci se opět vrátí pod Agrofert. V TV pořadu Matrix Bureš, ale pan Babiš prohlásil, že je to jeho projekt, který vymyslel a nezmínil se, že by ho na čas přenechal či prodal někomu jinému. Právně byly převody možná v pořádku (čerpání dotace). Morálně ale přišli občané o 50 mil.CZK. Opravdu si velmi rád přečtu Váš osobní názor na tento případ.

- Jistě jste si vědom, že osoba pravomocně odsouzená za porušení zákona nesmí vykonávat práci zastupitele. Nedivil bych se, kdyby na Vaši osobu podalo několik úřednic městského úřadu žalobu, jak jste je na posledním zastupitelstvu obvinil z příjímání úplatků tou formou, že když něco udělají, tak jim spřízněné stavební firmy například udělají silnici před domem. Toto je nehorázné obvinění, které Vás může stát funkci zastupitele, jestli na Vás někdo podá žalobu. Být manželem některé z těchto úřednic, tak si to s Vámi vyřídím jako chlap a dal bych Vám přes tu Vaší nevymáchanou hubu.

Možná to ke konci bylo tvrdé prohlášení ale chlapské.

Tento můj mail umístím i na Litoměřické fórum a doufám, že odpovíte i tam. Jen pro ilustraci, děkujeme Vám, že díky Vašemu upozornění nebudou mít možná Litoměřice v budoucnu živý betlém. Toto je snad po celém světě, děti mají zvířátka rádi a Vy dáte podnět, že je to týrání zvířat, to už je opravdu úsměvné ale i zároveň smutné a svědčí to o charakteru Vaší osoby. Prostě takový neustálý potížista.



Pokračujte takto lživě dále a nic se nezmění. Budete rádi alespoň za pár opozičních zastupitelů po příštích volbách.



Otázkování
Otázkování
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 led 2016 16:16

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod PLF » 07 led 2016 18:06

Tleskám tak krásnému článku.Pravdivě napsáno-super
PLF
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15 lis 2010 09:59

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Adson z Melku » 07 led 2016 18:29

Já taky tleskám, tahle snůška ubohosti, špíny a demagogicky slátaných polopravd a dojmů, které povětšinou nesouvisí s litoměřickou politikou ukazuje, že ANO v Litoměřicích, jako opoziční strana, dělá svoji práci na jedničku. Vyděšení oni, kteří v minulosti nebyli zvyklí, že by si nemohli s naším krásným městem dělat co se jim zachce, začínají panikařit a to je pro většinu nezainteresovaných občanů jenom dobře.
Pane Urbánku dělate to dobře, vydržte.

P.S. ANO na celostatni úrovni je nevolitelné, v Litoměřicích je to společně se stranou Zelených jediná volitelná pol. strana.

P.S. 2 - ani v minulých volbách jsem ANO nevolil ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod radamalcus » 07 led 2016 19:17

:D tak už věřím že ty auta ničí někdo záměrně, tady pán chce chlapské vyřizování za údajné nařčení :D
já myslím že ta potrefená husa pořádně "kejhá" ;)
radamalcus
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 led 2016 19:10

Re: ANO v komunálních volbách

Příspěvekod Jiří » 07 led 2016 19:36

Proč tak skromný začátek, pouhá většina města, dříve se psalo u podobných výmyslů My všichni pracovníci JZD...:-) Jinak nevím zda jsem četl tento týden větší nesmysl od vás či od jednoho radního...
Jiří
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 zář 2014 18:38

PředchozíDalší

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků