KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

děkujeme...

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod dotik » 11 kvě 2011 20:55

Chodím už jen na Mostku (tataráček paráda), ale taková nedělní snídaně na golfu na Kotlině je naprosto úžasná...venku, sledujete golfisty, všude zeleno, skvěle upravené hřiště, prostě romantika jako blázen :)
dotik
 

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod Lenka » 11 kvě 2011 21:17

Hradní vinárna = proč nezkusit?
Dnes jsem tam měla tagliatelle s rajčaty a k nim vepřový steak. Na to vepřové nebylo potřeba zubů, pěkně se to v puse rozplynulo. Obojí chuť vynikající.
Ceny za obědové menu jsou o něco vyšší než za hotovky jinde, ale za tu kvalitu a kulinářský zážitek to stojí. Večeře tam vyjde asi na dost peněz, ale při pohledu do menu ochutnáte něco, na co tu v Litoměřicích jinde nenarazíte.
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod jimi brown herrer » 11 kvě 2011 21:20

A kdo to vlastní?
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod Lenka » 11 kvě 2011 21:33

Mostku má v provozu pan Svoboda. Hradní vinárnu má v provozu pan Kopecký.

Na Mostce taky skvěle vaří. Ten tataráček jsem tedy ještě neměla, ale hned jak bude volno pomažu vyzkoušet. Ta procházka přírodou nahoru je supr.
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod Llukas007 » 11 kvě 2011 21:36

Procháka super s tím souhlasím, ale jídlo???? Vy jste tam někdo měli něco poživatelného? Teď myslím Mostku.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod dotik » 11 kvě 2011 21:47

Tataráček - paráda - už se těším na sobotu :)
dotik
 

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod Lenka » 11 kvě 2011 22:25

Na mě tedy na Mostné hoře udělal dojem boršč a vepřová panenka se šípkovou. :)
A ještě zmínim obsluhu - jejich pomoc při sundavání kabátů, uvítaní a usazení ke stolu...to na mě též dobře zapůsobilo.
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod Llukas007 » 12 kvě 2011 09:00

Cože??? Mám pocit jako bysme byli každý v jiném podniku. Opravdu myslíte Mostnou horu pod vedením pana Svobody??? :shock:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod Vladislav Liška » 12 kvě 2011 09:39

Na Mostce zalezi jaka je tam smena zrovna :( Jidlo je taky jak kdy, nekdy je uplne skvele, jindy je to bida plna dochucovadel (naposled jsme meli kazdy jine jidlo, ale omacka naprosto stejna, nebo spise totalne prebita necim s glutamatem). Jedna obsluha je naprosto skvela a profi, druha misto uctenky jen rekne castku (jednalo se o ucet za temer 2000) a kdyz chci videt uctenku tak se divi (ale donese). Opet oblibeny Litomericky nesvar, na vinnem listku jsou vina, ktera proste nejsou. Nicmene tatarak je skutecne v LT nejlepsi na Mostce :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod Vladislav Liška » 14 kvě 2011 10:49

Takze pokud nekdo vaha s navstevou hradni vinarny, tak at nevaha. Otestovali jsme uz obe smeny, a pokazde bylo jidlo naprosto v poradku, krom obedove polevky (chapu, ze vyrobit polevku za dvacku proste jinak nejde) i bez dochucovadel nebo nedej boze konvenienci. Konecne idealni velikost porci a ne pretekajici talir vsim moznym. Jidlo vetsinou perfektne na taliri naaranzovano, zadna silena obloha a podobne. Obsluha nejen na litomericke pomery naprosto skvela. Cisnik z dlouheho tydne naprosto perfektni a profesionalni - prvni cisnik v Litomericich, ktery vi jak se nabizi a podava vino! Velice prijemne prekvapeni. Na cepu je Lobkowicz, takze konecne neco jineho nez obligatni PU a je perfektni. Primerena nabidka vin, vcetne vin za neskutecne skvele ceny (Zernosecky Vavrinec za 190,- lahev, pokud se dobre pamatuji). Celkove ceny jidla jsou na LTM pomery vyssi, ale nerekl bych, ze nejak moc, dokonce bych rekl, ze to snad je i levnejsi nez ve sklipku, navic s lepsim servisem a kvalitou. Abych jen nechvalil. Vinarna je pomerne komorni, prostredi je hezke, osobne se mi ale nelibi vchod na wc primo z hlavni mistnosti a prekvapuje mne, ze to hygienik povolil, kdyz napriklad v rodinem dome toto v zadnem pripade nelze. Take mi prijde divne male vydavaci okenko ala skolni jidelna. Nicmene to jsou veci, ktere provozovatel tezko mohl ovlivnit. Nejake dalsi drobne nedostatky by se jiste daly vytknout, ale verim, ze casem si to sedne a bude to ok. Resume: jednoznacne nejlepsi jidlo a servis v Litomericich za dobrou cenu, siroko daleko bezkonkurencne nejlepsi podnik - takze i "gurmet-nazi" muze byt pomerne spokojen :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod jimi brown herrer » 14 kvě 2011 18:10

Další mínus je taky absence vegetariánského hlavního chodu.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod winie » 14 kvě 2011 19:08

to zas tolik lidi nenastve :lol:
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod worwan » 14 kvě 2011 22:54

taky myslím :mrgreen: a kdyš tak si dá erteple a šnicl šoupne sousedovi.
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod rajnoha » 15 kvě 2011 08:32

Také jsem už navštívil, a v podstatě souhlasím s Liškou. Jídlo není komplikované, velice chutné, bez umělých aditiv. Dovolil bych si být o něco kritičtější - pokud si tato restaurace chce hrát na něco víc (a evidentně na to má) tak mi nesedí použití téměř nejlevnějších příborů na trhu. Dají se koupit podstatně hezčí, kvalitnější i reprezentativnější. Dojem z číšníků mi kazí hlídačka ze sklípku. Ti noví jsou perfektně oblečeni a skvěle se chovají, ona je povýšeně poučuje za barem v tričku a upíjí u toho víno. Myslím, že učit by mohli oni spíše jí už jen proto, že ve sklípku ona neobsluhuje ani z polovic tak dobře jako oni. Vchod na záchod hned od jednoho ze stolů - nebo spíše ode všech - je skutečně nešťastný. Kdo si tam sedne tak bude celý večer koukat na ostatní jak se courají na toalety. Absence vegetariánského menu vůbec nevadí. Pokud půjdu do vegetariánské restaurace, také se nebudu rozčilovat, že nemají maso. Co tu zatím nikdo nevyzdvihl - restaurace je nekuřácká! 3x hurá! Určitě tam zase rádi půjdeme, ona "protivná supervisorka" určitě brzy odejde zase do sklípku a věřím, že bude větší pohoda na place. A malý vzkaz pro kuchaře - brownies se v lístku opravdu nedají nazvat fondánem.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod miculee » 19 kvě 2011 15:37

Tak už mi to nedá, abych nezareagovala na toto téma:) Je podle mě škoda, že tu (možná jsem si nevšimla) nepadla zmínka o výborné restauraci Konírna v Libochovicích. Sice to není litoměřická restaurace, ale pokud se chcete dobře najíst, tak jí doporučuji. Poprvé jsem tam byla na oslavě a musím říct, že nikdo si na jídlo nestěžoval a dokonce jsme kuchaře chválili. Prostě jídlo a atmosféra skvělá a myslím si, že to za tu cestu z Litoměřic stojí. Taky jsem docela překvapená, že se tu probírají pouze takové ty proprané restaurace:) Já jsem na doporučení v únoru zašla do Roosevelta na degustační menu. Konečně totiž v Litoměřicích někdo pochopil, že jídlo o několika chodech je super, ale v porcích preferovaných v ČR to opravdu nejde sníst. Jídlo bylo výborné a nakonec káva. Káva podávaná s ohřátým mlíčkem a vodou, to se tu jen tak nevidí. Obsluha je hodně profesionální. V obou restauracích jsem už byla několikrát a úroveň neklesla. Myslím si, že tyhle dvě restaurace o kterých se tu pro mě záhadně nemluví, jsou v součastnosti to nejlepší, co se v tomhle okrese dá navštívit.
miculee
 
Příspěvky: 5
Registrován: 19 kvě 2011 15:05

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod Alf » 19 kvě 2011 15:54

Konírna je prostě super, občas se tam stavím na oběd a hotovky jsou prostě vynikající. V Litoměřicích se tomu žádná restaurace nemůže rovnat
Uživatelský avatar
Alf
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2010 17:52

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod miculee » 19 kvě 2011 16:10

To Alf: Tak na hotovce jsem v Konírně nebyla, na to je to přeci jenom moc mimo Litoměřice:) Ale v souvislosti s tím jsem právě zmínila Roosevelt. Tam co se hotovek týče, tak mají výborné polévky, které jsem ochutnala. Navíc obě restaurace cenově hodně příznivé. Takže mi určitě dáte za pravdu, že dobré jídlo nemusí být předražené.
miculee
 
Příspěvky: 5
Registrován: 19 kvě 2011 15:05

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod Vladislav Liška » 19 kvě 2011 18:17

Díky za tip, určitě rychle vyzkouším :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod valdaměrka » 20 kvě 2011 13:18

Moc děkuji za tip. Dnes jsem si udělal čas a zašel jsem do restaurace Roosevelt. V denním menu byl vepřový vrabec s žemlovým knedlíkem a červeným zelím. Dlouho jsem se tak dobře nenajedl. Dávám palec nahoru a doporučuji.:-)
valdaměrka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20 kvě 2011 13:10

Re: KDE SE DOBŘE VAŘÍ?

Příspěvekod Vladislav Liška » 20 kvě 2011 14:20

Tak ja pro zmenu podavam report z Libochovic z Konirny. Jidlo neni spatne. Ale uvnitr bylo nahuleno pomerne dost a to v dobe obedu. Dalo se sedet venku. Pres obed nechteli uvarit nic nez jen hotovky, ale bylo malo lidi tak se majitel slitoval a uvaril i nehotovky. Predkrm, polevka i hlavni jidlo lepsi prumer. Brambory staly za backoru. Pokud ma nekdo cestu kolem, vyplati se zastavit. Jet tam cilene na jidlo je zbytecne. O kousek lepsi jsou v LT treba Portal nebo Legenda. Nevim jestli to koureni je tam takhle normalni, ale jako nekurakovi mi to prislo fakt silene moc zahuleny.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

PředchozíDalší

Zpět na Chválíme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron